RE: Ginekologija- KBC Dr Dragiša Mišović (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Snelle -> RE: Ginekologija- KBC Dr Dragiša Mišović (12.10.2011 15:11:58)

Miiiiick! Jesi li to ti ili me moje oči varaju? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




indy_25 -> RE: Ginekologija- KBC Dr Dragiša Mišović (12.10.2011 15:14:08)

Ja se bas pitala jel stara micketta ili neka nova i htjedoh da je upitam al skontah da je stara kad sam vidjela kad je dosla na rr [sm=smiley1.gif]. Micketta [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




micketta -> RE: Ginekologija- KBC Dr Dragiša Mišović (12.10.2011 15:19:57)

zene [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]

tu sam, tu sam, pratim ovu temu redovno :-)




Ana RR -> RE: Ginekologija- KBC Dr Dragiša Mišović (12.10.2011 15:28:28)

A ja nisam ni skontala ko je napisao post [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image] luda ja!

Micketta [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Snelle -> RE: Ginekologija- KBC Dr Dragiša Mišović (12.10.2011 15:29:32)

Mick, menjaj tiker! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




Nensi* -> RE: Ginekologija- KBC Dr Dragiša Mišović (12.10.2011 17:08:26)

Ovo je super za tate da mogu da gledaju svoje bebice [sm=bravo.gif]
Mame su ionako tu,jer je u Misovicu obavezan baby friendly.

Mick [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




vision -> RE: Ginekologija- KBC Dr Dragiša Mišović (24.10.2011 17:26:43)

Porodila sam se 16.10. u ovoj divnoj ustanovi.
Bezgranicno hvala svima koji su se tamo brinuli o nama! Posebno dr Gordani Radunovic (najdivnijoj doktorki koja postoji)!!
Mislim da ovakav komfor ne postoji ni u privatnim bolnicama. Stvarno savrseno!




ijekic -> RE: Ginekologija- KBC Dr Dragiša Mišović (25.10.2011 13:30:30)

Drage moje! Porodila sam se 28.09.2011. Prijem: papirologija, predajete analize koje imate urađene, presvlačenje u njihovu spavaćicu i dobijate papuče. Nosite sa sobom ličnu higijenu, mobilne, uloške, vodu i keks. Kao starija drugorodka (39 god) sa prethodnim carskim rezom čekao me je još jedan pa sam primljena na odeljenje patologije. Sobe su dvokrevetne sa kupatilom. Sve je čisto, toplo, osvetljeno. Sestre jako ljubazne i pozitivne. Odradi se pregled, popunjava se karton, uzimaju se karlične mere, EKG. Hrana je tipična bolnička, nije baš ukusna ali za par dana se neće umreti od gladi, ionako sve imamo višak kg-a koji treba skinuti. Do kraja dana dolazi anesteziolog da vas upozna sa opcijama (totalna/spinalna) ili epidural za prirodni porođaj, pa se treba odlučiti. Ja sam se odlučila za spinalnu anesteziju. Operite kosu jer narednih dana nećete moći. Par puta rade CTG tokom dana. Kada dođe red za porođaj procedura je sledeća: dolaze po vas, uzimate sve stvari idete na 3. Sprat. Pitaju za alergije isl. Obriju vas ako to niste odradili i odrade klistiranje. Jedino mrežaste uloške nosite sa sobom a sve ostalo ostavljate u kesi obeleženo. U predporođajnoj sali vas kače za CTG, dobijete braunilu neku infuziju, inekciju, kateter a obilazi vas anesteziolog i sestrice. Dolaze po vas i odšetate do operacione sale, kače vas na aparate, spremaju kiseonik... Anestezilog vam opisuje sve šta treba da vam radi: „lezite na bok, savijte noge u kolenima a glavu što više savite ka grudima. Osetićete oko kičme malo hladno jer brišem tu oblast...a sada ćete osetiti mali ubod“, tako je i bilo, malkice zaboli kraj. Ubrzo osetite toplinu u nogama i kako gubite osecaj u njima , u kukovima, bedrima.Kada se uvere da deluje počinju. Brisanje jodom, pokrivanje zelenim platnom isl. Ništa ne osetite, jedino ljuljanje sopstvenog tela od rada koji se nad njim vrši. Kad se dođe do bebice, osetićete mali potisak doktorove ruke ispod rebara. Bebu mere, čujete podatke, bebin plač, donose je na upoznavanje sa vama. Posle toga sređuju ranu. Sve u svemu traje oko 2-2.5h. Prebacuju vas na intenzivnu negu na par sati. Anestezija popušta, bol se pojačava, ali možete zatražiti nešto protiv bolova. Zatim vas prebacuju u sobu u kojoj ćete biti naredna 4 dana, i donose bebicu u malom krevecu. Prikopčani ste na infuziju sa terapijom, Kateter, merenje pritiska. Ustajete sledeći dan , zbog spinalne anestezije. U prepodnevnim satima su redovne vizite, sestre koje daju terapiju, pedijatrijske sestre koje redovno kupaju, prepovijaju i dohranjuju bebu dok mleko ne nadođe. Hrana standardna bolnička, tek sutradan se dobija čaj.“Nulti dan“ je dan porođaja carskim rezom, a „četvrti dan“ je dan otpusta ako je sve OK. Zaključak: ČISTO, TOPLO, OSVETLJENO, NE NOSITE SA SOBOM KOFER SA POTREBŠTINAMA, NIJE PORODILIŠTE MASOVNE PRODUKCIJE, TOPLA PRIJATELJSKA ATMOSFERA. SVO OSOBLJE JAKO USLUŽNO, PROFESIONALNO, PRIJATNO. JA SAM PRE-PREZADOVOLJNA I ZA SVAKU POHVALU SU SVI I SVE VEZANO ZA TO PORODILIŠTE. Ja sam vođena i porođena od strane DR. Golubovića kojeg sam upoznala prvi put par meseci pre toga na prvom pregledu, bez ikakve veze i preporuke. Predivna osoba i kako čovek i kao doktor, posvećen i empatičan. Hvala mu.




