RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


NadjaO -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (19.8.2013 13:19:34)

Ako uzmem u obzir dugi niz godina provedenih u zdravstvu,neminovno je i da ponasanje kolega bude bolje opazeno.Pogotovo ako govorimo o daleko komplikovanijem radnom mestu nego sto je divan posao negovanja beba i po koja data injekcija.
-Ako se desi da boja plodove vode bude alarmantna za hitan porodjaj i to potraje duze od 8h-do dolaska dnevne smene,jer vi nemate "svog lekara"...
-ako beba zavrsi na intenzivnoj a niko vas o tome ne obavesti pod izgovorom da treba da se odmorite...
-ako vase prvo ustajanje iz kreveta bude bez ikakvog nadzora i pomoci jer im je "dosadilo da stalno rade jedno isto"...
-ako vam terapijska lista bude zamenjena sa listo duge porodilje a to niko ne primeti...
-ako zbog nemarnosti i nestrucnosti sestara zaduzenih za laktaciju budete primorani da prekinete dojenje a krajnji ishod bude incizija dojke...
Takodje,ako se porodite u zimskom periodu budite spremne na izuzetno hladna kupatila.

Mislim da ovakvi i slicni problemi nikako ne bi trebalo da se zanemare i istolerisu samo iz razloga sto smo navikli da "svugde ima svakakvog osoblja"!Svi znamo i da je problem daleko ozbiljniji od lose hrane u bolnicama.Na zalost,niko ne snosi posledice za takve postupke!
Zbog izuzetno loseg licnog iskustva ne preporucujem ovo porodiliste,sto nikako ne znaci da treba da budete istomisljenici.
Cekamo drugu bebu i nadamo se da cemo ovog puta napraviti bolji izbor.
U svakom slucaju,koji god da bude vas,srecno i sve najbolje!




Snelle -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (20.8.2013 8:58:53)

Ja moram da kažem da sam opet bila prezadovoljna tretmanom. Naravno, nije bilo savršeno, bilo je stvari koje su ostavile negativan uticaj na mene, ali sve u svemu je bilo ok. Posebno sam oduševljena babicom koja me je porodila, ako se ne varam zove se Mirjana Prvulović. Ophodila se prema meni kao što bi se majka ophodila prema svom detetu. Urgirala je da mi daju epidural (nisu hteli) kada je videla da će ići teško prirodno i da grlić ne može da se skrati. Trudila se da me porodi a da mi ne radi epiziotomiju i uspela je. Stvarno sam joj neizmerno zahvalna. Ona je po meni oličenje onoga kako treba sve babice da se ponašaju, puna razumevanja, ljubavi....A zamerku imam na medicinskog brata koji mi je oblačio dete za odlazak iz porodilišta. Toliko je bio bezobrazan, neučtiv i bahat, a sve uvijeno, indirektno....ma nemam reči!




sanja 92 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (21.8.2013 1:51:49)

Pa dobro Nadja,bas me zanima kako ce ti biti u nekom drugom porodilistu i obavezno da nam preneses utiske,zelim ti sve najbolje da porodjaj prodje sto lase u sta ne sumljam.al ako pogledas realno nigde nije idealno i za svako porodiliste postoji zamerka sto je i normalno jer svaka od nas ima razlicita ocekivanja.ne moze svima sve da se svidi,al isto tako mislim da je osoblje porodilista kljucno za ugled,istog.zivim u Zemunu i porodiliste mi je na 5 min,al sam imala lose iskustvo sa jednim dr o cemu sam pisala na drugoj temi,te sam ga izbegavala u sirokom luku plaseci se da taj dr. ne bude na porodjaju,a mnoge zene imaju super iskustva.opet cu ponoviti da osoblje igra glavnu ulogu!!!




NadjaO -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (21.8.2013 18:16:00)

Apsolutno se slazem da osoblje ima kljucnu ulogu.Mada,kad sve ide "glatko",daleko lakse se i zanemaruju propusti.Nadam se da cemo ovog puta imati vise srece.U svakom slucaju,prenosim utiske,verujem pozitivnije ...




