RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


ana77 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (20.5.2012 17:15:18)

Odri, hvala ti u svakom slucaju :)!

Jamy, ja sam otisla na depilaciju dve nedelje pred porodjaj, a bukvalno me je muz sredjivao "dole" izmedju dve kontrakcije dok su jos bile na 10 minuta. Imas vremena da se sredis opusteno, cak i ako ti pukne vodenjak, ne ide to tako brzo (e, da ide, bilo bi super :)). I kad smo se sredili, ja sam jos malo odlezala kod kuce cisto da me tamo ne kace na indukciju [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. A stigla sam tek 5-6 prstiju otvorena u porodiliste posle 12 sati kontrakcija na 10 minuta. Toliko o brzini porodjaja :)!




Odri Hepbern -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (20.5.2012 17:21:16)

Ana mislim da mozes trimer naci za pristojnu cenu posto ionako vec imas depilator pa ti ne treba 2u1.




pandina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (20.5.2012 17:30:45)

Ruke, noge i duboke prepone sam redovno depilirala toplim voskom i pre i u toku trudnoce. Interesantno je to da mi je depilacija daleko manje bolna bila u trudnoci.

[sm=ribica.gif] mi mm sredjuje vec drugi put brijacem. Ako se ne porodim uskoro, moracemo jos bar jednu seansu da ponovimo.




ana77 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (20.5.2012 22:00:40)

IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Ana mislim da mozes trimer naci za pristojnu cenu posto ionako vec imas depilator pa ti ne treba 2u1.


Znam, gledala sam, nego mi nesto ovo bilo zanimljivo :) :) :)!!!




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (20.5.2012 22:42:54)

Ja imam Braun Xelle (mislim da je model 5685) sa 5 glava, pored ostalog i za brijanje i trimovanje. Ima i masazer i gel vrecicu koja se zamrzava. Prezadovoljna sam evo vec skoro 5god.
Ako se taj bude pokvario gledala sam Silk Epil 7 jer moze pod tusem, bez kabla je. Meni to savrseno zvuci- napunis ga i sredis se bilo gde bez da suve dlake svuda lete. Plus topla voda pod tusem smanjuje bol...




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 21:32:44)

CM jesu li te skroz brijali dole tuto kompleto[sm=smiley1.gif] pred porodjaj ili si se depilirala,sama brijala i da li znas da li i za carski traze isto?[sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 21:34:20)

Za carski je isto, ili se sama brijas/depiliras, ili te sestra sredi.




crazymama -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 21:37:05)

nedelju dana pred porodjaj sam otisla kod moje najdraze drugarice koja drzi salon i depilira me od 1999.godine i ona me je skroz na skroz izdepilirala toplim voskom, nije ostavila ni jednu dlacicu... kad sam otisla na porodjaj, valjda su smatrali da sam ok i niko nije ni pomenuo brijanje, samo su me klistirali.
ja inace ne radim brazilku, ali drugarica me je savetovala da odradim bar dva puta pred porodjaj, tj. jednom, da oslabe i prorede se, pa pred sam porodjaj jos jednom kako bi se sve skinule... tako smo odradile i prezadovoljna sam!




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 21:52:59)

Ne mogu to da radim plasim se i infekcija a i nisam nikad radila,ti imas srece sto ti je to drugarica ,blago tebi...hvala na odgovoru...Jovana dobro dosla u trece[sm=smiley36.gif],jos njihovim brijacem da me briju pa to nema teoretske sanse,svasta Boze...zar nije neko rekao da treba da ponesemo svoj brijac?Bebilina nicinm ne pravdaju,zaostali smo za sve pare [sm=smiley35.gif]




malenac76 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 21:56:56)

znaci na spisak za bolnicu da dodam i brijac ..nije valjda da na suvo briju [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
gledacu ako uspijem da to kod kuce odradim da me tamo ne kasape ..stvarno nema potrebe da izbrijavaju ne znam sto se toga drze ko pijan plota ..pogotovo kad se radi CR...nema nikakve logike ..pih bas smo zaostali




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:00:41)

Svako operativno polje se brija, tj velika regija oko mesta na kom se pravi rez, mora biti glatka i dezinfikovana. Obzirom da se radi o abdomenu, pravila nalazu da sve okolo mora biti glatko i dezinfikovano. Svoj brijac mozete poneti, sestra vas po protokolu i iz ljubaznosti pita d ali zelite da vas ona sredi, i vi svakako to mozete odbiti.