SRELE -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (2.11.2011 10:51:05)

pOZDRAV SVIM TRUDNICAMA I OSTALIM DAMAMA
Ja vodim trudnocu kod dr Zivaljevic u DM, do nje sam dosla preko veze tj.jedne babice,jer nisam bila zadovoljna vodjenjem trudnoce u DZ.Sada sam u osmom mesecu,zelela bih tamo da se porodim,bilo ko od njih da me porodi,tj. ko bude dezuran tada,ali imam problem jer mogu da me vrate,jer su cesto pretrpani i cuvaju po neko mesto za svoje veze. Znaci treba castiti. Znam da se mnoge sada nece sloziti samnom,ali to je cinjenica u nasem drustvu i sama radim u zdravstvu. Ne znam koje su to sume i kako funkcionise, pa da li neko ko se porodio tamo moze da mi opise kojim putem su se tamo porodile i kako to funkcionise?
Hvala unapred.




lesica -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (2.11.2011 10:56:01)

Srele,a zasto ne bi otisla kod doktorke Zivaljevic 1-2 privatno,ako se plasis da nece biti mesta,pa da vidis da se dogovoris sa njom oko porodjaja. Ja sam se pre godinu i po tamo poradjala bez ikakve veze,potplacivanja,cascavanja ili bilo cega s tim da sam celu trudnocu vodila tamo samo uz uput iz doma zdravlja bas iz razloga sto sam bila nezadovoljna azurnoscu u istom.




SRELE -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (2.11.2011 15:05:02)

Pa hocu,pitacu je sutra na kontroli samo ta babica preko koje sam dosla do doktorke kao kaze da ocekuju cast. Ja pre toga nisam ni mislila nikoga da potplacujem, bolje svom detetu da pruzim,ali posto sam se opredelila i za epidural, a tamo je besplatan,bojim se da ne kazu da nema mesta,jos je meni termin 7 januar, Nova god., guzva... A ko je tebi vodio trudnocu, a ko te je poradjao?




lesica -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (2.11.2011 17:03:42)

Meni je trudnocu vodila dr Eric,a posto mi je poradjaj trajao dve smene u prvoj su bili dr Jakovljevic i jos jedan doca kome ne znam ime,a porodili su me dr Pepic i dr Micic. I bile su neke fine babice. I anesteziolog * 2 (dve smene [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) Upoznah ja sve zaposlene tamo za tih 8 sati koliko sam bila na porodjejnom stolu. Mene je moja dr obisla dva puta nakon porodjaja,i nije bilo ni govora  o tome da je castim,prosto je zena stavila do znanja da bi to bila uvreda za nju. 




SRELE -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (2.11.2011 22:27:23)

Hvala ti,sutra cemo jos da vidimo sta ce biti.




