RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 10:54:23)

Maraj naravno da moze, ako je trudnoca uredna ona nema razloga da bude na bolovanju. neki dr otvore odmah ali ne moraju... to zavisi od dr...




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 10:55:46)

Bubi dobro bice para, ali onda ti isplacuju sve od jednom za zaostale mesece ili ?
Maraj nista me ne pitaj, on kze na pola trudnoce jos je rano[sm=smiley5.gif][sm=smiley29.gif]




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 10:57:01)

Bubi ali on je meni zbog kravrenja na pocetku i odrzavanja trebao jos odmah, ali sta je tu je[sm=zmeden.gif]




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 10:57:43)

nadam se da ce onda sve od jednom :D, taman da idem na more :P




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 10:58:32)

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Bubi ali on je meni zbog kravrenja na pocetku i odrzavanja trebao jos odmah, ali sta je tu je[sm=zmeden.gif]


onda ima kretena od dr... mene je moj sam pitao da li hocu na bolovanje... i odmh mi otvorio




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 11:00:42)

Queen, pisala sam u drugoj temi da sam uspela da naplatim sve plate koje koje mi je ostao duzan do momenta bolovanja preko 30 dana. Sad cekam da izmiri neke doprinose, pa da vidim za bolovanje.
Inace cu ga tuziti i to.
Meni je advokat rekao ako imas obracunsku listu, to je izvrsna isprava i ne ide u parnicni postupak, znaci odmah ide na izvrsenje.
Ako si mu to dostavila on mu moze blokirati racun, to sam i ja uradila i naplatila se preko prinudne naplate, sve i plate i taksu za sud i troskove advokata.
Maraj, trudnicko bolovanje se NE podrazumeva, zato se i ide na komisiju. Znam da su bile price da ce poostriti komisiju da se ne bi zloupotrebljavalo.
Um, nadam se da se nece na tebi zalomiti.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 11:03:54)

Jess ma ja sam se pomirila sa tim ako budem morala da placam svih 6 meseci doprinose, sa tim sam i krenula, nego rekoh da se malo ovajdim, ali kod mene toga nema[sm=smiley36.gif] videcu bas sta ce u ponedeljak da mi kaze[sm=hudicek1.gif]




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 11:05:39)

Ma sarmiraj ga malo da ti otvori bolovanje, pa reci mu da te boli stomak ili vec nesto. Meni moja dr to svaki put napise u izvestaju za komisiju, kaze da te ne zezaju bez potrebe.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 11:07:34)

Moracu, ahahha , ma meni da je u pitanju moja dr ja bih lako, ona mi je dala bila izvestaj iz bolnice da moram da zamrznem godinu sa U, i za cas posla sam to resila, a ovaj iz dz je smor [sm=hudicek1.gif]




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 11:09:09)

A jel mozes na komisiju da odneses izvestaj od tvoje dr, kod koje ides privatno>
Kod nas moze i to.
Ma dodji bre kod mene da ti sredim to bolovanje[sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 11:10:04)

Ma znam da trudnicko nije obavezno. Al moze da otvori bolovanje do mesec dana. Na to ima pravo. Pogotovo sto kaze da je krvarila. Posle da l ce njoj komisija produziti preko mesec dana to je do njih (do komisije) al ne vidim razlog da ne otvori bolovanje do mesec dana




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 11:11:14)

Ne verujem, jer, ja idem u drugi grad privatno na preglede, a u tom gradu nam je i porodiliste, jer nas grad ga nema.
A i fax mi je u tom gradu[sm=smiley36.gif] mislim da ako mi je firma u mom rodnom gradu, moram komisiji da nosim iz tog grada nalog za bolovanje[sm=zmeden.gif]




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 11:15:05)

Joj UM, to sad stvarno ne znam. Po nekoj logici ne bi trebalo da ima veze, ali ko ce ih znati.
Imas li koga da ti to proveri?




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 11:16:47)

Pa mama mi radi u dz , pitacu nju, ili neka podje sa mnom kada krenem da otvaram bolovanje, ipak joj je taj dr i direktor, mozda uspemo nesto da uradimo.




