RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


jabudic -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (23.1.2015 8:23:16)

[sm=smiley1.gif] ja sam izguglala šta je to, ali mi ništa nije bilo jasno [sm=smiley36.gif]




amelia -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (23.2.2015 0:35:11)

Ja moram u cetvrtak da radim toxotest i cmv i hormoni stitne valjda prosli put sam radila i rubeotest ovaj put ne radim.ne znam da li sam vakcinisana protif rubeole moja mama se ne seca ali cim ne moram ponovo da radim rubeotest valjda je ok. toxotest sam radila prosli put i rezultat je negativan valjda zbog toga moram svaki mesec da radim toxotest [sm=smiley1.gif]




ana77 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 11:46:06)

Drage zene, jutros sam isla da vadim krv za TORCH ALI u Zavodu za javno zdravlje nemaju reagense za Varicelu i za Sifilis. Ja sam Varicelu prelezala, a sifilis ne verujem da imam, mislim nije da nesto menjam partnere [sm=smiley1.gif] zadnjih sedam godina, a i nikad pre nisam imala neko rizicno ponasanje [sm=smiley36.gif]. Mislim, zvacu posle i moju doktorku ali nesto mislim da na ova dva i ne moram da radim?




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 12:11:14)

ana,varicela i sifilis ne spadaju u TORCH analize.kod nas se varicela ni ne radi,ali sifilis traze da imas odradjen.




ana77 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 12:16:28)

To je odlicna vest. Napisali su mi u preporuci sa otpusne liste na IMD, pa je na osnovu toga moja dr napisala uput. Sad cu da vidim sta tacno tamo sve pise da treba, a sta su mi oni odradili. Hvala ti puno.




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 12:17:24)

bas vidi[sm=smiley1.gif]




ana77 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 12:50:43)

uradili su mi Rubella IgG i IgM, CMV IgG i IgM, Toxo IgM i IgG i Anti HVC. Jel to to?




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 12:51:24)

da,to su TORCH analize.




ana77 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 12:55:43)

Hvala ti beskrajno mnogo :-)! Nasli su mi kod bebe kao neki sadrzaj u crevima na UZ pa hoce da iskljuce te viruse.... Glupa sam sto to nisam radila pre trudnoce. Hvala u svakom slucaju.




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 13:37:46)

Ana77, hocete li to biti uvecani za jos jednu seku/batu? Cestitke!!![sm=bravo.gif]




ana77 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 15:44:29)

Ako sve bude u redu sa ovim torch-om i AC, hocemo :)! Hvala :)! Puno pozdrava za tebe :)!




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 16:41:22)

ana,navijamo da sve bude ok[sm=smiley1.gif]




ana77 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2015 20:01:27)

Hvala :-)! Valjda ce biti. Na pocetku trudnoce sam bila bolesna i pila sam antibiotik, te nesto mislim, obzirom da je i to bila infekcija - da je mozda to..... Javicu :-)!




ana77 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (16.3.2015 17:43:16)

Stigli su rezultati :-)! Mislim da su OK! Samo su mi pozitivni Rubella IgG i Toxo IgG. To bi trebalo da znaci da sam to nekad prelezala, svi IgM rezultati su negativni. Da li znaci da je sve OK? :-)
Jos samo da sacekam rezultate sa AC. Ali to me sad vec mnogo manje brine :-D!




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (16.3.2015 21:51:01)

Jeste, sve je ok. :)




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (16.3.2015 21:54:15)


IZVORNA PORUKA: branki RR

ana,varicela i sifilis ne spadaju u TORCH analize.kod nas se varicela ni ne radi,ali sifilis traze da imas odradjen.

Spadaju Branki. Ono O = others podrazumeva sifilis, hepatitis B i C, HIV, herpes zoster, koksaki virus, parvovirus B19. Samo sto retko ko odradi sve to.




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (17.3.2015 8:08:35)

kod nas daju poseban uput na kome radis sifilis,hepatitis i sidu,znaci tri uputa daju za to.tako bar kod nas.




