RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


bojana92 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.5.2015 0:50:22)

Moj sin je primio sve vackine u domu zdravlja,nisu nam trazili ni jednu da platimo.




choopa choops -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.5.2015 10:12:41)

jovice ne znam da li je kod vas drugačije, pisalo je u temi kalendar vakcinacije, ali kod nas je prva doza sa 2mjeseca, druga sa 3mjeseca.....[sm=smiley1.gif]




SunFlower -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (24.6.2015 21:34:49)

Mi smo pre dva dana primili prvu dozu Infanrixa, sestovalentna je. Danas posle kupanja primetim kao blagi osip samo na nozicama, i to uglavnom na listovima sa strane i vrlo malo na butinama. Osip je vrrrlo blag, jel moze to biti reakcija na vakcinu? Nije imala temperaturu i normalno se ponasa, mozda je samo za nijansu kenjkavija nego inace.




lesica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (25.6.2015 21:06:32)

Damjan ima kao cvoric na mestu uboda nakon prvog pentaksima. Tvrdo je. Ne boli ga ali mene nervira prilicno. E sad, objasnjenje dr ( ne nase) je da je verovatno prilicno zategao nogicu kad je primio, sto je fakat.
Drugu reakciju nije imao.




SunFlower -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (25.6.2015 21:31:21)

I mi imamo cvoric, danas sam tek provalila. Inace osip se maltene izgubio, sad je samo hrapavo na listovima. Sad da li je od vakcine, nemam pojma, videcu sta kaze dr.




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (26.6.2015 9:29:41)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Primila je prepala sam se, cak sam zvala i naseg epidemiologa , III doza 13..3. 2012, IV doza 13.3. 2013, nego sam ja pomesala u IV dozi idu samo dpt i opv, nema hep B i hbsag+


Nisam sigurna šta znači to što si napisala, ali ako dobro shvatam, kažeš da četvrta doza ne treba da je Pentaxim jer se neke komponente ne revakcinišu u tom periodu, a to nije tačno. Četvrta doza (revakcina) može biti Pentaxim, moji oboje su tako primili.




mila83 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.6.2015 23:30:14)

Tako je Peace.Tek pred skolu ide trovalentna dpt i opv,tako je Mima moja primila sada,plus mmr.




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (30.6.2015 10:10:43)

Tako je




choopa choops -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (1.7.2015 1:26:33)

I nama je ovaj put ostala kvržica od vakcine, ali nisam sigurna je li od Pentaxima ili ove druge, jer je dvije primila? [sm=zmeden.gif]




serpica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (7.7.2015 12:53:50)

Jutros primili poslednju dozu pentaxima u domu zdravlja,znaci ima ga za svu decu bez obzira kad su rodjeni.




lesica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (19.7.2015 22:26:12)

Sutra primamo pentaxim. Vec se radujem ludilu zbog ove vrucincine.




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (20.7.2015 8:00:45)

Nikola primio trću dozu konačno prošle nedelje. Ništa mu nije bilo bez obzira na vrućinu




lesica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (20.7.2015 22:32:40)

Primili bocu, malo otkukao pa se nervozirao danas malo i to je to.




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.10.2015 14:31:10)

Da li neko zna kakva je situacija sa vakcinama u BG? Kosta bi trebao primiti poslednju dozu petovalentne. Da li ima da se kupi u apoteci?




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (24.10.2015 23:32:19)

Uspeli smo da se ubacimo u DZ Zvezdara u utorak ujutru da primi vakcinu i veceras ladno dobije temp. Viroza.
aaaaaa poludecu[sm=smiley19.gif]
Samo molim Boga da protutnji kroz njega do sutra pa da moze da primi. Inace do marta nema sanse da cu moci doci sa BG a i onda bi mi trebale 2 vakcine za njega i za bebu.
a nije bio bolestan ne pamtim.




