RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Olga75 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (4.11.2014 15:15:31)

pa inficirana si herpesom koji je nelecen i treba da se leci
a kako ce uticasti na TORCH , bice poviseni IgG
kaze moja svekrva da se kog herpesa jako tesko uhvate IgM
ona je na herpesu doktorirala pa ako ona nema pojma onda nista




pipi_coco -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (5.11.2014 8:10:05)

Olga hvala ti na odgovoru. Pitat cu i svoju dr kada odem po uputnicu na nalaz.




Klarita -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (5.11.2014 10:09:06)

Ej, Pipi, vidis dobila si odgovor[sm=smiley36.gif]
ja sam isti slucaj kao tvoj...tj sa padom imuniteta javlja mi se herpes na usnama. TORCH je samo pokazao IgG pozitivan...nis' strasno.
Olga dala informaciju iz prve ruke, i no sikiriki[sm=smiley1.gif]




srculence25 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (7.11.2014 15:58:31)

Koliko se secam meni je igm bio pozitivan a igg negativan a neki citomegalo je ref.vrednost do 5 a meni pocetkom trudnoce bilo skoro 8 [sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (7.11.2014 16:08:18)

IgM na herpes ?




srculence25 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (7.11.2014 16:17:47)

joj olga draga neznam na cega [sm=smiley13.gif]
mislim da je na rubelu




choopa choops -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (11.11.2014 16:46:18)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Ako si sigurna da si ih prelezala, ne treba ti test. Ako nisi, onda radis IgG za variccelu-zoster virus. Ako je pozitivno, prelezala si.


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Sigurna sam da sam ih preležala.




Sad više nisam sigurna. Uvijek kad je bila priča o tome, nekako je bilo da jesam. I danas pitam mamu, i mama kaže da se ne sjeća i da će pitat tatu. Ni on se ne sjeća. [sm=zmeden.gif] Ja zovnem dr, ona kaže da je kod nas taj test oko 150e. Sutra ću da se vidim sa njom pa ću vidjet...A prije toga ću da potražim svoj karton kad sam bila mala, možda bude tamo pisalo...




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (12.11.2014 8:45:04)

To je cena verovatno za ceo TORCH. Mozes da radis samo IgG za herpes-zoster virus, prvo. To ce pokazati da li si prelezala varicelu.




choopa choops -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (12.11.2014 8:52:53)


IZVORNA PORUKA: New Mom

To je cena verovatno za ceo TORCH. Mozes da radis samo IgG za herpes-zoster virus, prvo. To ce pokazati da li si prelezala varicelu.


Nemam pojma, doktorka mi tako reče. Vidjeću večeras, idem kod nje da mi pogleda nalaze, a sutra na OGTT, pa ću taman da svratim u privatan lab da pitam.

Hvala NM [sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (13.11.2014 14:59:27)

Zvala danas lab, kaže 30e samo za varicellu. Idem sutra [sm=smiley1.gif] Nego, da li se ovaj test radi natašte?[sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (13.11.2014 17:11:00)

To su antitela, kad god hoces.




choopa choops -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (15.11.2014 13:44:11)

Odradila test za varcelle juče, danas stigli rezultati. Laborantkinja kaže da su OK i da sam preležala [sm=bravo.gif]

s-vz-v IgG 26,8
s-vz-v IgM 3,3




pipi_coco -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (1.12.2014 9:02:55)

Pokupila sam nalaze TORCH-a u petak. Cula se sa dr telefonom (jer je bolesna, pa ne radi) i procitale joj sve. Kaže sve je ok, samo da ponovim za 10-15 dana CMV.
Na nalazu pise CMV na granici retestiranja [sm=smiley13.gif]

Pitam je sta to znaci, kaže ma ne brini ništa samo ponovi taj nalaz za svaki slucaj.

Hmmm ....a koji slucaj, šta to znaci?
Gugllala sam nešto ali konkretan odgovor nisam našla.

Maslacak, pliiiiiiiiiiiz help.




jabudic -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (15.12.2014 21:07:44)

Ja sam dobila danas uput za hormone stitne i TORCH. Nikada ranije to nisam radila. Ima li neki poseban "simptom" zbog kog traze ovo? Mislim na TORCH?




