RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


bebilule -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (9.9.2015 12:29:56)

Ma meni rade tu zonu toplim, a i kad sam prije par puta skidala sve isto su toplim. Sad ima u salonima neki depil vosak topli ali za jednokratnu upotrebu. Nije to ono pretapanje kao prije što je bilo, tako da je što se tiče higijene isti kao i hladni.




jess021 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (9.9.2015 14:49:05)


IZVORNA PORUKA: bebilule

Jess, tokom trudnoće sam nastavila uredno ići na depilaciju ali nisam baš sve skidala već onako duboki bikini...nešto kao imala sam frizuru [sm=smiley36.gif]. Inače ne volim da skinem sve. E sad kontam pred porođaj da je možda bolje da mi u salonu skinu sve nego da me oni tamo gule. Pitanje, jesi li skinula sve i briju li je cijelu pred porođaj [sm=smiley36.gif]. Izvinite na onako direktnim pitanjima [sm=smiley1.gif]

Jekiki, pre nekih dva meseca sam skinula sve, iako i pre toga nije ostajalo mnogo, ali je bila neka linija[sm=smiley36.gif] Ta linija je najvise bolela[sm=smiley19.gif]
Topli vosak je bolji, jer se bolje otvori folikul dlake. Tacno je da moze doci do infekcije, ali ja idem kod iste kozmeticarke sest godina i imam apsolutno poverenje u nju, tako da ni ne razmisljam o tome. Pisala sam, bila sam juce i sd sam mirna nekih 10 dana, a ako se ne porodim ici cu opet za neke dve nedelje na doradu[sm=smiley1.gif]
Da, brijace ti sve pred porodjaj.




Ana RR -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (9.9.2015 14:54:47)

Ja sam na porođaj otišla depilirana, imala sam samo malecni trougao koji mi niko nije dirao [sm=smiley1.gif]




jess021 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (9.9.2015 14:56:50)

Ja sam morala sve da skinem, kod nas insistiraju.
A bas sam imala lepu frizuru[sm=smiley19.gif]




Ana RR -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (9.9.2015 15:04:53)

Sigurno zavisi od porodilišta. Iskreno, meni je najgore bilo kad pomislim na klistir i brijanje, povraćalo mi se od muke. Međutim, brijanje nisu ni spomenuli a klsitir nisam ni osetila.




Maraj -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (9.9.2015 15:11:54)

Ja sad dodjoh s depilacije. Do kolena sam sama kuci depilatorom. A od kolena niksko. Boli ko nikad do sad. I sta cu odem na depilaciju. Naravno i tamo me bolelo al sekund lovuce pa je lakse. Skapirala sam da me izgleda nadkolenice bole jer sam otekla tj puna sam vode toliko da mi se noge teru dok hodam. I izgleda da me ta "vodena napetost" boli. Izdrzah nekako. Nadkolenice mi je hladnim a prelone toplim. Htela je da ide i dublje al ja nisam mogla vise bol da trpum
Skinucu trimerom ostatak ka sredini




jess021 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (24.9.2015 20:55:22)

Ja sutra u 18h na depilaciju, nadam se poslednju u ovoj trudnoci.[sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (6.3.2016 18:40:44)

Ja se depiliram skroz uvek, pa i sada. Sutra bas imam zakazano. Vec sam krenula da racunam koliko dana pred termin da zakazem depilaciju [sm=smiley36.gif]




madre -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (6.3.2016 20:58:30)

Koliko posle porodjaja/epiziotomije ste isle na depilaciju toplim voskom?




jess021 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (6.3.2016 21:03:52)

Posle nekih 5 nedelja. Secam se da je to bilo pre one prve kontrole kod ginekologa.




madre -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (6.3.2016 21:58:29)

joj, kod mene proslo i vise, ali se nesto ne usudjujem... ali ako si ti, prezivecu i ja[sm=smiley36.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (6.3.2016 22:09:29)

Posle dva mseca. Toliko me je bolela rana od epiziotomije da nisam zelela da me vise ista dole boli. Sto vise odugovlacis teze ce ti biti da odes [sm=smiley1.gif]




emicaa -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 11:09:38)

Da se prebacim ovde,ja još nikad nisam išla u salon na depilaciju sama sam sebi epilatorom pa su mi počele urastati dlačice i onda se vratila brijaču.
Mislila sam pred porod otići na depilaciju,pogotovo da mi srede ljepoticu pa me zanima boli li to puno [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 11:25:07)

