RE: Biljna mleka (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Biljna mleka (2.5.2014 20:52:02)

Lesice samo sto sam htela da to napisem da ce da me navuku na biljna mleka.




lesica -> RE: Biljna mleka (2.5.2014 20:54:04)

Pazi, ja sam svojevremeno jedan period tokom mog faksa eksperimentisala, i nije bilo loše, samo što sem mene niko nije hteo da lizne, a onda je počelo da me mrzi [sm=smiley9.gif] Ali sada nekako mislim da bi bilo fino.




nina26 -> RE: Biljna mleka (2.5.2014 21:20:16)


IZVORNA PORUKA: Torbica

idealno je da prvo bademe ucelo potopis u vodu na par sati, kazu bar 4h. Mada, u frci sam ih mlela i odmah , nikome nista nije bilo, jedino mozda nije bilo toliko hranljivo. E onda sameljes, prelijes vodom, blendas, procedis kroz pamucnu pelenu, zacinis [sm=smiley1.gif]


e jeste i mene zainteresovale sada [sm=bravo.gif]

Torbice, tu vodu u koju potopimo prvo bademe, da li bacamo pa onda dodajemo novu vodu (3 solje) ili ne ?

I zanima me, posto moja pije organsko ad mleko, ne dajem joj kravlje uopste, da li kad krenem da joj dame ovo biljno mleko ukidam ad ili mogu neizmenicno da joj dajem i jedno i drugo ?




nina26 -> RE: Biljna mleka (2.5.2014 21:21:59)


IZVORNA PORUKA: lesica RR
i nije bilo loše, samo što sem mene niko nije hteo da lizne


a ja citam ' SAMO STO MENE NIJE NIKO HTEO DA LIZNE' [sm=jezicek.gif] rekoh ko zna mozda ovo mleko menja prirodni miris[sm=jezicek.gif] jao, crkoh sama sa sobom od smeha[sm=jezicek.gif]




Rosita -> RE: Biljna mleka (2.5.2014 22:55:22)

Nina, [sm=smiley36.gif]
Lesica, kako glasi vokativ od tvog nicka ? :) Lesica ili Lesice?




Torbica -> RE: Biljna mleka (2.5.2014 23:41:40)

Nina, vodu u kojoj potopis bademe, bacis i naspes nove 3 solje.
Moji nakon dojenja nista sem ovih varijanti nisu pili, nemam iskustvo sa kombinovanjem AD mleka i ovog.




Rosita -> RE: Biljna mleka (3.5.2014 12:51:04)

Bademovo- odlicno! Bas je ukusno. Jedino sam osolila dve prstohvati, to mi bes taman. Muz mi je sinoc samleo badem za par minuta na onoj vodenici, tj. masini za orahe. Posto sam posle pravila pastetu, rece da bi sledeci pripravak mogao biti prasak za ves [sm=jezicek.gif].




nina26 -> RE: Biljna mleka (3.5.2014 21:25:20)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Nina, vodu u kojoj potopis bademe, bacis i naspes nove 3 solje.
Moji nakon dojenja nista sem ovih varijanti nisu pili, nemam iskustvo sa kombinovanjem AD mleka i ovog.


ok, razumela sam[sm=smiley1.gif]

samo mi je malo frka da je skinem sa ad mleka vec sada....znam da tvoji to piju odavno i nista im ne fali, ali trebam prvo da prelomim u glavi da joj stvarnooooooooo nece nista nedostajati od vitamina [sm=smiley29.gif]

Rosita, vidim da je tvoja dosta mladja beba od moje, i ti si znaci njoj ukinula ad ili koje vec mleko ste koristili i dajes sada samo ovo biljno ??




Rosita -> RE: Biljna mleka (3.5.2014 22:55:11)

Ne Nina. Moj frajer jos sisa. Ne diram ga, ima alergiju na pkm, uskoro ce test, nadam se najboljem. Ja ga sad samo pomalo pripremam da ga, boze zdravlja, prebacim na ova mleka kad prestanemo. U svakom slucaju radije bih uradila ovako kao Torbica, jer su ova mleka daleko ukusnija od ad koje bi on smeo.




Torbica -> RE: Biljna mleka (3.5.2014 23:33:39)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Bademovo- odlicno! Bas je ukusno. Jedino sam osolila dve prstohvati, to mi bes taman. Muz mi je sinoc samleo badem za par minuta na onoj vodenici, tj. masini za orahe. Posto sam posle pravila pastetu, rece da bi sledeci pripravak mogao biti prasak za ves [sm=jezicek.gif].

Hoces recept? [sm=smiley4.gif][sm=smiley9.gif] Ja sam luda zena....




Rosita -> RE: Biljna mleka (4.5.2014 0:08:08)

[sm=zz_bounce.gif] Torbice, ipak mi to too much. al bila bi dobra fora, da vidimo ko je u kuci vickastiji :). Mada verujem da pere ko zmaj. Jos pamtim bakin sampon i peraci sapun iz domace radinosti :)




Torbica -> RE: Biljna mleka (4.5.2014 0:11:41)

[sm=zz_giggle.gif] ne mogoh da ne pitam, hehe. Ako se predomislis ... [sm=jezicek.gif]




nina26 -> RE: Biljna mleka (4.5.2014 14:21:36)


IZVORNA PORUKA: Torbica

[sm=zz_giggle.gif] ne mogoh da ne pitam, hehe. Ako se predomislis ... [sm=jezicek.gif]


prasak za ves, wtf, zezas ??? [sm=smiley1.gif]




Torbica -> RE: Biljna mleka (4.5.2014 14:54:01)

Ne zezam, kakvi!
http://uspesnazena.com/korisni-saveti-zene/domaci-gel-za-pranje-vesa-naturalno-ekoloski-cisto-ekonomicno-i-efikasno-sredstvo/
Odlican je! Ja stavim malo vise kalcinisane sode i bas lepo opere. [sm=smiley9.gif]
Izvinite za off [sm=zz_running.gif]
Kod mene danas sojino mlekce, od organske soje, da ne budem bas skroz off...




nina26 -> RE: Biljna mleka (4.5.2014 18:18:19)

Bas cu da pogledam, hvala [sm=bravo.gif]




milicicak -> RE: Biljna mleka (6.5.2014 11:38:04)

Napravila mleko od lesnika, dodala sam kasicicu fruktoze i pola kasicice soli i preukusno je, definitivno moj favorit :) sad samo da vidimo kako ce gospodjica da reaguje...




