RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.4.2015 14:20:13)

juce su mi sve uplatili sto su mi bili duzni od prosle god,jos i porodjajno sto sleduje svakako[sm=bravo.gif]jutros me zvali iz firme,da mi jave......




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.4.2015 14:22:53)

Divno kato znaci prebrodila si ovo natezanje sa drzavom ...




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.4.2015 15:06:05)

E, da napišem i ja svoju agoniju.
Konačno sam dobila rešenje, pre nekih 20-tak dana i to posle mnooogo peripetija, zivkanja, ispravljanja.
U rešenju piše da treba da me isplati poslodaac, pa onda njemu refundiraju.
Ja pustila da prođe neko vreme od kada je stiglo rešenje i juče pošaljem mail da vidim misli li me poslodavac plaćati. On kaže da nije do njega. [sm=zmeden.gif] Ja ga ljubazno pitam kome onda da se obratim i dobijem odgovor-Vučiću.
Poludela sam!
Bila sam kod advokata, polaće mu opomenu pred tužbu. Ako ne uplati, tužiću ga.
Kontaktirala sam i novine. Sram ga bilo! Dosta smo ćutale!
A još da napomenem da nisam mogla sebi i detetu da overim knjižice jer nisu uplaćeni doprinosi...
Ostalim radnicima isplaćuje plate na vreme, uglavnom.

Može li neko da mi izračuna neto platu koju treba da primam sve vreme porodiljskog bolovanja, tražio mi advokat, a ja ne znam. U rešenju piše da je bruto 27803,58din.
Hvala unapred!




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.4.2015 16:24:41)

Queen, posto ja imam veliih problema sa poslodavcem, tj. vec sam ga tuzila, kod Vucica mozemo zajedno (da nije tuzno,bilo bi smesno).
Reci mi koje si novine kontaktirala i kako to funkcioinise? Moze i pp.
Uf, a za to racunanje ne znam sta bih ti rekla, nadam se da ce se javiti neko od knjigovodja.
Koliko ja znam, a ne znam puno. Meni je to mala cifra za bruto, ako je minimalac oko 22 hiljade neto?!




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.4.2015 19:38:18)

Ne znam šta da ti kažem... Ja sam izračunala nešto oko 20615,42 din... [sm=zmeden.gif]
A kontaktirala sam redakciju Blica, poslala im mail i dobila odgovor da su zainteresoani za moju priču. Kontaktiraću i još neke...




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.4.2015 20:59:44)

tuzno i zalosno!
neka si kontaktirala novine, i treba, samo bi bilo dobro i da reaguju. ja ne znam da ti izracunam, mozda ce Von znati




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.4.2015 10:42:55)

Ne bih znala kako se bas racuna. Moj poslodavac mi isplacuje prosek od prethodne dvanaest plate (dok nisam bila na bolovanju) umanjenu za prevoz , topli obrok i minuli rad. Nemoj da odustajes, mora da ti isplati porodiljsko kad i ostalima platu. Bas ima bezobraznih poslodavaca.




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.4.2015 11:14:59)

Jao i ka se bakcem sa mojim doznakama nikako da krenu trudnicko da mi isplate. Juce mi jave da doznake za mart nisu dobre. Jer sam od1. februara na trudnickom. I od 1-28februara mi firma platila 65 %. Kad juce kazu mora i 1 i 2 mart oni da mi plate a tek od 3.marta siz pa sad moram da idem da ispravljam tu dodoznaku za mart. Da covek izludi. Da l je to zato sto februar ima 28. dana ko ce ga znati...




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.4.2015 12:21:53)

Queen, jel ti taj iznos pise u resenju koje si dobila za porodiljsko?




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.4.2015 20:00:13)

Piše mi u rešenju 27803,58din. bruto. Od toga sam oduzela pio, zo i no. I još neke %... Kako je pisalo na mojim izveštajima. Ali je nešto u međuremenu menjano, pa sam morala sve "peške" i polako. Jedva sam ukapirala šta je šta. Danas sam odnela advokatu, poslaće mu opomenu pred tužbu u pon. i dati 7 dana rok da uplati, duguje mi nešto preko 140000. Ako ne uplati, tužiće ga. A da, i kamata ide, kaže čika advokat.




