RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (27.9.2013 11:05:02)

samo da dodam jer je neko ovde pisao da ih boli kad se stavljaju cepici. Ja sam cepic prvo umocila u pavlovicevu mast pa joj onda gurnula u guzu. Doktorka se valjala od smeha kad sam joj rekla i kaze dr:"To da joj lakse udje"[sm=jezicek.gif]





milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (27.9.2013 12:42:51)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

inace milicicak nama je doktorka rekla ako je temperatura niza od 38,5 da je ni ne skidamo vec samo bebu da tusiramo.


I nama je dr tako savetovala pre nego sto smo je zvali da joj kazemo da T ima 38 temp i da bunca i pada dok hoda pa nam je rekla da ipak damo eferalgan. Sirup nam je bas brzo delovao...
U principu, mislim da to zavisi od osobe. Ja sa 38 haluciniram, rodjena sestra se sa 39 ponasa kao da je sve u redu...




bea83 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (27.9.2013 12:55:32)

To zavisi od uzroka temperature. Od nekih virusa Viktor sa 37.8 ne može da gleda na oči a od bakterijske upale sa tom temperaturom skače sve u šesnest. A imali smo i virus sa 39 temperaturom koja uopšte nije bila primetna da je nismo merili, normalno se ponašao,jeo, sve...




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (27.9.2013 22:57:12)

Samo da javim, bili kod dr, virusna infekcija. Usi, grlo, pluca cisti. Temperatura joj je danas skakala na 39,5 :(
sutra bi trebalo da odnesemo urin na analizu, a zbog sekreta koji je poceo da se sliva idemo na "slusanje" svaki dan :( dr nije za antibiotike, a i u slucaju T je jos opreznija zbog alergije
ekcem da mazem ako se koza osusi ( ne moram) ali da pratim ako se pojave ljubicaste fleke...
Hvala svim mamama na sugestijama i komentarima [sm=smiley31.gif]




Peace* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.9.2013 12:21:30)

Ljubičaste fleke?

Marko je imao temp od prošle nedelje do četvrtka, taman mislim, dobro je, prošlo, Luka dobije temp u subotu... Na rubu sam snage. [sm=smiley13.gif]




Peace* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.9.2013 14:38:57)

Luka dobije proliv od brufena. Jel se to dešava još nekome? Meni ni dr ni mama ne veruju da je to od brufena, a provereno jeste, jer je bilo situacija kada pije samo brufen a ne i AB, pa dobije proliv.




Snelle -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.9.2013 14:41:35)

A možda je proliv od temperature pa ti to povezuješ sa brufenom [sm=zmeden.gif]




Peace* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.9.2013 14:42:55)

Što bi imao proliv od temperature?




Snelle -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.9.2013 14:55:33)

Koliko ja znam, nekoj deci se javi i proliv usled povišene temperature [sm=zmeden.gif]




Peace* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.9.2013 14:57:43)

Nisam to još čula. [sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.9.2013 15:02:45)

Moja sestra uvek povraća kada ima temperaturu, ali nema šanse da prođe bez toga. Možda Luka reaguje prolivom.




bea83 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.9.2013 15:12:14)

Viktor obavezno ima proliv ako mu temperatura prelazi 39 i uglavnom ima i osip sa tako visokom temperaturom




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (1.11.2013 19:00:49)

Vec nedelju dana mucimo muku sa temperaturom[sm=smiley13.gif]
Jedan dan ima, pa dva nema, pa opet ima.... pre neki dan smo vadili KS i urin i pokazalo je da ima virozu . Sinoc je ponovo dobio tem 38,9, a kako mi sada izgleda cini mi se da ce ponovo[sm=smiley13.gif]
Dobio je danas da pije sirup sumamed 6 dana. Poludecu vise, a on je nemoguc.




New Mom -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (1.11.2013 19:04:19)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Koliko ja znam, nekoj deci se javi i proliv usled povišene temperature [sm=zmeden.gif]

Mom Kolji redovno čim se T. pređe 38.
A inače, Kaća povraća na Brufen oduvek. Nije imala proliv.

