RE: Nespusten testis (retentio testis) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (15.9.2014 0:41:42)

Serpi, meni je Ana sjajna i kao lekar i kao čovek. Ne znam imaju li tamo podeljenu ˝problematiku˝, u smislu da svako ima svoj reon.Imam ok isustvo i sa Nikolom Bojovićem, mlađi čovek, raspoložan da odgovori na 100 pitanja, miran, staložen... E sad, ne znam da li može da se zakaže kod svakog od njih. Javni ako ideš...




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (15.9.2014 7:04:05)

Azra Nikola Bojovic je otac Lenine drugarice,znamo se licno,ali on je hirurg-ortped,mislim da on ne radi te stvari. Pitacu ga,vec sam i zaboravila na njega. A i ja imam samo reci hvale za Anu. Videcu. Hvala ti u svakom slucaju.
Bibilib [sm=bravo.gif] za decaka.




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (24.9.2014 22:06:53)

Sutra popodne idemo na decju kliniku da hirurg pogleda Tomu,nadam se da lepim vestima.




dunja RR -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (24.9.2014 22:08:02)

Šarpi, daj bože da nam javiš lepe vesti [sm=smiley31.gif]




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (24.9.2014 22:15:56)

Daj Boze,Dunjci,bas sam se uplasila,samo da izbegnemo operaiju,mada nam po svem sudeci ne gine fimoza [sm=smiley13.gif] vec se upalilo malo,pa cu sutra i to da pitam.




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.9.2014 0:38:35)

Šerpi, držimo palčeve da budete dobro. Drži se i javi kako je prošlo. Koliko unapred se zakazuje, jesi li mogla da biraš kod kog ćeš hirurga?




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.9.2014 6:14:21)


IZVORNA PORUKA: Azra_

Šerpi, držimo palčeve da budete dobro. Drži se i javi kako je prošlo. Koliko unapred se zakazuje, jesi li mogla da biraš kod kog ćeš hirurga?




Ipak sam pozvala dr Bojevica,primice nas bez uputa,danas dezura,pa ako bude bilo potrebe a nadam se da nece,sredjivacemo papirologiju.




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.9.2014 18:17:43)

Upravo smo se vratili sa hirurgije,sve je ok,oba testisa su tu,setaju ali bitno da su spusteni,laknulo mi je [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.9.2014 18:26:15)

Šerpi, divne vesti [sm=bravo.gif]




Ivanka 75 -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.9.2014 18:27:54)

Super Šerpi [sm=bravo.gif]




serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.9.2014 18:28:01)

Jeste Dunjci,kaze mi hirurg da postoji poseban nacin opipavanja testisa i pokazao mi kako to da radim,kaze pedijatri to odrade na brzinu i samo posalju decu u KC.Sad sam mirna..[sm=smiley1.gif]




17 joka -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.9.2014 18:33:20)

Šerpi, bas se raujem da je sve dobro [sm=bravo.gif]

eto koliko brige bez potrebno




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (28.9.2014 0:15:12)

Super Šerpi. Rekoh ti da se ne sekiraš. I meni je dr Nikola pokazao tu tehniku opipavanja testisa.[sm=smiley36.gif] Reče da nije štetno, povremeno, nakon kupanja, da detetu tako malo ˝povučemo uz blagi pritisak˝. A pedijatar nam rekao da je kesica prazna, on odmah pogledao, kaže ok. Jesu malo površni, mada, i sami su sigurniji kada pogleda hirurg.




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (28.9.2014 0:18:29)

Drago mi je Serpi i ja sam tako brinula za mog sina ali sto kazes kad hirurg napipa i kaze da su tu onda ne brinem i mirna sam....




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (22.10.2014 13:34:29)

Ih baš mi je žao št nisam vidjela na vrijeme ovu prepisku. Sve u svemu šerpice [sm=bravo.gif] za testise.

