RE: Da li ispravljati greške u govoru? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


jovana13 -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (25.12.2012 12:06:23)

Janja od kad je pocela da prica, nije bilo bebeceg jezika, lepo je izgovarala reci,razumeo je svako sta hoce. Koje slovo nije znala izostavljala ga je ili menjala sa L i J. Bilo nam je R problem i ja vezbala sa njom medjutim slusa me u pocetku,iznervira se i kaze Necu da plicam sa tobom. I ja je jednom uhvatim da vezba tiho da kaze R. Nisam odreagovala,sutra je dosla kod mene i rekla mi Bravo! Tako da je naucila R sa 2g i 8 mes. Jedino ne mogu 3 reci da joj ispravim, cini mi se da ih namerno prica tako a to su Sveklo- svetlo, Zabobrazna- bezobrazna i pokravio-pokvario.




cockic -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (25.12.2012 15:11:01)

zaboravila sam  na kacamak kaze CAMAKAK [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]to jedino ne moze da ponovi ispravno




Anck Su Nmaun -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (25.12.2012 15:14:44)

Ma opusteno,pa mali su oni jos, ja se ne opterecujem, tek sto su poceli da pricaju...mame bi odmah sveee [sm=smiley36.gif]




Figaro88 -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (25.12.2012 15:24:44)

Ja ispravljam ponekad,ali Andrea ume da sama pravi reci pa je uglavnom tu ispravim,npr za frizerku kaze sisarka[sm=jezicek.gif],umesto da se borimo kaze borbamo,i tako..Jos uvek ne zna r da kaze,ali naucice....




tanjica85 -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (25.12.2012 15:27:38)

svaki put [sm=smiley36.gif]




tijatija -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (25.12.2012 15:34:46)

Ja Milenu ispravljam, bas nezna da kaze dosta slova.Ispravlja je i Nevena ali ja mislim da je dzebe [sm=zmeden.gif]Razumljivo prica ali dosta nejasno, sa pune 3.5 cemo da krenemo kod logopeda ko bude trebalo, mada mi je i pedijatrica rekla da jos sacekam malo




Figaro88 -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (25.12.2012 16:50:48)

Mi kad god odemo kod dr ona pocne da prica sa Andreom i rekla nam je da je to sve ok,a i ja sam se plasila,isto mi se cini da ne zna,ili mesa slova.Sa 4g idemo opet kod logopeda pa ce mo videti,ali ako ona kaze da je to ok,onda verovatno i jeste.




Anck Su Nmaun -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (17.11.2013 8:31:59)

Sada da,ispravljam je, ipak ima vec 3,5 god, a jako puno reci izvrce neke cak i do neprepoznatljivosti!




minnica -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (17.11.2013 12:34:16)

Samo ponovim za njom kako treba, bez smejanja, grdnje i sl. Uglavnom urodi plodom, pa počne da izgovara reči pravilno.




Janncica -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (17.11.2013 12:58:16)

Ispravim uvek,uvek i uvek.Ona se bas mazi kad prica,pogotovo sa tatom.i to mi tako ide na zivce.
Nema podsmevanja i grdnje,samo ponovim lepo ili kazem je l se to tako kaze.




Moiraina -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (17.11.2013 19:47:02)


IZVORNA PORUKA: minnica

Samo ponovim za njom kako treba, bez smejanja, grdnje i sl. Uglavnom urodi plodom, pa počne da izgovara reči pravilno.

Ovako i ja radim. Nekada se desi da skroz ispremešta slogove, posebno kad čuje neku dužu reč (npr. akumulator [sm=smiley36.gif]), onda ponovim za njim ispravno, pa on ponovi za mnom slog po slog dok ne potrefi, i kada uspe, onda je sav srećan, i uvek ga pohvalim. Trudim se da sve to izgleda kao igra, nikada ga ne grdim (ali tačno znam kada namerno pogrešno izgovori nešto, smeje se i čeka moju reakciju).




Anck Su Nmaun -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (27.11.2013 11:30:01)

Bili smo jutros kod Logopeda i Pedagoga, zadovoljni su njenim govorom, kod pedagoga je sve savrseno odradila, sve u skaldu sa svojim uzrastom, samo Logoped kaze slabija joj je paznje....mada...
Malo mi je zasmetalo jer je to rekla zbog toga sto je nju interesovalo sve po sobi koja je puna raznih igracaka... ma mislim da je normalno da dete sve zanima kad udje u nepoznatu prostoriju punu zanimljivih stvari, pa zar ne?




