RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


jole82 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (3.3.2014 21:15:12)

Sad računah..jeste[sm=smiley1.gif]
Dakle 15mg je 0,5 ml.
Ako po 1kg ide 15mg..to je ekvivalento 0,5ml/kg




Torbica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (4.3.2014 9:47:55)

Meni jedan pedijatar rece - prepolovi tezinu deteta i to ti je toliko mililitara. Dakle, ako je dete 20 kg das mu 10 ml.




jole82 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (4.3.2014 13:53:23)

Pa da Torbi...kad ti lepo tako kažeš jasno[sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]
Ja ga matematički zakomplikova[sm=jezicek.gif]...al hB pa mi ovo čudo i nje bilo bilo nešto potrebno a imam i onu kašikicu po kg...




bea83 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (4.3.2014 14:07:58)

ja sam tako računala za brufen (ima neka "formula" unutra u uputstvu za lek) i ispadne da Viktor sa njegovom težinom sme da popije oko 4,5 ili 4,75ml u jednoj dozi, mada sam mu ja do tad uvek davala 2,5-3ml i sad poslednji put kad mu je T otišla na 39.4 (deseti dan pod temperaturom) ja mu dam tu dozu i njemu se sroza temperatura na 34.8, odsekla sam se [sm=smiley24.gif] Kaže doktorka da se to desilo jer virusne temperature umeju jako brzo da porastu ali i da se spuste pa se verovatno poklopio prirodan pad temperature sa popijenim lekom i temperatura se srozala tako nisko. Inače reče da su za malu decu opasnije niske nego visoke temperature. Grozno iskustvo, on je bio leden, poluplav, tresao se i plakao, jedva sam ga utoplila [sm=smiley13.gif]




Torbica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (4.3.2014 15:12:10)


IZVORNA PORUKA: jole82 RR

Pa da Torbi...kad ti lepo tako kažeš jasno[sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]
Ja ga matematički zakomplikova[sm=jezicek.gif]...al hB pa mi ovo čudo i nje bilo bilo nešto potrebno a imam i onu kašikicu po kg...

Hehe, matematicki ali precizno ti to pokaza!
Bea, nikad mi se to nije desilo [sm=smiley13.gif] Ja sam ljubitelj brufena, nikad nam nije omanuo.




Anck Su Nmaun -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (5.3.2014 15:34:22)

IZVORNA PORUKA: Torbica

Meni jedan pedijatar rece - prepolovi tezinu deteta i to ti je toliko mililitara. Dakle, ako je dete 20 kg das mu 10 ml.


Da, tako i ja uvek radim!

Inace malopre T Hani 40 [sm=smiley13.gif]
Palo je odmah i jedno tusiranje uz Brufen.

Inace od sinoc samo kombinacije Paracetamol-Brufne na 4 sata jer toliko izdrzi i opet skace [sm=smiley13.gif]
kaze Dr samo virus, bez antibiotika.




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (9.3.2014 7:38:39)

Kod nas je totalni raspad[sm=smiley13.gif] Vuk je u petak dosao iz vrtica bled kao krpa i sav malaksao. Dobio je neku blagu temp i poceo da kaslje. Odvedem ga juce kod dr. i dobili smo uput za ORL, 2x za UK i uput za jetru. Sinoc je imao 38,6 a nocas je goreo skroz. Nije dao da mu izmerim ali sigurno je imao preko 39. Ubacim ga u kadu i tusiranje pa se tu jadnice ispovraca a kada izduva sline izlaze kao lude a vrele[sm=smiley13.gif] tusiranjem i cepicem sam mu skinula temp. U ponedeljak idemo kod dr i sto posto ce nam dati boce. Bas mi ga je zao, jadno dete vec je pet meseci bolesno. Nikako da ozdravi.




serpica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (9.3.2014 8:04:10)

Dijana [sm=smiley13.gif] zao mi je sto prolazite kroz to,hara grip i nogo je dece bolesno,moju izgleda bog cuva jer se ne razboljevaju tako lako.Uzmi neki sirup za jacanje imuniteta,dobar je imuno cink,cedi mu voce stalno,i uzmi probiotik da mu dajes zbog antibiotika. Brz oporavak vam zelim[sm=smiley31.gif]




gagana83 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.3.2014 13:50:54)


IZVORNA PORUKA: bea83

ja sam tako računala za brufen (ima neka "formula" unutra u uputstvu za lek) i ispadne da Viktor sa njegovom težinom sme da popije oko 4,5 ili 4,75ml u jednoj dozi, mada sam mu ja do tad uvek davala 2,5-3ml i sad poslednji put kad mu je T otišla na 39.4 (deseti dan pod temperaturom) ja mu dam tu dozu i njemu se sroza temperatura na 34.8, odsekla sam se [sm=smiley24.gif] Kaže doktorka da se to desilo jer virusne temperature umeju jako brzo da porastu ali i da se spuste pa se verovatno poklopio prirodan pad temperature sa popijenim lekom i temperatura se srozala tako nisko. Inače reče da su za malu decu opasnije niske nego visoke temperature. Grozno iskustvo, on je bio leden, poluplav, tresao se i plakao, jedva sam ga utoplila [sm=smiley13.gif]

Ovo se i nama desilo pre 2-3 godine. Nije bilo toliko strasno, dete se dobro osecalo ali kad sma videla da je temperatura ispod 36 C, odsekla sam se.

