RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


jess021 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (14.2.2015 10:30:38)

I ja sam se to pitala, ali ne zbog infekcija vec zbog stezanja stomaka svaki put kad povuce vosak. Kontam ipak da odem ovih dana, sad je vec kriticno[sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (14.2.2015 10:55:16)

Pa ja sam se juce izdepilirala a dole sam trimerom skratila skroz. Treba sledeće nedelje da idem kod dr na uz sramota me da imam sumu dole a opet sad se pitam da l sam trebala skroz da ne navucem neku infekciju. Otkud znam. Valjda je ok biti celav dole u trudnoci....




doktorkakristal -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (14.2.2015 11:22:41)

ja sam se depilirala celu trudnocu i sve skidala,znaci totalna brazilka,nista mi nije falilo,e sad depilira me godinama prijateljica,ja kupim vosak tako da nema nikakve bojazni od infekcije




srculence25 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.2.2015 1:02:10)

Depilirala se nisam nikad samo brijac.E sad lepo neznam kako da se dohvatim od stomaka.Do sad sam do nekle
uspevala uz pomoc ogledala ali sad dosta ispromasujem.Kako cu takva u porodiliste [sm=zmeden.gif]




serpica -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.2.2015 7:57:19)

Srculence,sredicete u porodilistu kad odes,samo ponesi svoj brijac i daj sestri u pripremi.




srculence25 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.2.2015 10:39:48)

Hvala Serpi [sm=smiley31.gif] znala sam da ce svakako pripremati sestre dole a ja sam mislila da cu moci mislim da neodem tako poluzarasla
kazem mm da me on a kaze nema osecaja boji se da me neiskasapi [sm=jezicek.gif]
Tako da cu ja ipak dati sestri




jess021 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (31.5.2015 14:09:55)

Meni je kozmeticarka rekla da ce me depilirati do kraja trudnoce, samo da ce mi pred kraj skinuti sve, a inace imam neku frizuru jel' te[sm=smiley36.gif]
Sto se tice dr, nema sanse da bi se zbog odlaska ginekologu obrijala ako mi nije bilo vreme za depilaciju.
Nisam neka dlakava, tako da potkolenice obrijem, a na butinama i rukama nemam nista[sm=smiley1.gif]




jabudic -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (31.5.2015 14:36:25)

Ja se uvjek brijem, dlake su mi tanke i jedva vidljive.
Ja sam ujek isla sredjena u porodiliste, ne zelim da mi one tamo prave frizure [sm=smiley36.gif]




suzi kju -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (31.5.2015 14:37:32)

Ja sam pre trudnoće sve depilirala, onda sam počela da izbegavam tu regiju, zašto, ne znam ni sama. Nekako se uvek stegnem kad treba da povuče pa sam odustala. Trimerom sam mogla sama do skoro sad to već moj muz radi, nema opasnosti nema ni srama, zajedno smo skoro pa deset godina, a nmg da idem dlakava kod lekara.




jess021 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (31.5.2015 15:27:36)

Ma ja nemam problem da idem kod ginekologa dlakava, koliko sam isla prethodnih godina, pa samo bi se onda brijala po ceo dan.
I ja sam cula da je uzas kad te briju u porodilistu, sapun i oni brijaci sto se menjaju zileti, jos i da je umiju sa Brionom ili Pino silvester, pa da umrem od smeha.[sm=smiley36.gif]




Bibilib -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (31.5.2015 15:47:28)

Ja sam se brijala,nisam htela depilaciju a strasno je kako briju u porodilistu,bukvalno na suvo.To se meni desilo prvi put kad sam otisla na porodjaj,puko vodenjak i ja sto pre doktoru,uplasila sam se,kad poceli tamo da pripremaju za porodjaj haos....Posle me bolelo dok nikle dlacice,sve se inficiralo....




jess021 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (31.5.2015 15:50:07)

Uf Bibilib, tako sam i mislila, samo si mi potvrdila.




