RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (16.4.2015 20:56:12)

Jesi sigurna? Zar ovaj zakon sada ne stiti trudnice. Navodno da trudnice ne mogu da ostanu bez posla i ako su na odredjeno. Mozda je to samo na papiru ja se ne razumem al tako rekose....




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (16.4.2015 20:59:06)

Maraj, ne govorim o otkazu vec o isplacivanju bolovanja. Znaci umesto 8 bolovanja u visini moje plate, ja cu dobiti 3 minimalca, a za porodiljsko nemam pojma kako funkcionise. Znam da uzimaju prosek 12 plata, ali kojih plata ako ih ne budem dobijala[sm=zmeden.gif]
Nije mi jasno sta njih zabole, od momenta kad mi je bolovanje preslo 30 dana, da li sam ja dobila plate i da li ih drugi radnici dobijaju??! Ja cu se za redovne plate, sto su mi ostali duzni, boriti na drugi nacin, na sud ako treba.




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (16.4.2015 21:01:35)

Joj jess to je onda bas zapetljano a ja nesto ne kapiram. A da se obratis nekom strucnom nekom ombudsmanu. Ne znam mozda lupam...




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 7:52:47)

covece,ja nisam primila nista od porodiljskog jos od kako sam ga otvorial u decembru.nesto kao nije bilo dobro sa papirima,pa smo to ispravili,ali jos nista.glupo mi da zovem obracunsku,ali ako ne bude skoro,moracu je zvati[sm=smiley13.gif]je l porodiljsko leze isto kad i plata zaposlenima ili je nezavisno?




Sanjica26 RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 7:57:43)

Branki porodiljsko uvek ide malko kasnije. Ma zovi. Meni je isto kasnila i ja sam ih stalno gnjavila. Bas mi je puno kasnila. Tvoj je novac. Evo sad je i mojoj drugarici porodiljsko kasnilo. Dugo nije primila. Radi u skoli. Gnjavila ih je. I sad je sve primila.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 8:01:16)

sanjice,hvala[sm=smiley1.gif]
primila je sve zaostale odjednom,tako?racunam da ce tako i meni.




Sanjica26 RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 8:06:47)

Branki sve odjednom je dobila. Ako danas ne uplate ti zovi sutra.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 8:16:56)

hvala,sanjice,cekacu,pa cu zvati da pitam.




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 12:54:45)

Meni danas leglo porodiljsko. Sve tri plate: januar,februar i mart.
Branki ,meni npr. porodiljsko leže kad i drugim zaposlenima ali sa drugim delom plate.
I uvek je tako bilo. Porodiljsko kasni dva meseca ili tri u zavisnosti od papira,a kada krene onda uplate sve zaostalo i onda ide mesec za mesec bez kašnjenja. Nadam se da ni sada neće biti drugačije.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 12:56:19)

E sada ja sam od 1 prijavljena, kada poslodavac treba d auplati onu sumu a ja da mu dam pare, on kaze krajem meseca, je li to tako?




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 14:06:33)

hvala,anarunika,meni nije keglo jos,stize mi uvek poruka na mob kad legne.zvacu obracunsku do kraja nedelje da vidim.




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 14:13:09)

I meni stiže uvek poruka na mob. ali ovaj put mi nije stigla i da nisam proverila preko neta ne bih znala da mi je leglo išta. U kojoj si ti banci? Ja sam u komercijalnoj. Da ipak proveriš prvo u banci da nije nešto leglo? Možda se prijatno iznenadiš kao i ja [sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 14:17:21)

Ja u februaru poslala u firmu papir sa komisije za trudnicko. I oni me pre par dana s losla zvali nesto u vezi tog papira. Oni ga od februara nusu predali [sm=zz_stomp.gif] i ko zna kad ce meni leci uplata. Ne mogu da verujem kako su "azurni"




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 16:44:54)

