RE: O receptima iz C kuhinje (Puna verzija)

Forum >> [C kuhinja] >> C kuhinja



Poruka


dunja RR -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.5.2014 10:05:58)

Ajmo, ajmo, čekamo sjajne recepte [sm=bravo.gif]




dijana1* -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.5.2014 10:08:27)

Ja sam pravila kiflice ali nikako da okacim[sm=smiley13.gif]
A sto se tice ostalih jela mislim da vam se nece svideti[sm=smiley36.gif] sve sami zelenisi[sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.5.2014 10:10:44)

Dijanče daj zeleniše, a i kiflice [sm=bravo.gif]




dijana1* -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.5.2014 10:59:27)

Dunjci okacila[sm=bravo.gif]
A zelenise cu slikati[sm=smiley1.gif]




vikiveki -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.5.2014 11:03:47)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Ja sam pravila kiflice ali nikako da okacim[sm=smiley13.gif]
A sto se tice ostalih jela mislim da vam se nece svideti[sm=smiley36.gif] sve sami zelenisi[sm=smiley36.gif]

Pa okači i zeleniše,možda će nam se i svideti[sm=smiley1.gif] ovde mi u Sremu meso na sve strane izlazi,sve sama jela sa mesom,muka mi više,dobro bi nam došla promena[sm=smiley36.gif] Za Sremce jelo nije jelo ako nema mesa[sm=smiley36.gif]




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (11.6.2014 9:06:57)

Torbice, pitanje za onaj namaz. Jel ti iscediš ulje od tunjevine ili ne? JEr mi se čini da ako ne iscediš, onda nema potrebe da dodaješ dodatno ulje?[sm=zmeden.gif]




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (11.6.2014 9:14:49)

Draga, iscedim naravno, jer je mnogo ukusnije a i zdravije sa maslinovim!




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (11.6.2014 9:23:08)

Ali koliko ja znam rio mare jeste sa maslinovim? zato sam zbunjena.

Doduše ja svaku tunjevinu iscedim koliko mogu, pa ako je mnogo suva krknem limuna [sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (11.6.2014 9:29:23)

[sm=smiley23.gif] ja sam imala neku bez, ako sam dobro videla [sm=smiley24.gif]
Bas cu proveriti. Inace uvek iz Grcke donesemo 4-5 onih pakovanja od po 5 litara maslinovog ulja i meni je u maniru da ga svugde stavljam. moguce da sam pogresila [sm=smiley9.gif]




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (11.6.2014 9:38:46)

Evo sad kopam po netu, ali nalazim samo one u maslinovom. Jedino ako nisu bile u sopstvenom soku. Te su meni bljak

Maslinovo meni kuma donosi iz primorskih krajeva, domaće. Njega čuvam samo za alio di olio ili kako se već zove i eventualno neko sveže jelo. Ima poseban miris i ukus i ne može se porediti sa kupovnim




World -> RE: O receptima iz C kuhinje (11.6.2014 13:46:37)

Zene, koje maslinovo ulje kupiti u Grckoj? Moji idu na ljetovanje, pa da narucim, u svakom slucaju je bolje nego kod nas.. ali ne znam koje da traze?




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (13.6.2014 14:37:03)

Ja danas pravim one kukuruzne rolnice od Torbice. E jedino što imam manje sira, a mm mrzi do prodavnice da ide (a mene da odem ja po dete i onda svratim u prodavnicu) Imam 250 gr sira ili 200... imam malo krem sira, pa razmišljam da ta dva pomešam.




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (13.6.2014 15:26:35)

IZVORNA PORUKA: Azra_

Torbice, koji sir koristiš za one pljeskavice sa krompirom i posnim sirom?



Azra, mislim da koristi sojin sir, ali ne drži me za reč. On je posan.

p.s. ja na kraju pomešah običan sir i kačkavalj. Peče se prva tura.




