MIOMI I TRUDNOĆA (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


orhideja -> MIOMI I TRUDNOĆA (7.11.2008 13:15:33)

Ako neko ima problema sa zatrudnjivanjem i miomima,želela bih da razgovaramo na ovu temu.Meni je ginekolog našao miom od 16mm prečnika i kaže da to ne predstavlja veliki problem ako želiš da zatrudniš.Šta vi mislite o tome ako ste imali iskustva?




Anoniman -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (7.11.2008 13:24:53)

Ja ću samo dodati par linkova na ovu temu, pošto sam već čačkala po internetu na ovu temu, jer, kao što sam već rekla, moja kuma sutra ide na biopsiju materice, tako joj je naložio ginekolog, jer ima miom.

KLIK

i evo i ovo:

KLIK OPET




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (11.11.2008 17:04:58)

I ja imam miom. Nalazi se na zidu materice, velicine je 43,6mm x 35,3mm. Nemam pojma da li je to ok velicina, ili velika ili mala.
Moja doktorka kaze da nije nista strasno i da bi bilo jako dobro da ostanem trudna jer trudnoca kao sve to resava.




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (11.11.2008 17:26:43)

Jos nesto da dodam... Ne znam da li to ima veze sa miomom ili ne, ali rezultat PAP testa mi je IIIa grupa.

Uopste ne mogu da utvrdim da li je to dobro ili lose, i koliko je ozbiljno.

Tasho, i meni su radili biopsiju, ali bas zbog tog testa (mislim da nije zbog mioma). U cetvrtak uvece cu imati rezultate.




orhideja -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (12.11.2008 11:59:07)

Draga Lenka,iskreno se nadam da će ti rezultati biti ok.Kao što sam već rekla nisam baš upućena nešto što se tiče mioma ali znam da je to nešto na sredini jer postoji pet grupa rezultata papa testa(to sam pročitala na nekom sajtu). Ja verujem da prvu grupu nema niko,druga je kao sa znacima nekog zapaljenja,a treća je displazija,to što ti imaš. Ako ti se rezultati biopsije pokažu dobro,onda je sve ok i nema potrebe za operacijom. Meni je rezultat papa testa uvek bio druga grupa za koju nije potrebna biopsija, a za treću se već traži ali mislim da nije zabrinjavajuće. Molim te ukucaj na pretrazi papa test i tamo ti ima sve lepo objašnjeno,možda ćeš tako lakše razumeti,ja baš nisam stručnjak za objašnjenja.Baš mi je drago da čujem to u vezi trudnoće jer sam se ja baš zabrinula da li je to razlog što ne mogu da zatrudnim.Javi nam se obavezno i nemoj da brineš![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




guppy RR -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (12.11.2008 12:34:48)

Tašo... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
aj' nam otvori temu "PAP test" molim te.

Šalim se... evo ja ću :))))))))))))
KLIK OVDE  (<-- tu nastavite da pričate o PAP testovima, ova tema nek bude za miome)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (12.11.2008 15:06:11)


IZVORNA PORUKA: orhideja

Draga Lenka,iskreno se nadam da će ti rezultati biti ok.Kao što sam već rekla nisam baš upućena nešto što se tiče mioma ali znam da je to nešto na sredini jer postoji pet grupa rezultata papa testa(to sam pročitala na nekom sajtu). Ja verujem da prvu grupu nema niko,druga je kao sa znacima nekog zapaljenja,a treća je displazija,to što ti imaš. Ako ti se rezultati biopsije pokažu dobro,onda je sve ok i nema potrebe za operacijom. Meni je rezultat papa testa uvek bio druga grupa za koju nije potrebna biopsija, a za treću se već traži ali mislim da nije zabrinjavajuće. Molim te ukucaj na pretrazi papa test i tamo ti ima sve lepo objašnjeno,možda ćeš tako lakše razumeti,ja baš nisam stručnjak za objašnjenja.Baš mi je drago da čujem to u vezi trudnoće jer sam se ja baš zabrinula da li je to razlog što ne mogu da zatrudnim.Javi nam se obavezno i nemoj da brineš![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley2.gif[/image]


Hvala ti puno!!! Napisala sam ono sto znam o tome u temi PAP test koju je Guppy otvorila.




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (14.11.2008 0:49:22)


IZVORNA PORUKA: orhideja

Ako neko ima problema sa zatrudnjivanjem i miomima,želela bih da razgovaramo na ovu temu.Meni je ginekolog našao miom od 16mm prečnika i kaže da to ne predstavlja veliki problem ako želiš da zatrudniš.Šta vi mislite o tome ako ste imali iskustva?


