RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 1:51:29)

hvala puno Klarita ,sutra ću opet poslati mm u potragu




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 8:18:35)


IZVORNA PORUKA: Klarita

A, koje kapi?
Kakav je sekret? Napisala si u prvom postu da je providan, cini mi se.Ali, da li se menja? Ne volim ja tako te "slabe" terapije...ja mojoj K odmah udarnu, pa kud puklo da puca, (samo pppppssssssssssssst, da ne cuje Torbica[sm=smiley36.gif])

[sm=jezicek.gif] Jooooj, ja kao neki zandar! Ma kakvi, pa uvek kazem - majka vidi dete...
Nama su inhalacije zakon, to nam je terapija broj 1, pa po potrebi stavljam sta treba.
Viviveki, nadam se da ce se maleni izboriti. Mi ne koristimo te kombinacije.




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 8:32:46)

veki, ne znam dal je to prava cena spray-a, ali jeste skup, s druge strane je ODLIČAN i količina je takva da traje taman sezonu (koliko se sećam, koristila sam ga pre koju god).

Ove kapi što Klarita spominje su Dexametason-Neomycin valjda, ako ne grešim. Njih su dali Marku dali kad je imao providan tečan sekret, kao da stisne, ali nije pomoglo. Mislim da ima i tema o tim kapima.
S druge strane, ne slažem se da je to adekvatna zamena za Nasonex. On se koristi celu sezonu cvetanja, a D-N se koristi tipa 5 dana.





Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 8:37:55)

Koliko se meni cini, ovde je pitanje sa cim se bori? Alergija ili prehlada? Ili se zna da je alergija a usput se i prehladio..




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 8:42:52)

Tačno tako.
Ako je alergija, D-N neće rešiti problem.




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 9:07:09)

Zato je bitno ne davati napamet... I onda lek nije dobar, ne radi. Mada, Viviveki je iskusna mama, resice vec [sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 9:26:38)

Kapi nisu Deksametazon/neomicin, to je gotov preparat-lek. U pitanju su magistralne kapi koje svaka apoteka pravi .
Slazem se da je pitanje sa cime se dete bori, ali mislim da je mnogo bolja varijanta da se ukljuci AB uz kortiko kad se vec pominje nasonex i da deluju lokalno. Pisem iz licnog iskustva.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 10:32:23)

Efedrin, 0.025 3x2 u obe nozdrve. Malko je kao krenuo da se muti sekret, pa opet providan, ali vise kao kad bi vrlo malo zelenkastog dodao, nij egusto ni mutno zeleno. Zasad je stanje isto, videcemo, sinoc sam stavila kapi prvi put.




cockic -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 10:36:35)

i ja znam samo za deksametazon neomicin ili neodeksacin sa ab i kotiko.ovo pravi galenika ovo heomofarm.nama pulmolog uglavnom to daje kad ima providnog sekreta koji se sliva u grlo.jer mojima retko kad se sliva iz nosa,uglavnom u grlo.i odmah posle tog slivanja u grlo krece kasalj.tako da je inhalacija spas.a kapi po potrebi,ako procenim da nece proci bez.




cockic -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 10:39:00)

ja htela da kupim efedrin,ali ne daju bez papirica dr.samo ga ima drzavna apoteka.mora da dr.napise i lupi pecat.




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 11:15:29)

Cockic, probaj u nekoj privatnoj apoteci, kod nas u NS moze da se kupi.




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 11:18:22)

Mame,hvala vam na savetima,nisam još ni jedne kapi koristila pošto smo zalihe koje smo od pre imali potrošili a nove nisam još kupila jer sam htela da isprobam nešto drugo jer pre sam probavala ispiranje marisolom,koristila Adrianol,nekad sam koristila i Olinth ili Operil po preporuci dr.,ali sve mi se čini malo delotvorno.Negde ovde na forumu sam pročitala da je taj Nasonex dobar pa sam htela da ga isprobam.
Inače kod Stefan je 100% prehlada u pitanju jer mu curenje iz nosa nije prestalo posle Presinga.Obično kada su alergije u pitanju posle druge doze Presinga svi simptomi nestaju.
Inače sve mi je komplikovano jer ovde zbog ove situacije retko šta radi i nisam sigurna da i u gradu radi neki pedijatar jer su neka odeljenja izmeštena u Novi Sad




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 11:19:46)

To je isto jedan od razloga sto idem kod dr za te kapi, mora recept[sm=zmeden.gif]




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 11:23:17)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Cockic, probaj u nekoj privatnoj apoteci, kod nas u NS moze da se kupi.