Nify -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (23.8.2013 13:24:37)

Pozdrav svima. Treba da se porodim u Misovicu krajem septembra pa me zanima ako neko zna da li oni imaju ugovor sa nekim za maticne celije ili mogu da biram koga hocu?




pahulja76 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (29.8.2013 15:22:34)

iscitah ja koliko sam mogla i sad imam par pitanjca-koliko sam shvatila od stvari se nose licna higijena, mrezaste gacice i mrezasti ulosci, peskir, sapun, voda(i casa), keks/stapici, ostalo dobijate tamo i pelene za bebu... e sad, interesuje me da li ima zena na forumu koje su isle na planirani CR, da li se isti radi tog dana kada vas prime i koliko se ostaje posle CR-a u bolnici (posto sam se prosli put porodila u N. frontu)?
i jos nesto, na kojoj opstini se prijavljuje dete rodjeno u DM? (Anchi?)




Ana RR -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (31.8.2013 21:22:33)

Pahuljice, za CR ne znam, ja sam se prirodno porodila. Dete prijavljuješ na opštini Savski venac. Za stvari koje nosiš si dobro napisala, nemoj preterivati jer ti sve može neko doneti posle, ponesi samo najbitnije.




pahulja76 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (31.8.2013 22:58:02)

:-* [sm=smiley27.gif]




@leptir -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (6.9.2013 8:52:36)

Zelim samo da ti kazem, ako ti nesto znaci, da nisi sama u svom razocarenju prema DM, i da u svakom zitu ima kukolja.. ja pre dve godine nisam imala srece sa ovom bolnicom, odbacili su me kao kuce, jer im je trebao krevet za nekohg drugog, ili nisu bili dovoljno strucni (kako bolnica to uopste moze sebi da dozvoli?), niko mi ne veruje da su me slagali za rezultate i preplasili da mi je zivot ugrozen (i to licno Maja Antic, gledajuci me u oci) itd..i poslali u visegradsku...nikad to necu zaboraviti.. sada sam pred terminom i poradjacu se u frontu.. pozz




NadjaO -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (10.9.2013 11:17:02)


IZVORNA PORUKA: Nify

Pozdrav svima. Treba da se porodim u Misovicu krajem septembra pa me zanima ako neko zna da li oni imaju ugovor sa nekim za maticne celije ili mogu da biram koga hocu?

Nify,najbolje bi bilo da to pitas nekog od lekara u DM.Nadam se da imas nekog ko ce ti obezbediti sigurno mesto u porodilistu kad krene porodjaj,u suprotnom-sigurno znas da je to lutrija pa samim tim i eventualno sklapanje ugovora sa odredjenom firmom za maticne celije.Srecno,i sve najbolje!




xxxyy -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (11.9.2013 0:25:52)

Cao svima,

Posle arskog reza ostaje se cetiri dana u bolnici, tj. cetvrti dan vec ides kuci posle podne. Sto se tice maticnih celija mozes da zakljucis ugovor sa kim zelis, bar je tako bilo prosle godine. zelim vam puno srece svima. Meni je ovaj forum pomogao mnogo, bas sam bila uplasena pred porodjaj, a ovde su zene pisale samo divne stvari o ovom porodilistu i to mi je mnogo pomoglo odlicno sam prosla i jako se brzo oporavila i mislim da je porodiliste odlicno i da u Sriji ne postoji bolje. Ne dozvolite da vas iko mraci negativnih iskustava uvek ima...ali mialim da nije lepo pisati o tome na takav nacin, tacno je da vracaju i cinjenica je da ti trea veza da i sigurno upao ali to samo ako je velika guzva i to se ne desava tako cesto. A to da menjaju nalaze pacijentima... u to ne verujem mislim da su vrlo uigrani i savrseno i orgaizovani i disciplinovani




@leptir -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (11.9.2013 7:29:15)


