RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


mihi -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (13.12.2013 14:34:22)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

ah,kod nas je uvek za vikend! i ja sam pocela da joj dajem imuno sa cinkom,ali evo u sredu upala usiju,to joj je slaba tacka..nos joj cak i ne curi jako,ali se unutra sliva..a sva deca su bolesna..ali pu,pu,ide od septembra,samo je jednom kasljala,i pre 2 nedelje imala 37,3,pocetak upale usiju..mora da se sad upala razvila...
a u vrticu ih od 24oro,danas bilo 5oro! znam da 3 devojcice imaju upalu usiju!


Kod mog mlađeg sina 58 upisanih u grupi (to se krije od roditelja kao vojna tajna). Svaki dan ih dolazi 35-40. Miloš je išao 2 nedelje i bolestan je angina, šiznuću.




mihi -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (13.12.2013 14:37:57)

Sanja ne budi tužna, to tako obicno biva, Meni je Miloš na dan prvog rođendanao ima temperaturu, al se lepo zabavljao samo mu se po ocima vdelo da ima temperaturu. Ti si se odvikla od toga baš kao i ja jer su stariji dečaci već veliki. Proći će i biće toga još. Meni Miloš ima punih pet i evo išao je dve nedelje u vrtić i bolestan je angina....




2002m -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (13.12.2013 15:02:44)

uh.....taman sam sa Miljanom prevazisla viroze sa temperaturama a sad opet ispocetka.
Mada ovo nam je prva viroza sa temp. za godinu dana,nije mi bolesljiva dok je sin od 4 meseca redjao visoke temp. e to je bilo strasno.
Mihi u pravusi,treba da budem svesna da je ovo tek pocetak i da ce ih biti jos puno dok nestekne bolji imunitet,samo treba preziveti sve to i ostati normalan sa zivcima[sm=smiley13.gif]




mihi -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (13.12.2013 15:19:33)

BIće bolje sa drugim detetom je ipak lakše opuštenije, videćeš..... [sm=smiley1.gif]




Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (21.12.2013 12:47:28)

Ja samo da kazem da je meni sirup PANATERM otkrice!




adulence -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (23.1.2014 20:48:07)

Mamike imam pitanje iva mi je nesto toplicava,i caklile su jojbse okice pred spavanje...kao da ce da je uhvati temperatura ....e sad to ce nam biti prvi put pa moram da se konsultujem sa vama ako nas ne daj boze nocas uhvati,ja mam u kuci eferalgan,ono sto me zanima jeste na koliko treba da se popne t da bih joj dala sirup ili cim joj malo poraste...




Ana RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (23.1.2014 20:55:11)

Adulence, kažu da ne treba davati kada je ispod 38,5 ali iskreno ja noću ne čekam već dam odmah, noć mi je najgora za temperaturu. Izmeri joj, vidi koliko ima i da li ima.




minnica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (23.1.2014 21:09:43)

Nama je peedijatar rekao da skidamo sve preko 38.




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (23.1.2014 21:14:15)

I nama je pedijatar rekao da skidamo temperaturu kad predje 38,5. I ja to postujem preko dana. Nocu skidam cim predje 38 i kontrplisem svakih pola sata jer jednom nam se desilo da joj je temperatura skocila sa 38,2 na 39.9 za 45min [sm=smiley13.gif]




Torbica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (23.1.2014 21:21:48)

Adulence, dobro kazu zenice, a i ja takoradim, cim ide preko 38, dajem. I sto je meni pedijatar rekao - ne treba pustiti da dete spava sa temperaturom, nego skidati, ovo se naravno odnosi na ove preko 38.5. Kod mene uvek resava stvar supozitorija (cepic) eferalgana ako dete uhvati noc, pa u nastavku ujutro Brufen sirup. Nikad nam se nije desilo da ne mozemo da skinemo temp. Jedan jedini put sam davala na 4h naizmenicno cepic/Brufen i za jedan dan je spala. Ljubimo Ivu i da je brzo prodje.




adulence -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (23.1.2014 22:11:25)

E ovako prvo hvala vam puno,kada sam pisala post imala je 37,6 medjutim malopre 36,9 izgleda da samo spada i da za sada nije strasno...eno je spava pa cemo da vidimo pratim je...




Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (24.1.2014 17:43:05)

Ja imam mnogo ruzna iskustva sa temperaturom. Moja Lara je generealno zdrava, da nam nije ove glupe eserihije i profilakse, prvi put bi bili AB sada za NG tj sa 16m.
Ali dani koji su prethodili bolnici su mi bili gori i od onih u bolnici, mislim. Posto sam bila prvi put u toj situaciji, sama i uplasena. Bilo je bas onako kako mi je DR rekla da ce biti - temperatura od urinarne infekcije NE MOZE da se skine prvva tri dana. Ziva istina. Tri, cetiri dana preko 39. Ni makac! Nicim, ali nicim. Brifen, paracetamol, egeralgan, kpanje ... svi mi vriste ne sme da spava kada ima preko 38,5 a ona konstantno 39. Pakao. Ne dam joj da spava, a umorna, glava pada ... uzas. Ne ponovilo se.
Drugi put sada oko NG, Isto samo odjednom je skocila na 39. Par dana smo je skidali bukvalno na 4h i to jedva da docekam. Bas sam se uplasila, ali bio je obican virus, koji je posle presao u gnojnu anginu, ali tada joj je vec bilo bolje od AB.
Ja protiv temperature uvek dajem paracetamol. Obzirom da pije AB svako vece i da je navikla, manje joj je stresno da joj dam na spric, nego cepic. Eto, samo se time vodim. Mada mi cepice svi hvale, a i o paracetamolu skoro procitam ono, sto ste verovatno svi, pa sada budi pametam....




Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (24.1.2014 17:44:19)

Eeeeee i da ne zaboravim, vidim pisala sam gore, sirup PANATERM, na bazi paracetamola je. To mi je otkrice. Kod mog deteta baaas brzo deluje!




Moiraina -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (24.1.2014 20:37:37)


IZVORNA PORUKA: milicicak

I nama je pedijatar rekao da skidamo temperaturu kad predje 38,5. I ja to postujem preko dana. Nocu skidam cim predje 38 i kontrplisem svakih pola sata jer jednom nam se desilo da joj je temperatura skocila sa 38,2 na 39.9 za 45min [sm=smiley13.gif]

Ovako i ja radim, a starijem sinu je jednom skočila sa 38 na preko 40 u roku od pola sata (bila je noć, naravno).
Nego, što ne bi trebalo puštati dete da spava pod temperaturom? Mislim, naravno da ga neću pustiti da spava a da mu ne dam ništa za skidanje, ali ako mu skoči u sred noći, ja dam eferalgan i on nastavi da spava, skoro uvek posle pola sata max spadne. Sva sreća obojica su uvek super reagovala na paracetamol (ili brufen, ali uglavnom dajem paracetamol), nije nam se desilo da ne možemo da spustimo temperaturu.




Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (25.1.2014 8:37:08)

Meni na HB rekose da ne sme, jer je tako mozak uspavam, a pod visokom temperaturom je i vece su sanse za fras. Kaze, bolje je budite neka i place, da mozak bude aktivan ... i bas me uplasila, jer kazem ti njoj temperatura nije spadala, a ne moze biti stalno budna.

Inace, moje dete nikada nije imalo 37 sa nesto tj ja to nikada nisam videla. To brate mili odmah skoci na preko 38,5.




sneza24 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.2.2014 0:28:04)

L ima upalu grla i konjuktivitis i temperaturu 39,1. Dala sam joj brufen 2,5 ml i tusirala sam je i tek posle sat vremena je spala na 37,9. D mi nikad nije bio ovako bolestan.




Olga75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.2.2014 15:21:04)

evo i mi dosli iz vrtica sa temperaturom [sm=smiley13.gif]
zali se da je boli glava , stomak , ruke , temp je 37 , 7
i tako
jeeej [sm=smiley13.gif]




lanajelena -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.2.2014 17:16:19)

I meni L ima temp,streptokoke je zapatila i tako,za vikend ocekujemo da i Dusan dobije [sm=smiley13.gif]




lanajelena -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (14.2.2014 10:41:00)

Nije bilo za taj vikend ali jeste za ovaj....kakva je to temperatura u poslednje vreme,lekovi ne pomazu,spusti par stepena i vec za sat vremena opet dostize skoro 39[sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (21.2.2014 17:47:40)

par dana smo bili kao zdravi i danas temperatura , kijanje , kasljanje jeej [sm=smiley13.gif]
mislim stvaaaarno




NadaR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (21.2.2014 17:54:23)

Pa, bas ... [sm=smiley13.gif]




Trcosava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (21.2.2014 17:57:47)

Evo i mene sa Anom i T.

Imala je 37.7 i dala sam joj odmah paracetamol jer na nju kad je preko toga ne deluje. A brufena u kući nemam. Sad ću opet da joj merim pa da vidim.
Sklopila je 2 nedelje bez curenja nosa, bez kašljanja. U vrtiću nije bila jer imaju raspust ove nedelje.




New Mom -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (3.3.2014 21:05:39)

Koliko ml paracetamola se daje na 19-20kg tezine? Navikla sam na cepice, a nemam onu sugavu mericu iz kutije.




jole82 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (3.3.2014 21:08:43)

NM..evo ja sad gledam u ambalazu od Eferalgana i kaže "15 mg paracetamola po kilogramu težine"

A eferalgan je 30mg/ml !




New Mom -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (3.3.2014 21:10:40)

Znaci 0.5ml po kg TM. Tako?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>