RE: Nespusten testis (retentio testis) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Torbica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (26.8.2014 21:49:54)

Svakako moze i sam da se spusti, nikad se ne dira minimum godinu dana.
Ovo sto kazete cas prazna cas puna kesica, znam na sta mislite. Pogotovo kod malih beba, desavalo nam se posle spavanjca da bude cvrsca da tako kazem. E sad cvrsca ili meksa, testisi su tu. Nije prazna, samo labavija.




dunja RR -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (26.8.2014 22:39:56)

Nekada mu testisi tj. kesice budu okrugle, pune, čvrste. A neka budu mlitave, opuštene ... I nema nekog pravila kada su ovakve, a kada onakve, tj. nisam pohvatala ima li veze sa nečim.




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (26.8.2014 22:55:18)

Dunjci identicno i kod nas..videcu sta ce dr reci u petak pa javljam




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (27.8.2014 0:28:19)

Nama je hirurg objasnio da do nekog uzrasta testisi ˝migriraju˝, pa zato nisu fiksirani, ili kako već da kažem, pa se nekada čini da je spušten, nekad ne. Hirurg nam je pokazao kako da opipamo testis, naročito reče posle kupanja malo da poguramo odozgo, ništa nasilno, dete to i ne oset_i.

Bez panike! I ja se malo bojim celog postupka ako do njega dođe, ipak je to operacija , a dete malo. Suština je da je problem rešiv i da sve to prođe. MM je isto operisan, ali su kod njega čekali do 6-7.godine.

Šerpi, ako baš nemaš poverenja u pedijatra, neka ga pogleda hirurg. Mada, imate još vremena, mali je Toma.




Biserce -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (27.8.2014 16:40:17)

Vratismo se iz Kg, Vasiliju je desni t. u skrotumu, levi se palpira u nivou spoljnjeg otvora. Dg: chryptorchismus, non specificatus, retentio testis I. sin Dimitriju levi t. u skrotumu sa prisutnom malom hidrocelom. Desni se palpira u nivou spoljneg otvora i manuelno se uvuce u skrotum ali brzo se vrati. I ima tzv. Hipospadiju penisa tj dve rupice na pisi koje sam primetila pre mesec dana.
Dg:hipospadias penis glandularis, testis migrans I.dex
Za 6mes ih vodimo ponovo, Vasi ce tad videti da li ce op. da se radi, a Miti ce pisu operisati posle druge godine.
I sad ta hipospadia...citah po netu i tako tripujem...pise da uz nju cesto budu druge anomalije npr.bubrega




dunja RR -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (28.8.2014 1:57:35)

Bili juče na redovnoj kontroli i kaže dr. da je kod S sve od starta ok, testisi su u kesicama, da ne brinem.




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (28.8.2014 2:10:02)

Biserče, nadam se da će nam neka od mama koja poznaje medicinu razjasniti ovaj izveštaj, ja ništa ne razumem. Nadam se da će dečaci dobro proći kroz sve, a da drugi dečak i neće morati na operaciju. Držite se!

Dunja, super...




Torbica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (28.8.2014 8:06:48)

Bravo za Savu.
Biserce, u proseku je kod 15% dece prisutna jos neka anomalija, dakle budi optimista. Migrirajuci testisi se lako operativno rese a i hipospadija. Ja ne znam slucaj da je nakon operativnog zahvata bilo komplikacija.




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (30.8.2014 20:42:31)

Mi smo bili kod pedijatra i receno nam je da se 1.oktobra javimo hirurgu da pogleda i da svoje misljenje. Desni testis se nije spustio uopste,dr kaze da moze da bude operacija ali da sacekamo misljenje hirurga.[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (31.8.2014 0:14:56)

Šerpi[sm=smiley13.gif], ali ako se mora, nema druge. Mi ćemo na kontrolu na jesen.

Bilo bi fino kada bi se javila neka od mama koja ima iskustva sa ovakvom operacijom.




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (31.8.2014 8:20:09)

Azra sve se nadam da cemo mozda i da izbegnemo operaciju,ne mogu da docekam taj 1.oktobar. Bilo bi lepo stvarno da nam neko kaze kako to sve ide.[sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (31.8.2014 10:13:04)

Choopa je pisala na pocetku teme , mislim da je opisala sve od pocetka pa do oporavka




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (31.8.2014 12:19:08)

Olga hvala,iscitala sam sve iz pocetka i sad se jos vise plasim [sm=smiley13.gif] pogotovo jer je choopa trebala na jos jednu operaciju jer prva nije uspela.Zao mi je sto se nakon toga nije javila da nam kaze kako su prosli.[sm=smiley13.gif]




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (8.9.2014 23:41:20)

Mame i ja imam ovaj poblem sa mojim sinom...u sredu imamo zakazano kod doktora pa cemo videti da li je potrebna operacija ili ne... Ali se bas plasim[sm=smiley19.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Torbica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (8.9.2014 23:47:13)

Nije ni jednoj mami svejedno, svakako, ali ovo se lepo resi, nema posledica niti komplikacija, bice sve ok!




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.9.2014 0:26:31)

Hvala na podrsci [sm=zz_rolleyes.png][sm=zz_rolleyes.png]




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.9.2014 7:45:28)

Bibilib koliko ti je staro dete? Javi sta su ti rekli.




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.9.2014 9:03:00)

Šerpi, a da li je kod tvog T testis u kesici, ali se nije spustio i šeta, ili ga uopšte ne mogu napipati? Ako znaš... Reče nama hirurg da ako može da se napipa da se onda čeka neko vreme, daju šansu da se spusti.




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.9.2014 10:12:34)

Azra doktorica kaze da ne moze da ga napipa,cak i levi malo seta ali se spustio dovoljno da bude ok tako je rekla,pa da bi bili sigurni salje nas kod hirurga,samo sto mi 1.okt. deluje tako daleko..[sm=smiley13.gif]




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.9.2014 12:30:17)

Sada u decembru puni 6 god.Javicu Vam kako smo prosli....
IZVORNA PORUKA: serpica

Bibilib koliko ti je staro dete? Javi sta su ti rekli.





serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.9.2014 16:04:13)

A zasto se toliko cekali? Kad su dr primetili da nije ok?




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.9.2014 17:28:52)

Pa iskreno dok sam ga vodila kao malog na sistematske preglede bilo je tu sigurno cim mi doktorka nije rekla nista,ne verujem da su tolki specijalci da vide a da cute...
Medjutim meni je to prvo dete i nisam imala sa kim da pricam o tome a niko mi nije rekao kolki problem moze da bude ako se detetu povuce jaje. Pre neki dan sam ga odvela kod doktorke i ona nije mogla da napipa pa nam je dala uput za decijeg hirurga i sutra idemo...




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.9.2014 22:55:46)

Šerpi, ne brini, mada znam da to nije moguće. Kod kog hirurga idete?

Bibi, držite se. Moj muž je isto operisan sa 6-7godina. I tada je to bila ˝rutinska˝ operacija, a medicina je napredovala. Dečica jesu mala, i ja sama jako brinem, ali tešim se da je problem rešiv i da će sve proći.




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.9.2014 23:03:32)

Azra ne znam jos kod kog cemo tek da se javimo pa cu da vidim,trazila bih Dr Anu Kostic cini mi se, nju sam upoznala kad je Tara polomila nogu,deluje mi bas ok videcu.




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (10.9.2014 17:45:31)

Drage moje odlicno smo prosli [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] jaje nam je tu,samo se sakrilo [sm=jezicek.gif] bitno da ga je doktor napipao...
Zakazao nam kontrolu za 6 meseci...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>