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (15.12.2014 21:37:59)

jabudic,nema nikakvog simptoma posebnog zbog cega ti to traze.ispituju da li si bila u kontaktu nekad sa toxoplazmom,malim boginjam,herpesom.ne valja da prvi put se u trudnoci susretnes sa tim.




jabudic -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (15.12.2014 21:48:51)

Pa ona rece sve super, ali to se radi u trudnoci. A ja, naravno, pomislih da je primjetila nesto na osnovu cega bi mi trazila te nalaze. Hvala ti ![sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (15.12.2014 21:51:08)

ma,ne,nije,nema razloga fizickog zasto ti trazi,nego mozda da se pripazis ako nisi imuna na rubeolu,toksoplazmu ili taj herpes.ja sam to radila za vto prvi put.bice sve to dobro[sm=smiley1.gif]i nema na cemu[sm=smiley1.gif]




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (15.12.2014 22:06:13)

Da, u sustini je to nesto sto bi trebalo da se radi tokom planiranja trudnoce. Al to retko ko radi. Traze za vto, geneticar za AC, i eventualno kao analizu posle pobacaja.




pipi_coco -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (16.12.2014 8:31:18)

Obzirom da mi niko nije odgovorio na post sad cu malo sama sa sobom da pricam [sm=smiley36.gif]

Nadjoh na nekom sajtu info da ako se ustanovi trenutna odnosno svježa infekcijam CMV, da se preporucije cekanje sa trudnocom u narednih 6 mjeseci radi stvaranja antitjela. A ja ne smjem ni da mislim o tome, jer ako mi opet narede cekanje 6 mjeseci ima da se upucam od muke.

Je li neko imao iskustvo sa ovim CMV sr[sm=smiley35.gif]

Iduce sedmice cu ici da ponovim taj nalaz.




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (16.12.2014 8:42:37)

Na granici retestiranja za IgG ili IgM?
Ako je ovo prvo onda se smatra da si bezbedna i da si to prelezala pre milion godina.
Ako je ovo drugo, onda za dve nedelje ponovi samo nalaz. Ako IgM raste i stvaraju se IgG onda si u infekciji. Ako ne, onda je ovo tzv. lazno pozitivan nalaz.




pipi_coco -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (16.12.2014 18:48:40)

IgG negativna, IgM 0.105 OD Zona retestiranja, tako piše na nalazu.

Nadam se da ce nakon ponoavljanja biti tzv lazno pozitivan rezultat, a ne da sam u infekciji [sm=smiley13.gif]
Hvala na objašnjenju NM [sm=smiley31.gif]




Olga75 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (16.12.2014 19:20:40)


IZVORNA PORUKA: pipi_coco

Maslacak, pliiiiiiiiiiiz help.

evo pitala si nju pa sto da se mesamo [sm=smiley36.gif]
sorry al eto
i tako nemam pojma sta si pitala , verujem da ti je tvoj lekar vec razresio dileme




jabudic -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (26.12.2014 20:49:53)


IZVORNA PORUKA: pipi_coco

Za par dana treba da radim TORCH nalaz ( po preporuci dr), ali evo jutros mi na usnama izašao herpes [sm=smiley35.gif]
Hoce li ovaj herpes imati uticaja da rezultati ne budu dobri[sm=zmeden.gif]


Evo imam istu situaciju.
U ponedeljak radim Torch, a herpes iznad usne mi je izašao juče. Ne vjerujem da će od ponedeljka proći. U principu imam to jako rijetko, ali kako sam zadnju nedelju dana bila jako zaribala pretpostavljam da je od pada imuniteta...




jabudic -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (22.1.2015 16:38:08)

Evo i rezultati Torcha posle mjesec dana [sm=smiley36.gif]
Toxoplasma gondi IgM N IgG P
Rubella virus IgM N IgG P
Cytomegalovirus IgM N IgG P

Dr kaze da je ok. Zanima me sta je cytomegalovirus?




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (23.1.2015 7:59:50)

E pa jedan virus.[sm=smiley36.gif] Oko 85% populacije ga prelezi pogotovo ako ima kontakte sa vrticima. Najcesce nema simptoma, al ako ima podseca na mononukleozu. Al infekcije ploda ako je infekcija u trudnoci su vrlo, vrlo ozbiljne.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>