RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (11.12.2015 22:40:08)

Znaci i u Sarajevu polako ukidaju. Beba treba da ti primi 3 doze vakcine i 4-ta doza se daje godinu dana od poslednje primljene doze. Kazem ti moglo je u Sarajevu najregularnije da se kupi i da dete primi. E sada i to je pitanje do kada ce trajati. Budi spremna da ides za ZG ako posle ne budes mogla nabaviti. U ZG pregled i vakcina su oko 100-120 eura cini mi se, tako nesto. Pa da skrpis nekako te 4 doze u narednih godinu ipo dana. Ili kreni odmah sa trovalentnom. Ali po meni najgora opcija je poceti sa jednom a nastaviti sa dugom.
Ja im Srbijansko drzavljanstvo tako da mogu izbeci ove silne ucene i dete cu voditi u BG da primi vakcinu.
javi sta si uradila.




bebilule -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (12.12.2015 0:51:53)

Pa imamo i mm i ja srpsko drzavljanstvo. On jos od ranije a ja od nedavno. Mora li beba tamo biti prijavljena znas li?




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (12.12.2015 1:21:10)

Ako imate drzavljanstvo prijavitebebu u opstini za 5 min bukvalno i sa rodnim listom moze da primi vakcinu u DZ. Meni su tako rekli da moze. Jos uz neko poznanstvo sto posto[sm=smiley2.gif]




adulence -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (12.12.2015 7:10:34)

Meni je Iva kad je bila beba primila sa puna 2 meseca,ali eto naravno da nista nije isto kao kad je Iva bila beba,elem,evo prolazi vreme ,pa doci ce i ta tri puna meseca...
IZVORNA PORUKA: Maraj

Vidis....a mi sa 2 meseca primili...jos gledam kako mi pre vas kad je R stariji od L....





Maraj -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.3.2016 11:36:58)

Pentaxim se prima 3 puta u toku prvih godinu dana? Jer tako?
Prvu dozu smo primili 7.12. Drugu 8.1. Sad bi trebalo ovih dana da primimo 3.dozu. I sta onda? Pauza godinu dana? Da li se daje jos koja vakcina u toku prve godine?
Malo me glava zabolela. Sve moram da gledam kad sta pima....




jess021 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.3.2016 11:42:30)

Maraj, ja koliko citam na netu sa navrsenih 6 meseci ide treca doza hep B, i onda bi sa 12 meseci trebalo MMR.




Sanjalicaaa -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.3.2016 14:52:11)


IZVORNA PORUKA: jess021

Maraj, ja koliko citam na netu sa navrsenih 6 meseci ide treca doza hep B, i onda bi sa 12 meseci trebalo MMR.

Juce sam pricala sa jednom mamom i ona isto to kaze. Ja zaboravila, a do skoro smo primali vakcine.




Maraj -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.3.2016 15:06:07)

Bas dosta... sve mislim zaboravicu na neku... a najgore sto ja treba da zovem da zakazem... zato mislim , zabavicu nesto




Sanjalicaaa -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.3.2016 21:42:16)

Ja o tome i ne brinem. Čim primimo jednu odmah zakazujemo sledeću kontrolu i vakcinu. Sa prvim sam odlagala kao da prima kasnije jer sam se plašila vakcina. Sad Iki uredno sve dajem na vreme.




lesica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (6.3.2016 22:45:21)

Devojke, evo ga trenutno validan kalendar vakcinacije

U sustini, pentaxim ide sa puna 2, pa sa 3,5 tj posle 6 nedelja od prethodne doze, pa sa 5 meseci ( ponovo 6 nedelja od prethodne)
Sa 6 ide hep B, pa posle rodjendana mmr, i sa u 18.mesecu poslednja doza pentaxima.
I do skole nista, verovatno dok ne uvedu uskoro kao obaveznu i vakcinu protiv pneumokoka.




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (7.4.2016 14:05:52)

Juce smo primili pentaxim.
Reakcija, nervozan je, kenkav, malo vise spava i temp do 37.5




lesica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (7.4.2016 14:20:43)

Di, daj mu paracetamol. Meni je jos stara L doktorka savetovala da po inerciji dam nakin vakcine uvek. Ja nastavila tako i sada sa D.




janajana -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 11:37:56)

Mi smo isprimali sve, sad je ostao MMR posle rodjendana i revakcina pentaxima
poslednju dozu hep B smo primili sa skoro punih 7 meseci (3 dana falilo do 7 [sm=smiley1.gif]) posto smo je odlozili jer su svi oko nas bili bolesni, pa nije bilo iskljuceno i to da je M pokupila od nekog.




branki* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 11:57:05)

Boka nije nista isprimala,samo onu po rodjenju i ona sto ide desetak dana od rodjenja...sta mislimo,ne znam...




