RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


serpica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (3.12.2014 7:42:04)

Cecana mozes da je cuvas ali da se frizider ne otvara cesto tako su meni rekli,ako imas neki jos koji ne koristis mnogo najbolje tamo da je cuvas/




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (3.12.2014 16:50:44)

I meni je pentaxim u frizideru, apotekarka mi je rekla da mogu bez problema da ga drzim tamo jer ga i oni tako cuvaju u apoteci.




Cecana -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (3.12.2014 21:33:11)

Čuvamo je u frižideru,stavili smo termometar pored vakcine da pratimo da li se temp.menja kad se češće otvara frižider ili posle nabavke hrane vikendom.




ishler -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (22.12.2014 14:39:32)

Dobar dan nadam se da ce neko od mame dece sa alergijama da mi pomogne.Trebala sam cerki da dam prvu vakcinu pentaksima ali je imala upalu uha,sada smo zakazali za par dana idemo,inace ima 3,5meseca ali ima trenutno ekcem,pa ne znam da li i sada da odlozim,do kada se vakcina moze odlagati?inace prva doza je u pitanju.Starija cerka je primila sve doze i mislim da je kod nje vakcina pokrenula ekcem.Nadam se da ce se neko javiti.




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (22.12.2014 14:43:26)

mENI JE SIN IMAO EKCEM KOJI JE VLAŽIO. JA SAM INSISTIRALA DA SE VAKCINA DA BEZ OBZIRA NA TO, IAKO JE DR HTELA DA ODLOŽI. Buknuo je kompletno. Ja to ne bih ponavljala sa ovim iskustvom. Izvini za velika slova, ostao mi caps.




ishler -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (22.12.2014 17:28:42)

Eh Peace istu muku mucimo,cak i sa alergijama,hvala




mama krava -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (22.12.2014 21:35:10)

Ishler, mi smo primili prvi i dobio je ekcem i temenjace malo, a posle drugog Pentaxima krecu bronhiolitisi i bronhitisi, pa malo laringitisi koji prerastu u bronhiolitis...i tako ja shvatim da to kod mog deteta ima veze jedno sa drugim i sa trecim, tj alergijom i vise mu nisam dala ni jednu vakcinu, a mislim da ni u buduce necu davati. On sada ima 15 meseci.




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (22.12.2014 21:53:18)

Naša dr kaže da za vakcinu nikad nije kasno. Samo ne valja da se požuri




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (23.12.2014 10:09:18)

Ishler, moj savet je da zalečiš ekcem pa onda daš vakcinu. Tako bih ja sada radila, da treba da vakcinišem.




anapr -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (23.12.2014 14:54:51)

Gde ste kupile vakcinu u kojoj apoteci?




ishler -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (23.12.2014 15:06:05)

Hvala Vam nego nama je pedijatar uzas i prosli put je hteo da da iako je par dana pre imala upalu uha a dao je na produzenu zuticu i protiv zutice.Sta reci,tako da vec panici sto nije primila.Mene je jedino strah posto je svuda vodimo jer nema ko da je cuva pa da ne pokupi nesto.I ne znam koliko sme da stoji u frizideru,zna li neko?Inace je kupila u apoteci sveti sava




Cecana -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (23.12.2014 19:58:20)

Moja beba je danas primila prvu Pentaxim vakcinu.Malo je kenjkava ceo dan.Sad treba naći sledeću dozu.




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (24.12.2014 8:26:40)

Kada sam Luku vakcinisala, pri kupovini prve doze sam kupila sve tri. Stajale su mi u vratima frižidera. Znači, stajale su sigurno dva meseca.
Sa Markom nisam kupovala unapred, sva sreća, jer je buknuo na prvu dozu te je drugu dozu primio dosta kasnije.
Prva doza: 16.12.2010.
druga doza: 28.02.2012.
treća doza: 27.03.2012.
četvrta doza: 15.05.2013.