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 11:23:20)

Ovde u bg-u ides na opstinu gde ti je Dom zdravlja na komisiju. A posle za porodiljsko ides na opstinu gde ti je firma. Tako su meni reklu. Dr u Domu zdravlja sad za trudnicko nije ni gledala na kojoj mi je opstini firma samo me je poslala na istu opstinu gde je i moj maticni Dom zdravlja na komisiju




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 18:31:28)

Bas su svi bezobrazni. Ako nece da otvori bolovanje kazes mu da si prethodnih dana imala bolove, grceve i sl.
A sto se tice porodiljskog mora po zakonu poslodavac da isplati kad i ostalima plate. Meni sad paralelno uplacuju zaostalo trudnicko i porodiljske plate.




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 18:38:14)

Gale, nisam sigurna da si u pravu. Mislim da poslodavac mora da ti uplati kad njemu socijalno li ko vec, refundira, a ako ce isplacivati porodiljsko kad i drugim radnicima plate, mislim da je to samo njegova dobra volja.




sonyasha -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 18:42:52)

Jess, ja sam tako razumela, da je to samo dobra volja ako ti za trudničko i porodiljsko uplaćuje kad i drugima! Većina čeka državu!




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.5.2015 8:08:53)

Po zakonu porodiljsko mora kad i ostale plate.




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.5.2015 8:34:29)


IZVORNA PORUKA: gale77

Po zakonu porodiljsko mora kad i ostale plate.

Ne mora..u ovoj drzavi nista nije regulisano kako treba i nije isto za sve..
Moj poslodavac privatnik tako isplacuje,pa refundira...drzavne firme prvo traze pare pa isplacuju...




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.5.2015 8:38:02)

Ne znam da li mora,ali kod mene nije bilo tako,svima su plate 21. U skoli radim,a meni isplatili juce i to nesto manje nego sto sam mislila,moram da pitam za koje mesece su legle isplate.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.5.2015 8:43:10)

ja sam isto dobila informaciju da porodiljsko mora prvo poslodavac da isplati pa da ceka uplatu.. ali moguce da i nije tako...
ali cekajte, za porodiljsko prvo mora da stigne resenje, jel tako? i u tom resenju pise koliko cu dobijati... ako je tako, kako da mi poslodavac ispalcuje nesto kada ne zna koliko treba?




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.5.2015 8:45:20)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ma znam da trudnicko nije obavezno. Al moze da otvori bolovanje do mesec dana. Na to ima pravo. Pogotovo sto kaze da je krvarila. Posle da l ce njoj komisija produziti preko mesec dana to je do njih (do komisije) al ne vidim razlog da ne otvori bolovanje do mesec dana


sta joj vredi bolovanje do mesec dana? to sama placa, tek posle 30 dana si na teretu drzave




daca77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.5.2015 8:45:28)

Zakon o finansijskoj podrsci porodici sa decom jasno kaze:
"Član 13.
(1) Obračun i isplatu naknade zarade vrši poslodavac istovremeno sa obračunom i isplatom zarada zaposlenima."
Dalje, poslodavcu se vrsi prenos sredstava po dostavljanju dokaza da je isplatio naknadu zarade zaposlenom. Tako bi trebalo biti, a to sto u nasoj lepoj Srbiji niko ne postuje, to je nesto drugo.




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.5.2015 9:00:00)

IZVORNA PORUKA: bubulence


ali cekajte, za porodiljsko prvo mora da stigne resenje, jel tako? i u tom resenju pise koliko cu dobijati... ako je tako, kako da mi poslodavac ispalcuje nesto kada ne zna koliko treba?


Ja mislim da prvo firma uradi obračun, pa to šalje gde već treba. tako da se zna koliko treba refundirati, jer i država radi refundaciju po tom obračunu i dostavljenom izvodu o plaćenim porezima, doprinosima (naravno uz prethodnu proveru svih uplata). Što će reći, da ako je poslodavac uradio dobar obračun proseka, zna i koliko će država refundirati.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>