RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


vukosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:07:28)

Joj Tash, izem ti ja njihov posao kad moras tako da brijes druge zene u toj regiji. Nema tih para za koje bi ja to radila... [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:07:41)


IZVORNA PORUKA: minavb

Jbg, mozda si dopala saka nekoj opsesivno kompulsivnoj sestri, ili je mozda neki fetis u pitanju.[sm=smiley36.gif]

[sm=jezicek.gif]




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:08:27)

Gae skidam kapu, svaka tebi cast na takvom nivou dostojanstva [sm=smiley1.gif] Nazalost jedina si zena ciji sam stav procitala a kojoj tako sta u porodilistu nije smetalo. A u mom skromnom misljenju je da dok se zene sa ovim budu mirile nikad se odnosi nece promeniti... Zasto trpeti ako ne mora? Znam kako izgleda "normalna" nega i nijednog bolesnika u "normalnoj" bolnici kome bi ovo bilo ok... Za to ne treba puno da bi
se promenilo- tacnije nista osim dobre volje, otvorenog uma i ljudskosti...




vukosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:10:58)

Ma samo jednom da dozivite ginekoloski pregled bez one sprave za mucenje sa carsavom preko nogu i pise... Ja budala prvi put se bila rasplakala kad sam to dozivela, nisam mogla da verujem kako nesto jednostavno a toliko drugaciji osecaj.

Isto i u porodilistu, nisam bila gola golcijata nijednog trenutka, svaki put kad su gledali dole, zavlacila se pod carsav, klekne pred krevet koji je visok doduse i viri dole. Ko je u sobi osim nje ne vidi nista. Zato ovde imaju cele porodice u sobi u toku porodjaja...




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:13:23)


IZVORNA PORUKA: Bebilina

Gae skidam kapu, svaka tebi cast na takvom nivou dostojanstva [sm=smiley1.gif] Nazalost jedina si zena ciji sam stav procitala a kojoj tako sta u porodilistu nije smetalo. A u mom skromnom misljenju je da dok se zene sa ovim budu mirile nikad se odnosi nece promeniti... Zasto trpeti ako ne mora? Znam kako izgleda "normalna" nega i nijednog bolesnika u "normalnoj" bolnici kome bi ovo bilo ok... Za to ne treba puno da bi
se promenilo- tacnije nista osim dobre volje, otvorenog uma i ljudskosti...


Imala sam preče brige jer sam se borila za život svog deteta i svoj pa mi ta vrsta dostojanstva niej bila prioritet nego da nas dve izvučemo žive glave. Sve se ja sa tobom slažem, da stvari treba da se promene, al od mog kukanja ništa bilje ne bi bilo, sem što bih dojadila sestrama i doktorima pa bi se još i istresali na meni ameni pritisak i dalje rastao, tako da sam odabrala da budem odrasla i odgovorna i da zarad dobrobiti svoga deteta progutam sve što mi sleduje u tom smislu.




PoisonEve -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:14:48)

E da Vuko, ja cesto gledam po filmovima, to je izgleda moderno da cela porodica prisustvuje.
Ja sam se obrijala pred porodjaj mesec dana pre (bila sam uverena da cu se pre poroditi[sm=smiley36.gif])
Posle sam se samo dobrijavala[sm=smiley36.gif]




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:15:28)

Napisah malopre sta treba. Da bi se menjale proceudre u preoperativnom i postoperativnom toku, mora da zasedne komora zdravstvenih radnika, zdr. savet, da ministarstvo propise.... a mi imamo mnogo ozbiljnijih i vaznijih problema u zdravstvu da resavamo. Da ne pricam o tome da su dugovanju prema fondu ogomna, pa nam fale lekovi i osnovna sredstva. Ovo i nije prica za ovu temu. Medju zdr. radnicima u Srbiji ima svakakvog sveta, ali sam sigurna da u kakvim uslovima rade, sa kakvom opremom i materijalima, zaista rade najbolje sto mogu (ima izuzetaka).




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:17:10)

Bas to Vuko, bas kako i treba da bude [sm=bravo.gif] Al nama je izgleda od svih muka mazohizam postao sastavni deo zivota. To i "doktor bolje zna"...
I bas tako vide "stirrups"- kao spravu za mucenje...




vukosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:17:37)

Bice brijanja sve dok budu bolnice bez klime i vise wc-a...




vukosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:19:14)

Kod nas treba sto vise privatnih porodilista. Skupis pare i odes lepo da se dostojanstveno porodis. Mislim da bi to bio dobar biznis. Sa sve ovim zapadnjackim forama. Znam da postoje apartmani, ali moze to jos vise da ima hotelske usluge...