Maraj -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (17.3.2015 8:30:13)

Ja kad sam trebala da radim vto to mi je bilo na jednom uputu. Ko ce ga znati....




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (17.3.2015 8:59:27)


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: branki RR

ana,varicela i sifilis ne spadaju u TORCH analize.kod nas se varicela ni ne radi,ali sifilis traze da imas odradjen.

Spadaju Branki. Ono O = others podrazumeva sifilis, hepatitis B i C, HIV, herpes zoster, koksaki virus, parvovirus B19. Samo sto retko ko odradi sve to.

doduse,sad guglah,new mom,ti si u pravu[sm=smiley1.gif]ali kod nas zaista daju posebne upute za sidu,sifilis i hepatitis,a onda posebno odradjujes tokso,rub i cmv.




Bekica1 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (10.8.2016 13:46:43)

Drage moje! Ja sam citala sva ova vasa iskustva, i ne znam vise sta da mislim. Meni je Igg varicelle zostera 5000. Ja se lecim vec godinu dana i padne mi na 2600, pa se popne na 4200 i sve tako. Sada mi je cak 5600. Koliko sam procitala, svi smatrate da je to stara infekcija. Da ok! Da li neko moze da mi objasni zasto onda ja imam tako visok igg i po nasim doktorima je to ok a referentne vrednosti su od 80-110?




biljkas -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (21.10.2016 19:56:12)

U 36. nedelji sam trudnoce, sad su ustanovili da su bocne mozdane komore bebe uvecane (na granici su patoogije 13 i 12mm)
Radila sam torch test, cekam rezultate. Da li je neko imao ovakvo iskustvo, ziva nisam?




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (22.10.2016 8:35:45)

joj,biljka,ja ne znam nista o tome,radli su ti torch verovatno da vide da mozda ako su tu vrednosti pozitivne ili povecane,da nije to uticalo na asimetricnost mozdanih komora.iskreno se nadam da ce biti dobro na kraju!drzi se!




IvanaSK RR -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (22.10.2016 9:21:35)

Ja sam radila ovaj test, ali nisam otišla po rezultate, jer sam se u medjuvremenu porodila. Radjeni su mi zato što je beba počela da kasni sa razvojem u stomaku. Mada, to je bilo od pritiska.
Biljkas, zelim ti da sve bude u redu.




IvanaSK RR -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (25.4.2017 8:14:06)


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Izvinite ..
Nzm sta mi je vcrs, kao pijana.
Net mi je nesto prespor, par minuta otvara jednu str i onda sam htela da ubrzam, otvorila ovu temu i "torch" pisala paralelno i nesto zeznula :(.
Neka prebaci ko moze ...

Toliko mi nista ne radi da ni smajlice nece d aucita ...


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Zene, zna li iko da mi protumaci ovo? Niiiista mi nije jasno ...

[img]http://www4.slikomat.com/13/0424/buo-181555.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0424/iap-180735.jpg[/img]


BTW moj DR mi ej napisao "Koliko vidim sve je OK, Svi IgM su negativni...a oni ukazuju na svezu infekciju". E sad a sta ej sa ovim IGG sto su pozitivni?
Da li to znaci da sam to nekada imala?
Ok rubeolu jesam i HSV. Ali sta je citomegalo? To nzm ni sta ej, ni da sam imala ....






dunja RR -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (19.9.2018 3:06:39)

Nađoh svoj post iz 2012., ovo smo radili u sklopu pripreme za VTO.
Ali sada nisam radila TORCH, prošli put sam zaboravila da pitam dr. a već sam i tada bila ušla u 4. mesec, UZ je bio ok.

Da brinem?

EDIT: u međuvremenu, početkom 2015. sam imala herpes zoster

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Meni je i za toxoplazmozu i za rubelu igg pozitivna a igm negativna. Čitala sam da je to ok, ali valjda za toxoplazmozu mora da se prati stanje, ako neko zna više, molim da mi pojasni :)
Kapiram da sam obe preležala, ali me zanima da li ima nekih posledica to što sam preležala toxoplazmozu. Čitala sam kao što rekoh da treba da se prati, zanima me zašto, da li se vraća ili?





Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>