RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Peace* -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (3.11.2017 8:59:12)

Mi nemajke ne toliko. [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (3.11.2017 9:01:26)

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Mala Elena -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (3.11.2017 9:05:15)

Hahahaaa, ja onda spadam u grupu majki [sm=jezicek.gif]
Ne bih cini mi se ni ja pustila na zimovanje.




Ana RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (3.11.2017 9:38:40)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Međutim!!! Da li bih ih pustila na zimovanje? Ne. Smatram da nisu sposobni dovoljno da se obuku i ne nazebu. [sm=smiley4.gif]


Upravo to. Pa ja non stop zvocam da uvuče majicu, da se obuje...




isidora88 -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (3.11.2017 9:43:09)

Zimovanje ne bih nikako. Aj sto bi sr garant razboleo jer bi bio mokar, negi bi imala strah da li ce se slomiti tako da nema sanse da bi isao[sm=smiley36.gif]
Imali su ponude u vrticu, ali niko nije isao.




Ana RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (3.11.2017 9:45:03)

Hahaha, pa ja o zimovanju pričam sve vreme [sm=smiley36.gif] termin im je od 15-22.01.2018.




IvanaSK RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (3.11.2017 9:45:21)

Sa četiri godine je sin isao na Zlatibor (pisala sam vec) . Al ja nemam problem oko toga pustiti da ide ili ne.




AnaTamara -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (3.11.2017 11:53:30)

Pre par dana sam upisala T za zimovanje na Zlatiboru. Tada ce imati 4 godine. Bez ikakvog razmisljanja sam je upisala, iako je prilicno stidna i vezana za nas...ali imam potpuno poverenje u vaspitacicu. Videcemo sta ce na kraju ispasti :) Vec sam pocela da joj pricam da ide sa drugarima, da ce biti par dana bez mame i tate...sad sve to super prihvata, videcemo kad dodje dan da krene :)




isidora88 -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (3.11.2017 12:32:00)

Hahaha Ana ja uopste nisam skontala da je zimovanje[sm=smiley36.gif] mada sam sigurna da bi uzivao, a i velik je on, moze on bez tebe, bez brige, pogotovo ako voli drugare, vaspitacice, mislim da ne bi bio problem, jedino ne znam kako ti gledas na to jer je ipak zimovanje, a ne ekskurzija, mada sam sigurna da bi im bilo uzivanje na snegu po ceo dan, uvece bi zaspali kao klade.
Nase vaspitacice su divne i uspavljivale su decu koja su osetljivija, njih 2 su spavale na hodniku ispred soba i cesto su sa njin u krevetu i bili neko od dece[sm=smiley27.gif]
Kod nas na zimovanje su vodili neki profesori fizickog iz neke skolice sporta pa zato niko nije hteo da pusti decu, a i cena je bila oko 450e sto je previse.




Ana RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (8.11.2017 18:55:43)

Izgleda da ipak ni ove godine neće biti zimovanja. Kaže mi vlasnica da se prijavilo samo 4 deteta, oni roditelji koji su insistirali na zimovanju se uopšte nisu prijavili. Da ih je barem 7 prijavljenih išli bi, ovako se ne isplati. Mi smo svakako odustali od toga, em on nije spreman em bih ja brinula oko svega. Ima vremena i za to.




choopa choops -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (8.11.2017 19:08:05)

Moji nisu išli, ali ja jesam. Dovoljno je reći da sam oprala kosu hladnom vodom, jer nije bilo tople, ali šta zna dijete od 6godina šta je zima i minus [sm=smiley4.gif][sm=zz_cold.gif] Učiteljica kad me vidjela dobila je fras [sm=jezicek.gif]




vonavoj -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (8.11.2017 19:34:11)

Ovako,majke definitivno preteruju..i kod nas je jedva prihvacena ekskurzija na 5 dana,predskolci su...sve majke decaka...pa oni nisu spremni.ne znaju sami nista..heeelloooo naucite ih.ucite ih..osamostalite ih..treba vremena..ali i puno price,rada...uspavljivanje sa 6 godina je puno.. nisam za zimovanje.samo zato sto jw hladno.mokri..ali ovako.neka idu..ne treba im prenositi strahove.
Meni je T isla sa 3.5godine na Divcibare..i rado ga se seca...bila je tuzna.videla sam po nekim slikama.ali samo uvece..ali prebrode sve..