IZVORNA PORUKA: xxxyy

Cao svima,

Posle arskog reza ostaje se cetiri dana u bolnici, tj. cetvrti dan vec ides kuci posle podne. Sto se tice maticnih celija mozes da zakljucis ugovor sa kim zelis, bar je tako bilo prosle godine. zelim vam puno srece svima. Meni je ovaj forum pomogao mnogo, bas sam bila uplasena pred porodjaj, a ovde su zene pisale samo divne stvari o ovom porodilistu i to mi je mnogo pomoglo odlicno sam prosla i jako se brzo oporavila i mislim da je porodiliste odlicno i da u Sriji ne postoji bolje. Ne dozvolite da vas iko mraci negativnih iskustava uvek ima...ali mialim da nije lepo pisati o tome na takav nacin, tacno je da vracaju i cinjenica je da ti trea veza da i sigurno upao ali to samo ako je velika guzva i to se ne desava tako cesto. A to da menjaju nalaze pacijentima... u to ne verujem mislim da su vrlo uigrani i savrseno i orgaizovani i disciplinovani


Ako se ovo odnosilo na moj komentar, vazno je da znas sledece-nigde nisam napisala da u dm m e nj a j u nalaze pacijentima, citaj malo pazljivije. To bi tek bilo neoprostivo. Rekla sam da me dr Maja Antic slagala za rezultate, usmeno, gledajuci me u oci. Svoje rezultate, pismeno, tj.nalaze mi tada jos nisu bili pokazali. Niko nikoga losim iskustvom ne treba i ne zeli da uplasi. Forum sluzi za razmenu svih iskustava, ne samo lepih. Bas naprotiv, kada zena ima lepo iskustvo i podeli ga, dovoljni su joj i samo smajlici drugih da nastavi da se oseca lepo, a kada zena ima lose iskustvo i hrabrost da ga podeli, onda joj mnogo znaci da bar neko kaze Nisi sama, potpuno te razumem. To se zove podrska. Dobra iskustva su tu da nas jos vise ohrabre, a ova druga upozore, a ne uplase.
I jos nesto, DM jeste super uredjena bolnica, a bila bi jos bolja da nije tako da je 'tacno da vracaju i da ti treba veza'. Onda nije vazno, ako se to bas tebi desi, koliko je to cesto.





Ivana00 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (6.11.2013 20:55:35)


IZVORNA PORUKA: *boka*

I mene su porodili doktorka Puric i doktor Djekic i imala sam savrsen porodjaj! Narucujem jos dva ista [sm=smiley1.gif] Moram da iscitam malo ovu temu, pa cu vam preneti i moja iskustva. Inace, u Misovicu sam provela veci deo trudnoce nego kod kuce, jer sam tri puta lezala na patologiji, odrzavala sam trudnocu, tako da sve lekare i uslove jako dobro poznajem. To mi je bila druga kuca tokom trudnoce [sm=smiley36.gif]


Motam sada da obavestim sve buduce mame o momiskustvu!!! Mene je poradjala dr Milica Puric i mogu da kazem da je FENOMENALNA!!!! Divna zena, prijatna, strucna, ljubazna, ma nemam reci!!! Sada sam opet trudna i ona mi vodi trudnocu. Ono sto je odlicna stvar je to sto ona sada radi i privatno, pa idem kod nje u ordinaciju. Divan prostor, stucno i ljubazno osoblje. Sve naj, naj, naj za dr Milicu Puric!!!! Topla preporuka!!!




adulence -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (6.11.2013 21:00:16)

Koliko to sve zavisi ja kada sam bila trudna,dve drugarice su mi rekle bezi od puricke...tako da ima raznih mislhenja,svakako mi je drago da si imala lepo iskustvo..




necapeca -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (7.11.2013 12:24:42)

Kada se zakazuje pregled? Treba mi termin za pregled u decembru, da li je rano da sada zovem, da li imaju rasporede dezurstava u ambulanti? Hvala!




Snelle -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (7.11.2013 13:41:42)

Zovi što pre! Ako su dežurstva određena, termini se razgrabe za čas.




necapeca -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (8.11.2013 12:12:57)

  Dezurstva za decembar ce biti odredjena sledece nedelje, Snelle hvala na savetu. Princip je isti kao pre dve godine, nisu nista menjali.




Sofija veks -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (14.11.2013 14:39:05)

Pozdrav svima od novajlije na ovom forumu

[sm=smiley1.gif]

Moze li mi neka od vas poslati u PP koji od doktora iz Drgise Misovica radi privatno, i u kojoj klinici?