Torbica -> RE: Biljna mleka (6.5.2014 12:15:14)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Napravila mleko od lesnika, dodala sam kasicicu fruktoze i pola kasicice soli i preukusno je, definitivno moj favorit :) sad samo da vidimo kako ce gospodjica da reaguje...

Njam njam, i meni je preukusno, nadam se da ce se i malenoj dopasti. [sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Biljna mleka (6.5.2014 14:16:43)

I ja cu to sledece :) Milicicak, je l to na meru solje od 250 ml? Sinoc je muz namleo kesu badema i lesnika. Nadam se da ne fali nista da to stoji u mlevenom obliku pre pravljenja. Ne moze da mi melje svako malo, pa je seo i samleo djuture :)




Azra_ -> RE: Biljna mleka (6.5.2014 20:00:21)

Ja napravila od badema. Lepo je ispalo. Jedino, moj blender je to jako sitno samleo, bukvalno brašno napravio, pa pri ceđenju prođu i te sitne čestice kroz pelenu, pa dok se pije, kad-kad se oseti da baš ne ˝klizi˝. dešava se to nekome? A pulpa koja je ostala za kolače? Hahah! Pa ovo moje je ukusa kartona, kao papir da žvaćeš, bezukusna masa, sav sok smo iscedili.




milicicak -> RE: Biljna mleka (6.5.2014 20:10:54)


IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: milicicak

Napravila mleko od lesnika, dodala sam kasicicu fruktoze i pola kasicice soli i preukusno je, definitivno moj favorit :) sad samo da vidimo kako ce gospodjica da reaguje...

Njam njam, i meni je preukusno, nadam se da ce se i malenoj dopasti. [sm=smiley1.gif]

Nije joj se dopalo [sm=smiley13.gif] probala, stresla se i rekla ne, cak nije htela ni sejk sa bananom da popije... Insekat mi kaze da njoj tu nesto smeta (a mozda i paranoisem). Probacu sutra u palacinke da ga stavim...
Rosita, jeste na 250ml, mada bolje je da prvo probas pa onda zacinis...
I ja sam potopila cele lesnike preko noci u vodi, a jutros samlela sa 3 solje nove vode. Ostatak posle cedjenja sam prosusila u rerni pa cu da napravim puslice kad uspavam gospodjicu...




Torbica -> RE: Biljna mleka (6.5.2014 20:22:21)

Azra, ukus je u mleku, u pravu si, ali zato ostali nutrijenti, minerali, vlakna, svasta nesto je u toj ne bas ukusnoj masi. Nece dati neki ukus kolacima ali ce im dati hranljivost. Probaj da presavijes pelenu pa tako na duplo procedi.
Milicicak, daj joj malo vremena, i sama vidis da je ukusno. Ponudi joj s vremena na vreme, onako neoptereceno, prihvatice/naviknuce. Prvo odbijanje ne znaci potpuno odustajanje. Probaj u njega da stavis nesto sto inace voli. [sm=smiley1.gif]




Azra_ -> RE: Biljna mleka (7.5.2014 0:11:14)

Moje dete je bez problema popilo punu čašu. Mada, mi nismo nešto probirljivi. On uglavnom jede kuvano na pari bez začina i soli, pa mu je ovo kao poslastica. Meni je nakon sat vremena u stomaku bilo kao muka, zapravo, ne mogu objasniti, neka težina. Popih kiselu pa mi je laknulo.

Torbice, palo mi je na pamet da mogu dati detetu ovaj ostatak sa pahuljama kada mu pravim. On i dalje voli pahulje sa voćem, pa mogu tu da mu ubacim.




Torbica -> RE: Biljna mleka (7.5.2014 9:05:55)

Azra, pojma nemam sto ti je bilo muka [sm=zmeden.gif] Meni nije nikad, a bas trosim dosta ovih mleka.
Slobodno mu daj u zitaricama. [sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Biljna mleka (7.5.2014 12:56:25)

evo da se prikljucim i ja ovde. Pravila sam mleko od badema jutros i vec je skoro popijeno. dunji sam dala na slamcicu i ok joj je.

Ocito cu i ja da se navucem na ove stvari. Mm ima da odlepi od mene[sm=jezicek.gif]




Rosita -> RE: Biljna mleka (7.5.2014 14:26:51)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Azra, ukus je u mleku, u pravu si, ali zato ostali nutrijenti, minerali, vlakna, svasta nesto je u toj ne bas ukusnoj masi. Nece dati neki ukus kolacima ali ce im dati hranljivost.


A da li imate predstavu o hranljivosti samog mleka? Koliko hranjljivih materija se sjedini sa vodom? Posto je Ljisha ovde najmladja po prisustvu na temi i poseduje ta neka znanja [sm=smiley36.gif] i zivi na salasu... dajmo joj zadatak da tamo sagori jednu solju u nekoj kalorijskoj komori i da nam podatke o broju kalorija i ostalim nutritivnim svojstvima [sm=jezicek.gif]. Deder prijo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>