Olga75 -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (27.11.2013 11:38:08)

ASn , pa ako ne verujes logopedu odvedi je kod psihologa i reci joj zasto , da je logoped rekao da ne drzi paznju pa ces biti sigurna




mila83 -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (21.2.2015 11:24:41)

Uglavnom ponovim deci kako se pravilno kaze,tako sam od pocetka, ali ne pridodajem tome veliki znacaj, da ne bi stvorili neke komplese, ne smejem se i ne sprdam ,kako neki rade. i vrlo brzo nauce kako se zaista nesto kaze.




Adriana83 -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (21.2.2015 14:17:51)

Ja ispravljam ali tako da ponovim pravilno rec koju su promasili.Na primer Anita kaze vidi mama bababoce! Ja ponovim jeste sreco to su gomboce [sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (21.2.2015 14:33:45)

Ispravljam uvek tako sto pravilno ponovim rec po slogovima pa je onda ona kaze. Jedno vreme je pricala kocolada pa su i babe pocele tako da pricaju dok im svima nisam zabranila. Sad je cokolada :)




Rosita -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (21.2.2015 14:42:52)

Isto tako. Dva, tri puta sam i sama, koliko mi je zanimljivo, iz zezanja rekla hoces li? pa po njegovom, odmah se prekorim :) Kod njega je bila KODA, sad je KOLADA. mANDARINA je do skoro bila mida, sad je mandajina, pomorandza. monda :), sad je pomojandza. Juce mu je tata kupio patike i rekao da su najk, najke. On je odmah usvojio MAJKE [sm=smiley36.gif]. Kad ispravlja, radim to spontano i ne ocekujem da ce sledeci put reci pravilno, vremenom sve ispravlja.




jovicaa -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (21.2.2015 14:45:01)

da uglavnom ponovim ispravno rec, ako kaze pogresno. a ponekad ga bas i ispravim i trazim da ponovi.




vikiveki -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (21.2.2015 21:15:38)

Ja se trudim da svoju decu uvek ispravljam, mada desi mi se ponekad da ih ne ispravim[sm=smiley36.gif]A trudim se I da im ne tepam, I vodim borbu sa mamom oko toga posto ona ima obicaj da tepa svojim unucima




veselicaa -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (22.2.2015 14:13:42)

S.ne ume da izgovori dosta slova,ali kada je ispravim ona ih lepo izgovori.Pretpostavljam da je u pitanju faza,i da je stvar koncentracije pa se ne brinem mnogo ali je ispravljam.




mamin mish -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (22.2.2015 14:20:55)

U principu gledam da je ispravim nekadtrazim da ponovi ispravno a nekad ne u zavisnosti koja je rec pitanju i od situacije. Mada T jako lepo govori i cisto. Prava mala torokusa. Kad krene ne zaklapa.




Anck Su Nmaun -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (16.10.2016 20:53:18)

Uvek ispravljam i vidim da ima korisri. H stalno govori "Buti" umesto "Biti" i evo juce se sama ispravila [sm=jezicek.gif]




emicaa -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (16.10.2016 22:25:46)

Ja Doru ispravljam,mada zadovoljna sam kako izgovara sa tri godinice




choopa choops -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (16.10.2016 22:52:25)

Uvijek ponovim za (njima) njom, razgovijetno, kako se pravilno kaze.




Trcosava -> RE: Da li ispravljati greške u govoru? (17.10.2016 5:09:06)

Ponavljam svaki put. I sa Anom i sad sa Lukom.

Ana ima sjajan rečnik. Naravno bolji joj je slovenački, ali nema problem sa srpskim. A Luka.... Majko moja kad li će progovoriti. Sve što je za jelo je nanana (od banana) - i jabuka i kruška i banana. Grođže je do skoro bilo neneno, sad je i ono nanaanaaa.
Ali počeo je da govori ''na'' - ovde mu to dođe kao izvoli. Dannnnnnn je dobar dan. I ala je hvala [sm=jezicek.gif]

Sve razume đubre malo ali neće da govori.

Sve u svemu, da ponavljam kao papagaj.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>