RE: Ranice na grliću materice (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


PoisonEve -> RE: Ranice na grliću materice (23.9.2011 13:10:11)

Erika to je divna vest! Super![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




erika021 -> RE: Ranice na grliću materice (29.9.2011 22:34:51)

Jeste,bogu hvala da je tako,sad se psihicki pripremam za intervenciju sledece nedelje[sm=smiley1.gif]




crna ruza -> RE: Ranice na grliću materice (4.10.2011 22:51:59)

zdravo. imam jedno pitanje, naime moja prica je, pre dva mjeseca odprilike otkrili mi malu ranicu na grlicu materice, papa je bio ok, doktorka je rekla da ce mo to spaliti, i spaljena je, posle toga rekla mi da nesmem imati odnose dve nedelje, i nisam imala odnos ne dve nedelje nego 24 dana, ali sad na net-u citam i pise da nesme biti odnosa mesec dana, pa sad brinem jel ce biti ok sto sam ja manje od mesec dana imala odnos, i zasto mi je dr rekla samo dve nedelje da nesmem imati odnos??[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] hvala vam unapred [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




PoisonEve -> RE: Ranice na grliću materice (4.10.2011 23:46:46)

Moj ti je savet da slusas svoju Dr. ipak bolje zna od googla




crna ruza -> RE: Ranice na grliću materice (6.10.2011 13:29:58)

hvala ti na odgovoru. a znas li ti ili neko drugi oni tamponi sto se stavljaju sa kantarionom, koliko dugo se cuvaku unutra, ja sam prvi put cuvala dva ipo sata, jel ok?




Di_U -> RE: Ranice na grliću materice (9.10.2011 22:38:10)

Pozdrav! Evo da i ja podijelim svoje iskustvo, mozda ce nekome biti od koristi.
Ja malo opsirnije pisem, ali ne zamjerite [sm=smiley1.gif]
Ocigledno svi imamo isti problem - moramo sami traziti odgovore na vazna pitanja jer doktori ocigledno nemaju dovoljno ni vremena ni interesovanja da nam detaljno sve objasne.

Ja sam vjerovatno negdje u 20-oj godini dobila HPV (greska nezasticen odnos - KONDOM GLAVU CUVA!!!) [sm=smiley1.gif]
Otkriven je tek u 26-oj. Moja doktorica nikada nije spomenula da se radi tipizacija tako da nisam imala pojma (i jos uvijek nemam) da li je to neki rizicni vid ili ne. (Savjet - ako vec otkrijete HPV obavezno uradite tipizaciju da znate tacno da li je opasno ili ne)
Kratko posle toga pojavila se "ranica" koju su kao pratili. Navodno nije bilo nikakve potrebe da se bilo sta radi. Samo pratimo i sve ce biti ok. Trazila sam i druga misljenja, ali svi kao jedan "ma nista ti to nije. Ti si zdrava mlada zena."
Moj PAPA test je uvijek ok (II grupa). S vremena na vrijeme sam imala upale zbog gljivica, ali to se rjesavalo vaginaletama.
Radjena i kolposkopija koja je ok. Nikakvih znacajnih promjena nema.

Prije 2 mjeseca sam igrom slucaja dosla u ruke dr koja je rijesila da ne nagadja i za svaki slucaj uradila i biopsiju. Sto je sigurno sigurno je.
Iako je PAPA ok i kolposkopija ok - nalaz biopsije je stigao CIN 3. (Savjet - ako vec imate HPV visokog rizika i ranicu bolje je da sto prije uradite biopsiju i ako je potrebno udaljete je dok je ona jos samo ranica a ne nesto drugo).
Odmah je zvala da se zakaze konizacija tako da ja sada cekam operaciju (klasicna konizacija nozem).
S obzirom da sam se tek udala i planiram prvu trudnocu, mozete da zamislite koliko sam uplasena i nervozna.
Milion pitanja a dr. nema vremena nego kaze da se javim u bolnicu posle sledece menstruacije.
Sada se samo molim Bogu da ce sve ovo proci brzo i bez nekih velikih posledica.