Ja sam danas zavrsila moju agoniju sa rzzo-om.
Pre mesec dana mi greskom uplate mnogo vecu sumu nego sto treba, ja ih odmah kontaktiram i od onda nista. Svi cute, meni pare na racunu a ne smem da ih taknem. Kakav smor.
I danas me zove zena iz moje firme, porodilja koja kaze kako su njoj iz rzz-oa rekli da me kontaktira i da su njene pare uplacene na moj racun?!? Da ona meni sve podatke i njen tekuci , ja pozovem rzzo i javi mi se prijatni muski glas. Pitam ja kako su oni to zamislili da mi nn lice kaze da joj prebacim tolike pare na racun bez icega, i zasto me vec mesec dana niko ne obavestava o parama. Lepo se mi tu iscaskamo, posalje mi on uplatnice za koleginicu prebacim ja njoj njene pare, meni ostanu moje i napokonzavrsim agoniju.

Ah, da..u medjuvremenu me iz firme zovu da su mi izgubili doznaku o otvaranju porodiljskog - iz oktobra meseca 2014. Tako da moja agonija mozda ipak nije zavrsena...ko zna sta su jos zagubili.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 18:55:29)


IZVORNA PORUKA: Anarunika

I meni stiže uvek poruka na mob. ali ovaj put mi nije stigla i da nisam proverila preko neta ne bih znala da mi je leglo išta. U kojoj si ti banci? Ja sam u komercijalnoj. Da ipak proveriš prvo u banci da nije nešto leglo? Možda se prijatno iznenadiš kao i ja [sm=smiley1.gif]

ja sam u aik banci.nema poruke..a,preko neta ne umem da proverim.zvacu sutra u svakom slucaju obracunsku,da vidim sta je sa tim.a,dacu i muzu karticu od bankomata,pa nek proveri.




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 19:33:48)

nista od moje prijave. ne mogu da se nerviram. nema pa nema. nista novo.
zanimljivo da ni bednu naknadu za nezaposlene porodilje ne dobijaju oni koji imaju vise od 10.000 po glavi. [sm=hudicek1.gif]. dabogda im te pare trebale za ...[sm=lev.gif]




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 22:36:12)

Meni za tu pomoć traže novi papir od firme za primanja. U međuvremenu su promenili propis ali naravno nigde to nisu napisali. I svo to maltretiranje za bednih 10.000,00.Ali neću odustati iz inata!




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.4.2015 22:54:30)

IZVORNA PORUKA: Valerie

nista od moje prijave. ne mogu da se nerviram. nema pa nema. nista novo.
zanimljivo da ni bednu naknadu za nezaposlene porodilje ne dobijaju oni koji imaju vise od 10.000 po glavi. [sm=hudicek1.gif]. dabogda im te pare trebale za ...[sm=lev.gif]

Valerie, strasno. Nemam komentara vise koliko sam ogorcena na nas sistem.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (23.4.2015 10:56:45)

ja sad zvala obracunsku.tek krajemsledeceg meseca,znaci oko 21.maja i tad ce isplatiti sve zaostale,pih.




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (23.4.2015 15:46:08)

Ali ćeš zato krajem sledećeg meseca biti bogataaaa...




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.4.2015 17:55:48)

ja bila danas do inspekcije,znaci pukla sam juce kad me zvala koleginica i rekla da je njoj juce sve isplatio od prosle godine bolovanje......a meni nista[sm=hudicek1.gif]




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.4.2015 17:59:56)

Kato a u istoj ste firmi?!? Pa kako je to moguce?!




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.4.2015 18:06:29)

jesmo,ali ona je bila pre mene u inspekciji pa je verovatno zato i dobila




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.4.2015 18:13:40)

Strasno [sm=zz_banghead.gif] pa zar moramo u inspekciju svako pojedinacno po svoje ! Uzas!




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.4.2015 6:01:46)

Ja se porodila 15 sprila i ostali mi duzni 65% za februar i mart (za petnaest dana). Inace firma mi uplatila drugi deo marta (porodiljsko) kad i plate ostalim radnicima[sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>