RE: Pohvalimo se našom decom :) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


milicicak -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (16.9.2019 20:58:14)

Bravo za male čitače [sm=bravo.gif]




lesica -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (16.9.2019 21:08:26)

Bravo klinci i kliceze ❤

Nego, i ja da pohvalim decu... to bre vredno, i rođeno i za ljuštenje paprike i za mešanje po potrebi. 😂

Caka je u tome, daj im vode da brljaju rukama i milina.




flamingos -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (17.9.2019 15:38:28)

Bravo za dečicu koja su ljuštila papriku❤





vocicana -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (17.9.2019 16:14:12)

Lesica, pa nego sta, bravo za L i D![sm=bravo.gif]




veselicaa -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (18.9.2019 12:09:06)

Bravo za citanje,Les imas najsladje pomagace[sm=bravo.gif]




Rosita -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (18.9.2019 13:08:50)

Bravo 💜





Maslacak15 -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (18.9.2019 14:40:26)

Lesice hahaha[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Bravo bravo.

Moji dokazuju da ima smisla ici u skolu[sm=smiley36.gif]. Stariji je sad drugi razred, puni 8 u decembru. Krenuo je u skolu da bas nije znao uopste da cita jel jee odbijao i nije ga interesovalo i ja nisam vrsila pritisak. Poceo je da srice negde oko bozica prve recenice. Elem onda mu je negde nesto kliknulo i sad je strastveni citac toliko da to postaje problem. Trenutno cita treci tom harrija pottera. Rekose mi da bolje obucem detee jeer je prosle nedelje sedeo satima napolju u boravku i citao knjigu[sm=smiley36.gif]. A nije obukao jaknu.
Moracu da mu zabranim dalje tomove posto ako se ne varam svaki nastavak je sve zesci i ima svega i svacega. Preksinoc je imao i nocnu moru. Ali nastavio je i dalje juce da cita treci deo, bar njega da zavrsi, nesmem da mu zaplenim, probusice mi mozak.
Videcu da mu kupim nesto drugo kao alt_ernativu posle toga. Sve u svemu postade F preko noci pravi mali ucenjak.
S jos nezna da cita, kao sto mu nije znao ni brati on je krenuo sad u prvi razred, napunio je u aprilu 6 godina. Mislim zna po neku rec da nabode i gomilu slova ali ja to ne racunam. Nemacki jeste malo komplikovaniji za citanje i pisanje od srpskog ali da se nauciti naravno.[sm=smiley36.gif]. Jedino sto mene nervira sto nema objasnjenja. Kako reci kad je F a kad je V, kad je TZ a kad samo Z. Nego moras da zapamtis da je to tako.....




lesica -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (3.10.2019 22:07:53)

Moram da se pohvalim. Moja šćer je osvojila 2. mesto na nekom opštinskom likovnom konkursu.
Ovo joj je već neka u nizu, ali i dalje ponos izbija iz mene svaki put.




Rosita -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (3.10.2019 22:18:51)

Ma bravooo!

Moj stariji sin postao glavni baja u vrtiću, za devojčice [sm=smiley36.gif]




lesica -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (3.10.2019 22:20:24)

❤ Jaooo, baja 😊




jess021 -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (4.10.2019 7:01:15)

Les, draga pa kako da ne budeš ponosna, L je već velika slikarka😊


Maslačak, šta reći, ne valja kad čitaju, ne valja kad ne čitaju. Salim se naravno. Bravo, svaka cas_t!




emicaa -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (4.10.2019 7:24:18)

Les cestitam,bravo za L 😊





smeško -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (4.10.2019 8:02:33)

Тек сада видим, браво за сликарку Лес! [sm=bravo.gif] И ја бих била поносна.[sm=bravo.gif]

Маслачак, феноменалнан обрт! Нека га, колико ли си само књига прочитала до сада, немају деца на кога да НЕ повуку.[sm=jezicek.gif]




flamingos -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (4.10.2019 20:14:02)

Les,bravo za slikarku.Ljubim vas





flamingos -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (4.10.2019 20:18:08)

Maslačak,bravo za mališana.Ljubim vas





Mirko Svirko -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (12.10.2019 11:46:46)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2006629-57.jpg[/img]


Drage mame moram da vam se pohvalim pravili smo sudoperu..Nije to sada nesto posebno. Ali je malisa bio odusevljen. A toliko nam je malo potrebno za srecu, za igru...Kutija, stara serpa, makaze, flomasteri,mutilice za mikser i ceo dan smo prali sudove...