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:06:44)

Znaci moze da se odbije i ako to dole nije savrseno...devojke koje zive preko su pisale da seto vise kod njih ne radi jer smatraju da je veca steta ako se naprave ranice nego par dlaka itd...nisam ulazila mnogo u tematiku ali mi smo jedni od retkih kod kojih se i dalje brije skroz na porodjaju cak i vaginalnom..zato sam se iznervirala nemoguce mi je prici brijacem tako blizu da biu sve skinula..[sm=smiley13.gif],smorila sam se..




malenac76 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:10:33)

ja vec sad tesko prilazim a kako li ce tek da bude ..neki dan sam stavila ogledalo i trimerom sve sredila ..pitanje je hocu li moci i sa njim na kraju..a nesto mi bezze da me dragi dole brije ..ne sto se sramim ili tako nesto nego nemam pojma..radije cu onda da me sestrica gore sredi..molicu da bude njezna [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Torbica -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:10:40)

Prvi put me je muz brijao, ali dva puta, jer sam od malo jacih pripremnih mislila da je krenulo a nije, no, kad su krenule da rastu uzas..... svrbuckanje...inace se ne brijem, pa mozda i zato... Za drugi porodjaj sam otisla da me tamo srede, kod nas vam na oci otvore nov zilet za svaku porodilju. I super sam prosla, em me nezno sredila em posle nisam ni znala da sam obrijana, nije me ni peckalo ni svrbelo, ama nista. I sad cu tako. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:14:35)

Pa nije baš na suvo ali skoro. Pljusne malo sapunjave vode i vozi. Mene su one sređivale jer ni u kućnim uslovima ne bih mogla lepo da priđem, al bi me mm sredio, u bolničkim kad nemaš ni gde da se čestito nasloniš a kamo li sedneš to je nemoguća misija. Tako da ko ide od kuće na porođaj ima neke nade, ko održava trudnoću u bolnici nije da može da bira...




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:17:07)

Sanchy rekoh i pitanje da prebacim [sm=smiley1.gif]
IZVORNA PORUKA: Bebilina
Aj sto ne razumem brijanje pri vaginalnom, al pri carskom- pa to je totalna nebuloza! Cime to objasnjavaju? [sm=zmeden.gif]




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:22:19)

IZVORNA PORUKA: minavb

Svako operativno polje se brija, tj velika regija oko mesta na kom se pravi rez, mora biti glatka i dezinfikovana. Obzirom da se radi o abdomenu, pravila nalazu da sve okolo mora biti glatko i dezinfikovano. Svoj brijac mozete poneti, sestra vas po protokolu i iz ljubaznosti pita d ali zelite da vas ona sredi, i vi svakako to mozete odbiti.

Mins drug mi je, nazalost, pre par dana imao drugu operaciju glave. Njega nisu brijali, a radi se o mozgu na kom se operise, tako da meni to kod nas ne drzi vodu.
Mene na porodjaju nisu, to se ovde ne radi. A nisu ni za operaciju kolena, mada tu sam bila spremna i depilirana... Za porodjaj trimer na najkrace.




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:24:21)

Mozda je vreme da se neke procedure za preoprativnu pripremu i postoperativnu negu menjaju, ali dok se ne promene, radi se kako je propisano. Prestace i ovde da birjaju kad tad, nema potrebe da se iscudjavamo oko toga. Tako se radilo, radi se, jednog dana verovatno nece. Kada, ko zna. Prvo treba da uvedu sestrinski proces, poboljsaju tretman, skrate dijagnostiku, smanje korupciju, pa ce valjda doci na red i brijanje[sm=smiley1.gif]
Ako niste savrseno izbrijane, ali ste obrijane, svakako vas nece ponovo brijati. Sve i da vas brijaju, klistiranje je mnogo neprijatnije.




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:28:27)

Nije mi baš jasno oko čega se diže tolika frka, od cele trudnoće, porođaja i oporavka, brijanje je najmanje upečatljivo, nije nešto neprijatno i najpre se zaboravi jer je potpuno nebitno... Nije uopšte tako dramatično kao što očekujete...




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:31:02)

Ima li tema klistiranje?Otome nisam nesto razmisljala jer i inace imam problema ceo zivot poa ponekad korisim one supozitorije e sad ne znam jel to slicno tome ili ti daju nesto da popijes ,od tih tabletica sto se piju kod mene nema vajde ili ima ali posle desetak sati odprilike pa sad ne znam kako se to radi u bolnici[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:31:58)

Mene je brijala Viloleta na licinom mestu, i uradila je odlican posao, Violeta ziva bila gde god da si! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]

Daju ti crevo, to je stari old fashioned way, Violeta i ovo si dobro odradila, i opet ziva bila[sm=smiley36.gif]




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:32:03)


IZVORNA PORUKA: minavb
Ako niste savrseno izbrijane, ali ste obrijane, svakako vas nece ponovo brijati. Sve i da vas brijaju, klistiranje je mnogo neprijatnije.

Ni to ne znam kako izgleda, ni to se ne radi... Jel imamo temu o tome- jel se to samo kao cepic da i zene same stave, ili je vise kao kolonska irigacija?




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:32:45)

KLIK




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:34:51)

Legneš, digneš guzu, udene ti gumeno crevo koje je drugim krajem zabodeno u bokal sa toplom sapunicom koji visi na stalku. Posle toga zaboraviš brijanje u potpunosti, ne zanima te ni da li je bio nov žilet.




Anoniman -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (23.5.2012 22:35:00)

Ako niste savrseno izbrijane, ali ste obrijane, svakako vas nece ponovo brijati.


Jao slatka, ja sam obrijana otišla, i kada me sestra do''vatila oko ponoći sa onim tupim brijačem... [sm=smiley29.gif] Krvi do kolena! Kaže, mora, bez obzira što sam i donji stomak obrijala. A onda ide "higijena vagine" [sm=smiley11.gif], klistiranje mi je bilo mala maca spram toga.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>