RE: Beba odbija mleko (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


magnetic -> RE: Beba odbija mleko (10.5.2011 8:32:06)

IZVORNA PORUKA: VVVV

Zene pomagajte! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Moje dete vec 3 dana nece da sisa. Ima 10, 5 meseci. Vec dva meseca je na rezimu da sisa ujutru i uvece. I odjednom je prestala.

I ranije je reagovala kad sam ja u PMSu ali ne ovako burno. Sada ni da cuje! Kad je prinesem sisi vristi, otima se, udara me. Sve sam probala, i razne termine i polozaje i da jedem ili ne jedem ovo ili ono.... Nece nikako. Onda joj dam kravlje mleko, i popije ga u slast.
Plasim se da dok se ona opasulji da pocne sa sisa (ako uopste pocne) mleka vise nece ni biti.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] . Koliko meleku treba da stane?
Probala sam i da se cedim, ali jako malo nacedim (oko 10ml), a S. kad sisa sisa po 15 minuta... Uh ne znam sta da radim...

Je l' imao neko slicnu situaciju?

Joj isti problem i ista briga.D vec drugi dan odbija da sisa.Sinoc sam je uspavljivala dva sata,u toku noci isto.Ranije stavim na siku i zaspe dok sisa,juce je to bilo urlanje.
Isto se bojim da cu ostati bez mleka,ako se uopste i vrati na sisanje,a dohranu mogu da tvrdim da nece hteti,jer nece ni hranu da pojede koju napravim sa formulom.Nemam pojma sta da radim[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




bebablue -> RE: Beba odbija mleko (10.5.2011 13:35:59)

S se tako ponasala kada je odustala od sisanja, mada ona je imala skoro 8 meseci tada, a dohranu mi je prihvatila lepo i odmah,kada sam prihvatila da ona jednostavno ne zeli vise da sisa.




VVVV -> RE: Beba odbija mleko (10.5.2011 16:50:18)

posto je od mog prethodnog posta proslo par nedelja, mogu da vam saopstim i epilog nase  price. Dakle S. je definitivno prestala da sisa. Pa r nedelja sam uspevala ujutru da je prevarim da malo povuce, ali to je sve bilo jako kilavo. Uvece nije htela uopste, vristi i place. Onda je prestala i ujutru. Kad joj ponudim, okrene glavu, a a ko navaljujem opet se rasplace. Posle par nedelja sam odustala.
Ujutru joj dam dorucak cim ustane, a uvece se uspavljuje na flasicu (kravlje mleko)

eto [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Verus -> RE: Beba odbija mleko (10.5.2011 17:59:22)

Ja mislim da je deo razloga sto je moja H odbila oko 10og meseca i to sto je sigurno opala kolicina mleka, nije htela da sisa ujutru i uvece...a na flasicu je ipak mogla popiti puno i lakse...




magnetic -> RE: Beba odbija mleko (11.5.2011 9:51:54)

Mi smo juce otisli kod dr. za svaki slucaj,cisto da vidim da razlog odbijanja sise nije mozda da je nesto boli.I dobro sto smo otisli.........boli je grlo.E sad,nekako mi nije jasno da je boli grlo kad sisa,a s druge strane cvrstu hranu hoce.Tako da jos uvek nisam sigurna da li je to razlog odbijanja.




magnetic -> RE: Beba odbija mleko (11.5.2011 9:53:46)

A da,jos nesto,i sinoc u snu i malopre kad je zaspala sisala je.Budna se samo dere kad je ponudim




minavb -> RE: Beba odbija mleko (11.5.2011 10:09:01)

Kad je Vanja poceo da odbija mleko, malo su me uputili u sledece-kad ih boli grlo ili uho, odbijaju da sisaju ili piju na flasicu jer ih boli. U snu se opuste pa ih manje boli. Zato je Vanja mleko pio samo u snu, tada ga upala jednjaka nije toliko mucila. Moguce da ce pdbijanje proci kad prodje upala grla. Neka joj i usi pogledaju.




magnetic -> RE: Beba odbija mleko (11.5.2011 10:13:17)

Dr. pregledala juce grlo,usi i pluca.Sve je ok,osim te tri crvene tackice duboko u grlu.Preporucila nam je tantum verde sprej,ali jedva joj malo mogu ugurati grlo da prsnem.Pa valjda ce i to malo nesto pomoci.




magnetic -> RE: Beba odbija mleko (13.5.2011 15:23:45)

D je ponovo pocela da sisa.Prvo nesigurno kao hocu-necu,a kad je krenula pola sata me nije pustala[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




minavb -> RE: Beba odbija mleko (13.5.2011 15:25:21)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mikica sa -> RE: Beba odbija mleko (3.9.2011 20:52:32)

Luka nece da pije ad mlijeko. mlati i rukama i nogama da mu izvadim flasicu, ne znam sta mu je. imace sad 05.09.punih pet mjeseci. caj hoce ali evo veceras nece ni caj. mm mi rece da mu probam dati kasicu, to je nekako pojeo. ali,evo, opet je nemiran, galami. haos [sm=zmeden.gif]




