RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


viktori -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (7.5.2014 17:00:15)

Mi jos ne kasljemo al imamo krokodilske suze i pun nos. Stvarno vise sa virusima. Da krene to leto sad se radujem vrucini smao zbog N.




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (17.5.2014 12:56:21)

[sm=zz_banghead.gif] Klara ne prestaje da kaslja od nocas...suvo, kao da joj nesto smeta, a slinavi vec...pa, duze vreme. Juce popodne je slusao pedijatar, koga smo zvali zbog maleckog i kaze sve je OK, cisti donji disajni putevi. Ja dala sve sto sam mogla od terapije. Spalmotil jutros iz ocaja...ne znam da li da ukljucim inhalaciju? Nekako mi do sada mnogo bolje reagovala na sirupe[sm=zmeden.gif] Luidim, ne prestaje da kaslja, ne prestaje, dodje mi da glavom udaram o zid,a kako li je njoj [sm=smiley19.gif]




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (19.5.2014 14:14:20)

Oka nismo nocas sklopili, mene boli grlo, D zapusen nos, od jutros curi providno, nakasljao se i kinuo dva, tri puta. On je, hvala Bogu, do sad bivao zdrav, sav je sludjen sta ga snadje. Evo iz dnevnog spavanja budi se dva * , moram da ga drzim. Fizioloski ne pomaze. Davi se u sekretu i nista od spavanja. Plus je kmezav pa pogorsava. Sutra moram kod dr.

Za sve krivim igraonicu od pre neki dan.[sm=hudicek1.gif]




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 11:01:15)

Moj Stefan nije kašljao niti je slinio,samo je odjednom u toku noći između nedelje i ponedeljka dok smo još bili u gostima počeo da se budi i stenje a onda i da suvo kašlje.Kada se juče ujutru probudio,počeo je nosić da mu curi a i oči,posle malo vremena počeo je i da kašlje i kija.Mm kaže da mu je to možda alergija na topolu,jer smo prethodni dan dosta vremena proveli u parku gde su sve topole.Neznam šta da radim,on nema T za sada,nos mu čistim sa pumpicom i tri puta na dan mu stavljam Adrianol kapi za decu,pošto mu je nosić začepljen




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 11:05:54)

Vikiveki ja sam pre za efedrinske kapi, ne volim vazokonstriktore kod male dece, mada, dobro on je vec skoro trogodisnjak[sm=smiley1.gif] A, da mu ukljucis antihistaminik neki? Ja sam pre za Cetirizin, nego za Aerius, jer se Aerius daje jednom dnevno, a ovaj 2x, pa kao nama bolje od njega [sm=smiley13.gif]




ivaMark -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 11:11:46)

Rosita, jeste li bili kod dr? Jesi probala da mu izvlacis sekret iz nosa?

Mi pregurasmo prehladu pre nedelju dana... Nije nam dr ukljucivala AB, imala je temperaturu samo jedan dan i to je sve, ali sekreta iz nosa za izvoooz... Jedva sam cekala da prodje.




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 11:25:04)

Rosita, moras da izvlacis taj sekret. Kad mi je K bila mala, cim malo posustanemo sa izvlacenjem sekreta, odmah nagrabusimo [sm=hudicek1.gif]




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 11:30:55)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Vikiveki ja sam pre za efedrinske kapi, ne volim vazokonstriktore kod male dece, mada, dobro on je vec skoro trogodisnjak[sm=smiley1.gif] A, da mu ukljucis antihistaminik neki? Ja sam pre za Cetirizin, nego za Aerius, jer se Aerius daje jednom dnevno, a ovaj 2x, pa kao nama bolje od njega [sm=smiley13.gif]

Ja se ne razumem baš u te vrste lekova[sm=zmeden.gif] da li i Presing spada u te antihistaminike?




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 13:29:48)

Idemo popodne. Klarita, to curi non stop, propiram fizioloskim al slaba vajda. Smeta mu da jede jer je to stislo, znate ono kad kazu stislo me :(: Drugih simptoma nema, hvala Bogu. Jednom je poceo nos da steze i proslo od efedrin kapi. Ako ostalo bude ok, volela bih da nam dr to prepise jer nam je vec pomagalo jednom.




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 14:14:37)

Rosita kod mojih najvise pomogne efedrin u inhalaciji na 8h. 1,5ml fizioloskog i 5 kapi efedrina. a izmedju toga naravno higijena nosa. Pomaze propiranje i te kako, to sto se novi sekret stvara nema veze, bitno je da se stari spira, da ne stoji. pametno veli i Klarita, cim se ne sklanja, nagrabusi se.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 14:16:19)

Ja ustvari nemam pojma, zašto hoćeš da ideš kod dr? Ako mu samo curi nos, normalno jede, nema temp, nemoj ga izlagati mogućnosti da pokupi nešto novo u ambulanti. Pa nije on više bebac da bi išla kod dr da pitaš dal smeš da mu staviš kapi u nos, ili daš inhalaciju.
Sorry, to je moje mišljenje, nadam se da me nisi krivo shvatila.




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 14:29:35)

Slazem se sa Peace




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 14:30:37)

Peace, ne jede bas nesto, a i ne spava :(. Da ga poslusa bih isla i pogleda da l je samo nos. Dr mi je ispred zgrade. Sta ima krivo da shvatim, ajde molim te, nismo deca :). Hvala zene.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 14:33:54)

Ne jede jer mu se šlajm skuplja u stomaku, i ne spava jer mu je nos začepljen. Bar tako kod nas bude.
3x na dan 1,5ml fiziol + 5 kapi efedrina, da ga odpušiš, i biće super.
Tako ja radim, a ako počne da svira, ili ako se pojavi temp, onda trčimo kod dr.
[sm=smiley31.gif]




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 14:34:17)

A sta cu, tak`a sam vam ja .




