RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


doramar11 -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (11.7.2019 11:04:20)

Napisala sam i aktivnost. U sustini je problem slaba volja, tehnicki se da izvesti.




MimaKos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (11.7.2019 11:06:00)

Nekada je i hormonski.problem pa dijete ne deluju, meni je stitna haos napravila, pa pre svega uraditi analize krvi





flamingos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (11.7.2019 11:09:45)



IZVORNA PORUKA: MimaKos

I fizjcka aktivnost, dzaba dijeta ako se ne trose kalorije


Sklona sam gojennju,ali uspevam da održim idealnu kikaźu,a sad kako-to znam ja,izbacim slatkiše,koje obožavam.Bude zafrknuto.





MimaKos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (11.7.2019 11:10:29)

Ja samo prepolovim obroke i ne jedem posle 18, nocna hrana me ubija





flamingos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (11.7.2019 11:14:30)



IZVORNA PORUKA: MimaKos

Ja samo prepolovim obroke i ne jedem posle 18, nocna hrana me ubija


I to je dobro rešenje





doramar11 -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (11.7.2019 11:29:06)

Bez slatkisa cu da smrsam, ali cu poceti da ujedam..




flamingos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (11.7.2019 11:34:02)



IZVORNA PORUKA: doramar11

Bez slatkisa cu da smrsam, ali cu poceti da ujedam..
Joj,u pravu si,unervoziš se,ali-lepota boli,ha,ha





jocajaca -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (11.7.2019 11:37:30)

Meni prije mjesec dana utvrde inzulinsku rezistenciju, visoke masnoće u krvi I blagi poremećaj hormona štitne, dr opšte prakse mi savjetovala da ne idem kod endokrinologa (?!) nego da ja to sama pokušam riješti ishranom, naravno ne kaže mi ništa detaljnije u vezi ishrane ali ja prihvatim savjet I počnem sa hrono ishranom (osim hljeba, njega skroz izbacim jer kod mene je ili ili, nama malo [sm=smiley36.gif]) evo prošlo mjesec dana I ja sam u minusu 10 kg, naravno tu je puno vode ali zadovoljna sam, e sada moram raditi nalaze da vidim da li sam po tom pitanju išta uradila ili sam samo smršala pa ću ipak otići I kod endokrinologa.
Samo da dodam da sanjam, SANJAM slatkiše!




flamingos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (11.7.2019 11:40:10)

Joj,zafrknuto bez slatkiša,ali kad se mora...





MimaKos -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (11.7.2019 11:53:03)



IZVORNA PORUKA: jocajaca

Meni prije mjesec dana utvrde inzulinsku rezistenciju, visoke masnoće u krvi I blagi poremećaj hormona štitne, dr opšte prakse mi savjetovala da ne idem kod endokrinologa (?!) nego da ja to sama pokušam riješti ishranom, naravno ne kaže mi ništa detaljnije u vezi ishrane ali ja prihvatim savjet I počnem sa hrono ishranom (osim hljeba, njega skroz izbacim jer kod mene je ili ili, nama malo [sm=smiley36.gif]) evo prošlo mjesec dana I ja sam u minusu 10 kg, naravno tu je puno vode ali zadovoljna sam, e sada moram raditi nalaze da vidim da li sam po tom pitanju išta uradila ili sam samo smršala pa ću ipak otići I kod endokrinologa.
Samo da dodam da sanjam, SANJAM slatkiše!
joj mogu samo da zamislim, ja trenutno od nespavanja zivim na slatkisima i kafama





Bebana17 -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (13.11.2019 12:55:16)

Ja sam pre ove trudnoce skinula 6 kg za cetiri nedelje sa brojanjem kalorija, i sa po nekim danom gde sam preterivala, da se telo ne bi naviklo na smanjen unos kalorija. Unosila sam izmedju 1100 - 1500 kalorija, kako koji dan. Svaki drugi dan sam isla u brze set_nje.  Sa kilazom od 70 kg (na 177 cm) sam usla u trudnocu. Sad ne pazim koliko jedem jer sam trudna, ugojila sam se manje od sedam kg, sad sam sedmi mesec, nadam se da se necu u ova poslednja tri meseca uprasiti, lakse je posle za skidanje kg. I ja imam problem da dok dojim ne pijem terapiju za insulinsku rezistenciju, pa je nemoguce smrsati. Ali bitnije je da dojim. 





bebilule -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (13.11.2019 13:02:52)

JocaJoca, nemoj da se mučiš. Ja sam bila na keto ishrani i pravila sam svašta slatko. Imaš dosta recepata, ukucaj LCHF kolači, ili keto kolači. Umjesto šećera sam koristila eritritol, odličan je, kao ovaj kristal, a 0 kalorija. Ja ne volim steviju, pa sam njega uzimala. Sjećam se da sam pravila rafaelo kuglice, neke kolače sa kikiriki maslacem, rolate... Našla i čokoladu sa 90%... Ma imaš opcija.




