RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:40:26)

Ja sam otisla izdepilirana, nisu me ni pipnuli.[sm=smiley1.gif]




Nensi* -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:41:11)

Ja sam se obrijala u cetvrtak,a porodili su me u ponedeljak carskim rezom i nisu me ponovo brijali,samo donji stomak jer ja to nisam uradila posto nisam znala da li cu na carski.




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:42:03)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Legneš, digneš guzu, udene ti gumeno crevo koje je drugim krajem zabodeno u bokal sa toplom sapunicom koji visi na stalku. Posle toga zaboraviš brijanje u potpunosti, ne zanima te ni da li je bio nov žilet.

Ajoj [sm=smiley11.gif] Crevo unutra, dostojanstvo van- kroz prozor... Tako bi meni bilo... [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:44:23)

Pa nije prijatno, ali dostojanstvo se ne gubi tako...




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:45:11)

Ma nije taj klistir tako strašan. Bzvz je osećaj, i to je to.




malenac76 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:46:42)

pravi spa centar iz nocne more nema sta[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 
a tek kad odes u onaj njihov wc hahahah nadam se da cu stici do wc-a bez da ostavim trag za sobom hahaha
necu ni da mislim o tim predporodjajnim radostima ..moje dvije prijateljice nisu stigli klistirati ni obrijati kao je brzo isao porodjaj..i nistaaa im nije falilo :) tad dr nisu smetale dlake




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:46:58)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Pa nije prijatno, ali dostojanstvo se ne gubi tako...

[sm=jezicek.gif]




vukosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:47:27)

E sad ja imam jedno glupo pitanje, o kakvom brijanju/depilaciji se radi? Jer vam tu celu pipi briju pred bilo koju vrstu porodjaja?

Mene ovde niko pipnuo nije, rez mi je iznad regije gde imam dlake... a za prirodni me nisu dirali...




malenac76 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:47:45)

ih taman da se lijepo olaksam poslije 9 mjeseci borbe za zatvorom i tvrdom stolicom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:49:32)

Meni je kompletna enigma, Vuko, zašto mi broiju celu pi-pi, ako će bebu da izvade kroz stomak. Mislim da sam čak i pitala, ali da nisam dobila odgovor, ili sam dobila neki tipa "Procedura!"




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:51:18)

Vuko, "do glave". [sm=smiley36.gif]




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:52:23)


IZVORNA PORUKA: minavb

Svako operativno polje se brija, tj velika regija oko mesta na kom se pravi rez, mora biti glatka i dezinfikovana. Obzirom da se radi o abdomenu, pravila nalazu da sve okolo mora biti glatko i dezinfikovano. Svoj brijac mozete poneti, sestra vas po protokolu i iz ljubaznosti pita d ali zelite da vas ona sredi, i vi svakako to mozete odbiti.

IZVORNA PORUKA: minavb

Mozda je vreme da se neke procedure za preoprativnu pripremu i postoperativnu negu menjaju, ali dok se ne promene, radi se kako je propisano. Prestace i ovde da birjaju kad tad, nema potrebe da se iscudjavamo oko toga. Tako se radilo, radi se, jednog dana verovatno nece. Kada, ko zna. Prvo treba da uvedu sestrinski proces, poboljsaju tretman, skrate dijagnostiku, smanje korupciju, pa ce valjda doci na red i brijanje[sm=smiley1.gif]
Ako niste savrseno izbrijane, ali ste obrijane, svakako vas nece ponovo brijati. Sve i da vas brijaju, klistiranje je mnogo neprijatnije.




vukosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:53:44)

Wow, nisam imala pojma majke mi.

Srecom se ne porodih tu. Propustila sam najvecu "zabavu" i klistir i da me briju po pipi.

Ja sam inace prilicno cosava, izmedju pipi i pupka imam samo one jako male svetle dlake kao sto se imaju bilo gde drugo gde se ne brije/ ne depilise... To mi nisu dirali...

A kroz maglu se secam da su me u NS brijali na suvo pred operaciju slepog creva, desni gornji cosak moje pipi iako je rana bila daleko od toga.

Ali kakva je higijena u nasim bolnicama i nedostatak klimatizacije nista me ne cudi...




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:54:18)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Pa nije prijatno, ali dostojanstvo se ne gubi tako...

Kako ko, meni bi bilo na granici...
Ovde te pod prekrivacem uvek pregledaju, ne koriste drzace za noge (opet ih smatraju nedostojanstvenim) osim za usivanje, nema vizite da te zagleda cela prva smena, ne moras tako bez gaca ikom da se posle porodjaja prezentujes i da krijes ako nemas mrezaste itd... I jos da ne pominjem sto su zene pisale da su ih gole na hodniku ostavljali itd...nije tema...