Maslacak15 -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (12.10.2019 12:02:32)

Evo ga zavrsava cetvrtu knjigu ( koja ima skoro 700 strana[sm=smiley36.gif]) i smara me da li hocu da mu kupim i petu. Zenu bas nije mrzelo da pise.....On je oduvek imao dobru paznju i koncentraciju ali da ga ne mrzi da sedi na raspustu satima i cita knjigu[sm=smiley36.gif] Eto sta sam docekala, da se svadjam sa detetom sto previse cita. A nema ni 8 godina.




Mirko Svirko -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (12.10.2019 12:07:16)

Maslacak svaka cas_t 👍





Sanjica26 RR -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (12.10.2019 13:48:49)

Znaci nisam jedina koja se svadja da ostavi knjigu😀Dok ne zavrsi knjige iz biblioteke ne izlazi iz sobe. Maslacak njih dvoje su vrsnjaci. Cudna je ta generacija😀




mama ivane -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (12.10.2019 15:13:41)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2007828-3146.jpg[/img] i moje dete obožava da čita  😊 ( devojcurak u puminoj roze trenerci)




Maslacak15 -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (12.10.2019 15:48:33)

hahahah Sanjice mora da je to[sm=smiley36.gif] Berba 2011. Ne mogu da ga odlepim od knjige. Te samo ovo poglavlje te gde jos ovu stranu. Svadja sto ne sme da nosi knjigu jedan dan u skolu ( da malo odmori i da se igra[sm=smiley36.gif]) posto satima sedi u boravku i brsti literaturu hahahah A posle kazu u danasnje vreme deca samo igraju igrice.

Lepo rece moja koleginica, kod mene a i kod moje dece ocigledno je cesto ili ili. Nema proseka... Nema ni dve nedelje da sam mu uzela cetvrti deo, 700 strana ima on je vec pri kraju?!? Blesavo dete skroz.

sad vidim tvoja devojcica je malo starija, ali 2011? Januar? F je 15 decembar.




dunja RR -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (12.10.2019 15:56:52)

Maslačkonjo, skroz te razumem, isti slučaj i kod nas, S je sada u fazi enciklopedija, tečno i latinicu i ćirilicu čita odavno, i mogu reći meni je super jer čita naglas, i saznam svašta nešto od njega dok čita.
Jedino što imam sada problem, predlažu nam da krene sa 6 u školu, a ja nisam za to, ne da nisam nego nisam nikako. A mm jeste, i sada vodimo bitku.

Ne samo zbog čitanja, već i matematike, sabira i oduzima kažu na nivou 3. pa i viših razreda. Ja iskreno pojma nemam šta se sada uči u kom razredu, ali nam deca iz parka koja su, 4. razred, kažu da zna bolje od njih, i postavljaju mu jednačine koje on rešava tačno, a velika deca u čudu.

On je totalno samouk.




dunja RR -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (12.10.2019 16:01:11)

I još nešto što mi je drago, za čitanje i matematiku, manje više, nije mi bitno tolliko, nego šah. On sjajno igra šah, i to bi volela da razvija.
Ne znam kako da vam dočaram na kom je nivou šaha, on recimo kada odigrate neki potez u istoj stotinki, znači istog trenutka kaže koji je to potrez, tipa LOVAC G-4. On ima tablu u glavi nacrtanu. Mm je profesionalni šahista i kaže da se to prirodno savlada, kasnije, nakon 20. godine npr. Njegov mozak je očigledno malo drugačije koncipiran od naših [sm=smiley36.gif] Mm ga nije učio šah, samo gledajući je naučio. Ali bi volela da ga damo na trening, ne bih u običnu šjolu šaha, već kod ozbiljnih trenera, a to puno košta ali je i ulaganje u njega, pa videćemo.




Maslacak15 -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (12.10.2019 16:16:27)

eee ajd raspitacu ti se.... Moje dve jako dobre drugarice, sestre, su kao male pa sve do studija igrale sah. Bas ono svet su obisle, bile drzavne prvakinje isle na sampionate. Al onda su morale da odluce da li da postanu profesionalni sahisti pa su bile dovoljno mudre da izaberu fakultete[sm=smiley36.gif]. Jedna je sad jedan od sefova Philipsa u Americi[sm=smiley36.gif].

Sto se skole tice, znas sta mislim, bitna je emotivna zrelost a ne intelektualna. A zurbom se ne dobija mnogo a moze dosta da se izgubi.... Ali sigurno ti nije jednostavno kad tvoj muzz forsira.




dunja RR -> RE: Pohvalimo se našom decom :) (12.10.2019 16:19:34)


Skroz je tako kako kažeš a S je skroz nezreo nego ne htedoh da ga kudim bas u ovoj temi 😂
IZVORNA PORUKA: Maslacak15
Sto se skole tice, znas sta mislim, bitna je emotivna zrelost a ne intelektualna. A zurbom se ne dobija mnogo a moze dosta da se izgubi.... Ali sigurno ti nije jednostavno kad tvoj muzz forsira.






Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>