Verus -> RE: Beba odbija mleko (3.9.2011 21:14:51)

Meni je Helena jedino odbijala da sisa ili pije mleko ako je imala infekciju uha, jer ih boli da gutaju, nadam se da nije to, ali ako nastavi morate ga odvesti da ga pregledaju...




zeljo -> RE: Beba odbija mleko (4.9.2011 10:05:53)


IZVORNA PORUKA: mikica sa

Luka nece da pije ad mlijeko. mlati i rukama i nogama da mu izvadim flasicu, ne znam sta mu je. imace sad 05.09.punih pet mjeseci. caj hoce ali evo veceras nece ni caj. mm mi rece da mu probam dati kasicu, to je nekako pojeo. ali,evo, opet je nemiran, galami. haos [sm=zmeden.gif]


Mozda su zubici [sm=zmeden.gif] Bar su meni tako rekli. Moja Petra iako sada vec 4 meseca stara ne popije ni 120 ml po obroku, doduse ja nju uvek podojim pre dohrane, ali je vise jela kad je imala mesec dana nego sada. Iskreno vidim da je O.K., da fino napreduje, pretpostavljam da bi plakala i kenjkala da je gladna. Ili je kao i ja, nikad nisam gladna, jedem tek zato sto moram.




bokicans -> RE: Beba odbija mleko (4.9.2011 10:12:30)

Meni Ognjen odbija da sisa,a na flašicu je popio mleko,nece ujutru ili u toku noci,inace je bolestan,bili smo kod dr kaze viroza,ali lepo jede,ali da sisa nikako.A Relja sisa.Do duse imam manje mleka,(izgleda da mi staje polako)ali Izgleda da R ne smeta a O smeta.Nemam pojma[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Verus -> RE: Beba odbija mleko (4.9.2011 15:00:22)

boki, kad sisaju moraju jace da vuku pa ga mozda boli uho ili nesto?  Ipak na flasicu lakse ide...




mikica sa -> RE: Beba odbija mleko (4.9.2011 17:16:03)

danas opet normalno jede. sinoc je imao T i mucio ga stomak, to je izgleda bio razlog sto nije mogao jesti. moram poceti da vise vode pije,tako mi rekose da mora vise piti kad jede kasice [sm=zmeden.gif]
opet je nasmijan i veseo, jutros dobio cepic i sad je ok. pio je i mlijeko i caj i dobar je [sm=smiley1.gif]




Nensi* -> RE: Beba odbija mleko (14.9.2011 22:39:26)

Vuk vec drugo vece nece ni da okusi mleko. Kako vidi flasicu krece vristanje,ne znam sta mu je,bas je voleo da pije mleko pre spavanja,nije bilo sanse da zaspi bez mleka. sad samo trazi dudu i okrene se da spava. Nadam se da je samo neka faza i da ce se vratiti na staro,jer on od kad sam prestala da ga dojim u toku dana uopste ne pije mleko.




ivaj -> RE: Beba odbija mleko (14.9.2011 22:45:40)

Sto posto faza.Vidis i po nasim postovima ovde,nema deteta koje se nije 'vratilo mleku'.E sad,sta im bude tih dana pojma nemam.
Razumem kad su bolesni npr.ali tek tako,iz cista mira...Bas cudno.




Gliso -> RE: Beba odbija mleko (19.9.2011 12:14:49)

Spasavajte me!!!

Moja beba od skoro mjesec i po preksinoc i sinoc, tokom vecernjeg podoja, tako je plakala i vristala, kao da sam joj davala otrov. Uh, crkla sam.
Prvu noc sam, istina, bila jako nervozna, ali kada sam pocela da je dojim, bila sam smirena, ali zaista. Ona je, kao i obicno, na pocetku halapljivo jela, da bi onda iz cistog mira pocela da place, tj vristi (kao kada ima jake grceve). Mislila sam da su grcici, ali cim sam je podigla, ona je bila mirna. Cim sam je spustila, opet u plac. Povuce koji gutljaj, pa onda pocne da se koprca, crveni u licu i na kraju se zacene. Tokom tog dojenja, cini mi se, nije se ni upola najela kao sto umije. Kad smo je legli u krevetac, odmah je zaspala. Sledece hranjenje bilo je iz flasice (nakon 3-4 sata) i pojela je skoro sve.
Dan kasnije, sisala je, hvala Bogu, dobro, da bi opet uvece (sinoc), krenula halapljivo, pa onda grcenje (tada sam i cula da kaki), onda opet sisanje... da bi se sve, nakon mozda15-20 min, zavrsilo vriskom. Dizala sam je da podrigne (to je i radila), ali kad bih je vratila da rucki, nista - samo nervoza i plac cim krene da sisa. Stavila sam je u krevetac i ona je zakunjala.
Jutros je opet pocela da sisa fino i dosta, ali je pred kraj malo plakala - stavim joj cuclu, ona se smiri, pa joj na brzaka izvadim cuclu i jos je malo podojim. Podrignula je tri puta. Stavila sam je u krevetac i evo paja.