Dijana, ljubi blizančeta! Ne znam ti pomoći, samo saosećam.




vikiii -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (2.11.2013 11:54:48)

Dijana,sta da ti kazem,osim da te razumem u potpunosti,jer i kod nas je haos. Mi vec deset dana imamo temperaturu,doduse prva tri dana je isla i do 39,a posle toga se vrtela oko 38. Dva puta vadili krv,oba puta kazu viroza. Usput smo pokupili i konjuktivitis. Zubici krenuli, sve cetvorke i sve trojke istovremeno. A povrh svega toga danas se osuo sav i naravno opet kod dr. Haooooos!!!![sm=lev.gif]
Ja sam na izmaku snage, psihicki sam odlepila,samo da ovo sto pre prodje.




Olga75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (2.11.2013 11:59:23)

Viki , mozda je onda ona trodnevna groznica, ima tema pa pogledaj KLIK

tek sad vidim da vec deset_ dana traje temperatura [sm=smiley13.gif] onda je nesto drugo




vikiii -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (2.11.2013 12:10:02)

Definitivno mu je ospa od temperature,tako barem kaze dr. Utesila me je barem sa tim sto rece da ne bi trebalo vise da ima temperaturu sada kada je izasla ospa. Ma haos totalni. Jos povrh svega toga su mu usta puna afti, pa zadnjih par dana jede kao vrabac. Izmoreni smo i ja i on!




Ana RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (22.11.2013 17:05:30)

Taman sam se pohvalila kako Mare ide u vrtić već 4 nedelje bez prekida zbog bolesti i evo danas temperatura 38,2 [sm=smiley13.gif] Od čega, nemam pojma. Čak mu ni nos ne curi već neko vreme. Posle ćemo kod doktorke, zaspao je pa neću da ga budim. Kako uvek pred vikend?




Ivanka 75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (22.11.2013 17:43:32)

Ana, dajes li Maretu nesto za jacanje imuniteta? Ja Ivi dajem Imuno cink i ona je jedina iz grupe koja nije imala temp, procureo joj nos proslog petka i to je to.




vonavoj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (22.11.2013 17:46:40)

ah,kod nas je uvek za vikend! i ja sam pocela da joj dajem imuno sa cinkom,ali evo u sredu upala usiju,to joj je slaba tacka..nos joj cak i ne curi jako,ali se unutra sliva..a sva deca su bolesna..ali pu,pu,ide od septembra,samo je jednom kasljala,i pre 2 nedelje imala 37,3,pocetak upale usiju..mora da se sad upala razvila...
a u vrticu ih od 24oro,danas bilo 5oro! znam da 3 devojcice imaju upalu usiju!




Ana RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (22.11.2013 21:22:48)

Dajem mu probiokid imuno, mogla bih da probam i taj imuno cink. Skočila mu temperatura na 38,6 a nisam smela opet da mu dajem sirup. Istuširala sam ga i posle toga je pala na 37,8. Popio je mleko i zaspao, rekla bih da je manje vruć.

Von, baš ih je puno u grupi. Ovde kod nas ih je 12 i retko su svi tu, baš im je fino.




minnica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.12.2013 20:09:16)

Mame treba mi pomoć! Ćerka večeras dobila temperaturu. Ovih dana je malo slinila. Kad sam primetila da je topla bila je 37,7, a sad je već 39. Stavila sam joj čepić Efferalgana. Ona želi da spava. Da li smem da je pustim dok joj je T povišena?




Moiraina -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.12.2013 20:14:21)

Moj je prethodna dva dana imao temperaturu, i to je najviše skakala noću, tj. oko 2-3 se probudi uz plač, ja ga pipnem - vruć, izmerim T, 39, 39,2... Dam mu Efferalgan sirup, on najnormalnije nastavi da spava i posle pola sata već spadne. Tako da, ja sam puštala da spava sa temperaturom.




minnica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.12.2013 20:33:03)

Hvala ti. Potpuno sam sluđena. Ona (srećom) nije imala temperaturu još od februara, pa sam zaboravila kako to izgleda.




2002m -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (13.12.2013 14:27:54)

Uzas,uzas...Iva je treci dan pod temp. curi joj nosic.....grlo,usi,pluca cista.
Kaze pedijatar da samo skidamo temp. posto je to tipicna viroza i da nece da joj ubacuje antibiotik.
Preko dana nema visoku a nocu joj skoci blizu 39, sva sreca pa joj brzo spadne posle davanja brufena.
Ja sam danas pukla[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif],ona u nedelju puni godinicu,gosti pozvani,organizovan rodjendan a ona bolesna....sva sam sludjena[sm=smiley19.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>