Elem, Una ima grip. Temperatura vec 5 dana, uglavnom izmedju 38 i 38.5 , danas malo manje, pa se nadam da se smiruje.
Ona koja inece temperaturu odlicno podnosi, sad je skroz malaksala, pospana, zali se da je bole noge.
Dr kaze da mnogo dece dolazi sa istim simptomima i da temperatura traje po nedelju dana.




Sanjica26 RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.3.2014 13:53:45)

gagana nama je temperatura trajala sest dana. Isla joj je i do 39,5. Samo sto je Teodora imala i laringitis. Tek sestog dana se smirila.




gagana83 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.3.2014 13:59:53)

Verovatno taj isti grip.
Valjda ce se skoro smiriti. Sutra na kontrolu ako ne spadne t do tad.




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (13.3.2014 8:54:54)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kod nas je totalni raspad[sm=smiley13.gif] Vuk je u petak dosao iz vrtica bled kao krpa i sav malaksao. Dobio je neku blagu temp i poceo da kaslje. Odvedem ga juce kod dr. i dobili smo uput za ORL, 2x za UK i uput za jetru. Sinoc je imao 38,6 a nocas je goreo skroz. Nije dao da mu izmerim ali sigurno je imao preko 39. Ubacim ga u kadu i tusiranje pa se tu jadnice ispovraca a kada izduva sline izlaze kao lude a vrele[sm=smiley13.gif] tusiranjem i cepicem sam mu skinula temp. U ponedeljak idemo kod dr i sto posto ce nam dati boce. Bas mi ga je zao, jadno dete vec je pet meseci bolesno. Nikako da ozdravi.


Agonija i dalje traje[sm=smiley13.gif]
U medjuvremenu smo i mm i ja bili bolesni. Beba vec dva dana ima temp a Vuk od petka. Kosti je potvrdjeno da je viroza a Vuka smo vodili kod dr za orl i cim ovo prodje zakazujemo operaciju da vadimo krajnike. Dana vise necu da cekam. Jadnice je tooooliko iscrpljen, imao je preko 18 kg a sada 17. Nista ne jede. Stavi zalogaj u usta, zvace i pljune. Zivi na vodi i caju[sm=smiley19.gif] a juce ujutru je imao 39,5.
Virus je prejak. Osetila sam na sebi. Imala sam jaku temp i glavobolju . Bila sam ubedjrna da umirem[sm=smiley13.gif]
Kostu danas vodim na kontrolu a Vuka sutra.
Samo da se sto pre zavrsi sve ovo:-(




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (15.3.2014 17:04:31)

Konacno, posle nedelju dana smo se resili temperature[sm=bravo.gif]
Vuk je i dalje pun slina i kaslje, a Kosta se malo zakaslje i pojavi se po koja slinica. Ipak sam donelaodluku da Vuku izvadimo krajnike tako da do daljnjeg nema vrtica i sada ga spremam tj. cistim za operaciju. Meni samo noje jasno otkud njemu ovoliko slina[sm=zmeden.gif]




Наташица -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (14.4.2014 13:04:49)

већ други дан има температуру која не пада како треба испод 39. дајем јој фабрицет сируп и туширам, пробала кромпир на ноге, ма ништа од тога. стављам хладне облоге, јадниче моје ни не буни се више што је с тим мучим. били код доктора, вели да је вироза. крв уредна, сад је муж отишао по малаз урина. нема пролив, ноћас је повратила само и није више никако. појела мало смокија и пар кашика супице, пије доста течности.
најгоре сад што сам јој прије више од сат времена дала сируп од којег јој је требала температура да падне, али стоји на 39,3. сад јој се спава, волила бих да само мало откуња, можда падне мало још.
били смо доста вани, мислила сам да је сунчаница (пошто мене редовно пукне, одлежим пар дана са истим симптомима као и малена) па онда сам мислила да нису почеле петице да избијају...
пуна клиника дјеце, баш их је нешто напало.
ово нам је први пут да је болесна са темепратуром, ако не рачуна стомачни вирус прошле год кад је само повратила пар пута и прехладе са само зачепљеним носићем.




