RE: Beba odbija mleko (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Verus -> RE: Beba odbija mleko (5.12.2011 20:13:45)

ikacc: to je "prednje" mleko koje je vecinom voda. Beba tada halapljivo sisa da utoli zedj, a potom, sisa polako, sladi se sa ovim masnim mlekom koje dodje nakon toga. Bitno je da dobije i jedno i drugo. Moje je bilo jako jako masno i moja beba je imala malo problema sa varenjem (gasovi i sl) zbog toga, mada, redovno je kakila, sto i danas cini, bar 2x na dan a ima 20 meseci. Jednostavno joj je brzi metabolizam kaze pedijatar.

Mislim da ne zuris sa dohranom dok ne vidis sve, ipak, ako kaki lepo zuto, i dobija na tezini (pa sad 600gr ili vise nije bitno), sve je ok.




ikacc -> RE: Beba odbija mleko (5.12.2011 22:27:04)

Verus hvala na savetu.. A ona kao da vise ide u duzini nego sto napreduje u tezini.. Nego, provericemo , da budemo sigurni . Pozz




light -> RE: Beba odbija mleko (13.1.2012 11:27:24)

Pozdrav
Ja sam od Makedonija i imam slicen problem moja curica nece mleko nikako sme na adaptirano mleko Aptamil 1 ima 3 meseci i 3 nedeli vo agonija sum ne znam sta da radim inaku taa si e srekna spie naj normalno pie samo po 600 ml na dan a treba po 900 ml mnogu sum zagrizena ne sum probala drugo mleko osven hipp i aptamil a rezultat je bio isti ve molam za pomos




minavb -> RE: Beba odbija mleko (13.1.2012 11:35:30)

Polako. To što piše da treba 900ml nema veze. Moj Vanja je uvek bio do 600ml i super je napredovao. Kad je počelo odbijanje, kako izgleda, povraća li dete, kakva je kaka...?




light -> RE: Beba odbija mleko (13.1.2012 11:56:53)

Pa to je josh jedan problem vec 3 nedeli kaka zaleno toa znaci deka e gladna a nece vise nudim joama nece




light -> RE: Beba odbija mleko (13.1.2012 12:00:26)

nece da pije vriska drzi cuclu u usti, ovaj problem je veq duze vreme mogu reci 1 mesec po 2 mesec je mnogu malo napredovala za edna nedela samo30 gr tada je bio i na doenje i na formulu




minavb -> RE: Beba odbija mleko (13.1.2012 12:17:42)

Jeste li išli kod lekara zbog ovoga?  Ja sam opisivala moj problem u ovoj i temi KLIKNI.
Moje dete je mesecima mleko pilo samo u snu.




light -> RE: Beba odbija mleko (13.1.2012 12:30:30)

Da bila sam kaj site mozni dr nisto ne kazuvaat verujmi pocala sam sa lazicom da joj dam mleko mnogu mi e zao maltretiram je ama sta da radim a ovo sa zeleniim kaka dr vika mozda taa tako kaka jas vikam kako do sada je kakao zuto i tako ne znam vise sta da radim jos malo pocecu sa kasicom pa mora nesto da jade




minavb -> RE: Beba odbija mleko (13.1.2012 12:34:13)

Pa dobro, uskoro kašice pa možda bud elakše. Kažem ti, ja sam mogla da ga nahranim samo u snu-uspavam ga, pa kad zaspi tutnem mleko i popije makar 120ml.




Modessty -> RE: Beba odbija mleko (13.1.2012 12:37:35)

Probaj sa Humanom. Moj Danilo je samo njega hteo. I daj joj koliko hoće. A ne videh da li je dojiš? I koliko je stara beba?
Mojoj se drugarici desilo da je samo jednom starom dr koji jr u penziji palo na pamet da je dete možda alergično i da joj umesto kravljeg mleka da sojino mleko. Dete nije htelo ni majčino mleko niti bilo koje adaptirano. Kad su joj dali mleko od soje počela je baš lepo da ručka i brzo je napredovala. Moj ti je savet da prvo probaš Humanu, ako ne onda probaj sa sojinim mlekom. Ima ga u prodavnicama zdrave hrane. Ako ti je problem da nadješ imam drugare u Skoplju preko kojih mogu da ti ovde kupim i pošaljem




light -> RE: Beba odbija mleko (13.1.2012 14:02:51)

Hvala vam mnogo pokusacu edvaj cekam za kasicu na 24 pravi 4meseci , probacu i humanu i nestlt vikat bil poblag i lepo mirisa , moja mala i u snu pie samo po 60 ml ne dojim je vec 3 nedela na adaptirano sme na Aptamil




MarijaBg -> RE: Beba odbija mleko (18.1.2012 19:11:27)