Emice ja sam toliko bila puna vode u trudnoci da me sve bolelo. Nikad me nije bolela depilacija , al u trudnoci nisam smela da lomislim da depiloram butine koliko sam bol osecal(od vode) , tako da sam stisnula zube i otisla na depilaciju , a gospodjicu sam skratila trimerom (imam trimer u rozoj boji namenjen za nju [sm=smiley36.gif]) a onda i obrijala




Sanjalicaaa -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 11:27:05)

Emice, ja sam celu trudnocu isla na depilaciju. Meni su se u trudnoci bas smanjile i oslabile dlacice. Nikad mi lakse nije bilo. Sad su vec opet krenule da se pojacavaju.




jocajaca -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 11:29:57)



Pa šta znam ja idem uvijek na depilaciju pa navikla sam. Ne mogu reći da ne boli ali nije nepodnošljivo. Meni radi sa toplim voskom I ne traje to dugu pa se može izdržati.




Maraj -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 11:33:26)

Ja ne mogu...toliko sam se krecila kod ginekologa i pre trudnoce a i u toku trudnoce , jos da se krecim i kod kozmeticarke...stvarno nisam mogla. A i nisam je depilirala nikad pre , samo je redovno odrzavam trimerom




Mala Elena -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 11:35:01)

Emice ne znam, nisam je sredjivala na taj nacin[sm=smiley36.gif]
Ja sam koristila brik I svoj epilator..a kako bi bilo lepo da zivim sa svekrvom da joj uvalim decu I odem na epilaciju u salon da se sredim..[sm=smiley13.gif]




emicaa -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 11:40:28)

Meni nisu noge problem sredit samo ona,ne vidim je uopšte [sm=smiley36.gif] prošli put sam pored ogledala ali reko da se ne mučim.Pretostavljam da ona boli više od ostatka tijela [sm=smiley13.gif]




Trcosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 11:46:54)

Emice ako si do sada samo brijačem, neću da te lažem - boli. Mada dosta zavisi i od same jačine dlaka i koliko si dlakava [sm=jezicek.gif]

Pre trudnoće, ohoho pre trudnoće sam se godinama brijala i onda sam zakačila mladež dole i rešila da od tad idem na depilaciju. Gustina i jačina dlaka je bila, paaaa recimo da je skoro iz svake pore virilo po 2 dlake. Bolelo kao sam đavo, ali posle već nije ništa bolelo. Radije idem UVEK na depilaciju gospojice nego kod pedikira [sm=jezicek.gif]

I sad sam u trudnoći sa Lukom išla na depilaciju.




IvanaSK RR -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 11:52:35)

Emice, boli. Naročito ako su ti dlake ojačale od brijanja. Ja idem na brazilsku depilaciju oko pet, šest godina , dlake su se dosta proredile, istanjile, ali me i dalje boli.




Anck Su Nmaun -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 11:56:40)

Ja sam samo jednom radila depilaciju u salonu toplim voskom, pa i nije mi bilo strasno.
Inace se depiliram kupi epilatorom, ali me sad u trudnoci jako boli pa koristim brijac.
Al sam se juce iskasapila [sm=smiley13.gif]
Malu brijem po secanju, za nju nema problema al noige jedva dohvatim pa sam juce krvarila na sve strane [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




jocajaca -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 12:01:49)



Mene je u prvoj trudnoći brijao mm. Jbg ja nisam vidjela od stomaka a boga mi je nisam mogla ni dohvatiti tako dobro da je obrijem zato sad idem na depilaciju em mi je lakše, brže, bede urednija I ljepša duže vrijeme I tako [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. MM je zadovoljan izgledom dotične a I mekoćom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




mama krava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 12:18:08)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Emice, ja sam celu trudnocu isla na depilaciju. Meni su se u trudnoci bas smanjile i oslabile dlacice. Nikad mi lakse nije bilo. Sad su vec opet krenule da se pojacavaju.

Ja sam već pisala ovde, ali evo da ponovim da mi je sve bilo isto kao citirano [sm=smiley1.gif]...

Nikad lakše!




Trcosava -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (16.3.2016 12:38:57)

Zivota vam, kako depilatorom sredite celu gospođicu? Ja sam probala par puta, ali sve kožu čupam i pravim podlive. Gornji deo nije problem, to mogu, ali prepone i ostale delove nema teoretske šanse




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>