Anoniman -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 12:25:23)

prmili drugu dozu pentaxima u ponedeljka, jer smo bili bolesni, pa je odlozena! Iiiii jutros pupnem nozicu tvrda i otecena! Stvorio joj se podliv, jer su greskom zaacili krvni sud! i sada imamo terpaiju, kada je neko baksuz, ond aje baksuz![sm=hudicek1.gif]




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 13:19:15)


IZVORNA PORUKA: branki RR

Boka nije nista isprimala,samo onu po rodjenju i ona sto ide desetak dana od rodjenja...sta mislimo,ne znam...


Noa je primila sve pentaxime. JEdino neće primiti MMR. Pišem tiovo jer znaš šta je i kako sa Noom. Ako ona može da ih primi, onda razmisli da daš Boki. Ne kažem da treba da joj daš. Samo hoću da kažem da se posavetuješ sa lekarima kad ideš u Bg. Ona treba sutra da ti krene u vrtić, u školu.... Zaštiti je bar nekako




Sanjalicaaa -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 13:32:09)

Um, ne verujem[sm=smiley13.gif] Koju terapiju ste dobili?




branki* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 13:37:09)

Mod,pojma nemam ni sama,ako mi verujes[sm=smiley13.gif]pedijatri kazu da dam,psihijatar pre neki dan,doktor nauka,kaze mi odlazi koliko god mozes vakcine,bem li ga.mmr sigurno necu dati,a za ove druge ne znam,uzasno kasnimo sa svim,a opet sto ti kazes sutra ce krenuti u skolu,putovace u inostranstvo,otkud znas...




MakiJ -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 13:41:52)

Mi smo dali sve i mmr, jeste da smo se premisljali




branki* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 13:43:33)

I mi smo bozi sve dali sto je bilo.cak smo taj glupi pentaksim kupovali i narucivali.




mama krava -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 13:45:57)

Gledam, da li da pišem ili da ne pišem...

Ali...moj Dušan je primio samo jedan Pentaxim i ide u vrtić, putujemo... On osim svog problema sa astmom nikakvih drugih problema sa bolestima nema, hvala Bogu. Ja sam svakog dana sve jače ubedjena da nikada neće dobiti ni jednu vakcinu.

Moram da naglasim da ja samo iznosim svoj slučaj radi statistike[sm=smiley17.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 13:46:30)

Branki, a što se razmišljaš da li da daš? Možda si pisala negde. Koje je tvoje mišljenje, ostavljaju li vakcine neke posledice?




Modessty -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 13:47:08)

Danilo je primio sve na vreme. Kupovali smo Infanrix tada. Nikola je primio sve pentaxime ali sa zakašnjenjem. MMR tj priorix još nije primio zbog alergija.
Ne može sve priroda sama da reši. Da nisu pronašli vakcine protiv dečije paralize, protiv difterije, tetanusa, velikog kašlja.... deca bi nam umirala od tih bolesti. Nisam neko ko apsolutno veuje farmaceutskoj industriji, ali ipak smatram da neke stvari priroda sama ne može da reši. Bar ne na nama prihvatljiv način.
Prošle godine nakon susreta i to vrlo bliskog sa morbilama, radije ću da mu dam vakcinu nego da razmišljam o tome da će nečim takvim da se zarazi i šta sve onda može da se desi.
eto samo jedno razmišljanje. Ništa drugo




Zemunka85 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 13:48:26)

MK i ja isto ne pisem niiiikada na ovu temu.
Jer vidim jure ljude nas pupuup niko i onda sam samo u zentu da se to ne desi.
Inace sam skroooz istog stava i situacije kao ti. I zauvek cu ostati pri tom.
Znam i ekstremnije slucajeve.
Svako kako misli da je OK i to je saaaasvim u redu.
Ja samo nzm sta bih sa drugim, iskreno ...




choopa choops -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 14:28:07)

Ja sam pisala na temi autizam ili razvojna disfazija, ne znam ni sama.
Moji su svi primili, redovno. I je sada primila i MMR sa 12mj. Sledeća vakcina je sa 18mj. M(5,5g) iduće sedmice ide na revakcinu mislim DT, OPV i MMR.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>