Vjerovatno je moja, kao i vecine vas, najveca greska to sto nismo doktori.[sm=smiley13.gif]

Dok sami ne uzmete stvar u svoje ruke tesko da cete ista rijesiti kako treba.
Nazalost kod nas je jako, jako malo pravih i strucnih doktora koji ce sve uraditi kako treba i na vrijeme.
Poz.
Di




mama76 -> RE: Ranice na grliću materice (9.10.2011 22:44:34)

Di za dr si u pravu ja sam 10 god isla redovno na preglede,moja ranica je bila nesto normalno za tu dr,tek kad sam promijenila dr i nakon uradjene kolposkopije a zatim i biopsije otkriven mi je CIS(pocetni stadij karcinoma grlica)odradjena mi je klasicna konizacija kojom je sve otklonjeno,nakon tog sam radila HPV tipizaciju i bio mi je negativan nalaz.Malo poradi na imunitetu,aloja je odlicna za te stvari i pripazi se dok se ne oporavis,pa ce biti i bebica,danas dr smtraju da to nije prepreka zatrudnjivanju jedino sto se te trudnice cesce prate zbog skracenog grlica.Sretno




crna ruza -> RE: Ranice na grliću materice (9.10.2011 23:57:38)

a meni je moja dr tu ranicu odmah ozbiljno shvatila, odmah mi rekla da je se moramo resiti,ako je papa test ok bice samo spaljena a ako nije bice uradena biopsija
posto je papa bio ok,samo je spaljena i dala mi tri kutije vaginaleta na bazi kantariona i jedna kutija povidon joda,kaze nema potrebe za tamponima umocenim u kantarionovo ulje, a jel znate jel stetno da ja sama na svoju ruku stavljam?




dunja RR -> RE: Ranice na grliću materice (10.10.2011 0:05:35)


Meni je dr. (privatna) rekla da, kao i kod Di, treba raditi biopsiju i ako je Papa dobar. Meni je Papa II grupa ali ipak predlaže biopsiju. Državni lekari su mi godinama govorili da ne diram, ali eto, ova dr. se ne slaže ...




Di_U -> RE: Ranice na grliću materice (10.10.2011 1:02:26)

Ma nekako svi mi idemo kod dr sa nekim povjerenjem. Racunas da oni najbolje znaju, ipak su dr.
A onda kada vidis na kraju da nije sve onako sjajno kako oni kazu nastupa razocarenje.[sm=smiley19.gif]

Kada sam dobila nalaz biopsije odmah sam otisla do moje dr da je pitam sta je ona mislila svo ovo vrijeme i zasto do sada nista nije uradila, ona samo kaze da je sto se tice papa testa i kolposkopije mogla ovako jos 5 godina da POSMATRA.
Jako interesantno.... A onda posle 5 godina ti kaze " ups... sta je sad ovo?"[sm=zmeden.gif]
Znaci da ja nisam slucajno dosla kod dobrog dr. posle 5 losih, ja bih za 5 godina mogla da .... ne smijem ni da razmisljam o tome.[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

Ja sam naprotiv isla kod privatnih dr koji su me zavlacili godinama (a placa se debelo), a onda sam posla u dom zdravlja, pa u bolnicu i vidi cuda...

Zbog toga opet ponavljam UZMITE SVOJE ZDRAVLJE U SVOJE RUKE!!!
Pitajte, trazite i druga i treca i ako treba i deseta misljenja sve dok vam dr ne uradi sve potrebne analize.




Di_U -> RE: Ranice na grliću materice (12.10.2011 10:09:17)

Opet ja.
Skroz sam izgubljena.
Radila sam beta HCG i pozitivan je. Trudna sam!!!! Konacno!!!

Sta sada da radim sa konizacijom i CIN-om?
Ako iko ima savjet please pisite.
Di




PoisonEve -> RE: Ranice na grliću materice (12.10.2011 10:43:34)

Di, pa to je sjajno! Pridruzi nam se sad u ostalim temama![sm=bravo.gif]
Inace sto se tice konizacije u trudnoci ne znam da li se to radi, zelim ti da sve prodje kako treba, a hoce![sm=smiley31.gif]




Cindarella -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 12:29:11)

Evo ga raport. [sm=smiley13.gif]
Objasnila ja dr da me boli jajnik,da pulsira,da osecam pritisak,leptirice,na pregledu ustanovi da imam ranicu na grlicu ,koja je inficirana. + me je opet spopala kandida. Toliko o lepom raspolozenju i pozitivnim mislima koje su me jutros spopale. [sm=smiley13.gif]
Ne zna se do kog je stadiona stigla ranica,prvo da stignu rezultati od cega je inficirana,pa da to izlecimo,pa da odradimo papu.Dr je bas zabrinuta.[sm=smiley13.gif]




Lilly* -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 12:44:49)

Ma Cind, nije to ništa tako strašno. Candida je mogla uzrokovati ranicu, nju izlečiš Canestenom (ili šta ti već dr da), onda saniraš tu ranicu i bude k'o novo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Cindarella -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 13:03:08)

Kaze dr da nije sigurno od kandide,ona sumnja na ureaplasmu koju sam imala dok sam bila trudna.[sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 13:03:52)

Cind, jesi li posle porođaja radila PAP?




