RE: Biljna mleka (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Rosita -> RE: Biljna mleka (24.4.2014 14:24:14)

Ako mene pitas, nisam koristila neskvik. Nisam bre stavila tako, nisam ni pravila po tom receptu :). Hvala Milicicak. O, da, zato je meni ispalo sluzavo! Znaci, stavljala sam vrelu vodu. Ja sam ona koja je prokuvavala delove secka i isti tako unistila :) a nije da nemam mozga [sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: Biljna mleka (24.4.2014 14:30:42)

ne, milicicak sam pitala za Neskvik, za tebe znam da nisi dotle dobacila. [sm=smiley36.gif]

ja sam iskuvala ono za izvlačenje slinaca iz bebinog nosa. Zamisli mog sablažnjenja kada sam ga izvadila iz šerpe iskrivljenog i sa rupama.

Za ovseno i zobeno mi Torbica reče ovako:
5-6 sup. kašika pahuljica, prstohvat soli i zaliti sa 300ml HLADNE vode. Izblendirati štapnim mikserom. Malo odstoji (5-6min), onda dodati i ostalih 700ml vode. Promešati, i procediti. Onda sladiš.

A za kokosovo ću da probam ovo gore što si stavila sa 3/4 šolje kokosovog brašna, i to ide u TOPLU vodu i potapa se (ostavlja da ostoji).




milicicak -> RE: Biljna mleka (24.4.2014 17:58:28)

Tash, ne koristimo Nesquik




Torbica -> RE: Biljna mleka (24.4.2014 21:09:05)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Da prosvercujem pitanje, a kada se sme uvesti badem?

Milicicak, ti si pravila kokosovo po receptu iz linka sa prethodne strane, koji je dala Torbica? Tj http://lifepressmagazin.com/kulinarstvo-2/kuvanje-2/napraviti-kokosovo-mleko/? Nije mi jasno, tri cetvrtine solje ili tri do cetiri solje?

Hvala :)

Draga, moja prijateljica je svom bebcu pravila zitarice sa bademovim mlekom kad je mali imao 10 meseci. Svakako je godinica sigurnija varijanta.
A Peace ti je odgovorila tri cetvrtine, ako ti je solja od 2 dcl, onda 1.5 dcl. A to kokosovo se pravi sa bas bas prokuvanom vodom, kako bi se sto vise ukusa izvuklo iz kokosa.
Sad da mogu virtuelno bih vam poslala malo bademovog. [sm=smiley1.gif]
Milicicak [sm=smiley31.gif]




Rosita -> RE: Biljna mleka (24.4.2014 22:38:01)

Ih, samo da mozes, ja bih se prva progurala za solju :). Znaci, i ja mogu da pravim bademovo, ohoho! E, divnoca. Samo da smislim za mlevenje kako cu, jerbo raspolazem nekim philips blenderom, nije bas profi.




Torbica -> RE: Biljna mleka (24.4.2014 22:53:03)

Cim je Philips ne moze biti los. [sm=smiley1.gif] Probaj prvo da sameljes bademe, pa onda sa vodom. [sm=smiley1.gif]




World -> RE: Biljna mleka (24.4.2014 22:57:06)

Ja sam mljela elektricnim mlinom za kafu i bademe i razne sjemenke, kad mi je trebalo 'brasno', sasvim se fino i sitno samelje.. probaj tako.. nijedan sjecko ni blender ne moze tako dobro samljeti..




Torbica -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 0:06:47)

Slazem se sa World, tako sam i ja dok nisam kupila Omniblend, on melje na suvo kao mlin, iako je blender. Nadam se da ce vam se dopasti![sm=smiley1.gif]




Azra_ -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 1:01:40)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Milicicak, bademovo i lesnikovo mleko su ubedljivo najukusnija biljna mleka. Na jednu solju lesnika ili badema, sipas tri solje vode. E sad ako ti je slabiji blender moj ti je savet da badem/lesnik prvo sameljes pa onda prelijes vodom i izblendiras zestoko. Ako imas profi blender (ja imam Omniblend) onda moze i zajedno. Doooobro sameljes, procedis i zacinis. Obavezno dodati soli, oko trecinu kasicice i ako zelis po ukusu zasladiti. Ja ne dodajem nista osim soli. Nema deteta koje ovo mleko ne voli. [sm=smiley1.gif] A da ne pricamo da je izvor zdravlja!


Torbice, izvini na gnjavaži, samo da ponovimo gradivo. Sameljem šolju badema, prelijem vrućom(mlaka, vrela?) vodom i da li onda treba da stoji neko vreme ili ne?




