RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Modessty -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (2.7.2015 8:17:53)

Odmah tertapija i neće biti problema. Nemoj da brineš. Možete na more. Tamo će mu biti bolje.
Nikolu čim čujem odma inhalacija pulmicortom i rešena stvar




Ana RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (2.7.2015 8:30:13)

Nemam inhalator, nikad nam nije trebao. Nisam imala ni aerius, do 3 nocas smo ga inhalirali bosiljkom. Nije se vise budio, od jutros je generalno ok samo sto kaslje i grebe kad prica. Pokusavam da dobijem dom zdravlja da vidim kad radi njegova dr.

Na more smo trebali u nedelju tj noc izmedju subote i nedelje. Ne znam sta da radim, videcu sa dr. A prosle nedelje smo radili ks i urin jer je imao temp jedno vece i jutro, sve je bilo u redu.




Ivanka 75 -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (2.7.2015 8:35:26)

Ana, kupi Pantenol za inhaliranje pa stavi 2ml u vrelu vodu i inhaliraj ga. Moze i tako. Pantenol je dobar za upale grla.




vikiveki -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (2.7.2015 10:09:11)

Potpisiujem sve što je Ivanka rekla,Pantenol sam i ja koristila pre nego što sam imala inhalator




Ana RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (2.7.2015 11:05:53)

Bili smo kod dr, dobio je inhalacij pulmikortom 3 dana po dva puta i aeirus jednom dnevno. Pije i prospan. Kaàe dr da mu grlo nije uopšte crveno, da ne brinem i slobodno idem na more. Uf. Mrzim kad se nešto dešava pred put. Tako je dva dana pred odlazak iz Kanade imao stomačni virus. Da odlepiš.




Buba Mira -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (2.7.2015 14:10:04)

Je l' može neko da mi objasni zašto se daje aerius kod laringitisa? [sm=zmeden.gif]
Ja sam aerius dobijala od dr samo kad je N imala alergije, urtikarije - osipe tačnije, ja sam mislila da je to lek protiv alergija?
Znam da je pila aerius i jednom kad je sva natekla i slinavila od kontaktne alergije na list paradajza. Nikad mi ga nisu davali za larinitis [sm=zmeden.gif]

Btw, ušla sam ovde jer je i N počela da krlja kao magare i da "reži", kašlje baš a more se bliži.
Pa se zbunih sad sa aeriusom kad sam isčitala sve, nek pojasni neko...




vonavoj -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (2.7.2015 14:12:17)

Daje se jer glasne zice oteknu,pa da splasnu,prosto receno. Ja sam tako shvatila.
Ana i moji prijatelji su otisli u nedelju,a mala je imala larin i na plucima sekret od utorka i pulmikort je sve resio,ne brini!




vikiveki -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (2.7.2015 14:18:49)

I ja sam aerius davala samo u slučaju alergija nisam znala da se može koristiti i kod upala larinksa.Vonavoj ima tu logike[sm=bravo.gif] ne daj bože da mi zatreba znaću sada




Buba Mira -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (2.7.2015 14:19:08)

Aha... Ok, zvuči logično. Moram je povesti kod dr da mi kaže zašto kašlje. Mada ja bih rekla da je laringitis 100%, uopšte mi se ne voda po lekarima sad... Imam kući inhalator pa ću videti da malo pantenolom rešim stvar. Nema temperaturu.




Ana RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 8:32:25)

Jutros temperatura 39,2 [sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 8:46:14)

jao,bre,anci[sm=smiley13.gif]sta pije protiv temperature?kad bese ono idete na more?




Ivanka 75 -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 8:51:54)

Jao Anci [sm=smiley13.gif]
Bori se malisa protiv necega....




Ana RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 8:58:00)

Pije jedan kanadski sirup, Advil. Mislim da je na bazi brufena i bas dobro reaguje na njega. Odmah se preznoji a inace bude suv kao barut kad ima temp.

Na more smo trebali u nedelju tj noc subota na nedelju ali nista od toga sada. A bas se radovao moru i igranju u pesku.