SRELE -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (4.11.2011 10:25:02)

doktorka sve prica u tom pravcu kao da cu se tamo poroditi,pa se nadam tome,e sad ko moze garantovati,jel.... nego sam se rastuzila,jer ne znam da li cu moci epidural,jer kada mi je anesteziolog pogledale kicmu rekla je da mi se ne pipa taj prostor lepo i da nece biti jednostavno




lesica -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (4.11.2011 11:01:57)

Ma samo lagano,bar koliko sam ja videla anesteziolozi su zaista sjajni i strucni i samo uz dobru saradnju sa njima sve ce biti ok. Bitno da ti sve analize koje ces odraditi ili si odradila omogucavaju epi a sve ostalo su samo sitnice. Srecno,i uzivaj u trudnoci do dana D!




SRELE -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (7.11.2011 18:13:51)

hvala Lesice[sm=smiley1.gif]




tatjana1985 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (9.11.2011 13:53:00)

Zdravo drage trudnice , evo ja sam nova na forumu [sm=bravo.gif] i takodje planiram da se porodim u porodilistu DM . ,vec sam procitala dosta korisnih stvari kod vas na forumu nadam se da cu naci jos nesto korisno do mog TP. POZDRAV[sm=nosecka.gif]




Nensi* -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (9.11.2011 22:45:33)

Srele,i ja sam se porodila u DM,porodila me Dr. Maja Antic,i nisam ni dinar dala,tako da mislim da nema potrebe za cascavanjem [sm=smiley1.gif]




SRELE -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.11.2011 14:26:03)

Pa super, nadam se samo da ce biti mesta, da me ne vrate. Jel si na epidural, jer ja bih htela, medjutim kao slabo mi se pipa taj prostor izmedju kicme,pa nece biti jednostavno,tako da ne znam..




Ana RR -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.11.2011 14:30:57)

Srele, mene je porodila baš dr. Živaljević. Dan ranije sam bila na kontroli i pošto se beba već jako nisko sputila i bila sam otvorena rekla mi je da dođem sutra uveče da me primi u porodilište. To veče sam se i porodila, uz epidural. Sve pohvale za osoblje bolnice (izuzetak su sestra Jelena i pedijatrijska sestra Javorka).




Nensi* -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.11.2011 14:50:28)


IZVORNA PORUKA: SRELE

Pa super, nadam se samo da ce biti mesta, da me ne vrate. Jel si na epidural, jer ja bih htela, medjutim kao slabo mi se pipa taj prostor izmedju kicme,pa nece biti jednostavno,tako da ne znam..


Ja sam isla na carski,bila sam u spinalnoj anesteziji koja se isto daje kao i epidural,anesteziolog je imao problema da mi je da jer sam mnogo bila otekla,ali je ipak iz nekoliko puta uspeo,sto govori da su jako strucni sto se toga tice [sm=smiley1.gif]




Laki BG -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.11.2011 23:03:27)

