RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (21.8.2016 13:16:09)

Šerpice ja sam sa I radila samo KKS i to slučajno, inače nije praksa.

Mi prekjuče primili i zadnje dvije revakcine Hep i Pentaksim (ja mislim) i nema više do škole [sm=bravo.gif]




lesica -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2016 18:36:18)

Da prijavim i ja - D je konacno dobio mmr, i 6. dan krece T, oticu limfne zlezde iza usiju, T traje dva dana a u medjuvremenu krece i osip.
Elem, bili danas do doma zdravlja- potvrdjeno je da je reakcija, i to je to. Da ocekujemo da ce se kroz dan dva osip smiriti.




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.1.2017 15:45:09)

Imam pitanje
da li se mmr moze odloziti?
L ima 15 meseci, dr planira da mu za mesec dana da pentaxim 4.dozu , pa ubrzo za tim i mmr. Ja sam joj rekla da mm i ja ne bi jos zurili sa mmr-om zato sto L nije progpvorio , da bi ona meni rekla da ukoliko ne primi do 2.godine ona to mora da prijavi , a zakon ce da kazni ili nas ili nju. Je li to istina?
Pitam zato sto mi je jedna koleginica rekla da je ona potpisala da nije saglasna da joj dete primi mmr , i nije joj dala za sad ( ako me nije slagala za to). I ja bi L odlozila , ako je to moguce




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.1.2017 16:29:24)

maraj,moja boka je 16.januara napunila 2 godine,nije primila mmr.




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.1.2017 20:11:03)

Stvarno ! Pa jesu li ti trazili besto iz Doma zdravlja da potpises , jesu li ti spominjali kakvu kaznu? Za njih ili tebe....




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.1.2017 20:19:31)

Maraj, mi smo mmr vakcinu primili nekoliko meseci pre treceg rodjendana. Samo su nas jednom zvali ali cisto da nas podsete.




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.1.2017 20:24:05)

Nisu me zvali,maraj.moguce da ce zvati,sto kaze sanjica da nas podsete.




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.1.2017 20:32:45)

Pa ova dr nama danas rece da ukoliko ne primi do 2.rodjendana , morace to da prijavi. Ne znam , kome da prijavi. Lako je njima da se zezaju i "bockaju" nasu decu kad ni za sta ne odgovaraju




Mariya -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.1.2017 20:58:17)

Nama su poslali dopisnicu iz Dz, tako nas obaveštavaju o sistematskim pregledima i vakcinama, da dođemo tad i tad na obaveznu vakcinaciju.
Maraj, pisala sam, i H i L su primile mmr sa 22-23 meseca. U ništa im nije falilo niti mi je iko išta rekao zbog toga,osim sestre u savetovalištu,kao trebala je da primi vakcinu ranije. Samo sam joj rekla da su od septembra do juna bile bolesne i gotovo!




milicicak -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.1.2017 21:21:01)

Maraj, ne znam zasto odlazes, mnogo bolje podnose vakcine kad su mladji. A MMR i razvoj govora nisu povezani. Ali, tvoje je dete i ti najbolje znas sta je za njega dobro.
Mini buba je sve vakcine (osim prve) dobila kod privatne dr koja je inace leci i posto joj nisu bile upisane u karton u DZ dobila sam poziv da dodje na obaveznu vakcinaciju, mislim da je imala 2,5 godine tako da ovde salju obavestenja ako dete nije primilo vakcinu. MMR se kod nas daje do navrsene druge godine, tako da ti mozes da odlazes do tada.
Jedino bi bilo pozeljno da je primi pre nego sto krene u kolektiv, zbog njega a i da mozes da ga pre i posle vakcine pricuvas od virusa.




Mariya -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.1.2017 23:27:42)

To što kaže mili i meni je dr rekla, da mnogo bolje podnose vakcine kad su manji i mnogo je manje reakcija na mmr između ostalog kada se primi sa 13 meseci ili sa 3 godine,kao nije taj kalendar vakcinacije bezveze osmišljen.




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.1.2017 10:16:38)

Ja bi samo da je "odlozim" dok on malo bolje nw razvije govor...najvise zbog spekulacija povezanosti mmr-a i autizma




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.1.2017 16:58:21)

maraj,ako imas bilo kakve sumnje,odlozi vakcinu.mislim,uradi kako hoces,ali ja bih tako.mozda i nema veze,no kako se kaze,kog su zmije ujedale,taj se i gustera boji.dr ne znaju puno o razvojnim poremecajima,pogotovo ne poznaju autizam,nauka ga ne poznaje.da mogu da vratim vreme,ne bih svog bozu vakcinisala uopste.jednostavno,ako postoji 0,1 posto sanse da vakcina bude prosto okidac za autizam,.ne bih dete izlozila tom riziku,jer autizam je strasan,ti to odlicno znas.iz tog straha,iz tog razloga,iz te nemogucnosti nauke da nam odgovori na misteriju autizma,nisam vakcinisala boku.ona sad govori.,ima recenice,sve je odlicno,ali ono sto prozivljavam sa sinom je jace,strah je jaci.




