RE: MIOMI I TRUDNOĆA (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


jole82 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (22.11.2013 16:53:04)

Heidi iščitaj celu temu, pa možda i pronađeš neki odgovor. Imaš i moje postove pa ih pročitaj. I ja imam miom koji je narastao do 10 cm i uspešno iznela celu trudnoću i evo moje devojčice pored mene.
Šta ti dr kaže vezano za miom...jel imaš napismeno koji je tip mioma i njegova lokalizacija?




degu -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (22.11.2013 18:27:51)

Kako ti miomi izgledaju, jel ima neko sličicu? Pokušavam da shvatim šta ja imam, nigde ne nailazim na slučaj sličan mom [sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]




degu -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (22.11.2013 18:31:07)

Kako se postavlja dijagnoza, samo na osnovu UZ?
Stvarno sam zbunjena jer niko ne zna šta mi je.




Olga75 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (22.11.2013 19:18:39)

Degu , meni je dr na prvom uz u trudnoci dg miom




degu -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (22.11.2013 21:24:27)

Stvarno više ne znam šta da mislim, izluđuje me što imam nešto što niko ne zna šta je, jel može da ugrozi bebu, jel može da ugrozi mene.
Hvala Olga [sm=smiley31.gif]




Olga75 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (22.11.2013 21:29:25)

meni je dr na tom prvom uz ( osma nedelja bese ) samo konstatovala miom bez ikakvog objasnjenja ( naravno da ista nisam videla jer je dr jedna nadrndana zena ali vrlo strucna a uz neki precvali u dz ) , na sledecm sam je pitala : pa sta sa miomom , ona je rekla da nije na problematicnom mestu i da sad beba treba da se izbori sa njim i eto izborila se
Degu , citala sam tvoje muke , ja necu nista pametno da te savetujem sem da ipak uradis betu i da odes po trece misljenje ali imam neki spurijus da ce to biti ok [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (22.11.2013 21:35:37)

Znaš kad ti dva dr-a kažu, imaš nešto al ne znam šta je. Može biti, ovo, ono al ne liči ni na šta od toga. A od one grozdaste mole nemam baš ni jedan simptom. Nadam se da će se uskoro rešiti ovaj problem pa da konačno mogu da se radujem trudnoći.




Olga75 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.11.2013 8:38:35)

IZVORNA PORUKA: Heidi

Imam Myom 7x7x7 na vanjsko dijelu maternice, 39 godina i trudna sam 7 tjedana. Doktorica me jos nije pregledala, ali kada sam joj telefonski javila da sam trudna, bila je jako skepticna. A ja jako zelim da trudnoca opstane. Molim vas javite mi svaki savijet i misljenje. Hvala





Heidi -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.11.2013 13:09:38)

Miom je na vanjskom dijelu maternice. Ja imam stalno pomalo bolove, ali citala sam da je to normalo ako imam Miom. Mislim, da nesto nije uredu, sigurno bi krvarila ili bi bilo nekih naznaka. 29.11 imam kontrolu, a dan mi je kao godina. nego, nadam se pozitivnom
IZVORNA PORUKA: jole82 RR

Heidi iščitaj celu temu, pa možda i pronađeš neki odgovor. Imaš i moje postove pa ih pročitaj. I ja imam miom koji je narastao do 10 cm i uspešno iznela celu trudnoću i evo moje devojčice pored mene.
Šta ti dr kaže vezano za miom...jel imaš napismeno koji je tip mioma i njegova lokalizacija?





jole82 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.11.2013 13:42:35)

Ako dr nije zabrinut, ne bi trebalo ni ti da budeš...a to što te bolucka stomak..to je normalno u tim da kažem prvim sedmicama..materica se širi, sve je novo i ta bolickanja su normalna...ako primetiš krv ili jezivbol u jednoj tački(gde ti je miom) koji ne porušta ni kad se primiris javi se lekaru. al mislim da nemaš razloga za brigu[sm=smiley1.gif]
Meni su govorili kako miom ne boli, ali u 18. 19. nedelji sam imala jezive bolove dok mi se materica podizala višlje..to je trajalo par nedelja i prošlo i ništa nije uticalo na bebu...niko ga nije smatrao za ozbiljno ni na porođaju..tek su posle videli kad su morali da dovuku uz aparat..tačno pri kontrakciji ostane bez krvi i to užasno boli..mogla sam rukom da iscrtam po koži tacno gde je miom i koji mu je oblik. Dali su mi epidural iako ja u početku nisam htela jer me kontre nisu bolele, ali ovo čudo je postalo neizdrživo..međutim na moju žalost..miom tj krvni sudovi koji ga ishranjuju su izgleda imali inervaciju od nekog višljeg nervnog korena(objašnjenje anesteziologa), nego od onog od kog kreće epidural..iako sam bila na najjačoj dozi i preko 6 sati u anesteziji ništa mi nije pomoglo za bol mioma-ni trunku, samo sam utrnula, kontrakcije i napone nisam ni osetila i noge su mi bile oduzete, a miom booolii majko mila... a to su sve tek shvatili kad je anesteziolog 164. put došao kod mene i nije mu bilo jasno kako može išta da me boli i tražio je da me pogledaju..tad su videli na uz tačno gde sam pokazivala..tako da ga džaba primih i platih...al bitno mi je bilo da sa bebom bude sve u redu..kao što i jeste bilo..Vrlo je moguće da je meni indukcija "pogoršala" stvar tj bolove...