Hvala puno unapred! [sm=smiley31.gif]




Masenka -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (18.11.2013 22:02:22)

I ja sa Dr Puric imam samo pohvale sjajna je!!!!




mrvica3011 -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (8.12.2013 13:57:07)

Dra
ge moje, zelim d
a podelim sa vama svoje iskustvo uvezi porodilista DM, koje je zaista prelepo.
Naime, trudnocu u bolnici mi je vodio dr. Djekic, koji nije ostavio na mene ni dobar, ni los utisak... Doduse, ja nisam imala nekih vecih problema u trudnoci, pa nije imao valjda sta ni da kaze.
Na porodjaju mi je bila ekipa dr. Pedje Jakovljevica i Sneze Popov i toliko su bili profesionalni i prijatni, da sam ostala bez teksta. Sve je proteklo brzo i lako, bitno je samo ostati sto pribraniji i slusati sta ti govore, jer je to sigurno najbolje za sve... I za bebu i za tebe i za njih :)
Ja sam bila spratu gde su prirodni porodjaji i u 97% sam prezadovoljna i sestrama i pedijatrijskim sestrama. Imaju doduse jednu koja je kao zaduzena za laktaciju i koja nije bas sama sa sobom, ali ostale su stvarno ok. Uvek se nadju kad ih zoves, nekad ne bas sa velikom voljom, ali i tada su ljubazne i bas se svi trude da budu na visini zadatka. Najvecu zamerku imam na cistacice, koje stvarno izbegavaju da rade svoj posao. U nasoj sobi nisu ni jednom za 4 dana ocistile kupatilo, ali zato nisu zaboravile da na vratima upisi kao da jesu svako jutro u 6:50. Nama su u vizitu dolazila dva pedijatra, od kojih je jedan crnogorac i veoma opusten lik. Stalno se sali i bas prenosii pozitivnu energiju i uliva poverenje.
Hrana je prava bolnicka :) ... Jela su stvarno prilagodjena potrebama vaseg organizma posle porodjaja, samo sto im kuvari nisu neki, pa ona ne ispadne ukusna.
Sve u svemu, kada bih se ponovo poradjala, opet bih isla tamo :) .
Toliko od mene za sada... :)




Ushtipak -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (17.1.2014 18:03:56)

Ja sam bila u Misovicu od decembra 2011 do februara 2012, na odrzavanju trudnoce, tako da sam upoznala sve lekare, sestre, babice i cistacice [sm=smiley1.gif]
Hrana se ne kuva u Misovicu, jer nemaju kuhinju od kada je izgorela zgrada Hirurgije gde se kuhinja nalazila. Dobijaju hranu iz Klinickog centra, za ceo KBC je ista, trudnice i porodilje dobijaju isto ono sto dobijaju i pacijenti na urologiji ili pulmologiji, samo dijabeticne naravno dobijaju posebno. Od hrane sme da se unese: mala voda, mali sok (velika pakovanja su zabranjena), upakovane grickalice i keksi. Mleko, voce i kuvana jela su zabranjeni, kao i sendvici, mekdonalds, pljeskavice, kolaci i slicno.
Licne stvari se unose u kesi, ne u torbi. Tasnu i odecu u kojoj dodjete neko mora da preuzme i odnese, tako da se prijem obavlja u pratnji, a ne samostalno (ne kazem da neka ide sama da se poradja, ali desava se [sm=smiley1.gif])
Kada sam ja bila tamo, sobe i kupatila su zaista cisccene jednom dnevno, sestre su namestale krevete, tako je bebi frendli, ali nije problem da sestra dete kupa, presvuce, nahrani, ponese da podrigne itd. ako majka ne moze ili je premorena, barem nijednu od nas nisu odbili tada.
Priprema za porodjaj je bila vrlo kulturna, sestra je bila vrlo ljubazna i pazljiva, ostavila me nasamo posle klistira, bio je tu i tus sa toplom vodom.
Jedinu zamerku imam na sestru iz intenzivne nege koja se inatila sa anesteziologom i nije htela da on ostavi pripremljen spric sa lekom protiv bolova za mene, a da ona samo da injekciju u odredjeno vreme. To radi anesteticar! vikala je. Obrati se mom sindikatu! On je pokusavao smireno da je ubedi, ali nije uspeo, tako da sam do jutra prste grizla od bolova. A vec sledeca smena su bile divne sestre... Ljudi su svuda isti, nekad ti zapadne dobrica, a nekad opasan kreten. Ako Bog da, porodicu se opet u Misovicu pocetkom aprila. Ipak mislim da imaju najbolje uslove. Da napomenem da nisam imala vezu, niti sam ikome dala mito. Za dva meseca koliko sam tamo bila, jedino sam za svoju slavu dala svakoj sestri sa patologije po cokoladu.