Mariya -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (8.11.2017 19:39:19)

Von,slažem se sa tobom, dete od 6 godina treba da je dovoljno samostalno da može bez mame da ode na ekskurziju, o svašta.
Kod nas su ekskurzije u vrtiću samo na 1 dan, Lu je bila prošle godine, uživala je.




Ana RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (8.11.2017 20:10:56)

Jbg, najgora sam. Moje dete nije dovoljno samostalno da sa 6 godina ide 8 dana na Zlatibor bez roditelja i da zaspi sam.




isidora88 -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (8.11.2017 20:38:28)

M ide sa skolom, ne svidja mi se program ekskurzije, obilasci nekih vinarija i gluposti koje nisu za decu vec za dokone penzionere, ali sta da radim, skoro svi idu, on je zapeo da ide i jedva ceka.




Sanjica26 RR -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (8.11.2017 20:48:59)

Anci, icice sledece godine. Nemoj da se sekiras.[sm=smiley31.gif]




vonavoj -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (8.11.2017 20:53:55)

Ana.ma jok.nisi najgora..daleko od toga..




bubulence -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (8.11.2017 20:54:13)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jbg, najgora sam. Moje dete nije dovoljno samostalno da sa 6 godina ide 8 dana na Zlatibor bez roditelja i da zaspi sam.


Nisi najgora.
Ni ja ne bih pustila dete na duze od jednog dana, nema sanse. Cak ni u prvom razredu. Tek sa njenih 8-9 god bih razmislila




Misha i Ljisha -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (9.11.2017 6:50:04)

[sm=smiley36.gif]

Ma dajte mame, tako sam i ja mislila "mala je mala je" i onda sam se setila da sam ja sa 4 godine isla sa vrticem u MAKARSKU na 10 dana na more. Prvo sto je razdaljina boli glava, drugo nije bilo tad ni fiksnih telefona kod nas u selu (samo jedna firma je imala telefon u selu) i iskreno ostala mi tako lepa uspomena a imala sam svega 4 godine.

I ja sam u julu ove godine pustila D sa isto 4 i po godine da ide 5 dana u kamp u prirodi Male Vidre. Provela se kao nikad u zivotu i stalno me pita kad ce opet ici. Tako da ja mislim da mi roditelji imamo problem a ne deca [sm=smiley36.gif]. Kaze muz cetrvti dan, nakon sto smo se vec smorili sami kuci, isli u izlazak, isli u bioskop i kao "odmorili se" da idemo po nju. Ja rekoh jesi normalan pa sutra dete dolazi, valjda cemo izdrzati jos jedan dan[sm=jezicek.gif].

Izdrzali smo, ali znaci nijednog momenta nije bila frka sa detetom vec je nama bila frka. Priroda, krpelji, povrede, davljenje (isli su na jezero i imali su kao kratki kurs plivanja) nejelo, higijena, ma istripovali se najstrasnije a nasem detetu bilo sjajno. Mesecima kasnije i dalje prica o kampu i svaki put saznajem sve vise sta su tamo radili. Kaze "mama svidja mi se miris vatre uvece" [sm=smiley36.gif]. Imala je pravi pravcati dozivljaj tamo, cak je rekla da nece da spava u svom krevetu vec u satoru ehehhe... Redovno su nam treneri slali fotografije dece. Deca nisu smela da imaju telefoni niti bilo sta elektronsko kod sebe, nema slatkisa, nema sokova, nema elektronike, ma pravi kamp u prirodi.

Tako da ako mogu deca u prirodi mogu i 8 dana na Zlatibor u hotelu.

Samo se opustite. Deci ce biti dozivljaj sve, pa cak i obilazak vinarije[sm=bravo.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (9.11.2017 6:56:11)

i jos samo da dodam. Ovo sto rece vonavoj da se deca osamostale.

