RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


bubulence -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 11:45:30)


IZVORNA PORUKA: Bunnyca

Moje dete je poslednju dozu MMR primila sa navrsenih 13 meseci.


Kako mislis poslednju dozu???




Sanjalicaaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 11:52:40)

Nisam znala za to. Ali pre par dana mi je komsinica rekla da joj je dr savetovala da dete jede sto vise jaja pa za par meseci da primi MMR.




Sandricak -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 12:07:52)

Ilija sada ima 10 meseci i na sistematskom sa 9 kaze pedijatar da mu sa godinu da MMR.. ja odbila, cekacu da progovori i prohoda samostalno pa onda... Maki je primio sa skoro 2 godine... Sigurno necu pre toga dati.




Dragce86 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 12:59:22)

Treba postovati misljenej nasih lekara, da je bilo vecih problema, svakako bi se uzbudila lekarska struka cela...Ja verujem da je autizam prica za sebe, te da nema veze za MMR vakcinacijom. Sa druge strane ako se ista i ne primi, velike su sanse da dete oboli od neke od te 3 bolesti sto je jos gore...posebno sto se u susednim zemljama vec iste javile - morbili u Rumuniji su u ekspanziji...




choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 14:03:43)

Moji su svo troje primali po redovnom kalendaru, nikome nisam odlagala. Da sam cekla da sin i ova mađa ćerka progovore, primili bi je sa oko 3 godine [sm=jezicek.gif]. L je imala reakiju ako se dobro sjećam, visoku temperaturu, ali ona je poslije svake vakcine imala temperaturu, tako da mi je to bilo normalno.




Bunnyca -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 19:55:29)

Bubulence , moja greska htedoh da napisem prvu dozu[sm=smiley36.gif]
Sada ce poslednju, tj. drugu[sm=smiley36.gif]




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 21:58:39)

Mi smo danas Manji odlozili MMR do daljnjeg... zbog specificnosti njenog stanja dr nije ni razmisljala da odlozi ne samo MMR ona nije primila ni pentaksim trecu dozu ni cetvrtu ni hepB trecu dozu.. kad bude bila spremna da sve to primi onda
na red dolazi MMR..
Toma u avgustu puni 4 god on je i mogao u toku prosle god da primi,ali je pocetkom ove god dobio varicele pa smo se dogovorili za septembar.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 16:45:47)

Mi smo danas primili mmr. Reakcije nema, ali ni ne ide odmah. Za desetak dana moze da bude temperatura, osip ili povecane zlezde na vratu. Ali, mi nećemo imati reakciju tako da o tome ni ne razmišljam [sm=smiley36.gif]




krin 40 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 17:02:12)

Naravno da nećete❤ Koliko se nekada živelo u "magli" čak ne znam ni da reakcija,ako je bude,je tek za 10 dana




Duškić -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 17:06:40)

Ivana, ne brini, mi smo primili pocetkom avgusta pre odlaska na put, reakcije nije bilo , mozda malo nervozan ali to je to .
[sm=smiley36.gif][sm=duda.gif]




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 17:21:07)

Ova mala vestica je nervozna stalno, to ne racunam u reakciju [sm=smiley36.gif]
Sin nije imao reakciju ni na jednu vakcinu,koliko se sećam.




krin 40 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 17:24:00)

Nisu ni moja starija deca ali se nije toliko o tome ni pisalo ni pričalo.Sada sa D ću ja imati reakciju[sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 17:27:23)

Da, to jeste tacno. Nisam ga tada ni zagledala ni razmisljala o tome. Jedino sam znala da mu pipnem celo da vidim da nema mozda temperaturu.




MasnaMasnica -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 17:32:19)

Mi nismo jos primili,kada ozdravi tada cemo.
Torbica mi je rekla za homeopatsku mmr,tabletice koje se kupe U apoteci,i daju nakon vakcine,kaze umanjuju nezeljena dejstva.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 19:32:38)

I ja sam uzela te tabletice, dacu joj ujutru. Ne verujem bas nesto u to, al aj, ne moze da skodi [sm=smiley36.gif]




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 19:53:16)

Reakcija se ocekuje 7-10 dana posle primanja posto je u pitanju "ziva" vakcina. Ali generalno gledano nema razloga brinuti se. Moji su primli po dva puta i to sa navrsenih 11 meseci i sa 14 meseci ( takva je sema ovde, nema revakcinacije u predskolskom). Plus protiv varicela u istom terminu. I da vam kazem zivot bez boginja je lep[sm=smiley36.gif].




krin 40 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 20:16:36)

Podržavam i tu protiv varičele.S dobije u školi varičelu tek sa 9 god pa zarazio mene tada trudnu sa N.Stres celu trudnoću




mama Jo -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 20:25:57)

Mi smo dali mmr onda kad je trebalo, nismo bas puno mozgali oko kojekavih prica. Nismo ni imali reakcija nikakvih...




Milena18 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 20:45:37)

I M je primila prošlog ponedeljka. Razmišljali smo da odložimo jer je ove nedelje krenula u vrtić na privikavanje, ali smo ipak odustali. Ja sam na odmoru, sa njom sam po ceo dan osim tih sat vremena koliko je u vrtiću, pa i ako dođe do reakcije, tu sam. Ali što Ivana kaže, neće je biti [sm=smiley1.gif]




krin 40 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 20:47:49)

Milena bolje što je primila sas.U vrtiću većina navuče viruse u početku dok se adaptiraju.Posle bi samo odlagala




Milena18 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.9.2017 21:05:38)

Krin, to nam je otprilike i pedijatar rekao, kao i da je reakcija obično kratkotrajna. Evo prošlo je već devet dana, za sada je ok, još par dana i ostavljamo to za sobom. Mada, ja iskreno ni ne razmišljam mnogo o tome, misli su mi okupirane drugim stvarima.




mama Jo -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.9.2017 15:40:03)

Ma naravno, ni ne treba razmisljati... samo se pricuvate tih dana da bas ne navuce neku prehladu ili virus, za svaki slucaj...a ako je proslo vec toliko dana, onda je to to, nema reakcije i milina 😊




krin 40 -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.9.2017 15:42:17)

Pa naravno.Moraju ih primiti




dunja RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.9.2017 17:57:10)

Jel može kod nas da se da ta vakcina protiv varičele?
Krin, mene to plaši, ako uspe VTO da mi S ne donese iz vrtića boginje, a uskoro kreće u vrtić ...


Kada sam imala spontani, sa mnom u sobi u Frontu je bila žena koju su porađali u 6 mesecu, na njenu inicijativu. Rodila je mrtvorođenče. Starije dete je donelo varičelu, i bebi u stomaku od boginja nastao neki defekt na srcu :( Nikada to neću zaboraviti. Bila je u krevetu do mene.

IZVORNA PORUKA: krin 40

Podržavam i tu protiv varičele.S dobije u školi varičelu tek sa 9 god pa zarazio mene tada trudnu sa N.Stres celu trudnoću





krin 40 -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.9.2017 18:03:10)

Dunja pakao je bio.Tada je načelnik kontrole fertiliteta u Višegradskoj bio predivni Darko Plećaš.Uz njegovu podršku sam zadržala trudnoću.Bila sam na ivici.Navodno bitno je da do kraja 18 nedelje mama ne dobije varičelu.Pisle nihe ooasno za plod.Ali ja sam u tom periodu dobila.Nismo bili sigurni da li je 18 ili 19..Ne prizivaj.Prvo ostani ti meni trudna❤




Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>