Draga Orhideja, danas sam nesto rapolozena za istrazivanje po netu, pa evo sta sam nasla:

Uzrok nastanka

Uzrok nastanka mioma nije poznat. Istraživanja pokazuju kako miom nastaje bujanjem promenjenih glatkih mišićnih ćelija. Češće se javlja kod žena unutar jedne te iste porodice što potvrđuje ulogu naslednog genskog faktora. Postoje činjenice koje govore da estrogena stimulacija igra bitnu ulogu u patogenezi mioma (javljaju se u generativnom periodu žene, uvećavaju se za vreme trudnoće, a ima ih i kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive, pokazuju tendenciju smanjenja u postmenopauzi). Ove činjenice pokazuju da hormonski faktor igra odlučujuću ulogu, ali se ne može tvrditi da ih izaziva, već samo da utiče na njihov rast. Svaka treća žena iza 35. godine života ima miom.

Klinička slika

Miomi mogu imati simptome, ali nije pravilo. Simptome daje oko 35% mioma. Miomi bez simptoma otkrivaju se slučajno pri pregledu. Simptomatski miomi odlikuju se različitim intenzitetom, zavisno od veličine mioma, njegove lokalizacije u materici, promenama mioma i o tome da li je žena trudna ili ne.
Simptomi su sledeći: nepravilna i obilna krvarenja iz materice čija je posledica anemija koju je obično teško lečiti, bol, napetost u donjem delu trbuha koja nastaje zbog pritiska mioma na okolne organe i strukture; ukoliko je tumor veliki, može uzrokovati venski zastoj i trombozu i poremećaj pražnjenja debelog creva, neplodnost (2-10% neplodnosti nastaje zbog mioma), spontani pobačaji - javljaju se dvaput češće u žena sa simptomima mioma.

Miomi i trudnoća-2-10% uzroka neplodnosti otpada na miome. Ukoliko je miom jedini uzrok neplodnosti, nakon njegova odstranjenja, 40% bolesnica zatrudni. Ukoliko miom postoji za vreme trudnoće, u drugom i trećem trimestru može dosta da poraste, i da izazove prevremeni porođaj ili spontani pobačaj. Moguće su i komplikacije nakon porođaja jer tada miom pojačano krvari i može dovesti ženu u životnu opasnost.




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (14.11.2008 0:51:49)

A ovo je odgovor neke doktorke na istu temu:

Miom i trudnoca je cesta pojava. Puno zene imaju miom pre trudnoce i u zavisnosti od lokalizacije i velicine moze da izazove raznih problema, pa cak da bude razlog da zena ne moze ostati trudna. U vecini slucajeva miom ne cine ozbiljne probleme u trudnoci, mada pod uticajem hormona moze porasti i izazvati probleme u toku porodjaja,koje se mogu resiti carskim rezom.
Posto ne znam o kakvom miomu pricamo,ne mogu da kazem i misljenje. Samo reci joj da se ne sekira,jer nije jedina koja ima miom, poznajem puno zena koje su imale miome i to ne jedam nego vise, cak i u velicinu pomorandje, i imale super trudnoce i porodjaje. Cak i ja sam imala mali miom od pre trudnoce i znala za njega, ali nije mi napravio do sada nikakav problem. Pratili ga dok se moglo jer je sada beba velika i pritiska ga, pa se ne moze pratiti vise. I nikakve lekove nisam pila.




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (15.11.2008 16:21:56)

Kupila mi je mama neki caj Evafit. Pise da je protiv ginekoloskih problema (bolova, grceva, svega toga, ali i mioma, cisti, patogenih bakterija...). Ne znam kakav je, ali probacu da ga pijem. Caj je, ne moze da skodi.

Na netu nisam nasla mnogo o njemu, samo nekoliko odgovora na forumima. Evo jednog:
Pokušejte sa čejem "EVAFIT", poznajem nekoliko žena kojima je pomogao taj čaj. ciste i miomi su se smanjili, a u nekim slučajevima su nestali. raspitajte se o čaju, može se naći u apotekama ...




guppy RR -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (15.11.2008 19:23:09)

Hmmmm.. ne znam ništa o tom čaju, ali bi da prokomentarišem rečenicu "čaj je, ne može da škodi". Može [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Pij ga u preporučenim količinama i pročitaj imaju li te bilje neke nuspojave... I za čaj je JAKO bitno kako se sprema. Neke biljke moraju da prokuvaju u vodi... neke NE SMEJU... a od toga zna da zavisi da li u vodu/ćaj puštaju nekada i štetne tvari. Pazi na sebe, molim te.

Ja sam pre zatrudnjivanja pila čaj od hajdučke trave (lat. achillea millefolium) i još nekoliko biljčica. Kažu, da je ta biljčica DIVNA za lečenje svih ženskih tegoba, regulisanje ciklusa, jakih krvarenja, stomačnih bolova.... ma SVEGA. Ubrzava zgrušavanje krvi, zaustavlja krvarenje...

Ali.. to je opet ono.. rekla-kazala.




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (17.11.2008 11:05:00)

Hvala!!!

Bas cu da pogledan kad dodjem kuci koje su trave u ovom caju, pa cu ih prepisati. Mozda neka od vas zna nesto o njima.

