RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


mila83 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (24.3.2015 8:31:29)

Ona je vakcinisana u skladu sa ovim kalendarom. Znaci ne ide revakcina svih komponenti koje su u Pentaksimu,kao sto sam vec rekla,idu samo tri.




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (24.3.2015 21:15:14)


IZVORNA PORUKA: mila83
Nista nam dr ne pricaju, samo bude pregled i odobri vakcinisanje..bar je kod mene takav slucaj, zivim u malom mestu. nema reci ni o reakcijama, eventualno kazu daj paracetamol ako bude imala povisenu T i to je sve...kod nas je dosta roditelja vrlo neupuceno....

U pravu si mila, i kod nas je tako, ako se roditelji ne informisu sami, dr. ih nece bas uputiti...Kad smo vakcinisali Lu,nismo imali pojma da postoji pentaxim, sestra u savetovalistu nam je rekla za njega. O uvodjenju cvrste hrane recimo, isto tako. Kad beba napuni 4 mesecam kazu pocnite sa povrcem, sa 6 meseci meso, pa kako uvoditi jaje i gluten i to je to. I ako se ne informises ili ne pitas ne objasnjavaju nista. Valjda se zato desava da bebe sa 4 meseca jedu vocni jogurt i keks i mleko[sm=hudicek1.gif]ali sad vec odoh u off.
A sto se tice vakcina,oni ti u savetovalistu ne kazu nista, kazu moguce reakcije i to je to. Mada ja gledam da ne citam nista o tome. Obavezne su i gotovo. Mi smo svi primili torlakove i evo ivi smo i decu izrodili[sm=smiley36.gif]Ali eto ja ne zelim da mi bodu dete i da se muci sa temperaturom, otocima itd. Kad vec mora, nek bude sto bezbolnije i jednostavnije za njih.
Maki, hvala na odgovoru, znaci donose iz Madjarske,sad mi je jasno[sm=smiley1.gif]




Jelenče -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (25.3.2015 10:09:30)

Drage mame,

ne znam da li je ovo pravo mesto, ali ako nekome treba pentaxim, ja imam višak. Naime, rekli su mi u DZ da moja beba nema pravo na besplatnu vakcinaciju. Međutim, kasnije sam dobila drugačije tumačenje iz Zavoda za javno zdravlje, a u međuvremenu su mi stigle naručene vakcine.

Tako da ako nekome treba, neka se javi




JelenaTihomir -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (25.3.2015 14:52:59)

Pozdrav
Jelenče nama treba pentaksim[sm=smiley1.gif] jurimo ga vec dva meseca. Odakle si ti phtam zbog transporta?




Jelenče -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (25.3.2015 15:52:20)

JelenaTihomir,

poslala sam ti pp




Štetica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (25.3.2015 22:20:18)

zene jesu li imala vasa deca posle pentaksima nezeljena dejstva? mi smo juce primili,od sinoc temperatura i od nocas je krenuo kasalj katastrofa. danas mu je bas bilo lose,temperatura ceo dan,spadne od febriceta na par sati i opet se javi,sto je najgore neznam vise u koji polozaj da ga stavim da spava jer mu se zapusi nosic i krece kasalj kao da se gusi.
Doktorka ga nije pregledala pre vakcine,vec je izasla iz ordinacije kad je vec primio da nas obavesti od cega je sve vakcinisan. Sestri sam rekla da kija,par puta u toku dana,a ona je na to odgovorila sve bebe kijaju.




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (25.3.2015 22:29:15)

Stetice, H je primila 1. dozu, bez reakcije, Lu je imala T 2 dana oko 38 posle druge doze, (to i dr kazu a i u uputstvu pise da je moguca reakcija posle 2. i 3. doze).
Nasa dr uvek pregleda dete pre vakcine, a ako nije tamo ja obavezno kazem sestri da je zove da je pregleda.
mozda je bio vec prehladjen, pa mu je vakcina pogorsala, ali nisu smeli da mu daju vakcinu bez pregleda[sm=hudicek1.gif]
Kako god, odnesi ga kod lekara cim ima temperaturu.




Štetica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (25.3.2015 23:20:23)

Mariya hvala na odgovoru. Sutra ga vodim privatno kod pedijatra,da ga neko normalan pogleda.Mozda je bio prehladjen pa temperatura od vakcine pogorsala stvar,ali sam bas besna na dr u domu zdravlja. A u dispanzer ga necu voditi jer juce je bilo bas puno dece,pa da nepokupi jos neki virus. Sad me strah dal moze sta da mu bude sto netreba jer znam da se kod prehlada-gripa odlaze vakcina,a on je primio.