Buba Mira -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 9:18:24)

Uf [sm=smiley13.gif]
Najgore je kad su bolesni, pa još ta bolest poremeti letovanje kojem se raduju.
Ana, a je l' dobio neki antibiotik, kako to ide tamo kod vas, šta mu je terapija osim tog sirupa protiv temperature?




vikiveki -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 9:21:36)

Ana ,pa šta je rekao dr. kada ćete moći na more....posle kontrole?
Biće njemu bolje, sigurno se mnogo nervira zbog mora[sm=smiley13.gif]




Azra_ -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 12:21:37)

Anči, ako kašlje i ima temperaturu, to je verovatno zajedno. Šta znam... Moj je skoro imao virusni laringitis. Temperatura, karakterisatičan kašalj. prvi put smo se sreli sa laringitisom sada. Uz inhalaciju kašalj prođe... Mada, nama se odmah nakon toga nastavio produktivni kašalj, pa je dr dodala i berodual 7dana.




Ana RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 13:13:55)

Nasa dr danas otisla na odmor...popodne idemo kod neke druge. Juce je bio ok, grlo ok, dr je mislila da je alergijski ali izgleda da je ipak virusno.
Sto se mora tice, svi (sem moje mame) me ubedjuju da idemo ali ja ne smem, frka mi je. Videcemo da li mozemo da pomerimo malo ili cemo otkazati skroz.




Azra_ -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 13:16:46)

Ja dete ne bih vodila sa temperaturom, ali čim veže dva dana bez T, verujem da mu more ne bi škodilo u toj situaciji. Vidi šta kaže dr, i ono najvažnije tvoj ˝osećaj˝ šta kaže...




Ana RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 13:22:44)

Videcemo sta ce popodne reci. Jbg, bas bzvz.




veselicaa -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 13:52:32)

Joj Ana bas steta sto ste prehladili pred more.A i temperatura mu je bas visoka,kako podnosi,sreca da dobro reaguje na sirup.Moja A. ima problem sto joj sirupi slabo deluju,jedino joj paracetamol galenikin pomaze,ostali slabo.
S je skoro bila prehladjena,ona ima laringitis,srecom nije imala nikada neko gusenje i slicno ali inhalacije joj jedino pomazu.




Ana RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 14:18:18)

Veselice, on slabo reaguje na ove domaće sirupe tj treba baš puno vremena da počne da se preznojava. Na ovaj kanadski Advil odmah reaguje tako da mu brzo padne.




Ana RR -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 19:57:22)

Bili opet na pregledu samo kod druge dr pošto je naša otišla danas na odmor. Kaže da je grlo jedva malo crveno, pluća skroz ok. Da obaramo temperaturu i pratimo. Uh kako mrzim što se sve dešava pred vikend. On ceo dan ima temperaturu, dam mu sirup, preznoji se i bude ok, i posle 4 sata opet skoči do 39,2.




veselicaa -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (3.7.2015 20:19:58)

Moja S je tako par puta bila bolesna,odemo kod dr kazu sve ok i pluca i grlo a temperatura ide do 39,7.Prati ga dobro,negde mora da je velika upala cim je tolika temperatura.




mama krava -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (4.7.2015 12:45:24)

Mi smo na moru...pre 2 noci probudi se mali seronja vreoooo...ja debil zaboravila toplomer. Popije Eferalgan i zaspi..za 6 sati opet vreo....pozajmila toplomer i izmerim 39,2....cim se spusti on luuuudi....celog dana u sobi i na 6 sati se penje do 39,2....sledece noci se tek prezonijo i od tada vise nije imao temp.... evo danasse kupao iako nije odusevljen vodom....samo smo juce pravili pauzu.... Ono sto hocu da kazem mada idem u off...je da se sa decom nikad ne zna...ali ako ti Marko nije neki hronicni bilesnik nema razlogada odlazete put...ti jemoglo da se desi i na moru...ima i ovde lekara za nedajboze....a njemu more i morska klimamogu samo da prijaju....virus pa i infekcija prodju pa prodju....bilo kod kuce bilo na moru...u Kanadi.... Ne brigaj puno i pakujte se😎




veselicaa -> RE: Laringitis (zapaljenje grkljana) (4.7.2015 12:53:01)

Mk nadam se da je sada sve ok,a potpuno se slazem da je isto da li se dete razboli na moru ili kod kuce.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>