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:54:23)

Mina, bre, pa nije to tako blizu, posebno što vsu većinom vodoravni šavovi.




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:58:16)

Ma kod nas gore nego u Avganistanu.[sm=smiley36.gif]
Tash, moj rez je skroooooz nisko, bas blizu. Ja inace ne volim dlake, pa i da su drugaciji propisi, opet bi se glatka pojavila u bolnici.




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:58:32)


IZVORNA PORUKA: Bebilina


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Pa nije prijatno, ali dostojanstvo se ne gubi tako...

Kako ko, meni bi bilo na granici...
Ovde te pod prekrivacem uvek pregledaju, ne koriste drzace za noge (opet ih smatraju nedostojanstvenim) osim za usivanje, nema vizite da te zagleda cela prva smena, ne moras tako bez gaca ikom da se posle porodjaja prezentujes i da krijes ako nemas mrezaste itd... I jos da ne pominjem sto su zene pisale da su ih gole na hodniku ostavljali itd...nije tema...


Ja sam 6 im po meseci trudnoće provela u bolnici. Gde se sve radi što si pobrojala, al nekako smatram da moje dostojanstvo počiva na mojim delima ne na bolničkim uslovima. Da se dostojanstvo tako gubi ovde bismo svi bili uniženi...




vukosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:58:56)

Znaci kad ti pocne pravi porodjaj pod onim trudovima prvo sto ces da viknes muzu je: "Fataj brijac i ozezi!" [sm=smiley36.gif]

Ja bih u tom slucaju pre na brazilsku, nema leba da bi me taj neko ogulio kako treba tim ziletima njihovim...




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:58:59)

Mozda po nekoj novoj proceduri uvedu i brijanje muza ako prisustvuje [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




vukosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:01:41)


IZVORNA PORUKA: Zenetina

Mozda po nekoj novoj proceduri uvedu i brijanje muza ako prisustvuje [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Hehe, za bebu, kao bebe svi da budu, i sestre i doktori [sm=smiley1.gif] Ko od majke rodjeni, sve glatko da sljapka...




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:01:50)


IZVORNA PORUKA: Zenetina

Mozda po nekoj novoj proceduri uvedu i brijanje muza ako prisustvuje [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Samo bradu i brkove ili tuto kompleto? Kad smo kod toga ja mm nisam ni videla bez brade i brkova sem na slikama iz detinjstva [sm=smiley36.gif] Mogli bi da uvedu da se malo nasmejem i ja...




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:02:33)

IZVORNA PORUKA: minavb

Ma kod nas gore nego u Avganistanu.[sm=smiley36.gif]
Tash, moj rez je skroooooz nisko, bas blizu. Ja inace ne volim dlake, pa i da su drugaciji propisi, opet bi se glatka pojavila u bolnici.

I meni je, baš je ispod plitkog, plitkog bikinija, ali mene draga obrijaše od šupka do pupka, a čak i da su hteli da seku kod šupka, ne bi mogli jer su mi noge bile skupljene na operacionom stolu, zato kažem da ne kapiram. Noge nisam oset_ila, nisam mogla da ih pomeram, mltaim njima tokom operacije pa da kažeš da bi letele dlake svuda, pri tom, koje crne dlake ako sam se obrijala prethodni dan!? A i šupak mi nisu našricali jodom, dakle, nisu ga dezinfikovali, šta su ga onda brijali!?




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:05:52)

Tutto completo! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] A prvo bikini zona [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:06:48)

Jbg, mozda si dopala saka nekoj opsesivno kompulsivnoj sestri, ili je mozda neki fetis u pitanju.[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 23:07:04)


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: minavb

Ma kod nas gore nego u Avganistanu.[sm=smiley36.gif]
Tash, moj rez je skroooooz nisko, bas blizu. Ja inace ne volim dlake, pa i da su drugaciji propisi, opet bi se glatka pojavila u bolnici.

I meni je, baš je ispod plitkog, plitkog bikinija, ali mene draga obrijaše od šupka do pupka, a čak i da su hteli da seku kod šupka, ne bi mogli jer su mi noge bile skupljene na operacionom stolu, zato kažem da ne kapiram. Noge nisam oset_ila, nisam mogla da ih pomeram, mltaim njima tokom operacije pa da kažeš da bi letele dlake svuda, pri tom, koje crne dlake ako sam se obrijala prethodni dan!? A i šupak mi nisu našricali jodom, dakle, nisu ga dezinfikovali, šta su ga onda brijali!?


[sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>