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.1.2017 17:03:52)

[sm=smiley31.gif] Branki.
Maraj, slazem se sa Branki. Ako imas bilo koji strah odlozi je. Ne kasnis sa vakcinom.




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.1.2017 19:39:21)

Branki....ne znam sta da ti kazem , osim da otprilike razumes moj strah.... Svaki dan se susrecem sa dosta dece koja imaju neki oblik autizma. To je strasno.... Lako je nama (defektolozima) da radimo par sati sa decom...najgore je rodiiteljima koji treba da zive sa autisticnom decom. Lekarima je najlakse. Oni ustanove dijagnozu i to je ceo njihov kontakt sa autizmom....Zato i pristaju da tako "nabrzaka" vakcinisu NASU decu. Jako me strah. Zato i pisem sada ovde. Nervira me sto mi pedijatrica preti nekom kaznom. Zato hocu da vidim , da li su vama pretili i kako da produzim to ne vakcinisanje.
Opet kazem , vakcinisacu ja njega. Ne bezim od toga. Ali ipak bi sacekala jos neki period....




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.1.2017 20:30:14)

Meni zaista niko nije pretio,u vrticu su svoj deci trazili vakcinacijski karton,boka ima samo tri vakcine,niko nije pravio problem,sestre u domu zdravlha kad su mi izdavale taj karton,samo su rekle-znate da nije primila,kad smatrate da moze,kad bude zdrava skro,dodjite,polako.niko mi rec nije rekao.ne moze me kazna uplasiti.uostalom,dr znaju da je autizam neistrazen,verujem da ce mi izaci u susret i nesto vec napisati,ne verujem da cu bas platiti kaznu ili sta vec sto boka nije vakcinisana.razumeju oni.tek za bozu,ne pada mi na pamet da ga revakcinisem ili slicno.
Ne kazem da decu ne treba vakcinisati,govorim za svoju decu,jer sa autizmom zivimo.




milicicak -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.1.2017 22:12:14)

Branki [sm=smiley31.gif] potpuno te razumem za taj strah i znam koliko je paralisuci. Ti si jedna divna i hrabra zena.
Ja cu jos jednom ponoviti, MMR nema nikakve veze sa pojavom autizma i ne postoji naucni dokaz koji to potvrdjuje.




jess021 -> RE: MPR (MMR) vakcina (7.5.2017 22:09:37)

Mi smo 15.03. primili mmr i prebrinusmo i tu brigu dok Mila ne dodje na red.
Apsolutno sam za to da se deca vakcinisana, ali smo isto tako dobili savet od pedijatra da to ucinimo kad dete dobro prohoda i proprica.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 8:36:19)

Jess, jel imala reakciju?
Ja ne znam kako uopšte da odlozim [sm=smiley36.gif] Videcu kad odemo na kontrolu za deset dana.




Ana RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 8:40:33)

Ivančice, pa kaži dr da ne želiš još uvek da joj daješ, da hoćeš da sačekaš još malo. Kod nas u domu zdravlja npr ne vole da daju leti, kada su vrućine tako da je nama sama doktorka odložila za jesen/zimu.




suzi kju -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 9:20:26)

Ivana imaš prava da odložis. Jednostavno kažeš tako kap sto je Ana napisala, da misliš da je još rano. Mmr treba da se primi do druge godine a posle prve, tako da ne žuriš nigde. Evo mi imamo 19 ipo i nismo još niti ćemo još neko vreme.




jess021 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 12:46:03)

Ivana, nije imala nikakvu reakciju.
I ja mislim da otvoreno treba da kazes da cete primiti vakcinu, ali kad bude malo starija.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 13:50:23)

Zasto mislite da je bolje kasnije da prime vakcinu?




Ana RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 14:43:07)

Ivana, meni je prosto bila frka zbog svih priča oko mmr vakcine. Marko je uveliko trčao sa godinu dana ali nije ništa pričao, a pošto je i dr rekla da je bolje da sačekamo da prođu letnje vrućine, ja se nisam bunila.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 15:59:44)

Sin je prohodao mesec dana pred prvi rodjendan i brbljao je malo, a maca jos nije.
Reci cu doktorki da bi mozda bilo bolje da odlozimo za jesen.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>