Ne znam sta da radim [sm=smiley19.gif] Ne znam da li je sita, da li ja negdje grijesim (hranim se kao i prije svega ovoga). Plasim se da li je pocela da odbija siku iako eto uspije da pojede barem nesto. Sta mogu da uradim? Uh, tako sam nesto ocajna.




MarijaBg -> RE: Beba odbija mleko (19.9.2011 12:47:10)

Ako joj ponekad dajes flasicu, verovatno se navikla, pa kad je umorna mrzi je da vuce iz sike - iz flasice je lakse...




minavb -> RE: Beba odbija mleko (19.9.2011 12:52:29)

Gliso, samo bez nervoze. To se desava tek od pre par dana? Jel bljucka, kakva je kaka?




Gliso -> RE: Beba odbija mleko (19.9.2011 15:05:28)


IZVORNA PORUKA: minavb

Gliso, samo bez nervoze. To se desava tek od pre par dana? Jel bljucka, kakva je kaka?


Preksinoc i sinoc se desilo. Preksinoc sam mislila da je zbog moje nervoze, a sinoc da je zbog grceva. Ali, ne znam. Evo sad je sisala, masala, bas fino... Pu, pu, pu [sm=smiley1.gif]

Kaka joj je uglavnom zuta, zlatno zuta, ali u poslednjih oko 10-ak dana desi se da bude zeleno-zuta (to se desilo i ova dva-tri dana). Pedijatar nam je prije nekoliko dana rekao da to ne mora nista da znaci jer, hvala Bogu, lijepo napreduje. A ja se, ludaca, plasim da ovih dana ne izgubi na tezini.
Sto se bljuckanja tice, i to nam se desava ponekad. Obicno kad se ja i suprug "trudimo" da podrigne posle jela. Dan-dva prije kontrole znala je da bljucne sirasto. I za to pedijatar kaze da nije nikakav problem.

Njemu, izgleda, nista nije problem, a ja crkoh. Znam da moram da sam opustenija, nego sve se nesto plasim da ja ne grijesim. Uspjeli smo da uhvatimo ritam dojenja na tri sata, tokom noci i na cetiri-cetiri i po. A ja, i kad zaspe, gledam je i razmisljam - Zaboga je li sita?!

Evo, vidjecu kako ce biti veceras...




ikacc -> RE: Beba odbija mleko (5.12.2011 15:08:13)

Evo i mene sa problemom, moja beba je 1,5 mesec, pocela je sve manje da sisa, po 10 min, nekad i manje, i onda zaspi  ili jednostavno zatvori usta i nece vise. Pedijatar je rekao da je stipkamo , diramo, budimo kad zaspi , ali ne pomaze, ona nece pa nece. Ovih zadnjih par dana bas cesce spava, i kada se budi pocne da sisa 5-10 min, i stane, pocne da se vrti, uvija i nece vise. Muci je i stolica, ne moze da kaki, neznam da li to ima veze sa tim . Ali se jako bojim da nije nesto ozbiljnije, i da mozda ne napreduje. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Na rodjenju je bila 3650kg, iz bolnice izsli sa 3500kg, nakon 25 dana imala je 4180, a onda sa 47 dana 4700, ja sve mislim da ona ne napreduje mnogo. iako je pedijatar rekao da je beba ok. i da nema problema ,ja se bojim da mozda ipak postoji problem. Desi se i da bljucka i da povrati....Neznam sta da mislim i radim, dajte neki savet. Krvnu sliku nismo radili , da li je potrebno? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Verus -> RE: Beba odbija mleko (5.12.2011 16:23:29)

ikacc, jedino mi pada na pamet da je ne muci nesto u tvom mleku? Jesi li menjala ishranu? Ili jela nesto sto bi joj smetalo?  Da li su stolice normalne, tecnije, zlatno zute boje?  Ako se nastavi, ja bih isla nazad do dr-naravno, mozda ona za tih 10 minuta pojede koliko joj treba ako efikasno siki?  Dok god kaki i napreduje, onda je ok-naidju periodi kad dobiju dosta na tezini, pa malo manje (recimo, narastu vise u duzinu) itd.  Ali ako imas i dalje osecaj da nesto nije ok-ti idi, mozda i kod nekog drugog dr.




ikacc -> RE: Beba odbija mleko (5.12.2011 19:33:15)

Ja sam jos uvek na dijeti sa hranom... Kad pocne da sisa, bas vuce dosta, a na pocetku je mleko nekako svetlije boje, skoro da je providno, neznam da li to ima neke veze, kasnije kad bude bele normalne boje, ona tada nece.Normalna je stolica , samo sto je redja i bas se muci kad kaki i to cesce u poslednjih par dana.  Ipak da se obratimo opet lekaru, mozda nam uvede dohranu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>