adulence -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (17.1.2014 18:12:49)

Ushtipak potpisujem svaku tvoju rec i ja sam imala zaista divno iskustvo u misovicu. I zelim ti da i drugi put imas joss bolje iskuatvo...




xxxyy -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (13.2.2014 9:26:07)

Cao svim! Htela sam da pitam da li neko zna da li se anestezija za CR može birati, tj. da li spinalna, opšta, epidural? Da li ako imaš jedan carski obavezno imaš i drugi?




necapeca -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (20.2.2014 11:12:58)

Pre dve godine, birala sam izmedju spinalne i opste. Dan pred CR posetice te anesteziolog sa kojim ces porazgovarati o izboru. Moj izbor je bio spinalna, iz par razloga- brzi oporavak, ne presece te iznenadna bol po prestanku dejstva anestezije, i mozda najbitnije, vidis bebu cim se rodi, a i cim je ocene i okupaju donesu ti je na poljubac tokom CR. Racunaj da je DM baby friendly, sto znaci da ce beba istog dana biti kod tebe, mada se neces ti brinuti o njoj.
Cim prodje dejstvo anestezije, trazi inekciju protiv bolova, daju diklofen. I savetujem da se ne junacis, trazi je, jer ces tako imati vise snage, lakse ces se kretati, sto znaci brzi oporavak, lakse ces ustajati sa kreveta, i uciti da brines o bebi.




Ushtipak -> RE: Porodilište - KBC Dr Dragiša Mišović (24.2.2014 14:13:04)

Samo da napomenem da u intenzivnoj nezi postoji citav koktel lekova koji mogu da se daju porodiljama, ukljucujuci i trodon injekcije, ali iz nekog razloga oni ne daju nista osim diklofenaka, a i to na kasicicu. Nisam sigurna zbog cega, jer znam da u drugim porodilistima daju sve i svasta protiv bolova, ali pomislila sam da je mozda zbog toga da mama ne bi bila "nakrcana" sedativima i da bi mleko bilo bolje za bebu? Eto, to mi je mala zamerka, nisam neki ljubitelj bola [sm=smiley1.gif]
Adulence, hvala na lepim zeljama!
Za mame koje idu na carski rez: u intenzivnoj nezi se ostaje 24h, a onda se prelazi na odeljenje. Tata moze da poseti mamu i na intenzivnoj nezi, a moze i da ode da vidi bebu u boksu. Posto se svaki posetilac oblaci u odelo, kapu, masku i navlaku za cipele i to u drugi komplet na svakom odeljenju, moj savet je da tata odmah ode da vidi bebu i slika je, pa onda sa slikicama dodje kod mame, da se ne bi sto puta svlacio i oblacio. Na odeljenju jeste bebi frendli, ali meni su se o bebi kompletno starali prvi dan i noc, a drugi dan kad sam pocela normalno da se krecem, tehnicar Marko me je obucio oko presvlacenja. Sto se dojenja tice, podrzavale su me i hrabrile, ali nisu me maltretirale i davale su dohranu kad sam trazila. Kasnije smo lepo dojili bez problema do godinu dana. Moram da kazem da nisam ocekivala da sestre dolaze kad beba dugo place, ali jesu dolazile, uzimale su ga iz kreveca i nunale i setale, i danju i nocu. Preporucujem da se odvratna palenta bez soli obavezno pojede!!!! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Ona sluzi za pokretanje creva i veoma je korisna za sprecavanje zatvora i muka sa naprezanjem...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>