RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (20.11.2011 23:37:01)

IZVORNA PORUKA: Bebilina


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Moram da vas pitam posto vidim da dosta vas ide u kozmeticke salone na depilaciju ,da li uopste razmisljate da tamo mozete da se zarazite i to svim i svacim a pogotovu kada je u pitanju depilacija toplim voskom mada ni hladnim bas nije naivno?Ili sam ja jedini fijuk koji o tome razmislja? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Moja kozmeticarka koristi roll-on patrone i vidim svaki put kad otvori novi i stavi ga u masinu za zagrevanje. Kad zavrsi samnom patrone baci u kantu, ma koliko da je voska ostalo.
To je dobro ali isto tako ne sme da te povredi prilikom depilacije ,mora da koristi sterilne rukavice i na lezaju mora da bude cista papirna prostirka koju ces takodje da vidis kada stavlja,u suprotnom stvarno su moguce razne infekcije...




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (20.11.2011 23:44:07)

IZVORNA PORUKA: Leki 77


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Moram da vas pitam posto vidim da dosta vas ide u kozmeticke salone na depilaciju ,da li uopste razmisljate da tamo mozete da se zarazite i to svim i svacim a pogotovu kada je u pitanju depilacija toplim voskom mada ni hladnim bas nije naivno?Ili sam ja jedini fijuk koji o tome razmislja? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Nisi jedini fijuk[sm=smiley1.gif] . Ja nisam prošla pored salona ni u jednoj trudnoći. Sve sama sredjivala, kao i inače, samo pošto od stomaka ništa nisam videla, koristila sam sistem ogledala[sm=smiley1.gif]
Dobro je,vec sam se zabrinula[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]...I ja sve sama sredjujem,jednom sam otisla na manikir i tom prilikom mi je zakacila zanokticu koja je prokrvarila ,ziva sam se isprepadala kada sam procitala da tim putem cak i hepatitis mogu da zaradim pa sta ce mi to u zivotu?Jednostavno  verujem da ni jedan kozmeticki salon ne vodi racuna o higijeni i dezinfekciji onoliko koliko bi trebalo .A kad se zarazis kasno je...




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (21.11.2011 0:22:02)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

IZVORNA PORUKA: Bebilina


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Moram da vas pitam posto vidim da dosta vas ide u kozmeticke salone na depilaciju ,da li uopste razmisljate da tamo mozete da se zarazite i to svim i svacim a pogotovu kada je u pitanju depilacija toplim voskom mada ni hladnim bas nije naivno?Ili sam ja jedini fijuk koji o tome razmislja? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Moja kozmeticarka koristi roll-on patrone i vidim svaki put kad otvori novi i stavi ga u masinu za zagrevanje. Kad zavrsi samnom patrone baci u kantu, ma koliko da je voska ostalo.
To je dobro ali isto tako ne sme da te povredi prilikom depilacije ,mora da koristi sterilne rukavice i na lezaju mora da bude cista papirna prostirka koju ces takodje da vidis kada stavlja,u suprotnom stvarno su moguce razne infekcije...


Naravno, to se podrazumeva [sm=smiley1.gif] Bude kao kod medicinske sestre u ordinaciji. A inace nikada nisam imala podliv ili povredu. Cure znaju svoj posao [sm=bravo.gif]




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 0:06:36)

Ja sam se u prvoj trudnoci depilirala do 25ned, posle koristila 2-3 puta depilator za potkolenice jer mi gore sporo rastu, a prepone sredjivala trimerom.
Sada sam 30ned i dva puta sam od pocetka bila na depilaciji voskom- cele noge i prepone, prvi put dublje, sad samo bikini zona. U medjuvremenu sam jednom depilatorom sredila potkolenice, ali meni dlake u ovoj trudnoci ne rastu, izraste svaka deseta za isto vreme za koje bih pre bila vec cupava...
E to da se depilator ne preporucuje u trudnoci znam, ali ga i retko koristim i to samo na potkolenicama po 5min max jer toliko mi treba da sredim sve [sm=smiley1.gif]




Odri Hepbern -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 0:23:53)

Sada sam skroz zbunjena. A sto se ne preporucuje upotreba epilatora u trudnoci? Jel to mislite samo na bikini zonu ili uopste ne valja ni za ruke ni za noge? Ja pokusavam da nadjem neki tekst na tu temu ali bezuspesno.