Torbica -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 9:20:58)

Azra, ne izvinjavaj se, evo ovako. Sameljes bademe, prelijes vodom sobne temperature, ubacis u blender, doooobro izblendas. Sto bolje izblendas, bice ukusnije mleko. Bar minut na najvecoj snazi blendera. Onda procedis kroz gazu, zacinis. Na tri solje vode ide trecina kasicice soli i pola kasike neceg slatkog, da li meda, secera, sta god koristis. So mu da predivan neutralni ukus, a zasladjivanje je vec individualno. Podesices vec po vasem ukusu. [sm=smiley1.gif]

A pulpu od mleka iskoristis za kolace. [sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 9:52:38)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Tash, ne koristimo Nesquik


Hm, jel onda mocica pisala za Neskcik? Neko jeste... Pomešah nick-ove. [sm=smiley36.gif]

Ja sam juče pravila kokosovo i ovseno. U*rala sam jer sam previše zasladila [sm=smiley29.gif]. Deca pljunula kao otrova da sam im dala. Pokušala sam i da im podvalim, Luki kroz kravlje, a Marku kroz Allernovu, i ne vredi - gutaju i vidim da im se vraća. [sm=smiley13.gif]

Torbice, da rezimiram: badem sameljem (koliko badema???), i onda ga mešam sa vodom sobne temp (koliko vode??? 3 šolje?). Mogu onda to sve skupa (dodam i so) da mikriram štapnim mixerom?




Torbica -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 9:58:01)

Peace, jedna solja badema na tri solje vode. Ne znam za stapni, nisam nikad sa njim, ipak su bademi tvrdi. Imas valjda neki blender, kakav/takav? Jer je bas u tome fora da se jako lepo samelje.
Oprezno sa sladjenjem, eto sad imas iskustvo. Mi sve pijemo nezasladjeno jer je tako neutralnog ukusa, kao i obicno mleko. Naravno, ne sme biti slano, dodajes po malo soli, probaj par puta, bas bude lepo neutralno! A deci da kazes da se od toga pravi sladoled, sto je istina! [sm=smiley4.gif]




Peace* -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 10:01:24)

Ne, ne, bademe sam mislila da usitnim u blenderu, ali je posuda malena da bih u to nasula i 3 šolje vode posle... Možda i nije...

Mislila sam da ih sameljem u blenderu a štapnim kad dodam vodu.

Elem, videću. [sm=smiley1.gif]

Prati na fb popodne... [sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 10:06:18)

Aaaa, joooj [sm=smiley36.gif] Mora se zajedno dobro izblendati kako god, ako ti je vec samleven badem, mislim da bi moglo i stapnim.




Rosita -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 11:04:33)

Dader Torbice nekako daj tu solju, misa mu, da imamo reper :) Kad muz predlozi da pravimo nesto sto do sad nismo jeli, ja uvek kazem da moram prvo kod nekog da probam ili kad spremi profesionalac, da ne budem u zabludi da treba da bude tako kao sto je meni ispalo, a ja moze biti promasila temu [sm=smiley36.gif]

I da dodam, za paradoks sam cini mi se bila bolja kuvarica dok nisam postala mama. Valjda sam natenane sve. A sad spremam tako sto me D vuce za nogu ili vec ... [sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 11:37:47)

A da li smem ova mleka da koristim za kuvanje? Npr, puding, griz, sutlijaš?




Peace* -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 11:38:39)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Dader Torbice nekako daj tu solju, misa mu, da imamo reper :)

MM i ja smo se dogovorili da kupimo jedno ovseno u tetrapaku, da vidimo jel to - to. [sm=jezicek.gif]




Torbica -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 11:38:43)

Rosita, vidi, ne verujem da si bolja kuvarica bila jer sad imas vise iskustva, to je fakat. [sm=smiley1.gif] A kuvam i ja dok moji vise sa mene, pa vicem mm, pomagaaaaaj.... Rado bih ti doturila, mozda po busu? [sm=jezicek.gif]




Peace* -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 11:41:32)

Ma kakav bus, jesi luda??? ovo ti je jedinstvena prilika da je iscimaš da pijemo kafu. [sm=jezicek.gif]




milicicak -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 11:53:35)


IZVORNA PORUKA: Peace*

A da li smem ova mleka da koristim za kuvanje? Npr, puding, griz, sutlijaš?


Ja ih koristim samo za kuvanje i testa




Torbica -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 11:59:15)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Ma kakav bus, jesi luda??? ovo ti je jedinstvena prilika da je iscimaš da pijemo kafu. [sm=jezicek.gif]

Nemas pravo glasa! Ni tebe jos nisam videla![sm=jezicek.gif]




Peace* -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 12:01:57)

[sm=smiley16.gif]




Rosita -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 13:38:32)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Ma kakav bus, jesi luda??? ovo ti je jedinstvena prilika da je iscimaš da pijemo kafu. [sm=jezicek.gif]


Viš ti to boga ti, ja to važim za tešku ženu za iscimati [sm=jezicek.gif]? Al Torbica ima herca, tj. neodoljiv mamac [sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 14:06:23)

[sm=smiley1.gif] ako si u prilici, dolazi! [sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Biljna mleka (25.4.2014 14:37:01)

Hvala na pozivu, sad ozbiljno- trenutno nisam, ali ko zna [sm=smiley1.gif]. Sve ste fine, tako da bi kafa sigurno prijala. Torbica da u torbici ponese mleko, razume se [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>