RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.9.2014 10:39:01)

Jedino da bi jednom bila bockana , inace je samo drugi proizvodjac u pitanju tako su mi objasnili, bebe isto reaguju na obe. [sm=smiley1.gif]
Za pentaxim mislim da postoje dva proizvodjaca -francuski i engleski, to sam cula, ne znam da li je tacno ?




pari -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.9.2014 11:24:07)

Da,isto je...jedino što ova hexa ima i šestu vakcinu pa je zato najbilja da se ne bocka dva puta...
Ako ne dođe hexa, uzećemo pentaxim...




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.9.2014 11:32:47)

Nestala hexa? Uf, joj, nadam se da će biti pentaxima još negde bar nedelju dana pa da rezervišem.
Ne daju na duži period da se rezerviše a strah me da držim kod sebe u frižideru.

IZVORNA PORUKA: pari

Zvala sam par apoteka u Bg, kažu da nema u nabavci Infanrix hexa vakcina i da se ne zna kad će biti... Pentaxim ima...
E sad, mi treba da je primimo 5.10., mislim da ćemo sačekati da vidino da li će se pojaviti hexa...





pari -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.9.2014 1:55:23)

Je l' neko nabavljao sad skoro pentaxim? Mi bi trebali sura da rezervišemo..




mati -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.9.2014 1:59:36)

Mis smo odustali. Ja sam toliko cekala i odlagala te vakcine i na kraju je primio drzavnu...




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.9.2014 2:10:10)


IZVORNA PORUKA: pari

Je l' neko nabavljao sad skoro pentaxim? Mi bi trebali sura da rezervišemo..


I ja bih trebala sutra nekako da izmolim u Baofarmu da mi ostave.




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.9.2014 6:20:07)

Dunjci u apoteci gde mi je Di kupila vakcinu nije problem da cuvaju. Ja ih zvala za svoju i oni mi rekli samo opusteno, ona je kod nas, mi cuvamo a kada dete bude moglo da primi vi dodjite i uzmite je. I da rekla je da nisam jedina da i drugima cuvaju.




pari -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (30.9.2014 3:17:21)

Dijana, koja he tp apoteka? Hvala!




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (30.9.2014 5:30:39)

Pari saljem ti pp.




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (1.10.2014 18:17:13)

Posto je danas primila pentaxim + hepatitis B, da li da joj dam malo efferalgana za slucaj da dobije temperaturu ili ne? Sta mislite? Stavljala sam joj hladnu oblogu.




Žapkić -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (1.10.2014 19:41:26)

ME, ne daj joj ništa ako nema temperaturu. Nema potrebe. Od "Pentaxima" je, najverovatnije , neće ni imat. Ti prati. Tina nije imala apsolutno nikakve reakcije. Nikad. Samo joj se poznavalo mesto uboda dan-dva i nista više.




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (1.10.2014 19:51:05)

Rezervisali su mi za 8.10., kod njih je 3.050 dinara.

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: pari

Je l' neko nabavljao sad skoro pentaxim? Mi bi trebali sura da rezervišemo..


I ja bih trebala sutra nekako da izmolim u Baofarmu da mi ostave.





dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (1.10.2014 23:53:35)

ME samo hladne obloge.
Mi smo se narucili za sutra. Samo da sve bude uredu i da je primi.




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 0:09:30)

Prebobacete i to. Ona je danas zahtevala vise paznje nego obicno ali sve je proslo ok.[sm=smiley1.gif] srecno i vama. Mi sada do 13 meseci nemamo nista. Dala sam joj malo efferalgana, nisi mi ranije odgovorila.[sm=smiley4.gif]




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 10:07:48)

Bili smo na pregledu, slinav je ali je sekret u nosu. Malo me buni ovde daju vakcine u nogu a kod nas u ruku. Kako su vasa deca primala vakcinu? Cekam da sw K probudi pa ga vodim.




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 10:12:42)

Dijo, mi smo dva puta primili u butinu.





Olga75 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 10:15:10)

moze i u butinicu vakcina
zver je primal;a DiTePer i kad su bila dva bockanja jedno je bilo u nadlakticu , drugo u butinicu
inace , znaju to sve med. sestre , kad nema mesta za inekciju u gluteus- cvorovi , stajaznam ( onu muskularnu - cela igla ) daje se u butinu




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 10:15:56)

Dijana, u nogu, samo jedna je bila u ruku na pocetku , mislim da je bsž. Jel si u Beogradu?




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 10:20:26)

U BG-u sam.
Sto Oldzi kaze pa znaju sta rade. Nego mi bilo cudno kod nas se sve daju u rame. I dva dana moram da drzim obloge a kaze mi sestra da posle ove u butinu ne treba da drzim hladne obloge




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 12:53:55)

primio je vakcinu.
U medjuvremenu je postao kenkav i trljaju nos slinama je inficirao oko pa je malo oteklo. Poslala sam muza da kupi acidi boricidi. Sada spava. A slina sve vise ko za inat.
Aaaaaa ako mu se nesto desi ubicu se svega mi[sm=smiley19.gif]
Jbt bio je malo slinav nista strasno a sada mu bas smeta.




Žapkić -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 13:00:46)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Bili smo na pregledu, slinav je ali je sekret u nosu. Malo me buni ovde daju vakcine u nogu a kod nas u ruku. Kako su vasa deca primala vakcinu? Cekam da sw K probudi pa ga vodim.

Isto butinicu




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 13:06:37)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Bili smo na pregledu, slinav je ali je sekret u nosu. Malo me buni ovde daju vakcine u nogu a kod nas u ruku. Kako su vasa deca primala vakcinu? Cekam da sw K probudi pa ga vodim.


Luka je primao u guzu a Marko u ruku.


I dva dana moram da drzim obloge a kaze mi sestra da posle ove u butinu ne treba da drzim hladne obloge


To ćeš još videti. Luki samo za prvu nisam držala obloge. Ostale je pratilo blaže ili jače crvenilo, ali bez temp.




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 13:13:10)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

primio je vakcinu.
U medjuvremenu je postao kenkav i trljaju nos slinama je inficirao oko pa je malo oteklo. Poslala sam muza da kupi acidi boricidi. Sada spava. A slina sve vise ko za inat.
Aaaaaa ako mu se nesto desi ubicu se svega mi[sm=smiley19.gif]
Jbt bio je malo slinav nista strasno a sada mu bas smeta.



Zapkic hvala ti, primio je.
Nego sada imam drugi problem.
Plasim se da ga lomi i da je viroza u pitanju. Ako dobije temp i bude viroza da li moze nesto da mu se desi?
Napeta sam kao puska[sm=smiley13.gif]




mirkam -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 15:02:13)

Dijo,mislim da ne može ništa da se desi.Meni je M posle prošle vakcine dobio temp 38,sjutra mu procurio nos i počeo da kaslje i rekli su mi da to nema veze.Ne znam,javiće se valjda neko bolje upućen.
ME,kako više nemate,pa jel primila šest vakcina do sada?




serpica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 15:10:47)

Di nista ne moze da bude ne brini,i nama se to desilo s mladjom,sve ok.[sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>