RE: O receptima iz C kuhinje (Puna verzija)

Forum >> [C kuhinja] >> C kuhinja



Poruka


vikiveki -> RE: O receptima iz C kuhinje (27.8.2014 23:53:39)

Ja sam malopre pravila Najbolje krofne ikada od Leleigor...i mogu reći da su zaista najbolje a naročito mi se sviđa što nemoram da čekam da narastu[sm=bravo.gif] ispale su super




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (28.8.2014 8:00:51)

Mozda i ja probam te krofne danas, divota sto su bez kvasca! Imam jedan takav slan receptic za ustipke, krofne jos nisam probala.
Jovice, mozda nisi dovoljno umutila testo, treba ulje da se sjedini skroz, da se fino umuti. Naravno, stvar ukusa, ja sam neki dan pravila posne mafine bez ulja i skroz su ok, okacicu kad stignem, trebalo mi je nesto posno na vodi.




dunja RR -> RE: O receptima iz C kuhinje (28.8.2014 14:40:50)

Javnite čiji je recept KLIK [sm=smiley1.gif]




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.8.2014 15:13:00)

Torbice, šta mogu umesto voćnog jogurta u OVOM RECEPTU




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.8.2014 15:30:31)

Trco,običan jogurt ili 4dcl pavlake pomešane sa mlekom,Ili kiselo mleko!




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.8.2014 16:02:44)

Hvala mila [sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.8.2014 16:10:55)

Uvek [sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.8.2014 16:50:04)

Sad se setih, vocni jogurt je sladak, samo podebljaj sladilo, po ukusu kako volite.




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.8.2014 17:26:34)

[sm=smiley36.gif] gotovo, stavila sam 110 gr šećera, nadam se da neće biti slani hahahah

Imala sam u kući kakaobuter, pa sam njeg pomešala sa običnim. Stavila čokoladu za kuvanje [sm=jezicek.gif] lele biće veselo




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (31.8.2014 23:31:45)

Slutim da su planuli!




Rosita -> RE: O receptima iz C kuhinje (12.9.2014 13:19:43)

Ljudi, ja sam u nekim vrstama jela, narocito testa, skroz nova i treba mi saveta [sm=smiley36.gif]- evo ,kiflice sam pravila tri puta u zivotu i to u poslednja dva meseca, imam problem sto, uzmimo za primer Torbicine posne kiflice, budu mi tvrde kad ih ispecem, tvrda bude ona gornja kora, tj. sloj, kako da ih odmeknem? Je l treba necim da ih premazujem pre pecenja ili posle?

Pravila sam i skroz lud kolac od jabuka http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/rr-skroz-lud-kolac-od-jabuka_787.html, ispao je ukusan ali nesto sam zeznula, opet mi je donja kora, tj. ono od cega nastaje kora bila malko tvrdkasta, da li je moguce zbog toga sto je bilo 800g jabuka, a ne 1 kg? Lili sam pekla predugo, ne znam, nemam reper u vidu zabodes cackalicu pa ako ne ostaje nista gotovo je, jer je specifican kolac.

Blagodarim [sm=smiley31.gif]




milicicak -> RE: O receptima iz C kuhinje (12.9.2014 19:54:15)

Rosita, kad izvadis vruce kiflice iz rerne, pokrijes ih krpom onako u plehu pa ce biti mekane.
A za ovo sa ludim kolacem ne znam sta se desilo... Mozda si prepekla. Mislim da ja pecem 40-ak min na 180.




Rosita -> RE: O receptima iz C kuhinje (12.9.2014 21:19:01)

E pa hvala ti draga, ovo za krpu znadoh, al ne drzah izgleda dovoljno dugo ovaj put :). Bitno da sam pitu usavrsila [sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: O receptima iz C kuhinje (12.9.2014 21:21:03)

[sm=smiley36.gif]
jedno po jedno [sm=smiley1.gif] videces, postaces ekspert i za kiflice [sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: O receptima iz C kuhinje (13.9.2014 8:50:04)

Rosita, pametno kaze Milicicak. Plus - onako vruce kiflice izvadjene iz rerne, poprskas hladnom vodom i upakujes krpe odgore i ne skidas dok ne budu mlake. Meni nikad nisu tvrde.
Skroz lud kolac ti je mozda tvrd ako jabuke nisu socne, plus ako se prepece, ja stavim kilogram ali izrendanih, dakle od tih tvojih 800 grama, kad se ociste, koliko je ostalo? Mozda jos manje. Biraj socno voce. Ljubim




Rosita -> RE: O receptima iz C kuhinje (13.9.2014 9:38:58)

Hvala! 800 g izrendanih je bilo, znaci u svakoj fazi manjkalo je 100 g. Mora da sam prepekla [sm=smiley13.gif]. Vise srece drugi put :)

PS Zlo je ko ne zna, a uciti se ne da [sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: O receptima iz C kuhinje (13.9.2014 14:32:52)

Ovo me podseca na anegdotu- kad sam sa drugaricom pravila neke kolace i napisala joj recept da joj ostane, ona inace ne zna i ne voli da kuva a ja se svesrdno trudim da promeni stavove :), stavljam ja brasno i izmesam prasak za pecivo sa istim pre dodavanja u ciniju, a ona ce- eto, to ne pise u receptu da prasak treba izmesati sa brasnom [sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: O receptima iz C kuhinje (13.9.2014 14:50:16)

Pravim ovaj kolac, ljudi cela kuca mirise od njega, mislim da ce biti odlican, samo sto sam ja umesto posnih stavila mrsne sastojke, plazmu, menaz cokoladu... Slika ga kada ga isecem[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Anci RR kolac




emicaa -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.9.2014 16:47:34)

zene imate li neki fin recept za brownies,ja imam neki ali opet nisu fini kao oni sto kupim [sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.9.2014 16:54:43)

Nikad nisu kao kupljeni Emice[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.9.2014 18:22:38)


IZVORNA PORUKA: emicaa

zene imate li neki fin recept za brownies,ja imam neki ali opet nisu fini kao oni sto kupim [sm=smiley1.gif]



Imam ja dobar od Lorejn Paskal, deluju tako fino na tv-u moram ih probati, ako me ne bude mrzelo, trazim posle i iskucacu ga[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.9.2014 19:08:49)

Čiji je ovaj recept? :) KLIK




Mala Elena -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.9.2014 19:11:46)

Slazem se sa Natom , koliko oni to puta naprave, znaju sve cake . Iz prve mislim da nikad ne moze tako ispasti.
Brownies je slicno muffin -u? Nisam pravila. UM otkucaj ovde da i ja probam. [sm=smiley1.gif]




emicaa -> RE: O receptima iz C kuhinje (15.9.2014 19:41:08)

Probajte vi pa ću i ja [sm=smiley1.gif]




Trcosava -> RE: O receptima iz C kuhinje (21.9.2014 9:06:20)

Imam pitanje za Meliku vezano za OVAJ RECEPT

JEl postoji opcija da se komplet kora prebaci, znači da ne ide do pola. Ova pita je do sada najsličnijoj koju je pravila moja bivša svekrva. Ali ona nije imala te u sredini, nego je nekako ovo što ostane preko ruba pleha prebacivala preko.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>