RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Klarita -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 15:16:01)

Jao, bre, Dijana, bas te poteralo u pm[sm=hudicek1.gif] Ne brini, nece mu biti nista. negde je objasnjavala Maslacak [sm=smiley31.gif]
Skuvaj i kamilicu , pa na gazice i stavljaj mu dok spava na okice. Da prodje sve sto pre[sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 20:56:15)

Drage moje hvala vam puno. To sam htela da cujem.
Ipak je dobio temp 38,3[sm=smiley13.gif]
Stavila sam acidi boricidi i oko je bolje, slina gomila i bas mu smeta. Redovno cistim i malopre sam izvukla pumpicom. Stavila sam mu cepic pa videcemo sta ce nocas biti.
Sigurna sam da temp nema veze sa vakcinom i da je ovo neka viroza u pitanju. Tri nedelje dete nije izaslo iz dvorista, nisam ga nigde vodila, cuvala ga kao kap vode na dlanu samo da primi vakcinu i eto ne vredi moralo se zakomplikovati.

Klarita sestra mi rece za kamilicu da mu ispiram oci a u apoteci da slucajno to ne radim kao bice mu jos gore[sm=zmeden.gif]
Da ne bi gatala ko je upravu uzela sam samo acidi boricidi. Pa majku mu u ekonomskoj ucim da racunam a ne o lekovima. Treba covek da zavrsi medicinu uporedo sa fakultetom koji zeli da ne bi ispao gluperda[sm=hudicek1.gif]




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 20:58:32)

[sm=smiley19.gif], valjda ce ga uskoro popustiti.




Misha i Ljisha -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 21:00:20)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Skuvaj i kamilicu , pa na gazice i stavljaj mu dok spava na okice. Da prodje sve sto pre[sm=smiley1.gif]


Ovo moze da bude kontraproduktivno. Odnosno kamilica moze da pogorsa stvari sa ocima. Fizioloski je ubedljivo najbolje resenje.

Dijana i ja verujem da nema veze sa vakcinom kod vas ali moja D je na revakcinu sa 17 meseci od pentaxima dobila temp. I to tri dana nismo mogli da je skinemo tresla se, trzala ma svasta. Izem ti vakcine. Upisani smo u statistiku lose reakcije na pentaxim




branki* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.10.2014 21:06:19)

uh,dijana[sm=smiley13.gif]
nije tema,izvinjavm se,ali to za kamilicu,secam se da je mene torbica savetovala da ne ispiram kamilicom.




pari -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.10.2014 21:00:45)

Danas smo primili prvu dozu pentaxima...za sad nema reakcije...
Da li ste stavljale hladan oblog na mesto uboda?




pocahontas -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.10.2014 21:05:14)

ja nisam, nije bilo potrebe, bukvalno se jedva videla tacka uboda, ako vidis da je crvenkasto ili nateceno, stavi oblog, u suprotnom nije neophodno..




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.10.2014 21:05:31)

Da stavljaj hladnu oblogu , pisali smo gore u temi, a retko koja beba reaguje povisenom T na pentaxim. .ne brini. ..




pari -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.10.2014 21:18:43)

Hvala drage!
Snaja me sad uplašila pošto kaže da njen sin nije imao nikakvu reakciju nego tek posle par sati mu je buknulo to mesto uboda...
Moj sin za sad ima samo tačkicu pa se zato pitam da li da mu nešto stavljam pogotovo što ide noć....




Rosita -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.10.2014 10:11:09)

Juce smo primili 4. dozu pentaxim. Izvadili kks sa le formulom i crp ujutro. D kaslje ali dr ga je pregledao i rekao da je sve u redu. Kasalj ne mora biti zbog infekcije, mozda mu smeta promena vremena i neke cestice u vazduhu. Rekao je da sme najnormalnije da ide u vrtic. Tako da primismo , ostaje nam jos mmr, to cemo Boze zdravlja posle narednog testa opterecenja mlekom, za koji mesec.




mirkam -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.10.2014 10:48:25)

Dodira,kako četvrtu dozu? Kod nas su tri doze do prvog rodjendana [sm=zmeden.gif]




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.10.2014 11:11:54)

Rositin mali je 1g i 7m.




Rosita -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.10.2014 11:30:08)

Da, da, imam ticker, D ima 19 m, a cetvrtu dozu trebao je po knjizici da primi pocetkom septembra, ali je imao malko vise leukocite i posle bio slinav, pa je primio sad.




mirkam -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.10.2014 15:30:35)

Aha,izvinjavam se,kucam sa tel pa ne vidim tikere [sm=smiley1.gif]




pari -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.11.2014 16:38:20)

Da li je neko sad kupovao pentaxim ili infanrix? ako da,gde u bg? Mi sad treba da uzmemo da bi primili drugu dozu...




Jole84 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.11.2014 20:47:15)

Pari nešto ga slabo ima, ne znam za Bg ali ja sam u Nišu jedva našla. Kažu tek oko nove godine stiže, naravno pozvaće me da idem da kupim baš kod njih, ostavila sam br u par apoteka, mafija...
Mi smo na Pentaksim II odreagovali sa malo povišenom temperaturom i jako smo bili kenjkavi.




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.11.2014 21:05:50)

Pari, ja ću probati sutra da rezervišem pa ti javim da li ima kod mene. Mi primamo za 9 dana.




pari -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.11.2014 21:12:06)

Jole,hvala na odgovoru!
Dunja, hvala ti!




Rosita -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.11.2014 21:25:55)

Ja stvarno ne kapiram sta se tu desava. D je primio pre oko dve nedelje. Kupili u apoteci tu u kraju i to dva , tri dana pre mi je receno da ne moram nista da rezervisem, imaju vec duze vreme stabilne kolicine. I danas mi mama u parku kaze tu nema. I ne samo tu, nigde ne moze da nadje. Kako???




pari -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (11.11.2014 12:22:03)

Našla sam pentaxim... galen pharm...




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (11.11.2014 17:28:25)

Pari, hvala na info,uzesmo i mi malopre u Galen pharmu, kod mene u Baofarmu nema. U Galenu mi čuvaju kod njih u friž do sledeće nedelje.




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (14.11.2014 22:22:13)

Mi treba u utorak da primimo Pentaxim ali nema, stavili nas na spisak pa ce nas zvati. Kazu bice krajem meseca ali nije sigurno [sm=smiley7.gif]




Cecana -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.11.2014 22:38:17)

Mi treba da primimo lrvu vakcinu 20.dec.i sad se premisljam koju vakcinu dati.Dr.je predlozila pentaksim ako budemo mogli da nabavimo,ali ja se sad brinem sta ako ne bude mkglo da se nabavi kad bude trebala da primi drugu ili trecu dozu,hvata me panika vec pri pomisli da trazim vakcinu i da se ne zna da li ce je biti.
Opet sa druge strane sin je primio te vakcjne iz doma zdravlja,u to vreme nije bilo izbora,i nije imao nikakvu reakciju.
Kako se sad odluciti?




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.11.2014 23:22:20)

Nabavi broj glavne apoteke pa pozovi povremeno da proveris ...mislim da ce biti , za tri nedelje ce nabaviti ako je sada nestasica .




Cecana -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.12.2014 20:19:51)

Mi smo kupili vakcinu ali nisu hteli da nam čuvaju u apoteci,rekli su da je čuvamo u frižideru na temp.od 2-8 stepeni.
Da li je neko čuvao vakcinu u frižideru,da li može da izgubi svojstvo usled otvaranja frižidera.Temp.u frižideru je 4 stepena.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>