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.4.2015 20:10:25)

U super bi bilo da izvuces to. Nisu male pare al i kako god okrenes to ti sleduje




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.4.2015 21:28:43)

Ja, mom poslodavcu, nisam htela da saljem opomenu. Dovoljno sam ga opominjala, odmah ide tuzba.
I meni je advokat rekao da ce obracunati kamatu i nagradu za advokata. Nadam se da cemo obe dobiti to sto zasluzujemo.




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.4.2015 21:33:46)

Ja njih ne razumem! Koja je to doza bezobrazluka!! Kao da iz sog džepa plaća... A ni sistem ne shvatam. Plati ženi direktno, a ne ovako, dok se svi smiluju... Užas!




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.5.2015 18:39:41)

E ovako od 1. aprila sam u "radnom odnosu" je li mi kasno da od 1 juna otvorim bolovanje, dr. nije hteo 1. maja kaze na pola [sm=nosecka.gif] cemo ?

I ako mi da bolovanje sta dalje, onda mi drzava placa ili ja nista ne razumem?[sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (22.5.2015 12:53:23)

Um ja koliko znam po novom zakonu mozes odma tipa nesto posle mesec dana. Vidi cini mi se da ima i onaj tekst ovde na RR o tome.




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (22.5.2015 12:56:29)

Um, nemoj me drazti za rec za ovo sto cu ti napisati, ali mislim da moras biti najmanje 3 meseca u radnom odosu da bi ti drzava placala minimalac i 6 meseci ako je iznos veci od minimalca, cini mi se da je tako, ali nisam sigurna.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (22.5.2015 12:57:06)

Maraj ja to znam htela sam ja od maja, ali mi dr u dz na da do polovine trudnoce[sm=smiley29.gif], pa cu sada 1. juna da mu trazim..




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (22.5.2015 13:00:16)

Jess ja sam prijavljena na 23000, bas cu danas da vidim koliko je mm platio doprinose...

Mi smo hteli naveci iznos oko 40000, ali su svi rekli da ima bas puno peripetija oko toga..




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 0:29:57)

Jess, kakva je situacija kod tebe? Ja jos uvek cekam... Na opomenu nije bilo ama bas nikakve reakcije. Sad je otisla tuzba. Obavestila sam i novine. More mars u p.m.!!




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 8:12:47)

Ja dam od 3.3. na trudnickom i jos ni cvonjka cvonjavog nisam primila. Inace radim u prosveti. Uzas jedan. Evo skoro 3 meseca bez dinara. Pa da l su oni normalni!!!




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 8:51:11)

Da te utesim. Meni se porodiljsko zavrsava za mesec dana. Primila sam tri plate do sad. Poslednju u februaru-za septembar. Radim kod privatnika, da...




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 10:48:47)

UM ako otvoris bolovanje 01.06. jos taj mesec ti poslodavac placa doprinose, odnosno u vasem slucaju ti placas. a od 01.07.si na teretu drzave i placaju ti oni, ali to mozes da ocekujes negde u septembru.
ja jos nisam dobila resenje o porodiljskom...




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 10:51:04)

Bubi kako nisi dobila jos?

Nadam se da ce ovaj dr hteti da mi otvori boloovanje 1.6, jer mi je rekoa na pola [sm=nosecka.gif][sm=hudicek1.gif]




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 10:53:02)

pa eto... izvod smo dobili posle 3 nedelje, pa dok smo ga odneli knjigovodji, pa ona nije odmah odnela papire... pa su onda trazili moju zdravstvenu knjizicu i tako... a na resenje se ceka oko 2 meseca od predaje kompletne dokumentacije, tako da se ja ni ne nadam parama bar jos 2 meseca




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.5.2015 10:53:12)

Ma um kako moze da ti ne otvori! Dosla si da otvoris trudnicko i tacka. Kako on moze da odredjuje kad ces ti otvoriti. Bas idiot




Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>