RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


tanja123 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (14.10.2012 19:49:40)

hvala vam svima ali dali je opasna ta bakterija dali moze da naskodi bebici[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




smizlica13 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (17.10.2012 23:54:15)

[sm=zmeden.gif]
malo sam,zbunjena i ne znam sta da mislim,imam jaci sekret tj onako gust je,ali bele boje,nemam svrab ni peckanje,cekam sad nalaze urina i urinokulture,a vec sam lecila bila eserihiju i kandidu u trudnoci pa ne znam da li je to normalan sekret,jer nije zelenkast,zuckast niti slicno?




nina26 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (18.10.2012 13:28:16)

IZVORNA PORUKA: nina26

ako te svrbi i pece, uradi bris, i videce se koja je bakterija u pitanju, i u skladu sa tim bice ti odredjena terapija.

inace pojacan sekret je normalan u trudnoci, ali ako imas nelagodnosti zbog toga, onda je u pitanju neka bakterija, najcesce je to kandida koja nije opasna po bebu.







aster -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (17.11.2012 8:29:56)

Ja sam dobila da koristim vaginalete macmiror, ali sam jutros radila test i bio je pozitivan. Još nisam počela da ih koristim, hoću prvo da se konsultujem sa dr. Da li je neka od vas koristila nešto od vaginaleta na samom početku trudnoće?




vikiveki -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (11.12.2012 14:05:36)

Na početku trudnoće nisam ali kasnije jesam, ne sećam se tačno da li je to bio 6 ili 7 mesec trudnoće,dr mi je rekla da koristim ja mislim baš te makmiror vaginalete pre nego što sam radila vaginalni bris




Anoniman -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (11.12.2012 14:08:33)

IZVORNA PORUKA: aster

Ja sam dobila da koristim vaginalete macmiror, ali sam jutros radila test i bio je pozitivan. Još nisam počela da ih koristim, hoću prvo da se konsultujem sa dr. Da li je neka od vas koristila nešto od vaginaleta na samom početku trudnoće?


Aster na pocetku trudnoce , pa sve do kraja 12 nedelje ne bi trebala da koristis nikakve vaginalete, sem mozda na biljnoj bazi, posavetuj se sa doktorkom...ja sma koristila makmiror i canesten ali tek negde u 6, 7 mesecu...




aster -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (12.12.2012 22:48:29)

Dr mi je rekla da se macmiror ne koristi u prvom trimestru, već da se daje nistatin.Ja ništa nisam stavljala, rekla je da mogu i tako, i organizam se sam izborio i tegobe su mi prošle.




Anoniman -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (12.12.2012 22:57:58)

Super Aster, ako mozes izdrzi do 12 nedelje pa posle stavljaj vaginalete, a mozes da se ispiras zalfijom i to je dozvoljeno




lady_b -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.12.2012 9:18:15)

Da li je neko u trudnoci koristio vaginalete na bazi eritromicina? Imam pojacan sekret, ali je bez mirisa.. Korisiti se 5 dana, navece po jedna vaginaleta.. ali ako u toku noci odem u wc strasno zna da pecka, na to me je doktorica upozorila vec...ali cemu svrha njih, predpostavljam da je dala zbog pojacanog sekreta, ali koliko ja znam on i, da ne kazem, treba da bude pojacan u trudnoci [sm=zmeden.gif]




madamme -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.12.2012 9:20:43)

Lady, nisam koristila. Imam pojacan sekret, ne svrbi, ne mirise. Danas ce mi dr uzeti briseve.
Koristila sam samo biljne na bazi kantariona i ISKLJUCIVO se perem mlakom vodom sa bikarbon-sodom, sapun nikako.




Snelle -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.12.2012 9:27:45)

Lady, a jesi li radila briseve ili ti je dr vaginalete dala napamet? I meni je pojačan sekret bio, pa sam odradila briseve, ali pošto su bili uredni dr mi nije prepisao nikakve vaginalete.




lady_b -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.12.2012 12:17:38)

Snelle, radila sam prije nego sto sam zatrudnila..i bili su ok sem stepen cistoce mi je bio malo povisen..ne mogu sada da se sjetim..drugih razloga nema




Snelle -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.12.2012 13:07:05)

Pa dobro, to je bilo pre pola godine. Ali smatram da je trebalo da uradiš briseve, pa da ti onda na osnovu toga odredi terapiju, ako ima šta da se leči. Ali sad, šta je tu je, neće ti škoditi.




bojanica7 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.12.2012 13:35:58)

pokupila mi sad drugarica nalaze vaginalnog brisa. kaze: ima bakteriaja i leukocita. treca grupa. nem pojma sta to znaci. uvek sam bila druga, a u prosloj trudnoci nisam nijednom radila vaginalni sekret. cucu sta kaze dr. al sam nesto razdosnala. sad cu kad nadjem vremena, prelistam temu.