Znaci za kamp je D pocela da me moli od nekog aprila, a u maju su bile prijave, u julu se islo. Rekla sam D ako se bude trudila i sama se oblacila, skidala, jela u vrticu, isla na wc solju a ne na nosu[sm=smiley36.gif] da ce ici. Pazite dete od 4 godine je sve to ispostovalo i ja nisam imala druge nego da je pustim. Mislila sam da se nece tolliko truditi ili da ce odustati da se trudi nakon nedelju dana a ona se trudila svojski. Vaspitacica u vrticu mi je rekla da se bas bas trudi, jer ona nikad ne jede u vrticu. Naravno kako je prosao kamp, za hranu smo se vratili na staro[sm=jezicek.gif] opet ne jede u vrtcu, ali znaci kad ima motivaciju moze se sve.

Pitajte decu da li zele da idu. ako zele moraju se truditi i ispostovati to i to. Tako cete videti i koliko im je stalo da idu




Mala Elena -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (9.11.2017 7:26:57)


IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jbg, najgora sam. Moje dete nije dovoljno samostalno da sa 6 godina ide 8 dana na Zlatibor bez roditelja i da zaspi sam.


Nisi najgora.
Ni ja ne bih pustila dete na duze od jednog dana, nema sanse. Cak ni u prvom razredu. Tek sa njenih 8-9 god bih razmislila



Bas smo se otakli teme pre neki dan kako je mm ostajao sam kuci sa 7god. Ja mu kazem, ja ne znam kako cu nase ostavljati ako budem morala, same.[sm=smiley13.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (9.11.2017 7:31:59)

[sm=smiley36.gif] ME ja sam moju cak pustila da ide biciklom sama u prodavnicu. Isla sam naravno i da je pratim i krisom gledala kroz izlog prodavnice, a njenu srecu ne mogu da ti opisem. Dosla je sva ponosna i na sav glas svima pricala kako je isla sama uprodavnicu. Ja stavila papiric, spisak i napisala "molim vas stavite racun i kusur u novcanicic" i da dete moze da uzme jednu stvar za sebe koja nije na spisku. Tako i bilo. Uzela je cokoladno mleko. Teta joj je cak pomogla da stavi kesu na korman bicikla i D se vratila kuci.

Hocu reci. Mislim i da su danasnja deca vrlo sposobna. I mi smo kuci ostajali sami sa 7 godina, isli sami u skolu i to autobusom jer nam skola bila daleko (cuj isli smo sami u vrtic, deda nas samo prevede preko puta i mi idemo na stanicu[sm=smiley36.gif]). Nego se svi tripujemo kakva su vremena i mislimo da su manijaci na svakom cosku.

Ja sam rekla muzu, kad krene u skolu kupimo joj onaj sat majki i od prvog dana ce da ide sama. Ne zanima me




Peace* -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (9.11.2017 9:02:49)

MiLj, von [sm=bravo.gif]

Svaka čast na svemu napisanom!




Mariya -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (9.11.2017 16:27:11)

Ljišo, slažem se i veliko [sm=bravo.gif] za drugaricu!
Previše štitimo svoju decu i ustvari mi pravimo nesposobnjakoviće od njih. I mi smo ostajali kući sami. I ja sam išla pešice i biciklom u vrtić u selu, sama, a posle u školu autobusom. Nikad me niko nije pratio. Po kiši i vetru, sećam se. I išla sam na zimovanje na Zlatibor na 7 dana u prvom razredu a imala sam 7 godina. Sećam se da je učiteljica bila tamo u kupatilu i pomagala nam, kome je trebalo. Znači bila sam prilično samostalna za dete od 7 godina[sm=smiley1.gif]Moja Lu ima 6.puštam je samu ili sa ostalom decom na igralište, letos je išla u prodavnicu, ona i H po sladoled[sm=smiley1.gif]. Spava kod babe, tetke, kumova, drugarica. Kod kume ili drugara iz vrtića koji su blizu isto ide sama. Njoj sve to odgovara, ona je ponosna što je samostalna. Mislim da je detetu to potrebno.




isidora88 -> RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu (9.11.2017 17:08:52)

I ja mislim da ih mi previse stitimo. Ja sam bila bas u strahu da nas ne zovu sa eksurzije da idemo po dete, medjutim on je bio odusevljen, nijednom nije plakao. Kazu vaspitacice da je bio odlican i da moze i na Mesec da ide kako je dobar i poslusan




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>