Ja obicno nisam bas u tom fazonu da pijem sve i svasta, ali kad si u frci onda ti se nakako i parametri pomesaju. Sad tacno mislim da bih pila ne znam ni ja sta, samo da sve ovo sto pre prodje. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (17.11.2008 15:47:21)

Našla sam vam nešto, što verovatno nije od koristi, ali ko zna...

HOMEOPATIJA I MIOMI, KLIK

Iskreno, ne znam da li verujem u homeopatiju, u tome je moj centralni problem sa ovim što sam vam prikačila.




Anoniman -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (28.11.2008 11:51:14)

Evo sa drugog foruma nešto o miomima i trudnoći KLIK




prase -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (28.11.2008 12:37:26)

Ja bih rekla da miom ne utiče, bar ne presudno, na to da li će doći do trudnoće ili ne - zato što znam za dva slučaja da su miomi viđeni tek nakon začeća i u oba slučaja nije bilo komplikacija. U toku trudnoće neki miom poraste, neki se smanji, neki nestane. U svakom slučaju, zaključak je da o tome ne treba previše brinuti, ali moguće je da će ginekolog savetovati da se to izvadi pre trudnoće ako počne bez trudnoće da raste (na njegov rast utiču hormoni koji se luče pojačano u trudnoći, pa bi se tek pomamio kasnije... ako osoba planira trudnoću, naravno).




orhideja -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (28.11.2008 13:04:23)

Ja mislim da oni mogu praviti problem u većini slučajeva kada su veliki ili naglo počnu da rastu.Pošto moja mama nema problema sa njima nadam se da ni ja neću imati.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.11.2008 13:43:40)

Tako sam nesto i ja skontala, ako su mali i ako ne porastu u toku trudnoce, onda nema problema.




Anoniman -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.11.2008 15:15:28)

Lenka jel ti prošla menstruacija? Kada ideš na ono zamrzavanje? (ne znam u kojoj temi sam to čitala (dal ovde ili u PAP, a mrzi me da tražim).




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (29.11.2008 15:28:15)

U "Los PAP test", ali nema veze, oprostice nam sefica guppy... [sm=smiley36.gif]

Prosla mi je, sad su mi plodni dani, pa... [sm=smiley1.gif]

Nisam jos zvala doktorku, mislim da cu ici u januaru, posto mi je rekla da nema nikakvih aktivnosti 6 nedelja posle tog zamrzavanja, a mi idemo na romanticno putovanje tj, proslavu godisnjice braka, pa mi nekako ne ide da ne mozemo nista da radimo... [sm=smiley36.gif]




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (14.1.2009 14:24:38)

E ovako, evo sta sam juce saznala za moj miom i trudnocu. Dr mi je rekao da on i nije tako mali i da moze da pravi probleme, ali nista opasno tipa da izgubim bebu. Postoje 2 varijante, ako miom bude pratio sirenje materice i pomerao se sa njom, onda je ok, nece smetati; ali ako ostane tu gde je sad, onda ce mozda blokirati da se bebica spusti i moracu na CR. I sigurno ce porati bar jos 1 cm.




Buba76 -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (14.1.2009 22:37:27)

Ja sam imala 2 mioma u trudnoci velicine bebine glave pa su mi zbog toga radili carski i istovremeno ih odstranili.Posle su se vratili miomi,imala sam 2 puta spontani,kazu da nije od njih a nisu ustanovili neki drugi razlog jer mi je sve u redu




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (14.1.2009 23:57:47)

Ma ni ja ne razumem celu tu pricu oko mioma. S jedne strane kao opasni su i treba ih odstraniti, a onda kao ne uticu na trudnocu ili pobacaj. [sm=zmeden.gif] Ostaje samo da se nadamo najboljem. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (20.1.2009 14:20:03)

Evo šta sam ja saznala pre neki dan od prijateljice. Njena prijateljica je imala miom pre trudnoće, i ostala je trudna. Miom je u trudnoći nestao, i kako je njoj objašnjeno - to je zbog trudnoće. Navodno (nisam sigurna dal je to istina) miom je ustvari kao parazit, pa ukoliko majčin organizam hrani plod u sebi, ne ostaje dovoljno za miom, i on izumre. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (21.1.2009 1:05:33)

To zvuci logicno. Ja sam upravo gledala moje nove analize i stare od novembra i miom je porastao za 10mm. Valjda ce sad stagnirati ili sta god. Pricala sam sa drugim dr i ona mi je potvrdila da ne bi trebalo da imam problema u trudnoci.




kumara -> RE: MIOMI I TRUDNOĆA (3.2.2009 15:33:01)

Opet ja i miomi. Mali update za orhideju i ostale koje ovo zanima. [sm=smiley1.gif]

Posle svega sto mi se desilo (spontani koji sam imala) u dogovoru sa dr sam resila da ce mi laparoskopski skinuti miom. Ne znam jos detalje, ali on kaze da se moj miom pokazao kao problematican jer je sve ukupno porastao za 2 cm, i sad je 5cm i nesto. Sto valjda znaci da trudnoca na nega nije povoljno uticala.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>