Dragce86 -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (14.12.2019 12:41:27)

Ja sam za to da se konsultuje nutricionista jer svakom treba individualan plan ishrane. Sami mozemo da izbacimo gazirano, kafe, preivse slatkog, eventualno belo brasno ali za sve ostalo mislim da treba strucno lice da da savet




Slavkic -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (14.12.2019 12:43:18)

Nikada nisam imala potrebu za dijetom i pored tri trudnoce ali mislim da se smanje slatki si i sto vise kretanja i to je to





Dragce86 -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (14.12.2019 12:47:53)

Slazem se, jako je vazna i fizicka aktivnost. Dzaba sve ako se mnogo sedi.




branki* -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (15.12.2019 7:47:54)

Po mom iskustvu je mnogo važnije da manje jedeš, a aktivnost umerena.nismo ni svesni sa koliko malo hrane organizam može i treba da funkcioniše. 





mama Jo -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (15.12.2019 14:09:09)

Slazem se... toliko namirnica ima koje mogu da odrze sitost, a da opet nisu kalorijski jake i da goje.




vocicana -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (15.12.2019 14:12:27)

NISTA U USTA POSLE 18 H!!! Osim nekih drugih poslastica[sm=smiley36.gif]
Salu na stranu, dijete ne za mame koje doje, ali ovako, guzica se smanjuje samo da se ne ozderava nakon navedenog vremena.




mama Jo -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (15.12.2019 16:03:55)

Jedan prijatelj je rekao - ne postoje opasne namirnice, samo opasne kolicine.
Umerenost pre svega.




MasnaMasnica -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (15.12.2019 16:47:53)

Po mom iskustvu najvazniji je trening.  Kazi svi 60% ishrsna ostalo trening.Ja od septembra idem na fitnes i vratila sam devojacke mere 90 60 90. Letos sam se posle mora nacrnila bila. Sve na nervnoj bazi. Mislim ja sam visoka to se nije primecivalo vali stomak mi je bio uzasan.Sada posle skoro 4 meseca vezbanja imam ravan stomak i poznaju se misici.

Jedva cekam leto 2020.🥰
Inace ishrana mi je ostala ista sarena😅 pizze kasno i dalje samo sam izbacila beli hleb i jedem hrono hleb.




mama Jo -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (15.12.2019 16:57:31)

Bas sam htela da te pitam Masnice da li si nesto menjala u ishrani.
Ja nemam problem sa gojenjem, nisam nikada imala, ali se jako nezdravo hranim.
Na trening pricam da cu krenuti vec godinu dan.




Misha i Ljisha -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (15.12.2019 18:01:23)

Ja instalirala pruzi korak. Predjem svakodnevno uglavnom izmedju 5 i 7 km. A i to mi cesto ostane tel na stolu ili bude na punjacu. E sad da li aplikacija laze ili ne ne znam ali i osecam se da otprilike toliko prelazim. Vaga kaze isto 75kg. Sto mu dodje 10 kg viska. Al ja sam zadovoljna sa 75. Od kako sam drzala onu medicinsku na prolece vise nijednom nisam drzala dijetu. Ta me dijeta pokrenula s mrtve tacke. Na porodjaju sam imala 100. 





vonavoj -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (15.12.2019 18:13:14)

Bravo Ljisha..Ja imam i dalje 10kg viska..uzas..Vezbanje,sta je to?!?kad je to? Gde je to? Da piskim ne mogu,a kamoli da vezbam😭😭Ne smem ni da jedem kao sto jedem..ali kod kuce,na neevnoj bazi,dosadi,svakodnevnici..nocna mora..




mama Jo -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (15.12.2019 18:21:35)

I kod mene se zato sve svodi na to da vec godinu dana pricam da cu nesto da vezbam. Sve sto radim je da ponekad sidjem i popnem se peske sa i na 6.sprat. Tako kao sebe utesim da sam ,,nesto uradila za svoje telo". Inace mi bas fali vezbanje.




Misha i Ljisha -> RE: Koje su dijete najefikasnije za skidanje kilograma (15.12.2019 18:23:39)

Da se razymemo ne vezbam ja tj ne idem u set_nje od 4 do 7km hehe ja to predjem svakodnevno zbog obaveza. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>