Bibilib -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (31.5.2015 15:55:55)

Tako je zivota mi,ja sam nadrljala ali nemojte vi.... A da i imala sam pamet za drugi put[sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (31.5.2015 15:59:04)

Ja samo ne znam kako uklopiti depilaciju sa porodjajem[sm=zmeden.gif]
Izdepilirati se kad udjem u 9., pa kad bude.




jekiki -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 7:30:19)

Jess tako nekako, a jos ako se prebaci termin veselo [sm=smiley36.gif]
ja navikla skroz depilaciju, pa sad citam postove, neko kaze sme, neko ne, ne znam sta je najbolja varijanta, a lakse mi je kad sve uklonim, lepse se osecam




Trcosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 7:45:51)


IZVORNA PORUKA: jess021

Ja samo ne znam kako uklopiti depilaciju sa porodjajem[sm=zmeden.gif]
Izdepilirati se kad udjem u 9., pa kad bude.

Nemoj se zezneš kao ja. Tako i ja, kao kad uđem, možda će pre. Trt Milojko. Prenela sam.

Mislim izdelpiliraj se ulaskom u 9. ali i prati siutaciju. Dr će već reći otvorena, nisi otvorena. Pa ako vidiš tamo negde 7 dana pred termin da nema ništa, odmah na depilaciju.
Imala sam šumu dole, a moja dr kao ma nema, ne treba. Kud je poslušah [sm=smiley13.gif]




jekiki -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 7:50:25)

Joj Trcosava pa bas nezgodno, zato i ja napisah veselo ako se prebaci termin




mama krava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 10:09:35)


IZVORNA PORUKA: jess021

Ja samo ne znam kako uklopiti depilaciju sa porodjajem[sm=zmeden.gif]
Izdepilirati se kad udjem u 9., pa kad bude.


Nemoj odmah... prati situcaiju, pa po tome se vodi. Pazi ti si prvorotka, pa ne bi trebalo da požuriš, ali to se nikada ne zna. Ja sam se sa priv tačno na termin porodila a izdepilirala sam se prvi put 2 dana pred termin i posrećilo mi se, a drugi put sam dan pre odlaska u bolnicu odradila depilaciju...pa sam se porodila posle 5 dana.

Meni su inače u trudnoći a posebno posle porodjaja mnnnnoooogoooo sporo rasle dlake, a ineče sam ja dlakava kao majmun i jako mi brzo rastu... Verovatno je to tada bio slučaj zbog hormona...




jabudic -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 10:28:45)

Ja se brijem, i imam tanke dlake, ne urastaju mi.
I ja sam 9 dana posle termina, ali ja kad god se tusiram taknem malo.
i tako sam uknapirala oba puta.
Inače prvi put nisam imala pojma da briju u porodilistu, nego mi je sestra rekla i ja se fino spremila.
A dosla jedna sa sumom, ja sam cula u drugoj prostojiji kako joj prste dlake na suvo [sm=smiley7.gif]




mama krava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 10:40:15)

Jooooj..pa ništa gore!!!

Mojoj drugarici je 2 nedelje pre termina krenulo, i ona mukica ponela svoj brijač nov i kad je došla na red kaže imam ja svoj nov jel mošte sa njim??? A ova samo NE MOŽE i krenula onako na suvo sa onim najgorim polutupim bic-ovim da je guli....

BLJAK!




jess021 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 10:43:44)

Zene drage, hvala na savetima.[sm=smiley31.gif]
Bice onda tako, kad udjem u 9. depilacija i onda cu drzati kozmeticarku u niskom startu[sm=smiley1.gif]

Jekiki, ako imas poverenja u onog ko ti radi depilaciju, mislim zbog infekcija, opusteno se depiliraj. Kao sto vidis, ja planiram svo vreme samo depilaciju




Maraj -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 11:09:05)

Pih.... ja moju "gospodjicu" vec ne vidim od stomaka.... kaze m on ce trimerom da me sredi.... ne znam probacu sama sa ogledalom pa ako nista ne uradim zovem pomoc




cvećka -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 11:28:55)

I ja se depilirala u trudnoci, sa blizancima, da ne razmisljam, a nisam nikad pre... dve nedelje pre porodjaja sam uspela da ubodem, pa je bilo OK




janabons -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 11:37:14)

Jednom u tri, cetiri nedelje , u obe trudnoce. Bog je poziveo... O infekcijama nisam razmisljala. Vosak mi odgovara vise od secerne paste




jabudic -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (1.6.2015 11:45:39)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Pih.... ja moju "gospodjicu" vec ne vidim od stomaka.... kaze m on ce trimerom da me sredi.... ne znam probacu sama sa ogledalom pa ako nista ne uradim zovem pomoc

Ja sama sa ogledalom.
Pomogao bi mi mm, ali brze cu sama [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>