Torbica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (14.4.2014 13:19:09)

Natasice, tusiraj je, ne bi trebalo da spava sa temperaturom. Na 4h naizmenicno Febricet cepic i Brufen, ovo ce joj oboriti, ako je obicna viroza.




Наташица -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (14.4.2014 13:50:56)

хвала торбице. ево спавала је 10мин. муж чека код доктора да покаже налаз урина, видјећемо шта ће рећи.
гужва, а доктора ни у причи...да сам ја тамо већ би урлала.
рекох му управо да пита за то, па да да рецепт.
како ми је жао, смлатило је ужас, нема снаге да гледа, а камо ли шта друго.




Наташица -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (14.4.2014 14:20:24)

упала мокраћних канала, прописали неки клервадин, тако нешто. сутра на уринокултуру. полудићу од бриге.




Torbica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (14.4.2014 20:10:17)

Natasice, desava se, cim pre krene sa terapijom, bice joj bolje. Navijam da prodje sve ok!




Наташица -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (14.4.2014 22:59:04)

хвала много. не могу да дочекам сутрашњи дан да све то провјеримо. само да ноћ прође добро.




Biserce -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.7.2014 21:07:34)

D od juce ima temp, prvo 37-38 a od jutros ide do 39 sa 1, spadne sat vremena nakon sirupa na 38sa2 i odmah skace...jedva prodje 4h razmak za sirup...tusiranje ne pomaze...dr kaze zubi, dobio dexamethason u nos...odbija cvrstu hranu, samo ga dojim...juce i jutros je bio veseo a od popodne je sav nikakav, spava po 15min




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 7:53:20)

od juce ujutru D ima temperaturu. Opet neka neobjasnjiva[sm=smiley13.gif]. Nije joj nista, nos ne curi, ne kaslje, ma nsita nista samo temperatura. I to je nocas isla i preko 39.

Evo dala sam joj sirup i oborio joj je temperaturu na 36,8. Spava sad. Ne znam sta da radim. Mislim zvacu dr ali eto ona samo ima temperaturu. Igra, u principu je vesela jeste malo razdrazljivija ali normalno sve. Ne mogu da verujem da je u zadnja dva meseca imala tri puta temperaturu (jednom isto neobjasnjivu pa ispala viroza, pa drugi put posle revakcine i evo sad) a za godinu i po skoro je imala isto tri puta temperaturu. I to od ta tri puta dva puta je prosla za dan a jednom smo se patili tri dana. Kad bi samo pricala i rekla mi sta je muci[sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:28:30)

uvek imam eferalgan cepice,ne znam ni koje imam,samo tako trazim i te mu i dajem.u njih imam najvise poverenja,uvek deluju.sirup mi se desi da povrati dok je bio manji ili da sporo skida,ovo mi je bolje.pa,moguce da im je neprijatno,ali ja to tako brzo odradim,dok se on opasulji,bude gotovo,samo sklizne.




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:35:09)

znas kako ja cak umocim cepic u pavlovicevu kremu da sto ti kazes sklizne ali ona redovno njace kad joj to radim jos joj pridrzim guzove bar minut (tako mi je rekla dr jos davno da radim) i iskreno uvek skine cepic temperaturu a sto kazes sirup sporo skine a brzo krene da raste tako da nije ni 4 sata mirna tj mozda je samo nekih pola sata do sat bez temperature i onda opet krene da raste. A kad kazem da cu odmah cepic na temp npr 38,5 krenu svi da kritikuju "Na tu temperaturu se ne daju cepici bla bla bla". Tacno da covek nije pametan.

A koliko tvoj Boza im kg? Moja D ima 13




big mum -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:40:43)

Čepići su dobri i manje agresivni od Brufena.Mojoj S.nije pomagalo ništa ni tuširanje ni čepići,samo brufen.Srećom nije često bolesna.

Milj prati Dunju možda je onako nešto.Moji su isto znali imati temp 1 ili čak pola dana.Nemoj odmah voditi doktoru.Skidaj temp,dobro je poji.Malo je raskomoti.Nemora ništa da jede,nije bitno,bitno je samo da pije dovoljno tekućine.
SRETNO.




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.8.2014 8:41:57)

boza ima vise,ne znam tacno,ima oko 15 otprilike i deluju mu i na njegovu kilazu.ja mislim da to njih ne boli toliko koliko oni misle da ko zna sta ce da bude..boza se dernja i kad mu stavim toplomer ispod pazuha da izmerim temperaturu,pomislio bi neko ko zna sta mu radim.ja dajem otprilike cim krece 38.ne mogu da cekam.to sam pricala i sa doktorima,neki kazu -cekaj 38,5,kao da organizam se sam izbori jer se tako org bori sa virusom,mada mi neki dr kazu-ja svojoj deci dajem odmah lek,ne cekam nista.mene nekako mnogo strah temperature,ne znam zasto.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>