Jeca* -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:21:22)

IZVORNA PORUKA: vukosava

Kod nas treba sto vise privatnih porodilista. Skupis pare i odes lepo da se dostojanstveno porodis. Mislim da bi to bio dobar biznis. Sa sve ovim zapadnjackim forama. Znam da postoje apartmani, ali moze to jos vise da ima hotelske usluge...


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:24:10)

U našim bolnicama je nekoliko desetina pacijenata na jednu sestru. Kapaciteti bolnica su toliko mali da se i po 10 sati čeka na slobodan krevet. Dok sam održavala trudnoću ležala sam po malo na svakom odeljenju od post i preoperative do vantelesne oplodnje i carskih rezova, kad i gde se nađe slobodan krevet i imala sam sreće jer je bilo noći kad je sve bilo puno pa neke trudnice spavale na stolu ua ultra zvuk. Lekove smo nabavljale tako što su smo između sebe razmenjivale jer bolnica NEMA, nekih nema nigde i Srbiji pa su nam muževi žena koje su iz Bosne a leže u bolnici kad njima dolaze u posetu švercovali odande. Dizanje nogu i brijanje su nam najmanji problemi.




vukosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:27:19)

Upravo. Lezala sam ja u nasim bolnicama 4 puta pa sam licno videla. Kad sam bila na decijem odeljenju sa 15 godina najveca briga nam je bila da nam bubasvabe budu dalje od sokova i pomoranzi... Imali smo cesmu i lavabo a uvece kad ugasimo svetlo kad pocnu da gamizu... Zidovi su bili od stakla pa se sve to lepo videlo.




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:30:10)

E moja vuko ovde nema dovoljno ni inkubatora, a dal me briju, klistiraju, manje vazno, hvala sto to sve odradise umesto mene. To je zadnja stvar koja mi smeta, to je najbezazlenija stvar. sa obzirom sta sve moze da se desi pri porodjaju ... ako to bude jednog dana jedina stvar koja ce nam smetati, a sve ostalo savrseno, vala brijaj brate sve [sm=smiley1.gif] mislim sestro [sm=smiley36.gif]
Da smo ostali majmuni, dlake bi bile obavezne npr. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] (kasno je, pa lupam [sm=jezicek.gif])




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:31:15)

Mina al "lepa rec" drzavu ni pare ne bi kostala, a bolesniku bi znacila itekako. Pa dal se bolje oporavlja neko kog terorisu ko u logoru ili kog tretiraju kao ljudsko bice? [sm=zmeden.gif]
Ne znam, ja sam se bas nadala da ce Majka Hrabrost uroditi nekim plodom, al dal nas nije bilo dovoljno ili sta, ne znam. Znam samo da Srbija ima i previse zdravstvenih radnika na birou i da ima jako puno razloga neke skinuti sa pozicija i u bolnicama i u komori... Izdvojiti kukolj od zita i gore nece biti sigurno.

Gae da si bilo gde drugde bila uopste ne bi lezala u bolnici vec bi se taj novac utrosio na neonatalnu negu prerano rodjenih beba... Opsirna tema- u svetu ne odrzavaju trudnoce po svaku cenu, imaju pristup da ce priroda odabrati... Ne opravdavam ni jedno ni drugo jer prvo ne volim da se mesam u Volju Boziju kao sto se kod nas raznim lekovima radi, ali cenim da drzava zeli da pomogne svakoj majci koja se za bebu bori i i sama bih se svim silama borila. Zaista ne znam sta je bolje- dal trositi na odrzavanje trudnoca ili na uslove u porodilistima i neonatalnu negu. Kod nas se ocigledno ulaze u prvo pa ne ostane za ostalo, u svetu na drugo pa deluje kao da im nije stalo do trudnoca... [sm=smiley13.gif]




crazymama -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:34:24)

ne bih rekla da se gubi dostojanstvo, ali potpisujem da svaki stid nestaje kad krenes na porodjaj... bar je tako bilo u mom slucaju... klistiranje, praznjenje posle toga (ja sam se dva puta vracala, jer iz prvog nisam sve izbacila [sm=smiley9.gif]), lezanje na porodjajnom stolu sirom rasirenih nogu, stavljanje katetera, kasnije setanje bez gaca, ispadanje sisa iz one spavacice sa prorezom do pupka, krvave fleke po spavacici, mokre fleke napred od curenja mleka, luftiranje rane i sisa pred cimerkama iz sobe i ne reagovanje kad neko od sestara ili dr udje u sobu - totalno mi je bilo svejedno... a inace jesam stidljiva!




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:34:58)

Ma može i brat, sve mi je jedno... Ko je prošao KPN (kontrolni pregled načelnika) zna kako je kad digneš noge i znaš da ispod tebe stoji i zagleda njih desetoro a nekad i više dok načelnik gura ruku. Ja sam posebno bila počašćena an poslednja 2 KPNa da među stažistima bude i moj drug iz gimnazije... I sve mi je jedno, može još 20 njih da dođe. mož da brije kome god je volja... [sm=smiley36.gif]




crazymama -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:37:21)

upravo to!