Bebilina -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 0:50:54)

Odri ni ja nisam nigde procitala strucno objasnjenje, ali sve se vrti oko toga da mogu da izazovu kontrakcije... Kako i zasto- dal zbog struje ili pojedinacnog cupkanja ili cega vec, to ne mogu da nadjem. Ali navodno vecina depilatora u uputstvu za upotrebu ima navedeno da se ne preporucuje u trudnoci...
Ne znam sta na mom pise, ali ne preterujem sa upotrebom [sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 1:30:39)

Odri ono sto je Bebilina rekla..vibracija moze da pokrene kontrakciju e sad ako su mene slagali i ja lazem vas,medjutim cim u uputstvo stoji upozorenje,ne stoji bezveze.....sad narocito je osetljiva bikini zona na tu mogucnost ali i sve ostale...ja sam kupila novi epilator kad sam zatrudnela posto je stari poceo da cupa uzas....i tek su mi onda rekli za to,tako da sam ga koristila samo jednom....to je veoma mala verovatnoca da ce se desiti ali sto da razmisljam...




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 7:11:19)

Evo bas sad gledam na uputstvu za moj Philips epilator, ne pise bas nista za trudnice. Ja sam ga koristila celu trudnocu, i pred odlazak na carski sam sve njim skinula. Nikad se nista nije desilo posle depilacije. [sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 7:52:32)

I ja imam philips beauty crveno sivi i u njegovom uputstvu je pisalo,sto bih inace pitala dalje i odustala od koriscenja a kupila sam ga bas zbog depilacije u trudnoci?Inace na nasim sajtovima malo se to pominje ali zato na stranim na svakom forumu se konsultuju zbog toga bas zbog toga sto im pise u uputstvu,sad kucam sa mob.,kad ustanem stavicu neki link...




minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 9:00:46)

Kazem ti, na mom ne pise i ja koristila svakih mesec dana i dan pred porodiliste. Nista mi nije bilo.




ana77 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 11:01:59)

I ja depiliram noge epilatorom nekim braunovim od pre 8 godina (koji za cudo jos uvek super radi :D) i znam da me sad vise boli tako da vise ne depiliram njime prepone ali noge da, a to sam radila i u prosloj trudnoci bez problema, nista se nije dogadjalo. Doduse, bila sam zimi trudna, pa nesto nisam ni morala mnogo cesto, a dve nedelje pred termin otisla sam na depilaciju nogu i prepona, a ostatak sam pred porodjaj sredila brijacem (tj. MM, posto ja nisam mogla da dohvatim :D). 




nina26 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 11:07:06)

Sad citam sta ste pisale za depilator da ne sme u [sm=nosecka.gif], a ga koristim samo za ruke, zar i to ne sme[sm=zmeden.gif]

Vidim Mina je i ostale delove tela depilirala pa nista....





minavb -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 11:56:42)

Bas nista. Koristim ga za depilaciju intimne regije vec 13 godina, promenila par Braun i Philips epilatora, nikad ne videh neka upozorenja na uputstvima. Moze biti da su to neka nova uputstva i da sad moraju da pisu neka takva upozorenja, sto ne znaci da epilator zagarantovano izaziva kontrakcije.




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 13:49:03)

KLIK.....eto u njihovim uputstvima pise ne, upotreba u trudnoci pa malo pricaju o tome...ali i ja misllim da se to retko desava da tolika kolicina vibracije koja je minorna moze u bilo kom smislu da steti trudnoci,medjutim posto mi nije o glavu da ga koristim dok sam trudna onda ni ne ignorisem to upozorenje,eto ,prosto,ko misli da mu nece biti nista itd naravno da ce nastaviti sa koriscenjem..sve je individualno..[sm=smiley1.gif]




Odri Hepbern -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 15:38:52)

Bas sam nasla i moje uputstvo ( ja imam silkepil braun belo plavi ) i u njemu pise samo da se u trudnoci konsultujemo sa doktorom.
Ja sam do sad sa njim depilirala sve, ali posto mi je vec tesko da depiliram prepone njih cu u salonu, a ruke i noge ( samo listove posto na butinama nikada nisam ni imala nista ) nastavljam sa njim. Ne pada mi na pamet da se brijem, depiliram se vec sto godina ( prvi put u osnovnoj skoli samo listove ). Nisam cak ni primetila da me nesto vise boli nego pre trudnoce.
Ja mislim da je cak stetnije raditi depilaciju u salonu zbog raznih infekcija nego koristiti aparatic.




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 16:23:39)

Ne idem ja ni u salone bas zbog infekcija[sm=smiley1.gif],sta tek na tu temu imam da vam kazem ha ha bolje ne,mislim da vise niko ne bi isao po salonima....ja sama kuci,kupila sam one trake sa voskom za ruke ,noge brijem ,oko prepona mi pomogne mm i to je to a van trudnoce epilator,weet krema za depilaciju za ruke i brijac i sasvim se sama sredim odlicno...sad razmisljam da kupim trimer jos i cao..




Odri Hepbern -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 19:26:42)

Moj depilator ima i taj nastavak za trimovanje ( sto bi ja rekla za seckanje zivice [sm=smiley36.gif] ) tako da sam prezadovoljna sa njim.