Gledaj godine a ne samo mesece. [sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (24.12.2014 8:36:40)

Nasa dr je odlagala vakcine cim joj Ivina krvna slika nije bila po volji a Iva nije bila ni vidljivo bolesna.
U svaki put je bila u pravu.




ishler -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (24.12.2014 20:06:22)

Peace,ivanka hvala vam....moj je pedijatar malo komplikovan,ali izvadicu ks pa da vidim pre vakcine,sa njim je ubedjivanje....




ishler -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (5.1.2015 13:38:35)

Moram da pisem u ovoj temi,jer mi ne otvara pisanje u ekcemima.Posle vakcine I doza pentaksima,dobismo ekcem kao sto sam i sumnjala da ce biti jer je i starija isto prolazila,za razliku od starije cerke koja je dobijala na prevojima beba sada ima po celom telu hrapavu kozu krece da se ljusti.sutra idemo kod dermatologa i definitvno skorije nece primiti sledecu.




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (5.1.2015 13:42:51)

traži da ide na lekarsku komisiju i da joj se prepiše odložena vakcinacija!
Takođe, sledeći put daj bebi Aerius sirpu taj dan kad primi vakcinu i još 4 dana posle. Marko je dobijao po 1-1,5ml. SVE vakcine, nakon prve na koju je buknuo, je primio u bolničkim uslovima, i pio je Aerius.
Jel je mažeš nečime?




ishler -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (5.1.2015 13:56:40)

Tash gde da trazim lekarsku komisiju jel u domu zdravalja?Mazala sam je pa posto nema efekta sutra idemo,ocajna sam koza joj je grozna....




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (5.1.2015 14:00:09)

Kod deramtologa.
Ili traži i alergološko testiranje.
Nama je imunolog-alergolog dao preporuku za lekarsku komisiju, to smo nosili u DZ kod pedijatra, i oni šalju na Komisiju.
Mislim da neki specijalista mora to da traži, da ne može pedijatar.
Ako ideš kod dermatologa, pitaj tamo.




ishler -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (5.1.2015 14:04:57)

Bas ti hvala,moracu da vidim......




Cecana -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.1.2015 13:17:30)

Moja beba je par dana posle pentaxima dobila bronhitis.Evo inhaliramo je sa berodualom i bisolvonom vec 7 dana,u petak idemo ponovo na kontrolu.Dr.naravno kaze da nema veze sa pentaximom,a ja to vidim tako da se njen nejaki organizam borio da stvori antitela pri cemu joj je opao i onako mali imunitet i onda je pokupila virus.




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (7.1.2015 21:49:41)

Zna li neko jel ima petaxim da se kupi negde?




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (9.1.2015 21:27:18)

Maki j, ako ne nadjes u Su, probaj u Topoli. Ja sam u decembru uzela u farmamed apoteci, izguglaj broj tel. pa pitaj da li imaju.




mammic -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (9.1.2015 21:50:38)

Verovatno znate da je pentaxim od 01.01.2015. na listi lekova koje placa drzava. Ali, odem danas da se raspitam za proceduru, jer beba treba da sledece nedelje primi prvu vakcinu, i doktorka mi kaze da to vazi samo za decu rodjenu od 01.11.2014. Moja rodjena 22.10.2014! Znate li nesto o tome?




serpica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (9.1.2015 22:33:46)


IZVORNA PORUKA: mammic

Verovatno znate da je pentaxim od 01.01.2015. na listi lekova koje placa drzava. Ali, odem danas da se raspitam za proceduru, jer beba treba da sledece nedelje primi prvu vakcinu, i doktorka mi kaze da to vazi samo za decu rodjenu od 01.11.2014. Moja rodjena 22.10.2014! Znate li nesto o tome?




Znaci strasno,kad sam ja pitala za to meni su rekli da vazi za decu koja su rodjena od 01.05.2014. a sad pomerili datum,uzas,lopovi,uhhhh [sm=zz_banghead.gif]
A da li je istina da se Infanrix vise ne proizvodi? Mi treba da primio 4.dozu za dve nedelje a ako se ne proizvodi sta onda?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>