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:38:25)


IZVORNA PORUKA: Bebilina

Mina al "lepa rec" drzavu ni pare ne bi kostala, a bolesniku bi znacila itekako. Pa dal se bolje oporavlja neko kog terorisu ko u logoru ili kog tretiraju kao ljudsko bice? [sm=zmeden.gif]
Ne znam, ja sam se bas nadala da ce Majka Hrabrost uroditi nekim plodom, al dal nas nije bilo dovoljno ili sta, ne znam. Znam samo da Srbija ima i previse zdravstvenih radnika na birou i da ima jako puno razloga neke skinuti sa pozicija i u bolnicama i u komori... Izdvojiti kukolj od zita i gore nece biti sigurno.

Gae da si bilo gde drugde bila uopste ne bi lezala u bolnici vec bi se taj novac utrosio na neonatalnu negu prerano rodjenih beba... Opsirna tema- u svetu ne odrzavaju trudnoce po svaku cenu, imaju pristup da ce priroda odabrati... Ne opravdavam ni jedno ni drugo jer prvo ne volim da se mesam u Volju Boziju kao sto se kod nas raznim lekovima radi, ali cenim da drzava zeli da pomogne svakoj majci koja se za bebu bori i i sama bih se svim silama borila. Zaista ne znam sta je bolje- dal trositi na odrzavanje trudnoca ili na uslove u porodilistima i neonatalnu negu. Kod nas se ocigledno ulaze u prvo pa ne ostane za ostalo, u svetu na drugo pa deluje kao da im nije stalo do trudnoca... [sm=smiley13.gif]


Ja sam imala preeklampsiju bez lekova i stalne kontrole i nege ne usledi pobačaj nego koma i smrt majke i deteta. I pravo da ti kažem, digla bih noge i na Terazijama da me briju ako će to obezbediti mojoj bebi da se zdrava rodi, u Boga ne verujem pa ni u volju mu, posebno ako ona implicira smrt moga deteta...




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:39:05)

I ajmo natrag na brijanje/depilaciju u trudnoci. Imamo temu o problemima u Srbiji.




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:39:41)

Uostalom ja sam u Ligi dlakavih zena [sm=smiley36.gif] Ne moze jedna zenetina, da dodje sasvim izbrijana, blila sam sprecena [sm=smiley36.gif]




vukosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:40:53)

Opet moram da kazem. Ogromni troskovi su kod nas u ginekoloskoj oblasti sigurno oko abortusa. Otprilike oko 150 000 godisnje. Znam, kosta to, nije cesto dzabe. Ali kosta bolnicu da placa struju, vodu, kostaju plate tih zdravstvenih radnika koji sve to moraju da odrade. Sva ta oprema sto mora da se sterilise. Eto velike sanse za unapredjenje i za smanjenje opterecenja zdravstvenih radnika u oblasti ginekologije - vise kontracepcije - manje abortusa. Naravno, to ce da traje jos par vekova dok skontamo da to nije tudji problem nego nas. I sad - svo to slobodno vreme koje bi ovih 150 000 x min koliko traje jedan abortus, kad bi se to lepo raspodelilo na postojece resurse, svaka sestra bi imala manje zena o kojima se brine i mozda bi i bolnica/zdarvstveni centar imala koju paricu vise da ulozi jos u ponesto.

Problem u Srbiji je sto na masu stvari uticu previse politicari, organizacijom se malo ko bavi, upravljanjem potrebnih resursa, pronalazenjem mesta za ustedu i slicno... Koliko se meni cini kod nas vreme stoji, idemo sve nazad i nazad dok neke druge civilizacije sve vise napreduju...

A nikad ne vidim konkretan predlog i konkretnu reformu necega, sve je samo odrzavanje raspadnog stanja...

Nemojte se ljutiti, ja sam inzenjer meni su mozak isprali da sve uvek moze da se unapredi...




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:42:10)


IZVORNA PORUKA: minavb

I ajmo natrag na brijanje/depilaciju u trudnoci. Imamo temu o problemima u Srbiji.





crazymama -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:43:40)

u svakom slucaju, mislim da je bolja opcija izdepilirati se, jer dlake brzo niknu posle brijanja, ostre su i svrbe i peckaju kad krenu da rastu, a sa ranom dole, to je poslednje sto vam treba... ja sam se depilirala pre vise od mesec dana, i tek sad su mi izrasle, i to bas proredjene i slabe...




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:44:06)


IZVORNA PORUKA: vukosava

Nemojte se ljutiti, ja sam inzenjer meni su mozak isprali da sve uvek moze da se unapredi...

brijanje i depilaciju u rudnoci?[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>