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (18.5.2012 19:31:39)

Super,moj ima brijac,skida se cela glava za depilaciju pa se stavlja ona sa brijacem...bolje da ima trimer[sm=smiley13.gif]




Zemunka85 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (19.5.2012 15:08:42)

Zene, aaaaaaa skidate li dlake sa stomaka i kako?




ana77 -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (19.5.2012 19:28:37)

IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Moj depilator ima i taj nastavak za trimovanje ( sto bi ja rekla za seckanje zivice [sm=smiley36.gif] ) tako da sam prezadovoljna sa njim.


Odri, koji model epilatora imas ako si sacuvala taj broj :)? Ovaj moj je jos uvek OK ali mislim da cu uskoro da ga menjam (ipak ima 8 godina :D), pa me zanima taj sto ima i trimer, to bi mi bas odgovaralo :D!




JAmy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (19.5.2012 23:39:05)

Mogu samo jedno da kazem na ovu temu:
[sm=smiley11.gif] mi je i od brijanjanja i od depilacije vise...
Toliko mi je narastao stomak da ne mogu ni da disem a ne da se depiliram po nogu i preponama.Ali kad uzmem ogledalo pa vidim prasumu,onda mi djavo ne da mira pa se smorim po sat vremena najmanje presavijajuci se da dohvatim one najnedostupnije dlacice.Poslije toga naravno imam bolove i gorusicu satima...[sm=smiley19.gif]
Ne mogu u salon jer nisam u stanju ni da odem do tamo,a kada mm prepustim taj posao samo se nerviram jer on nema pojma o tome.
Posto ocekujem skori porodjaj,ovih dana se non stop brijem(vise ne mogu da depiliram ni jednom metodom),da ne odem cupava u porodiliste,i to mi je postala nocna mora.
Dodje mi da sve to potjeram u pm i da me nije briga ni za dlacice ni za one koji ce da ih gledaju kada se nadjem na porodjajnom stolu[sm=smiley24.gif]




Odri Hepbern -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (19.5.2012 23:45:38)

Ana ja imam taj depilator vec 4-5 godina tako da mislim da se vise ne prodaje.
Jamy a da ti pomogne sestra , kuma ili neka drugarica? One su ipak iskusnije od muza.




JAmy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (20.5.2012 1:07:16)

Odri,razmisljala sam ja i o toj opciji,nego bi mi za brijanje svakodnevno trebala neka od njih jer mi brzo rastu dlacice,a ne mogu toliko da smaram.Depilacija bi bila druga prica,nego bih u tom slucaju trebala da sacekam da malo porastu a za to vrijeme bi dlake bile u onom najgorem stadijumu,a to bas ne podnosim.Kada bih ja znala da ce mi bolovi dozvoliti da neposredno prije odlaska u bolnicu zavrsim brijanje,ne bih se svakodnevno mucila nego bi pustila sumicu pa kad zatreba neko bi mi pomogao,nego sam ja sebe ubijedila da kad dodje do bola necu stici nista osim da se istusiram.
Eeeeeh,nase zenske muke......bas smo budale!Umjesto da mislimo kako camo se poroditi i hoce li biti sve ok,mi nepotrebno brinemo kako cemo da izgledamo dok se u znoju budemo mucile i napinjale[sm=smiley29.gif]
Gledala sam dosta porodjaja,i nije bas sjajan prizor ako izuzmemo srecu koja potom slijedi.Pomalo je ako mogu tako da kazem ''prljavo'' i zena nikako ne moze lijepo izgledati sva rascupana,krvava,znojava i modrikasta,tada depilirane noge budu potpuno zanemarene u odnosu na njenu sveukupnu pojavu[sm=smiley13.gif][sm=jezicek.gif].....




Sanchy -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (20.5.2012 1:41:16)

Ma imaces vremena za brijanje,mi smo zene blesave:)..mene je udario auto pre par godina tj.presao mi preko stopala u punoj brzini i slomio bazu stopala skroz...nekako sam se dovukla do kuce posto je noga bila jos topla pa nisam osecala bol i prvo sto sam uradila otisla u kupatilo da obrijem noge...od kolena do dole....i onda rekla mami da me vozi na Banjicu ,naravno gips tri nedelje ali ne bih otisla dlakava taman cini mi se da je bio i otvoren prelom....zato kazem cudne smo mi zene




anajid -> RE: Brijanje/depilacija u trudnoći (20.5.2012 12:52:49)

Ja imam onaj epilator,pa sa njim cupkam.Bikini zonu ziletom.Ma joj smara me sve to.Kad se setim da celo leto moram to,a stomak sve veci veci.Moracu nekoga angazovati da pomogne oko sume Striborove[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>