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (29.10.2015 12:34:47)

Konacno smo primili i 4 poslednju dozu[sm=bravo.gif]
Sledece je MMR pred skolu[sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.12.2015 12:26:29)

Danas primili prvu dozu pentaxima
ok je reagovao.malo plakao , jeo i zaspao. Sad cemo videti kakav ce biti ostatak dana




adulence -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.12.2015 13:37:25)

Nama 28.12 sleduje pentaksim,sa ivom je to sve bilo super kao da bije ni primala,a i sa njim ce verujem...kod nas se prima sa 3 kao da bi beba bila jaca...




Maraj -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.12.2015 14:32:49)

Vidis....a mi sa 2 meseca primili...jos gledam kako mi pre vas kad je R stariji od L....




mila83 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.12.2015 14:41:34)

I moja starija deca su sa puna 2.meseca pocela sa pentaksimom i do 6.meseca zavrsili sve tri doze. Teodora je zbog operacije srca dosta kasnije pocela sa vakcinama, prvu dozu je primila sa skoro 11 meseci.Sada smo zavrsili sa sve tri doze,a prosle nedelje je dobila i mmr vakcinu.




Anarunika -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (7.12.2015 13:05:20)

Ja i dalje nikako da se setim jel pentaxim ima tri ili četiri doze ja te 4. ne mogu uopšte da se setim. Živa je u startu kasnila sa vakcinama zbog mogućnosti da dobije boginje jer su bate donele iz vrtića,ali smo na kraju došli do termina i završili sve u roku. Sada čekamo pregled sa 13 meseci i čuveni MMR. A kada se prima 4. doza Pentaxima?




mila83 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (7.12.2015 13:57:42)

4.doza ide godinu dana posle primljene 3.doze...moji stariji klinci su tako primili,a tako ce i Teoodra nadam se.




bebilule -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.12.2015 18:43:37)

U Republici Srpskoj samo trovalentne. Do nedavno su se petovalentne mogle kupiti. Sada su ljekari dobili zabranu davanja petovalentnih i osudili nas na smece koje dobavlja nasa vlada jer im tender za ove prve naravno nije prosao. Znaci i da hoces ne moze! Bijesna sam kao ris. U potrazi sam za privatnim pedijatrom koji ce me uputiti gdje mogu nabaviti i ko mu je moze dati.




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (11.12.2015 17:58:25)

Bebilule videces na poslednjih par strana da sam se zalila na isti problem. Ja nisam K davala trovalentne. Ne znam u kom delu si RS ali kod nas jos dugo nece biti vakcina ni drzavno ni privatno kod pedijatra. Ne znam sta se sada desava sa federacijom ali moglo je u Sarajevu da se primi vakcina i daju ti potvrdu sa kojom mozes da upises u evidenciji kod svog pedijatra da je dete primilo vakcinu. Oko 120 km je kostao pregled i vakcina privatno u Sarajevu. Mozes otici i u ZG ako ti je blize. Ja sam isla u BG jer tamo imam kucu pa kada odem onda usput i primi vakcinu. Mada sada u BG ne mozes voditi dete ako nema drzavljanstvo. Moglo je da se kupi privatno u apotekama ali vise ne moze.




bebilule -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (11.12.2015 21:52:00)

To za Srbiju znam, juce mi rece moj doktor. Ni on nije uspio. Sad sam u Visegradu a na Palama su moji...tamo sam i ja bila do porodjajnog posto radimo oboje tu. Tako da mi je Sarajevo idealno. Kao sto znas svi doktori su dobili zabranu davanja petovalentnih i izgleda da nigdje ne moze vise ni da se kupi. I u federaciji je isto. Uh... Imam jos kontakt dva privatna pedijatra u Sarajevu, sutra cu zvati. Navodno jedna apoteka jos nabavlja i oni daju. Bukvalno nema ko da ti da vakcinu. Kakva je ovo ucjena, strasno!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>