RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


magnetic -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (20.12.2011 20:36:59)

U prvoj trudnoci sam bas imala problema sa belim pranjem i svrabom.Koristila sam tantum rosa za ispiranje i gino daktanol kao vaginalete.Nesto mi je kao malo pomoglo,ali sam ga se resila tek kada sam se porodila.Sada je potpuno druga pesma.Imam i sada sekret,ali u malim tj. normalnim kolicinama.




Sanchy -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (15.1.2012 1:11:42)

Meni su se pojavile gljivice dr mi je prepisala kanesten da li ga je neko koristio u trudnoci?Nepoverljiva sam prema svim lekovima gde u uputstvu pise za primenu u trudnoci obavezno se konsultujte sa dr.,to svakako znaci da nije bas bezbedan?[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (15.1.2012 15:23:41)

gljivice su ceste u trudnoci, a kanesten od najcescih lekova koji se daju. ja sam dva puta koristila kanesten, a jednom neku drugu kremu.




New Mom -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (15.1.2012 17:32:08)

Jeste dosta devojaka. Baš smo smeskic i ja ispisale naša iskustav na prethodne 2 strane, ne znam da li si videla.




Sanchy -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (15.1.2012 17:34:10)

Nisam,procitacu veceras...hvala...




anirez -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (7.2.2012 17:35:58)

Zene treba mi mala pomoc.
Vec tri dana uocavam neki cudan sekret, tri puta mi se desi da izade nesto kao zelatina, bas onako gusto i bukvalno ima izgled zelatine, . Juce sam doktoru rekla za to, napravio mi vaginalni ultrazvuk i rekao da je sve ok, sad nezz da li se uopce sjetio da sam mu rekla za taj iscjedak.
Malo mi je strasan, ne srbi me, mokrim cesto ali to pripisivam trudnoci jer mokrim od pocetka trudnoce cesto, jajnici me tu i tamo zignu, ne bole me stalno, osjetim pritisak za koji mi je doktor rekao da je normalan jer se maternica siri.
Taj me iscjedak bas zabrinjava jer nisam radila bris, a narucena sam na kontrolu tek na kraju mjeseca. pomagajte




anirez -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (7.2.2012 20:35:32)

Zar nema niko da mi pomogne [sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (7.2.2012 21:15:27)

joj,anirez,valjda ce se javiti neka zenica.ja sam imala neki sekret,ponekad u trudnoci,ali sad stvarno ne mogu da se setim kakav.radila briseve,bili su u redu.




New Mom -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (7.2.2012 21:53:37)

Meni je od početka trudnoće sekret povećan, gušći i može se reći želatinast.
Imala sam terapiju sa cansen vaginaletama, ali tamo negde oko 20.nedelje. Neko daje i u prvom tromesečju, neki dr su protiv toga. Ali mislim da ipak ne bi trebala ništa na svoju ruku.




Sandricak -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (23.2.2012 18:31:30)

pojacan sekret imam od pocetka trudnoce, a sad sam usla u sedmi mesec... od samog pocetka saam imala malih problema i sve vreme, do sada stavljam vaginalete... prvo utrogestan zbog niske posteljice, a onda ginodaktanol zbog pojacanog sekreta koji se nije povukao, a sada mi je ginekolog dao nistatin vaginalete opet zbog pojacanog sekreta... Nadam se da ce mi on pomoci jer cu vise da izludim od sekreta i stavljanja vaginaleta svako vece.... [sm=smiley19.gif]




ana77 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (23.2.2012 19:06:03)

I ja sam vukla tu sestu grupu celu prvu trudnocu, nastavljala se tih vaginaleta i to onih tvrdih (canesten), sve sam zvezde videla [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Na kraju nista, kako prosla trudnoca, tako je i to proslo, u porodilistu onaj cervikalni bris bio skroz cist, tako da opusteno :D!
I sad mi je (u drugoj trudnoci) poceo malo jaci sekret ali me ne pecka, ne svrbi, ne smeta jednom recju :D :D :D!




maslacak11 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (17.3.2012 15:42:37)

E cao [sm=smiley1.gif] zelim da vas zamolim ako neko zna da li je ok uzimati lek polygynax u 20-oj nedelji trudnoce.Ja sam imala pojacano lucenje sekreta i svrab vagine o tome sam telefonom obavestila svoju doktoricu i ona mi je rekla da uzmem ovaj lek da ce sve biti ok da ne dolazim,medjutim na upustvu za koristenje pise da se ne preporucuje u trudnoci [sm=zmeden.gif].Sada ne znam sta da radim u velikoj sam dilemi [sm=zmeden.gif]. Ako je neko imao iskustva sa tim ,volela bi da cujem HVALA [sm=smiley36.gif]




maslacak11 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (17.3.2012 15:50:52)

Zar stvarno niko nije koristio ovaj lek [sm=smiley13.gif]




marija32 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (17.3.2012 15:54:54)

IZVORNA PORUKA: maslacak11

Zar stvarno niko nije koristio ovaj lek [sm=smiley13.gif]


Na svakom leku ces draga naci da ne valja koristiti u trudnoci. Ako ti je dr tako rekla, ne brini, opusti se!