Nisam ovo napisala da te plašim...ni tebe ni bilo koga, već sam samo iznela svoje iskustvo...ni ja pre nikad nisam čula da može tako da boli pa eto ni dr nisu verovali dok se nisu uverili pored epidurala..eto imam taj miom od pre trudnoće i svi su rekli da se ne dira ništa tu..u trudnoći se povećavao i smanjivao..i sad ga imam nekih 5 cm..i dalje mi svi govore da ne treba da ga operišem...samo znam da ako mi bude pravio problem u drugoj trudnoći, ako je bude uopšte, da ću insistirati na CR jer ono mučenje i bespomoćnost ja nemam snage ponovo da proživim...




Heidi -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.11.2013 14:43:54)

Samo jos jedno pitanje. Danas imam bolove, kao sto sam prije imala prije nego cu dobiti mjesecnicu. Sasvim podnosivo, ali sada me i to plasi.




jole82 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.11.2013 15:40:41)

Nemoj da te to plaši[sm=smiley1.gif]
Ti bolovi..odnosno ta nelagoda u stomaku i muljnje, kao da ćeš dobiti, su apsolutno normalni, posebno u ranoj trudnoći.
Nekad traju gotovo ceo dan, a nekim danima se javljaju periodično..To je normalno-materica raste, širi se kako i bebica napreduje. Oni mogu da se jave i ako miruješ i ako si aktivna. Moj ti je savet samo umereno sa svim aktivnostima, naravno ako od doktora nisi dobila nalog da strogo miruješ.

Pridruži nam se i na ostalim temama o trudnoći, a evo ti jedna koja će ti sigurno biti interesanta, jer ima devojaka koje su isto kao i ti u prvom tromesečju trudnoće, pa možete da razmenjujete iskustva[sm=smiley1.gif]
Trudnice - Prvo prvo tromesečje (1-13 nedelje)

Za sve ostalo ako ne možeš ovako da nađeš, imaš u gornjem desnom uglu pretraživač, pa ukucaj šta te zanima..




New Mom -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (24.11.2013 15:47:33)

Ja imam miom na prednjem zidu, utvrđeno još pre prve trudnoće. U svakoj pomalo raste, ali nije uopšte alarmantno niti ugrožava plod jer je malih dimenzija. Bitno je samo da se prati i to je to.




majcekzmajcek -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (25.11.2013 1:42:01)

Caos devojke! Imam jedno pitanje za vas, pa ako neko moze da mi odgovori. Imam nekoliko mioma na materici, endometriozu i polip u grlicu materice. E sad moj ginekolog, dr Luka Andjelic, kaze da bi to trebalo operisati, odnosno sve odstraniti laparoskopski... Zanima me da li je neko imao operaciju kod njega? Kakva su vam iskustva? Kakav mu je odnos prema pacijentima? I naravno koliko se placa operacija i da li moze i drzavno kod njega da se radi?




zmajče -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (8.1.2014 10:32:35)

Imam na prednjem zidu 2 mala mioma intramuralni submukozni koji ne smetaju za sada bebi otkriveno mi je tek u 19 nedelji ranije nisu vidjeni UZ.Da li i koliko mogu da smetaju i da li se smatra da je trudnoća sa miomima riziča?