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (25.3.2015 23:56:40)

Danas sam ctala uuputstvo od infanrix-a,piše da se u slučaju bolesti praćene visokom T ne daje vakcina,a obična prehlada nije razlog za odlaganje.i naša Dr je rekla da to što malo smrca nije problem i da mote da primi vakcinu.ali ipak,ja sam za to da bude zdravo dete.
možda je ovo i reakcija na vakcinu?
da malecki bude bolje




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (25.3.2015 23:59:05)

Izostao grliša,pišem sa telefona[sm=smiley1.gif]




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (26.3.2015 10:03:40)

Mislim da dete mora biti skroz zdravo, ako nos curi ne vakcinise se. Mi od prve dve doze nismo imali reakciju , danas bi trebali infanrix da primimo pa ce mo videti.




mama krava -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (26.3.2015 11:05:30)

Štetice, ne bih da mračim, ali obavezno vodi dete kod lekara. Mislim da svi znaju da ja ovog malog vise ne vakcinišem, jer je posle druge doze Pentaxmima dobio prvi bronhiolitis...I onda je krenulo...još jedan, pa još jedan....I stalno kuburimo sa bronhijama I kašljem. Dogurali smo do alergijske astme. Nije ni to kraj sveta, ali znam koliki je bedak kada je malo dete, tj beba bolesno...I stalno bolesno....

Biće sve ok! I da jeste od vackine i da nije....Samo hrabro, ljubi bebca!




Štetica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (26.3.2015 12:16:29)

zene hvala vam na savetima i na odgovorima.
MK i mene jestrah bronhitisa,a kod njih tako malih to bude cas posla od najobicnije prehlade.
Danas u 16h imamo zakazano kod pedijatra




ivai -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (26.3.2015 16:06:26)

Danas je u Blicu objavljeno da je ombudsman Sasa Jankovic pokrenuo postupak protiv Ministarstva zdravlja u vezi vakcina. Kaze da ocekuje da se postupak okonca do kraja sedmice. Postupak je pokrenuo jer ima jako puno prituzbi roditelja. Nadam se da ce uspeti da resi problem.




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (26.3.2015 16:58:25)

Nadam se da ce se resiti. Mi smo se danas vakcinisali, nadam se da nece biti reakcije. Tako da imamo jos jednu dozu za godinu dana.




Štetica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.3.2015 14:29:57)

Evo me sa izvestajem od dr. Nije smeo da primi vakcinu bez pregleda,afa je pregledan 99% bi odlozili vakcinaciju jer je vec bio prehladjen,samo sto to nije bilo ispoljeno. Od temperature mu je bio zapusen nos,sto je na kraju dovelo do upale srednjeg uha i bronhitisa. Sad se mucimo sa AB i inhalacijama. Dr kaze da je ova situacija mogla dase izbegne,samo da je dr u domu zdravlja nasla za shodno da mu poslusa pluca,jer smo otisli pre ispoljenih simptoma prehlade.
I posle kazu leci dete u domu zdravlja,pa ni kuce im vise nebi dala da mi lece.




daca77 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.3.2015 14:32:09)

Uh...Stetice, vi ste bas nadrljali...mi narednog petka idemo po prvu dozu Pentaxima...




Štetica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.3.2015 14:46:49)

Nepitaj me nista,zbog necije lenjosti ispastaju neduzna deca. Sledeca vakcina nam je zakazana za 5 maj,e tad ce da leti perje po domu zdravlja. Jer pameti mi nefali da kazem svoje misljenje.




Ivanka 75 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.3.2015 14:53:52)

Stetice, nasa dr je uvek trazila krvnu sliku pre svake vakcine, iako je primala Pentaxim, MMR je odlozila jer su jij bela krvna zrnca bila oko 4, posle 7 dana dobije temp kad smo dosli kod dr ona se za glavu uhvatila sta je moglo da se desi da je primila MMR a nije bilo vidljivih znakova bolesti.
A tada sam joj rekla da dete kine jednom dnevno a ona ce meni "i to je znak da se nesto sprema".
Trazi ti da uradite krvnu sliku pred svaku vakcinu.




moja ciklama -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.3.2015 20:09:21)

Da li neko zna gde mogu da kupim Pentaxin?




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.3.2015 20:19:12)

Kazu da ce stici pocetkom aprila i da ce ici u apoteke, da sacekas jos malo? Nas su juce odrali :(




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.3.2015 20:49:22)

Ja danas zvala apoteku, rekli su mi da ocekuju pocetkom maja[sm=hudicek1.gif]




serpica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.3.2015 21:29:57)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Ja danas zvala apoteku, rekli su mi da ocekuju pocetkom maja[sm=hudicek1.gif]




A meni rekli u dve apoteke da ih ne ocekuju ni pocetkom leta [sm=smiley13.gif]




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (1.4.2015 15:18:51)

Evo kazu u maju besplatne vakcine bice za svu decu, tako da smo mogli jos malo sacekati.




serpica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (1.4.2015 17:23:40)


IZVORNA PORUKA: MakiJ

Evo kazu u maju besplatne vakcine bice za svu decu, tako da smo mogli jos malo sacekati.




Kako za svu decu? Jel to vazi i za nas kojima je ostala poslednja doza?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>