Inače, naša druga operacija je prošla uspješno [sm=smiley20.gif] (osim što sam ja malo pala u nesvijest kad sam pokušala da ga smirim nakon operacije, jer je bio jako nemiran [sm=smiley36.gif] ). Trajala je oko sat i po. S ove tačke gledišta, bilo mnoooogo lakše prvi put kad je bio manji.
Testisi su tu [sm=bravo.gif], konačno to mogu da kažem, ali svejedno svake godine idemo na pregled kod našeg hirurga. Ja ga i dalje pazim koliko mogu, ne dam mu da sjeda na biciklo ili na tako neke šipke. Iako neko kaže da to možda i nema veze, ja ne želim da rizikujem.

Srećno svima koje čeka operacija [sm=sloncek.gif] , a onima koji su je izbjegli [sm=bravo.gif]





Snelle -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.2.2015 14:56:43)

IZVORNA PORUKA: Snelle


IZVORNA PORUKA: sasaaa

Snelle, vas se secam sa foruma o porodilistima i znam da ste malo stariji od nas. Sta su vam rekli u Tirsovoj?


Sasa, izvini, ja tek sad vidim tvoje pitanje. Nama su rekli da dođemo na još dve kontrole, a sa dve godine nas čeka operacija. Po dr mišljenju i njegovom iskustvu šanse da se testis spusti su skoro nikakve tako da čekamo tu drugu godinu i operaciju. Ja sam se sa time pomirila.


Choopo, čitala sam tvoje iskustvo. Čini mi se da mi je sad još gore :( Treba da zakažemo kontrolu ovih dana, pa da vidimo kada ćemo zakazati operaciju. Dr reče sa 2 godine, a N u aprilu puni 2 godine. Uh!




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.2.2015 18:47:57)

A joj Snelle šta da ti kažem? Da ti kažem da se opustiš, ne vrijedi, jer znam kako je. Samo da vam požeelim sreću i da to što lakše prebrodite, moraš stalno da imašš na umu zbog čega se operiše i da je to za njegovo dobro. Šanse da se sam testis spusti su stvarno skoro nikakve, to će ti svaki dr reć, a i ja sam tako svuda čitala. Zato je bolje da to obavite što prije, da ste mirni i on i ti. [sm=smiley27.gif] Drži se draga, ne znam šta bih ti drugo rekla. Ako ti šta bilo zatreba, javi se. Makar i razgovor. [sm=smiley31.gif]




sasaaa -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (23.2.2015 15:37:48)

Nama pedijatar sad na pregledu sa 2.godine nista nije rekla niti je pregledala testise. Posto imamo problema sa opstrkcijama ja zaboravia da pitam. Upravo smo napunili 2 godine. Za kog dr i gde da trazim uput, u Bg sam?




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (23.2.2015 23:27:10)

Ovde kod nas u Krusevcu daju uput za decijeh hirurga a tamo sam i ja vodila dete... A mogu da ti daju uput i za urologa.....




sasaaa -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (24.2.2015 14:42:01)

Hvala!




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (20.4.2015 1:28:03)

ja upravo zavrsila sa pakovanjem,u 5 ujutru ako -Bog da krecemo za Beograd i ako nas ostave u bolnicu bice operacije...[sm=smiley19.gif]




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (20.4.2015 1:40:57)

Bibi, mislila sam da ipak ne idete na operaciju. Nisam pratila... Držim vam palčeve![sm=smiley31.gif]




Snelle -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (20.4.2015 13:20:42)

Bibilib, kod kog dr treba da se operišete i u kojoj bolnici? Nisam razumela koje dete ti ide na pregled, mladje ili starije [sm=zmeden.gif] Nama je kontrolni pregled 5.5. i tada će nam i zakazati operaciju [sm=smiley13.gif]




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (20.4.2015 13:22:49)

I ja sam baš to pitala jer nisam pratila... Nadam se da su dobro i da će nam se javiti.[sm=smiley31.gif]




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (24.4.2015 13:01:41)

Drage moje evo mi stigli kuci,Operacija je bila 22 i sve je dobro proslo,bili smo na decijoj klinici u Beogradu,operisao ga je dr.Radulovic i imamo kontrolu za dve nedelje... Stariji sin je u pitanju,njemu je desni testis bio povucen gore... Ali smo ga sada vatili[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>