RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


mlada_mama -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (21.12.2012 19:01:15)

Može li neko da mi kaže ako znate, kakva je procedura da se strani državljanin porodi u ovom porodilištu? Da li uopšte postoji opcija, kako to ide, šta sve treba? Hvala




Snelle -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (21.12.2012 19:24:56)

Pretpostavljam da može ali bi onda platio kao porođaj u privatnoj klinici, jer to ne pokriva njegovo osiguranje, tj. porođaj u drugoj zemlji. A opet nema garancije da će biti mesta kod njih kad dođe vreme za porođaj.




Mara. -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (24.12.2012 12:50:00)

Meni je trudnocu vodio Nikitovic, od pocetka kada sam prokrvarila do porodjaja, porodila sam se carskim rezom, beba je imala 4800 a i prenela sam, sve u svemu samo reci hvale, veoma prijatan, odgovoran doktor. Ne prica mnogo, ali to sto kaze je zaista tako, uvek je u guzvi, pune su mu ruke posla aali to sto te pregledao samo nekih 5-10 min nemoj da te zavara, detaljan je dosta iako ce ti se mozda nekad uciniti drugacije.




Snelle -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (24.12.2012 13:04:09)

Ja sutra idem na drugu kontrolu kod dr Nikitovića. Prošli put je bio baš pričljiv i raspoložen, a kad sam odnela nalaz urinokulture jedva je nešto progovorio, ali verovatno zato što je bio u užasnoj gužvi.




Snelle -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (24.12.2012 18:36:37)

Zna li neko koji autobus ide do DM-a?




adulence -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (24.12.2012 18:41:20)

pa ne znam iz kog kraja ali idu 78 i 94...




Snelle -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (24.12.2012 19:45:51)

Nije važno iz kog kraja, jer sam ja iz Obrenovca, pa svejedno moram da se dovučem prvo do Beograda. A odakle idu busevi? 78 beše prolazi gazelom ili sam ja nešto pomešala?




Snelle -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (24.12.2012 20:03:34)

Videla sam na Plan plusu, najviše mi odgovara da sačekam na stanici kod železničke stanice. Hvala adulence [sm=smiley1.gif]




adulence -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (24.12.2012 22:04:35)

nema na cemu snelle ,ajde pa javi kako je bilo...




bitizdrav -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (11.1.2013 8:39:35)

Cao svima,[sm=bravo.gif] treba da se porodim februara u Dragisa Misovic, pa me zanima iskustvo nekoga ko je skoro prosao, koliko sam citala na ovoj temi, stvari moras da nosis u kesi a ne u torbi, dobijas njihovo sve, sem licne higijene...pisite mi sve sto moze da koristi...[sm=smiley1.gif]




sasaaa -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (16.1.2013 8:52:30)

Zdravo, bila sam na kontroli u DM inace sam 37. nedelja trudnoce, dr Maja Antic mi zakazala uz tek za 2 nedelje. Uopste me nije pregledala niti pomenula ctg sto mi je malo cudno. Kad su vas pregledali rucno? Da li idete na ctg,u mom dz nema ctg. Jos mi rekla da uradim ks i sa tim rezultatima da dodjem jedan dan u 12.30 na razgovor sa anesteziologom. Da li treba za epidural neka posebna analiza ili obicna ks? Ne bih da me bockaju ponovo...

Bitizdrav i meni je termin u februaru [sm=nosecka.gif] koliko sam shvatila dobijas njihovu spavacicu i papuce, a ostalo nosis sve kao i za druga porodilista. Nosi se u kesi. Citala sam da nema potrebe za bade mantilima. Bilo bi lepo da neko ko se skoro porodio ostavi sveze utiske!




mali svrca -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (16.1.2013 16:42:48)

Pozdrav devojke!
Ja sam se u decembru porodila u DM i blago receno odusevljena sam! Porodila sam se carskim rezom, ali sam se odlicno oporavila i posle tri dana sam sve zaboravila. Trudnocu mi je vodila Dr Maja Antic (ona me i porodila) i imam samo reci hvale za nju. Prijatna i profesionalna, jednostavno i ako nije mnogo pricala ja sam joj verovala. Nije me pregledala ni radila ctg do 39 nedelje uz objasnjenje da se na UZ-u sve vidi. Uradi krvnu sliku, biohemiju, urin, UK, briseve, krvnu grupu i hepatitis (to ti sve treba za porodiliste) pre odlaska kod anesteziologa (za njega trebaju rezultati krvi). Za porodiliste je bitno da rezultati ne budu stariji od mesec dana.
Nisam imala kontakt sa drugim doktorima, ali sam cula da su svi manje vise ok. Sestre su super, uvek ti stoje na raspolaganju, pedijatrijske su uvek tu za sva pitanja u vezi bebe....
Od stvari dobijes spavacicu, papuce i bade mantil. Treba da poneses dokumenta (licnu kartu, zdravstvenu rezultate) peskire, neseser sa potrebnim stvarcicama za licnu higijenu, mrezaste uloske (3-4 pakovanja), mrezaste gacice, pakovanje pelena za bebu, vodu i plazmu. Ja sam nosila carapice ali mi nisu trebale jer je pretoplo..
Ako te jos nesto zanima a ja sam preskocila slobodno pitaj.