Snelle -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.12.2012 13:37:44)

A ne piše koja bakterija je u pitanju?




lady_b -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.12.2012 13:52:48)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Pa dobro, to je bilo pre pola godine. Ali smatram da je trebalo da uradiš briseve, pa da ti onda na osnovu toga odredi terapiju, ako ima šta da se leči. Ali sad, šta je tu je, neće ti škoditi.


Ko ce joj znati sto mi je dala..mozda kao neku prevenciju [sm=zmeden.gif] nadam se samo da nece skoditi




Snelle -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.12.2012 14:04:30)

Ma neće škoditi, samo se MOŽDA bespotrebno maltretiraš.




bojanica7 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (13.12.2012 15:24:34)

pa ne znam, ona mi je rekla preko telefona da samo to pise. no, bas sam malopre citala o trecpj grupi. to je skroz ok grupa, a meni sekret uopste ne smeta *nit me pecka, niti svrbi, nista, kao da ga nemam. videcu, kazem opet, sta kaze dr.




aster -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (14.12.2012 13:46:55)

Ja sam u prethodnoj trudnoći u 4-5 mesecu koristila Canesten vaginalete, a kasnije i Polyginax (mislim da je bio neki 6-7 mesec).




lady_b -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (28.1.2013 12:21:05)

Imam pitanje u vezi dnevnih ulozaka. Naime, posto mi je pojacan sekret, moram da koristim dnevne ul. jer ne mogu da podnesem da su mi gacice "mokre".. znam da inace nisu preporucljivi, ali stvarno mi je puno lakse kada ih stavljam.. da li bih mozda trebala da ih batalim, mozda one mogu samo da pogorsaju situaciju?




Sonreir -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (28.1.2013 12:36:10)

Kada sam pitala dr za dnevne uloske u prvoj trudnoci, rekao mi je da on ne preporucuje, a da ja sama odlucim sta cu. Oni su ipak nesto neprirodno, namirisano, da ne dozvoljava prirodno luftiranje [sm=smiley36.gif] i podsticu "nasu prirodu" da se izbori sa time pa se time pojacava sekret, i da je bolje cesce menjati ves nego nositi dnevne uloske. Ja sam ga poslusala i sekret je bio manji posle nekog vremena nego sa dnevnim uloscima. Trudicu se da ih izbegavam i u ovoj trudnoci, jedino ako bas negde idem.




MarijaBg -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (28.1.2013 12:49:44)

Moja dr bukvalno zabranjuje dnevne uloske. Kaze da prave haos i da joj nije jasno ko ih izmisli [sm=smiley36.gif] Ja sam je pitala: sta da radim ako negde idem, gde ne mogu da zamenim gace- kaze ako bas mora stavis dnevni, ali da ga menjas jako cesto, 5-6 komada u toku dana, tj cim se ukvasi, odmah zamena. Inace ih ne koristim, ali u prosloj trudnoci mi je bio bas pojacan sekret, u ovoj nemam tih problema [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (28.1.2013 12:52:11)

moja dr onomad , kad sam bila trudna rece da nosim pamucni ves i da ga menjam i tri - cetri puta dnevno ako treba , ja sam dnevne uloske nosila kad sam isla od kuce i onda sam ih svaki cas menjala
izgleda da ginekolozi ne vole dnevne uloske [sm=smiley36.gif]




caca81 -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (28.1.2013 14:33:35)


IZVORNA PORUKA: lady_b

Imam pitanje u vezi dnevnih ulozaka. Naime, posto mi je pojacan sekret, moram da koristim dnevne ul. jer ne mogu da podnesem da su mi gacice "mokre".. znam da inace nisu preporucljivi, ali stvarno mi je puno lakse kada ih stavljam.. da li bih mozda trebala da ih batalim, mozda one mogu samo da pogorsaju situaciju?

Baš, tako, da ih batališ![sm=smiley1.gif]




lady_b -> RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći (28.1.2013 16:40:19)

E hvala vam. Uradicu ono sto sam i mislila, necu ih vise ni koristiti mada ne znam kako da se naviknem na to [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>