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (13.6.2014 16:24:28)

Trco, ona Rio Mare je naturino, u sopstvenom soku, ipak!
Za pljeskavice ide posni kackavaljm, sa sojinim bi bilo suvo, jer taman ovaj otpusti masnocu pa budu socne. Ja nisam neki ljubitelj tofua, iskreno. Koliko god da je zdrav, nije mi lep bas.
Trco, bice ok, nadam se. Javi, obavezno!




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (13.6.2014 16:29:10)


IZVORNA PORUKA: World

Zene, koje maslinovo ulje kupiti u Grckoj? Moji idu na ljetovanje, pa da narucim, u svakom slucaju je bolje nego kod nas.. ali ne znam koje da traze?

Mi kupujemo u limenkama od 5 litara, extra Virgin, bude oko 19-20 Eura jedna kanta.




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (13.6.2014 16:37:24)

E pa bogme rolnice extra!

Imala sam manje od 300gr sira i još mi skoro i preteklo. Jednu turu sam 'pokvarila' tako što sam posula susam odozgo.

Nego nisi bila tu, ali daj reci sad na koju debljinu ih razvučeš? Otprilike. Ja sam negde na oko 5mm čini mi se.

A napravila sam i onaj namaz od tunjevine. Nije rio mare, merkatorova je, ali je u maslinovom ulju. Od dve konzerve sam ostavila ulja, treću konzervu sam iscedila i to ulje bacila. To su male one konzervice, mislim da neto ispadne i manji od 200gr. Dva mlada luka su mi bila dovoljna. Nisam imala limuna, pa sam stavila malo balzamika i na sitno naseckala peršuna.

Za večeru je bio planiran i onaj tvoj pikantni mladi krompir na šnite, ali kaže mm ovo nam je sasvim dovoljno. Tako da sutra je krompir na meniju i neke kobaje uz to (za mene samo zelena salata i abc sirac uz krompir).

Evo i sličica rolnica!

[img]http://www4.slikomat.com/13/0613/6si-DSC-02.jpg[/img]




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (13.6.2014 16:45:30)

Svaka cast Trco! [sm=bravo.gif] Bas su ti lepe, prebaci koju vamo!
I ja ih na oko 5 mm razvucem, otprilike, nisam uspela tanje. Razvucem celo testo pa secem kocke. Zahvalno je testo, mozes ga filovati sa cime god hoces, i u pizza varijanti su mi dobre, samo stavim malo vise paradajz soka da ne bude suvo.
A za namaz, i ja tako podesim, po ukusu.
Imam jos par naslaganih slikica, valjda cu stici pre mora da okacim. [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: O receptima iz C kuhinje (14.6.2014 14:25:36)

Trco, Torbice , na koliko pecete kukuruzne rolnice i koliko dugo?




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (14.6.2014 14:49:11)

Piše u recopisu, na 200°C oko 20-25 min

I danas mi Torbica na tapetu - onaj njen pikantni krompir. Za momke i devojčicu i ćevapi, za mene tzatziki i zelena salata (uz krompir naravno)




World -> RE: O receptima iz C kuhinje (14.6.2014 22:46:09)


IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: World

Zene, koje maslinovo ulje kupiti u Grckoj? Moji idu na ljetovanje, pa da narucim, u svakom slucaju je bolje nego kod nas.. ali ne znam koje da traze?

Mi kupujemo u limenkama od 5 litara, extra Virgin, bude oko 19-20 Eura jedna kanta.


ima li neka marka ili nasumicno uzimas?




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.6.2014 16:38:58)

[img]http://www.dodaj.rs/f/1M/O1/YzwtdiO/img0166.jpg[/img]
Evo World!




vikiveki -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.6.2014 16:48:00)

Ja sva jela sada uredno slikam pa kad sednem za komp. e onda će mi se tastatura pregrejati samo da uhvatim malo vremena




World -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.6.2014 21:15:17)

E hvala torbice [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.6.2014 21:16:35)

Torbiceeeee rolnice su odlicne! Hvala draga na receptu[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.6.2014 21:21:50)

UM, nema na cemu, mnogo mi je drago, hvala tebi! [sm=smiley27.gif]
World [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>