JAmy -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (17.3.2012 20:44:57)

Maslacak,ja bih da sam na tvom mjestu insistirala da mi se prije terapije uzmu brisevi,jer jedino tako ces znati sta je uzrokovalo pojacan sekret.A za tu terapiju preko telefona....stvarno nemam rijeci[sm=zmeden.gif]
Za uticaj lijeka na bebu ne brini mnogo,ni jedan lijek nije pozeljan u trudnoci,ali ako mora....nema razmisljanja,u svakom slucaju manje skodi lijek nego mikroorganizmi koji uzrokuju infekciju.




pinky -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (12.5.2012 15:06:05)

U 7.sam mesecu trudnoce i vec duže vreme imam pojačan sekret. Brisevi uvek pokažu uredan nalaz ali ta sekrecija ne prestaje. Čak mi i doktori prilikom uzimanja briseva kažu kako će rezultat sigurno pokazati neku bakteriju, ali ništa.Poslednji put sam čak i koristila Macmiror vaginalete 5 dana, ali samo 1 dan posle opet je pocelo. Da li neko ima slično iskustvo?




Sanchy -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (12.5.2012 16:13:35)

Ja imam takodje u poslednje vreme bas jak sekret,belicas_t nema neki miris i ne svrbi me,radila vaginalni i cervikalni bris i nema nista cak ni gljivica tako da ja mislim da je to normalno ima cak i naziv leukoreja ... ne mogu sad da se set_im precizno...tako da nisi jedina ja nekad promenim po tri para gaca u toku dana jer me nervira




Victoria -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.5.2012 16:46:18)

Pozdrav svima!Za 7 dana treba da se porodim,tada mi je termin,ali sam jutros osetila svrab u predelu vagine i ceo dan me po malo svrbi kada pogledam u ogledalo crvenkasta je ...Inace citavu trudnocu imam belo pranje ali bez mirisa sto mi je gin.rekaoda je normalno...Odnose nemamo od 4 meseca trudnoce jer mi je zbog nekih bolova koje sam tada osecala gin.preprucio...
Jel neko osecao nesto slicno pred porodjaj??




Olga75 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.5.2012 16:47:47)

mozda da odes da uradi vag bris , moguce da je kandida [sm=zmeden.gif]




Victoria -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.5.2012 16:50:48)

a od cega se onadobijai jel moze biti problem kod prodjaja??




Olga75 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.5.2012 16:52:49)

poremeti se ph i eto je , sto se tice problema moze da napravi a ne mora
zato je najbolje da vidis da li je uopste ima [sm=smiley1.gif]




Victoria -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.5.2012 17:06:03)

ohhh cekacu do sutra tako mi se ne ideee kod gin. na "ispitivanja" ovako smorena i u iscekivanju samo brojim dane :(




Olga75 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.5.2012 17:09:02)

ja mogu samo da kazem da se meni to nije desavalo pred porodjaj ali cim svrbi i crveno je a pre nije bilo nesto se desava a svrab nije od porodjaja [sm=smiley36.gif]
proveri za svaki slucaj




Victoria -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.5.2012 17:21:35)

heheh bar da tako"boli" na porodjaju" :D da svakako nisam pomislila da se poradjam xixix hvala u svakom slucaju na savetu ))




NadaR -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (14.10.2012 16:47:02)


IZVORNA PORUKA: tanja123

imam pojacan sekret u trudnoci stvarno sam zabrinuta jer mi sa prvom bebom nije bilo tako ako neko zna u cemiu je problem neka mi kaze jer stvarno neznam sta da radim doktor mi nekaze nista ali mene jako svrbi i pece molim vas pomozite[sm=zmeden.gif]




IZVORNA PORUKA: nina26

ako te svrbi i pece, uradi bris, i videce se koja je bakterija u pitanju, i u skladu sa tim bice ti odredjena terapija.

inace pojacan sekret je normalan u trudnocu, ali ako imas nelagodnosti zbog toga, onda je u pitanju neka bakterija, najcesce je to kandida.



IZVORNA PORUKA: branki

kao sto rece nina,najbolje je da uradis briseve i budes mirna.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>