Olga75 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (8.1.2014 12:04:03)

miom u trudnoci mora da se prati jer on obicno raste , ne mora ali obicno da
i zavisi gde je miom i kakav je i koliki je
moja trudnoca zbog mioma nije smatrana rizicnom , on nije rastao i beba se relativno brzo "izborila "za mesto
ali trudnoca moje rodjake jeste smatrana rizicnom jer je miom u startu bio 10x 10 valjda , ima moj post negde na predhodnim stranicama dok mi je bilo svezije




Nenova -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (9.2.2014 15:56:32)

Ja imam miom i od pre trudnoce ,bio je 22x20.Imala sam jake bolove i braon iscedak u 12 nedelji kad sam primila 5 injekcija progesteron-depo,nakon toga nisam imala problema.Inace u 14 nedelji je bio 65mm.Sada sam 17 nedelja bas se plasim...krivo mi je sto ga nisam uklonila pre trudnoce,ugrozila sam svoju bebu.[sm=smiley13.gif] Podeljena misljenja su sto se tice i operacija mioma koji su mali.
Beba odlicno napreduje,isla sam i na 4d,sve je ok.Doktor kaze da nece biti problema da se porodim prirodnim putem. Miom je subserozni,levo istimicno.
Bojim se da se porodjaj ne iskomplikuje ,ali opet se nadam da ce sve proci ok.




Didy -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (9.2.2014 21:04:20)

Ja imam miom, mali je, dr ga je primetio na pregledu kad mi je utvrdio prvu trudnoću (pre njega ga nijedan ginekolog nikad nije video), što znači da sam u obe trudnoće imala taj isti miom. Srećom, nije rastao, nije bilo komplikacija, obe trudnoće su mi protekle savršeno, nije bilo krvarenja, iscedaka, ranih kontrakcija, održavanja... I oba porođaja su mi prošla dobro, prirodni porođaji.




pipi_coco -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (12.5.2014 8:29:07)

Samo da prijavim da ja više nemam miom [sm=smiley4.gif][sm=smiley4.gif]

Operacija je dobro prošla, sada cekam 6 mjeseci pa se bacam u temu cekamo crtice[sm=duda.gif]




degu -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (12.5.2014 13:57:39)

Super Pipi [sm=bravo.gif]




vesnam -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (21.5.2014 11:05:10)

Žene meni treba preporuka. Imam miom oko 3,5cm, moram da ga sklonim zbog VTO, i sad više ne znam gde da idem. Zakazala sam u Subotici kod Luke Anđelića, ali me već drugi put odlažu, sad su me pomerili za jun, a VTO je u septembru :( Mi smo u BG, pa bi išla negde ovde na laparoskopiju, Višegradska ili Mišović, ne znam ni kod kog doktora. Je l' ima neka od vas neko iskustvo, bilo šta... [sm=zmeden.gif]




ivaMark -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (23.6.2014 18:00:31)

Drugarice, protrcala sam kroz temu ali ne naletoh na ovakav slucaj:

radi se o mojoj prijateljici kojoj je pre tri dana dijagnostifikovan miom na materici koji raste ka spolja, nalazi bukvalno izmedju dva jajovoda, velicine je 4cm.
Dr joj je savetovao tri meseca terapiju Esmye, tako se zove lek (mada ja nisam nikada cula za njega), pa da joj posle proverava prohodnost jajovoda (mislim da je to, jer mi je ona objasnila da joj sondom ubaci neku tecnost da proveri koliko su jajovodi zahvaceni)

Ona bi isla da cuje jos jedno misljenje, u Euromedic (BG je u pitanju), tamo je isla na uz dojke pa ima ok iskustvo. Da li neka ima iskustva sa tom klinikom?

Zanima me sledece: da li je moguce da se miom smanji lekovima i da li vi imate predlog nekog dr koji je strucan na tom polju?

Hvala vam u njeno i moje ime [sm=smiley1.gif]




bubulence -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (23.6.2014 18:08:19)

iva ja se u to ne razumem... a jeli ona trudna?
meni je dr na poslednjem uz rekla da imam miom, kada sam pitala sta cemo raditi rekla je samo da cemo pratiti i da ne brinem posto vec imam jednu trudnocu iza sebe koju sam uspesno iznela. ne znam kakve to ima veze ali me ni ne zanima. uopste necu da mislim o tome, znaci ponasam se kao da mi nista nije rekla, kao i za cistu. bice mi gore ako se opterecujem.




ivaMark -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (23.6.2014 18:17:54)

Bubu, nije trudna ali joj je dr rekao na prvu: da moze da se desi da ne moze da ostane u drugom stanju (sto je mene malo iznerviralo) jer su joj zahvacena oba jajovoda.

A poznajem i ja jednu curu koja je sa dva mioma iznela trudnocu do kraja.





vesnam -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (28.6.2014 19:03:05)

Miom nij probelm za trudnoću, samo što može da izazove pobačaj ako poraste previše, a nikad se ne zna da li će, i koliko porasti. Bolje neka ga ona skloni na vreme, šta će joj nepotreban stres narednih devet meseci. A i neka promeni lekara




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>