adulence -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (16.1.2013 20:23:55)

evo i ja da napisem,mada mslim da sam vec pisala porodila sam se u decembru prezadovoljna,svi kada slusaju o tom periodu,pitaju me :"zeno jel si ti bila u bolnici i porodila se,pricas kao da si bila na mini putu"...koga sta zanima neka pita na raspolaganju sam...




mali svrca -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (16.1.2013 21:24:28)

Ista prica, ja bas mrzim doktore i bolnice, ali tih 5 dana koliko sam tamo provela nisam imala osecaj da sam u bolnici.




sasaaa -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (17.1.2013 8:41:25)

Hvala devojke, sad samo da nas prime kad krene taj trenutak [sm=bravo.gif]




bitizdrav -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (17.1.2013 9:47:34)

Hvala devojke na odgovorima,[sm=bravo.gif] meni trudnocu vodi dr Biljana Zivaljevic privatno, ali nece me ona poroditi,jer vise ne radi tamo, ja u ponedeljak idem tamo na pregled i treba da idem na razgovor sa anesteziologom, recite mi jel su posete dozvoljene samo za tatu ili moze jos neko da dodje i imam jedno pitanje koje nije direktno vzano za dragisa misovic, vec je u vezi sa onim paketom sto daju pri otpustu, da li on sadrzi onu cvrstu dasku za prepovijanje bebe, sto moze na krevetac da se stavi, ili je to neka musema-podloga za presvlacenje bebe..
A sto se tice analiza koje se treba odraditi pred porodjaj, da li se one mogu odraditi tamo kod njih u laboratoriji ili bilo gde da ih odradimo..




nela79 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (17.1.2013 10:09:01)


IZVORNA PORUKA: bitizdrav

Hvala devojke na odgovorima,[sm=bravo.gif] meni trudnocu vodi dr Biljana Zivaljevic privatno, ali nece me ona poroditi,jer vise ne radi tamo, ja u ponedeljak idem tamo na pregled i treba da idem na razgovor sa anesteziologom, recite mi jel su posete dozvoljene samo za tatu ili moze jos neko da dodje i imam jedno pitanje koje nije direktno vzano za dragisa misovic, vec je u vezi sa onim paketom sto daju pri otpustu, da li on sadrzi onu cvrstu dasku za prepovijanje bebe, sto moze na krevetac da se stavi, ili je to neka musema-podloga za presvlacenje bebe..
A sto se tice analiza koje se treba odraditi pred porodjaj, da li se one mogu odraditi tamo kod njih u laboratoriji ili bilo gde da ih odradimo..


Dobija se podloga za prepovijanje beba koja staje u torbu koju takodje dobijas.




bitizdrav -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (17.1.2013 10:35:35)

Nela 79, ako sam te dobro razumela,to nije ona cvrsta podloga sto staje na krevetac,cim moze da stane u torbu manja je ili gresim..




bitizdrav -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (17.1.2013 10:36:38)

Setila sam se jos jednog pitanja vzano za Dragisa Misovic, kako se tamo radi klizma, da li sa cepicima ili crevom...




Snelle -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (17.1.2013 12:43:31)

1. Klistiranje se radi crevom
2. Posete su samo za tate (barem je tako bilo pre 3 godine)
3. Analize nije moguće raditi kod njih već u svom DZ ili privatno




adulence -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (19.1.2013 10:29:32)

posete jesu samo za tate mada taj dan kada sam se ja porodila prvo je dosao mm pa mi je onda bila i mama,pustise je,a i devojci do mene su bile neke zene mislim da joj je bila sveki...




Ana RR -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (19.1.2013 11:10:30)

IZVORNA PORUKA: bitizdrav

Nela 79, ako sam te dobro razumela,to nije ona cvrsta podloga sto staje na krevetac,cim moze da stane u torbu manja je ili gresim..



To je samo deblja mušema za torbu.




sasaaa -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (19.1.2013 17:19:33)

Meni je dr Antic rekla da anesteziolog radi svakog dana u 12.30 u sobi 103. Nisam proveravala da li se zakazuje? Ceka li se na prijamnom salteru ili se ide u tu sobu? Koliko mi je rekla samo treba poneti rezultate ks? Ja planirala da odem u ponedeljak...




adulence -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (19.1.2013 19:52:13)

Ne zakazuje se samo odes u tu sobu sa ks...




Snelle -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (19.1.2013 22:45:37)

Ne znam da li je iko napisao, ali, kad krenete na porođaj, obavezno skinite sve od nakita, i nokti ne smeju biti nalakirani.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>