Ne znam gde bih postavila ovo pitanje, pitala sam vec u ishrani beba, ali mi niko nije odgovorio.
Moje dete nece da pije na flasicu, solju sa piskom, slamcicom... Samo na casu. Pije vodu, caj, jogurt, ali samo po nekoliko gutljaja. Bas malo tecnosti pije. Nudim joj 100 puta dnevno [sm=smiley13.gif]
Sisa jos uvek 3 puta dnevno, ali planiram da polako ukidam dojenje da bi prestali skroz za 2 meseca. Ima li neko slicno iskustvo? Kako da je nateram da popije bar 2 solje ili flasice mleka ili jogurta dnevno?




minavb -> RE: Beba odbija mleko (18.1.2012 19:14:31)

Na kasicicu?




MarijaBg -> RE: Beba odbija mleko (18.1.2012 19:19:59)

Ne, tako je pila pre case [sm=zmeden.gif] lepo ona pije na casu, ali jednostavno kao da nije zedna, popije 2-3 gutljaja i stane. Ona ukupno za ceo dan popije oko 100 ml tecnosti. Kako da je nateram da pije bar 400 ml mleka dnevno? Nisam vise pametna. Da je dojim do fakulteta [sm=smiley24.gif]




Olga75 -> RE: Beba odbija mleko (18.1.2012 19:43:15)

eee , ja sma u istoj dilemi ali ne dojim [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley24.gif[/image]
mislim , ni moje dete jednostavno NECE mleko
kad dodje do toga da joj dajem da pije dodolam oko nje , igram , pevam , plesem i nista
i tako , to traje i traje i niko pa ni pedijatrica , nema rasenje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




mama2x -> RE: Beba odbija mleko (20.5.2012 19:50:13)

Ista stvar mame! Dakle,samo kad je prevarim prihvati dojku i sisa. Inace do prije dva dana nismo znali ni za kakav problem sisala divno, dobijala po kilo za mjesec. Ima 4 puna mjeseca . Sad samo kad ona hoce doji, najcesce pospana,ovako nece nikako. Help!




minavb -> RE: Beba odbija mleko (20.5.2012 19:56:59)

Proveri desni,mozda nice beki zubic ili je boli grlo, neka afta.




mama2x -> RE: Beba odbija mleko (20.5.2012 23:58:02)

Nema nista od zubica,provjeravala sam, boze izlludjecu do sjutra da je povedem kod ljekara. ne izgleda bolesno ali mi je sad vec frka sta li joj je! da neko ne zna sta to sve moza da bude? jede samo kad je prevarim pospanu, a mogla je prethodno da jede nasred trga!




minavb -> RE: Beba odbija mleko (21.5.2012 0:03:24)

Samo bez panike i polako. Proveri da nema naslage gljivica na jeziku, nekad i to moze biti uzrok. Kako se inace ponasa, jeste li poceli sa cvrstom hranom?




mama2x -> RE: Beba odbija mleko (21.5.2012 0:53:28)

Ona je super, Bogu hvala[sm=duda.gif],samo sto joj se ovo desava. Smije se, spava . Evo ,upravo sam uspjela da je podojim dok je budna,zasmijavala sam je, saputala i podojila je! Jupi! Zaspala je ,jedva cekam sjutra da vidim kako ce da se ponasa. Inace, koliko podoja treba da ima beba od 5 mjeseci jer samo doji.Ja i dalje joj dajem na 3 sata:).




branki* -> RE: Beba odbija mleko (21.5.2012 12:51:30)

pa,racunam da treba 5 podoja ako jede na 3 sata,okvirno.nadam se da cete brzo prevazici to.




mama2x -> RE: Beba odbija mleko (23.5.2012 22:53:10)

Bogu hvala,opet je sve ok jer beba super sisa[sm=jezicek.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]! Sve je po starom,. Samo da vam javim, nisam je cak ni kod dr vodila . Cekala sam sjutradan svaki podoj s nestrpljenjem da procijenim situaciju i nije vise odbijala, jela je i budna i uspavana.[sm=bravo.gif][sm=jezicek.gif][sm=duda.gif]Hvala na savjetima, smirile ste me , bas sam bila uznemirena.Ljubim vas sve.




mama2x -> RE: Beba odbija mleko (23.5.2012 22:58:04)

Inace, za sve kojim to moze biti od koristi, mora da sam ij a bila previse u poslu pa kad sam se i ja smirila i ona se takođe vratila na normalno dojenjeCmokic




minavb -> RE: Beba odbija mleko (23.5.2012 23:00:31)

Super. Samo polako, strpljivo i bez panike. [sm=smiley1.gif]




Mama 78 -> RE: Beba odbija mleko (23.5.2012 23:14:11)

Ili si pojela nešto što je malo promenilo ukus mleku,:-/




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>