RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


vesnadj -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2015 15:40:08)

Nemoguce da nema. Moje dete je jutros dobilo vakcinu u Belmedicu u Koste Jovanovic. Nismo imali nikakvu vezu.




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2015 18:47:03)

ja zvala po Novom sadu neke privatne ordinacije, trenutno nemaju ali dobice za par dana i rekli su da mozemo doci, samo da zovemo. nisam pitala koliko je pregled i vakcina.
Sad mi nije jasno kako oni mogu da nabave a apoteke ne [sm=zmeden.gif]
Zao mi je sto dete moram da drndam do NS.




serpica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2015 20:59:07)

Meni su u vecini apoteka rekli da ih nece biti do kraja aprila [sm=smiley13.gif]




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2015 21:02:15)

Potpisuje se peticija, sad dal smem da postavim?




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 13:55:29)

maki stavi link!

Da li ste videle ovo: Šta da rade bebe rođene pre 1.11.2014?

Jaooooo majku im njihovu! pobesnela sam! [sm=zz_banghead.gif][sm=smiley35.gif]




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 13:59:51)

http://www.peticije24.com/forum/126164
sto vise to bolje, potrebno je preko mejla potvrditi potpis.
mi smo zvali apoteku u Madjarskoj i moze infanfih da se kupi ali treba recept pa ce mo sutra videti dal ce mo dobiti.




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 14:07:52)

koja je cena u mađarskoj?




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 14:18:47)

20 i koji euro, isto izadje kao i tu 3 400 din sad 100 din manje vise. samo treba paziti ima dve vrste infanrixa sestovaletna i petovqalentna
nemaju pentaxim nego infanrix ali moze on umesto pentaxima




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 14:27:52)

Ma Meni je Nikola prvo primio Infanrix pa onda pentaxim jer ovog prvog nije bilo. Bitno samo da je petovalentna. Ne treba mi šestovalentna




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 14:42:04)

mi smo dve doze primili pentaxim ali trecu bar da ovu nadjemo. dr mora nacelnicu da pita dal moze da da recept




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 14:44:50)

ja na šta nas država primorava!!! [sm=zz_banghead.gif]




mila83 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 14:58:58)

strasno sta rade! kao mogu deca koja su iz opravdanih med.razloga pomerili vakcinisanje dobiti besplatan pentaksim.Ja se obratila nasem DZ,kaze nije dovoljno opravdano..a T imala operaciju srca ! sta im je opravdano dovoljno ?




isidora88 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 15:21:56)

mila obavezno se zali, vi imate debeo razlog zasto niste primili na vreme i moraju da vam dozvole.




Klarita -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 16:20:54)

Sad sam zvala nasu pedijatricu i ona mi potvrdi da su dobili u DZ doze samo za decu rodjenu posle 01.11. ali rece da moze da se kupi samo se narucuju, pa se ceka...zovem dve koleginice, nijedna se ne javlja[sm=hudicek1.gif]




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 16:57:21)

pa ja nisam nasla nigde gde moze da se naruci




Klarita -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 17:11:25)

Evo javila mi se jedna koleginica, nece sigurno biti vakcina u martu i aprilu, a cim bude cuvace mi...N treba da prima tek sa godinu i po, pa mi jos nije frka[sm=smiley13.gif] Ova druga kleginica drzi apoteku u Nis (Novo Selo) ona mi se jos ne javlja[sm=smiley13.gif]




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 17:31:34)


IZVORNA PORUKA: mila83

strasno sta rade! kao mogu deca koja su iz opravdanih med.razloga pomerili vakcinisanje dobiti besplatan pentaksim.Ja se obratila nasem DZ,kaze nije dovoljno opravdano..a T imala operaciju srca ! sta im je opravdano dovoljno ?


Strašno! Stvarno bre nisu normalni! šta im je onda opravdano?! [sm=smiley35.gif]




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 17:37:35)

Klari to je meni rekla i moja kuma. I oni su dobili istu informaciju - nema vakcina sigurno do kraja aprila. A prema ovome što piše na sajtu B92 neće ih biti ni posle aprila. [sm=smiley35.gif]
Ja ću da vidim sa mm da naručimo iz mađarske. ne mogu više da čekam. sad je zdrav inema alergije već mesecima i pravo je vreme da primi tu poslednju dozu




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 17:42:21)

mi smo nabavili recept pa ce mo najverovatnije za Madjarsku




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 17:53:52)

Maki ićićeš lično? Ako možete pitajte da li možemo po nekome da pošaljemo recept i šta bi još trebalo uz to. Meni Mađarska daleko da bi išla samo za vakcinu [sm=smiley1.gif]




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 17:58:49)

Pa moze ti bilo ko samo ti recept treba. ici ce moj muz sa drugom jer ni on ne zna madjarski.
Prvo je moras naruciti




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 18:04:06)

znači ništa drugo sem recepta ne treba? onda mogu da vidim da nekako nabavim recept




Anarunika -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 18:14:30)

Mi kasnimo sa vakcinacijom jer su nam bate dobile boginje pa čekamo da prođe inkubacija . Krajem marta će, ako sve bude u redu Živa primiti drugu dozu protiv hepatitisa a onda za tri nedelje ,krajem aprila, Pentaxim. Tako nam reče doktorka i kaže taman će do tada vakcina da stigne u Dom zdravlja. Iz njenih usta u Božije uši [sm=smiley13.gif]
A da je idiotluk, idiotluk je i to teški, kao i sve ostalo što se u ovoj državi dešava. I sve je gore...

Mila da li si ih pitala da ti tačno navedu medicinske razloge koji dolaze u obzir? Joj ala bih se ja sa nekim posvađala [sm=hudicek1.gif]




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 19:13:50)


IZVORNA PORUKA: mila83

strasno sta rade! kao mogu deca koja su iz opravdanih med.razloga pomerili vakcinisanje dobiti besplatan pentaksim.Ja se obratila nasem DZ,kaze nije dovoljno opravdano..a T imala operaciju srca ! sta im je opravdano dovoljno ?


Pa stvarno ne znam koji je onda opravdan razlog ako vec operacija srca nije?[sm=zmeden.gif]
Mi smo isto odlozili vakcinaciju zbog prehlade na koju se nadovezala upala usiju ali su nam rekli da ipak nemamo pravo na besplatan pentaxim...
A sto se tice vakcine u Madjarskoj, meni je apotekarka rekla da treba da odem sa receptom, platim je i onda ce je naruciti. Znaci 2 odlaska u Madjarsku ce me izaci minimum 4000 din i jos 7000 za 2 doze vakcine, a infanrix je kod nas 5000, pa sam odlucila da se ne maltretiram nego cu uzeti kod nas. Sutra idemo u savetovaliste pa cu se taman konsultovati sa dr.
A znaci postoji petovalentni i sestovalentni Infanrix?




wivern -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (18.3.2015 19:25:25)

Ovo je nevidjeni bezobrazluk, kao imaju problema sa proizvodjacem pa zato ne mogu da je uvezu, A ostale zemlje oko nas? Kako one nemaju taj problem? E gde mi zivimo




Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>