Torbice ja sam ovde, po tvojoj preporuci tražila Efedrin kapi za inhalaciju,još pre,ali ovde u SM nisam uspela da nađem.Priznajem nisam tražila obične kapi za nos,možda su njih imali




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 11:32:58)

Viviveki ne postoje efedrin kapi za inhalaciju, kupis obicne efedrin kapi za nos. I u jednu inhalaciju stavis 5 kapi. Kad budes u NS, odes do Zelene apoteke, Futska 89, ja redovno tamo kupujem. [sm=smiley1.gif]
Bea je pisala da je u Bg kupila, bez recepta, ne znam tacno gde.




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 11:40:48)

[sm=zz_banghead.gif] e koja sam ja b.....[sm=smiley4.gif] mogu samo zamisliti kako sam čudno delovala onim apotekarkama kada sam tražila Efedrin za inhalaciju[sm=zz_giggle.gif]




Torbica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 11:52:11)

Hehe, paaa, ja sam pisala uvek kapi za nos, a ti si to povezala sa aparatom, pa ispao mix. Nema veze, sad znas! [sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 13:24:58)

IZVORNA PORUKA: Klarita

Kapi nisu Deksametazon/neomicin, to je gotov preparat-lek. U pitanju su magistralne kapi koje svaka apoteka pravi .
Slazem se da je pitanje sa cime se dete bori, ali mislim da je mnogo bolja varijanta da se ukljuci AB uz kortiko kad se vec pominje nasonex i da deluju lokalno. Pisem iz licnog iskustva.


A čemu to ustvari služi? Nikada nisam čula za tako nešto, pa sam zbunjena. D-N je kombinacija ab i kortiko, pa ne kapiram zašto bi apoteke same pravile nešto što već imaju. U čemu je razlika?


bično kada su alergije u pitanju posle druge doze Presinga svi simptomi nestaju.


Meni (matoroj kravi [sm=smiley36.gif]) terapija zaista deluje posle 10-14 dana. Sve pre toga je samo blago olakšanje.

Bilo je efedrina i u Biljana i Luka. [sm=smiley1.gif]




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 14:00:33)

Evo muž mi sad javio,tražio je u apotekama Efedrin kapi ali rekli su mu da to ovde odavno nema.Znači ima ih samo u NS.Da li neko zna ima li ih u nekoj apoteci u BG[sm=zmeden.gif]




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 14:25:57)

Mm je juce kupio u apoteci Sveti Sava kod zeleznicke. Tu ima!




jole82 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 14:30:25)

Rosi bez recepta?




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (21.5.2014 14:36:07)

Ne znam Jole da l moze bez, mi smo imali recept. Al moze da se nazove da se pita! Da l to misle da ce mame da zloupotrebe efedrin[sm=smiley36.gif]. Mada mi od muke dodje jer mi dete spava na meni, pa dw se i ja ukomiram :)




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (22.5.2014 11:09:17)

Mom Stefanu od jutros je bolje,sinoć sam mu stavljala one magistral kapi i bolje mu je. Inače ovde kod nas i njih je teško naći,mm je obišao 4 apoteke dok ih nije pronašao i platio ih je 400 din.Ovde su lekovi izgleda skuplji nego na drugim mestima.Inače raspon cena po različitim apotekama je i do 200 din.Tako je mm juče dok je tražio kapi pitao za cenu Nasonax spreja,u jednoj apoteci je 900,u drugoj 950, u trećoj 860,a u Laćarku je kao što sam rekla 1060,a svuda je isti sprej u pitanju.




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (22.5.2014 14:38:34)

Nesto bih rekla za propiranje. Metoda vec po opisu deluje odlicno i jeste. Zabune ne moze biti za one koji prate forum jer su Torbica i Jole sijaset puta potanko sve objasnile. Al ako se ne sprovede kako treba, osim sto se ne postigne cilj, da l moze da bude kontraproduktivno? Ako ne uspete ponajbolje da savladate bebu npr. Ja sam primetila da sam saterala sadrzaj iz jedne nozdrve u onu donju al nije mi izasao skroz- sto moze i da se ne vidi- a onda sam sipala u tu nozdrvu i samo vratila negde u centar ( da je bar izaslo naovamo). U svakom slucaju, ko je neiskusan, kad ovo radi samo treba da ima cilj pred ocima i cvrsto da savata dete!




vikiveki -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (23.5.2014 0:33:04)

Stefana sam izlečila i sada je Viktorija počela da slinavi.Poludela sam




Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>