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 14:37:46)

Misa mu, dok stekne, iskustvo, a bolje da ga ne sticem :/. Inhalator nemam. Kako to, u spric fizioloski i efedrin, opisi der bolje :)




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 14:52:06)

Rosita, efedrin u inhalaciji, ne u spricu. Nemas od nekoga da pozajmis inhalator na par dana?
Nos propiram sa fizioloskim a u poslenje vreme dodam malo srebrne vode, oko trecinu, ona navodno pokupi svasta nesto, kao antiseptik, dr mi je dozvolila. Navucem u spric oko trecinu srebrne vode i dopunim fizioloskim i tako propiram nosic. I stane sve za koji dan.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 15:24:50)

Kupicu u skorije vreme, da imam. Hvala Torbi!




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 23:34:42)


IZVORNA PORUKA: vikiveki


IZVORNA PORUKA: Klarita

Vikiveki ja sam pre za efedrinske kapi, ne volim vazokonstriktore kod male dece, mada, dobro on je vec skoro trogodisnjak[sm=smiley1.gif] A, da mu ukljucis antihistaminik neki? Ja sam pre za Cetirizin, nego za Aerius, jer se Aerius daje jednom dnevno, a ovaj 2x, pa kao nama bolje od njega [sm=smiley13.gif]

Ja se ne razumem baš u te vrste lekova[sm=zmeden.gif] da li i Presing spada u te antihistaminike?

Da, draga moja, i mozes mu dati slobodno (po meni najbolje uvece, jer i on ide jednom dnevno) ali ne bih znala doziranje [sm=zmeden.gif]




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 23:39:56)

E, bismo. Izasli napolje, prolazimo pored dr kad on ispred, pusi ( ah ti dr-ovi :), nema nikog, rec , dve, pogleda ga, kaze samo nos i dao nam kapi... nadam se da ce mu pomoci.




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (20.5.2014 23:53:16)

A, koje kapi?
Kakav je sekret? Napisala si u prvom postu da je providan, cini mi se.Ali, da li se menja? Ne volim ja tako te "slabe" terapije...ja mojoj K odmah udarnu, pa kud puklo da puca, (samo pppppssssssssssssst, da ne cuje Torbica[sm=smiley36.gif])




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 0:48:25)

Klarita[sm=smiley31.gif] Stefan je posle podne dobio i T,nije velika ,bila je 37,7.Nisam mu davala sirup protiv T jer računam da će se organizam možda sam izboriti sa tim,ali imam spreman Brufen i Paracetamol ako mu T skoči u toku noći.
Inače damas je mm po gradu tražio Nasonex sprej za nos,ali većina apoteka nije radila zbog vanredne situacije[sm=smiley13.gif] kaže mi mm da u gradu skoro ništa ne radi:ne radi ni Roda,Idea,Lilly...Da se vratim na sprej za nos,našao ga je u jednoj zabačenoj apoteci i kaže već rekao da ga uzima i apotekarka počela da kuca račun...kad mu je rekla 11oo din umalo se kaže nije prevrnuo[sm=zz_confused.png] nije očekivao da je toliko skupo,a nisam ni ja znala...tako da nije kupio sprej jer nije poneo toliko para....sada ja ne znam je li to prava cena tog spreja ili je ovde skuplje,ako neko zna neka mi odgovori[sm=zz_help.gif]




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 1:22:28)

Nisam sigurna 100%, ali jeste skup, nije mu to cena zbog situacije, ali no sikiriki, vikiveki, sta ce ti taj sprej[sm=smiley1.gif] ionako je kortikopreparat, pa kad vec dajes kortiko bar ga iskombinuj sa antibiotikom. Potrazite magistralne kapi sa antibiotikom i kortikosteroidom, ja sam uvek pre za lokalnu primenu istih, nego li oralnu. Nama bar uvek pomazu, ali uvek! A, jos su i 100tinak dinara (da me ne shvatis pogresno, ne pitam koliko kosta lek ili bilo sta drugo kad su u pitanju deca, nego poredim ovde Nasonex i drugi, po meni bolji lek) I da sto pre prodje!




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 1:31:20)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Nisam sigurna 100%, ali jeste skup, nije mu to cena zbog situacije, ali no sikiriki, vikiveki, sta ce ti taj sprej[sm=smiley1.gif] ionako je kortikopreparat, pa kad vec dajes kortiko bar ga iskombinuj sa antibiotikom. Potrazite magistralne kapi sa antibiotikom i kortikosteroidom, ja sam uvek pre za lokalnu primenu istih, nego li oralnu. Nama bar uvek pomazu, ali uvek! A, jos su i 100tinak dinara (da me ne shvatis pogresno, ne pitam koliko kosta lek ili bilo sta drugo kad su u pitanju deca, nego poredim ovde Nasonex i drugi, po meni bolji lek) I da sto pre prodje!

kako se zovu te kapi?




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 1:47:36)

Skoro svaka apoteka ih pravi i nemaju naziv, nego trazite ih kao takve magistralne kapi za nos sa AB i kortiko, samo recite da vam trebaju za dete.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>