Zdravo drage trudnice i mame,

Nova sam na forumu, pa da i ja nesto napisem :)
Kod doktorke Zivaljevic si mozda trebala da krenes 2-3 godine pre trudnoce, kako bi ti uzela dovoljno para i eventualno ti ulila malo nade da ces se poroditi u Dragisi. Ja sam trudnocu vodila od 4.meseca u Dragisi, kod Dr Simonovic, divna zena, zaista bez primedbi. Kada sam trebala da se porodim, moja doktorka je bila na odmoru, ali mi je receno da necu imati problem, posto sam njihov pacijent (tj vodila trudnocu kod njih). Bilo je cupavo za mesto ali me je na jedvite jade Dr Zivaljevic primila kasno, veoma nadmena???, prepuna sebe, ja kao da sam nepismena, sa neke planine sisla-eto tako me je tretirala, pri pregledu gruba. Ok, mislila na mene i vracala posoto sam bila uplasena pa da se jos vise ne isprepadam-naglasavam TU JE BILA U PRAVU! Zaista. Dakle, noc u pripremi, kontrakcije sve jace, babice grozne, grozne, grozne, nisu htele da me pogledaju. Nikakvu indukciju mi nisu dali, niti bilo sta da ubrza otvaranje koje je bilo jako sporo...NAGLASILA BIH DA SAM PROBILA TERMIN 5 DANA. Konacno, pred zoru me klistiraju, inace su mi u obe ruke greskom zaboli braonile od kojih nisam mogla da mrdnem sakama, babica nije htela da izvuce braonilu visak. Odlazim na sto, izbezumljena, priznajem..jesam bila nezgodan pacijent jer sam bila jako uplasena...ali mislim da su se oni skolovali da rade sa svakakvim pacijentima.
I tako, prvo dobijam injekciju bensedina da se smirim, pa mi vade braonilu viska i oslobadjaju ruku, pa epidural (anesteziolog super, neka starija zena, mada sam je videla kako sl dana na intenzivnoj sa Dr Zivaljevic komentarise nesto u vezi mene...nije izgledalo da je pozitivno)...ctg uredno nakacen....Zavrsava se smena, doktorka odlazi, naglasavam da nije ni pomislia da proveri da li je sa bebom sve ok, s obzirom da sam probila termin toliko. Meni se obraca Dr Golubovic, ok je skroz, objasnjava da ce me poroditi lekari iz smene koja dolazi (a da, poradjali su pre mene i neke devojke koje su imale manje kontrakcije nego ja, indukcija je cudo :))
Dolazi zena zmaj, Dr Maja Antic, pregled fenomenalan, laku ruku ima:), bez panike, bez ijednog znaka da je frka, saopstava mi da moraju da mi rade carski rez....mali se umotao oko vrata vrpcom, pokakio u vodu i napravio mulj! Nije smelo da ceka! ONA MU BUKVALNO SPASAVA ZIVOT, nije prodisao kada se rodio, devojke koje su bile u sali kazu da je bio zelen, da su ga reanimirali...znaci- za dlaku! E sada, tako divna trudnoca, sve je bilo ok...i onda ovakav zavrsetak, pa da je bilo sto je izbegnuto-to je da odrobijas nekog! Sve ostalo je bilo divno, zaista, sestra Jelena na intenzivnoj-e ona prvu noc para vredi! :) Ali onda pomislis, pa i na poljani da se porodis, bolje je nego da ti je zivot deteta ugrozen. Konsultovala sam se sa ljudima koji su strucni, ne pricam napamet, ovo nije smelo da se desi, nigde, a ne u ovako savremenoj ustanovi. Tako da, sve pohvale za Dr Maju Antic, za Dr Antica, Dr Simonovic, Dr Puric (i ona je supr)- oni su zaista divni! Ostale nisam imala prilike da upoznam, osim Dr Zivaljvic...za koju je bolje da vise nista ne napisem.
Ajd da ne budem ovako ostra, mozda zena i nije kriva sto se nekoga tice, meni jeste! Glava mog deteta je bila u pitanju i naravo, subjektivna sam.




Ana RR -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (11.11.2011 10:36:19)

Laki, baš mi je žao što imaš loše iskustvo. Hvala bogu pa je sve prošlo kako treba.

Mene je eto porodila dr Bilja, doduše kod nje me poslala moja privatna doktorka jer su njih dve prijateljice (a i moju doktorku svi u Mišoviću poznaju) ali pre mene je primila 4 porodilje i sve su imale isti tretman kao i ja.




Laki BG -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (11.11.2011 12:16:43)

Pa evo i moju snaju je bas nocas porodila, takodje je zadovoljna kao ti...
Ali generalno se o njoj vazi ta prica, da voli da joj se dolazi privatno.
Ja mislim da sam joj ja isla na zivce i moj suprug takodje. On je tek bio uspanicen, verovatno i naporan....ali sve u svemu, zao mi je mog detea, on se jako namucio i mogao je da ima stravicne posledice.
Svi doktori su nam rekli da smo imali mnogo srece.
Njemu se kao posledica takvog mucenja pojavio edem na centralnom nervnom sistemu (koji se Bogu hvala povukao), tako da zaista ne mogu da krivim sebe zbog svega toga, ipak je doktor taj koji mora da brine o nama...pa kada sam vec primljena, mogla je da mi da indukciju, neku vaginaletu za brze otvaranje.
Znas, taj mulj iz koga su ga izvukli, ne pravi se to za pet minuta.
Ok, moze da se zamota vrpcom oko vrata kada krenu kontrakcije, ali kada se probije termin (koliko ja znam), opasnost je veca da se plodova voda zamuti i da to izazove smetnje kod bebe u toku boravka u njoj.
Ali zamisli groticu koji nije prodisao...
U toku noci jos jednu bebicu su reanimirali, i cujes ti sta se desava, trnes, treses se, sve jedno sto nije tvoje dete...pa kad zakmeci, a tebi suze same od sebe krenu.
Super je to porodiliste, oni su mi lepo vodili trudnocu, napisala sam. Samo smo mi imali takvu situaciju koja nas je izbezumila, ali Boze zdravlja, i drugu bebu bih tamo rodila (sada ce sigurno biti carski i zakazano).




vision -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (11.11.2011 13:42:27)

Ej, Ana!! Koja ti je ta Javorka? I mene je jedna nervirala, ali ne znam kako se zove! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
A sestra Jelena? Jel to babica sto ti je bila na porodjaju, onako crna...?
Mislim da su nam iste osobe bile izuzetak od idile koja se dozivi tamo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>