Cindarella -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 13:06:43)

Nisam,ovo ce biti prvi put posle porodjaja.Jednom sam bila,kada me je spopala kandida,tada nije videla promene na grlicu.




Sanjica26 RR -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 13:09:06)

Meni je bas cudno sto ti nije do sada nijednom uradila papu. Bas bezveze.




Cindarella -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 13:10:49)

Ja sam jutros otisla sa namerom da mi uradi papu,ali je rekla tek kada budem ,,cista''(od infekcije).




tijatija -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 13:11:30)

Ja imam ranicu na grlicu, doktorica mi je konstatovala na prvom pregledu kad sam ostala trudna ali sem pape ( koja je dobra ) nisam radila druge nalaze... Jedino su mi radili tusiranje jodom jer mi nije bio dobar nalaz urina a dr. je sumnjala na tu ranicu...




Ana RR -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 13:14:22)

IZVORNA PORUKA: Cindarella

Nisam,ovo ce biti prvi put posle porodjaja.Jednom sam bila,kada me je spopala kandida,tada nije videla promene na grlicu.


Kako to? Meni je dr na prvoj kontroli uradila briseve i pap.




maca821 -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 13:19:10)

I ja sam pre godinu i po imala ranicu, pre toga mi niko nije rekao da to treba da se ukloni i kad sam otisla kod drugog doktora rekao mi je:"Pa zar vam niko nije rekao da to treba da se ukloni?" Tada mi je uradio to tzv. spaljivanje ili kako oni to vec zovu pod lokalnom anestezijom. Posle sam radila kontrolni PAPA i bio je ok, a pre toga je bilo puno leukocita i bakterija. Naravno prethodno sam ih izlecila vaginaletama. Tako da nemojte slusati doktore koji kazu da to nije nista.




Cindarella -> RE: Ranice na grliću materice (13.10.2011 13:32:12)

Ne znam anci,samo je ustanovila na vaginalnom da su gljivice,i dala mi terapiju.




erika021 -> RE: Ranice na grliću materice (14.10.2011 0:28:30)

Ja sam u ponedeljak operisana,tj. laserom su mi uklonili promenu sa grlica,danas je dosao nalaz sa patohistologije i sve je u redu,kontrola za 6 meseci. Ja sam se vrtela u krug kao sto sam pisala,vise od godinu dana,posto mi je moj predhodni dr.stalno lecio infekciju. Dobijem antibiotike,uradim bris jedno zalecim drugo dobijem,a ranica sve gore i gore. Onda mi je puko filim i po preporuci odem kod drugog dr. Doktorka je odmah uradila kolposkopiju i uzela papu. Kolposkopija je bila ocajna a papa druga grupa,pa mi je radjena biopsija i kiretaza,posto se nalazi ne poklapaju,tacnost pape je oko 60 posto. Rezultat biopsije CIN1 I CIN2,divota zamalo da izgubim glavu,zbog nesavesnog lecenja predhodnog dr. Hvala bogu sve muke i neizvesnost su prosle,zato drage moje cim vam postane nesto sumjivo u lecenju odmah menjajte dr. to je neko moje gorko iskustvo.




Bebilina -> RE: Ranice na grliću materice (13.11.2011 1:03:21)

Jao taman sam iskucala i istrosila minse baterija... Ispocetka...

Ja sam u problemu kad su promene na grlicu i papa test u pitanju. Danas sam dobila nalaz papa testa koji pokazuje promene celija "na granici". Znaci ne definise ih kao displaziju (CIN 1) vec stupanj ispred. Nalaz ih ne definise po Papa skali, ali koliko ja povezujem to je Papa II.
Pise da cu za 3-6 meseci imati jos jedan Papa i ako je i dalje abnormalan onda kolposkopija, pa zavisno od nalaza dalji tretman. Kaze da se za tih par meseci koliko cu cekati te celije obicno vrate u normalu.
E sad knjizica koja je stigla uz nalaz ne savetuje trudnocu dok se problem ne resi. Cekati 6 meseci samo na novi papa i kolposkopiju da bih saznala da je sve u redu- hmmm, dugo je to.
Zanima me da li je jos neka cura imala ovakav nalaz u toku trudnoce ili dobila zeleno svetlo da nakon njega ostane trudna? Zvacu u ponedeljak lekara, ali me strasno kopka do tad... Mi smo ovog meseca radili na bebi, poceli pre no sto sam na ovo mogla i posumnjati...
A papu sam sad opet radila jer je aprila doktorica na kolposkopiji videla tzv "belo polje" i savetovala jedino da pratimo, ali nije pomenula da moze da pravi problem u trudnoci... Prethodni papa pre godinu dana je bio skroz uredan...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>