RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


wivern -> RE: Roditeljski dodatak (16.4.2015 13:55:44)

Ma ne bre, na kraju ovog meseca. Tako su mi rekli u 27 marta i ja tako i uradila.




mama krava -> RE: Roditeljski dodatak (16.4.2015 14:39:15)

I meni su tako bili rekli u 27,marta, ali kad sam otišla u Poštu, nije bilo, jer ona teta tamo mi rekla da mora da prodje mesec dana da prodje od dobijanja rešenja. Probaj, ništa te ne košta.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (16.4.2015 15:39:00)

E to me izludjuje, svakome od nas kazu i rade drugacije.
Ja sam onda imala srece, meni cak ni resenje nije htela da uzme zena iz poste. Kaze ne treba, samo licna karta [sm=zmeden.gif]




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (16.4.2015 23:26:17)

Možda zavisi i od datuma kada stigne rešenje. I to što kažeš MK ,probaću pa ako bude bude.




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (17.4.2015 7:35:03)

anarunika,ti probaj,ja sam sacekala kraj onog drugog meseca da dignem,jer sam mislila da nije leglo,ali su mi bile vec 2 uplate legle.podigla sam samo sa licnom kartom.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (17.4.2015 10:00:30)

Resenje uvek stigne sredinom meseca, a uplata treba da je krajem istog. Tako bi trebalo da bude. Ma probaj, ja sam tako podigla mozda uspe i tebi. Drzim palceve




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (17.4.2015 14:30:12)

wivern, iz tvojih usta u božije uši,stvarno bi mi značilo da bude ovaj mesec!

Pretpostavljam da idem tamo posle 20. ili da čekam baš kraj meseca ? A valjda će objaviti na dnevniku kao obično kad krene.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (17.4.2015 15:14:38)

Isplata roditeljskog je u utorak, 21.04.




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (18.4.2015 17:19:45)

Otićiću ja ipak da proverim jel leglo i meni nešto. Hvala New Mom na info.[sm=smiley1.gif]

Kako inače ide taj roditeljski, jel uvek na vreme ili kasni ponekad? Znam da je ranije uvek bio na vreme ali obzirom kakva je situacija u državi... ništa nas ne sme iznenaditi.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (18.4.2015 17:29:54)

U sustini je 20.og ili 21. u poslednje vreme. 19.obicno u decembru.




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (30.5.2015 17:45:13)

E ja onda podigoh roditeljski. Ipak je bio tog meseca kad i rešenje. Legla tri roditeljska + još neka lova od nekih akcija koje nisam ni znala da imam. Sića ali opet...a prihvatili su mi i zahtev za jednokratnu pomoć . Sad čekam rešenje pa i to da uzmem. I za dečiji sam podnela...sve ću da im uzmem !!![sm=hudicek1.gif]




gale77 -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2015 13:55:22)

Koliko ste cekale na resenje i prvu uplatu. Ja sam sva dokumenta predala pre pet nedelja i bas me zanima koliko cu cekati.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2015 14:16:21)

Mislim da ti je uplaceno krajem maja, ako si predala krajem aprila ili pocetkom maja. Ne ceka se dugo na uplatu. Idi u postu sa licnom kartom i proveri.




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2015 14:46:45)

Prvo mora da stigne rešenje pa onda tek ide isplata. Zavisi da li je dokumentacija potpuna, možda te pozovu da nešto dopuniš,mene su tako za jednokratnu pomoć. U svakom slučaju kada stigne rešenje tog meseca će leći i uplata. Do sada bi već trebalo da si dobila neko obaveštenje. najbolje da pozoveš njihovu službu i proveriš šta se dešava sa tvojim predmetom.
Ja sam zvala za jednokratnu pomoć i rekli su mi da je rešenje doneto pozitivno ali krajem meseca (nije ušlo u isplatu u maju) ,pa će ga sada u junu tek poslati a tada će leći i uplata.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2015 15:06:22)

Anarunika ne mora da znaci, nekad i ne stigne resenje a uplate lezu. Svakako moze da proseta do poste i vidi ima li ikakvih uplata. Meni za podizanje para nije ni trebalo resenje vec samo licna karta.




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2015 15:18:59)


IZVORNA PORUKA: wivern

Anarunika ne mora da znaci, nekad i ne stigne resenje a uplate lezu. Svakako moze da proseta do poste i vidi ima li ikakvih uplata. Meni za podizanje para nije ni trebalo resenje vec samo licna karta.



U pravu si. Najbolje odšetati do pošte i prijatno se iznenaditi [sm=smiley36.gif] Ništa ne košta!




mila83 -> RE: Roditeljski dodatak (1.6.2015 15:21:46)

evo meni sad sa trecim detetom daju samo uz licnu kartu.A prva dva puta je moralo i resenje da bude uz mene,da im pokazem svaki put kad idem i broj racuna.

sad ni ne znam broj racuna.
a resenje mi je stiglo vrlo brzo,mislim u roku od dve nedelje kako sam podnela zahtev,mislim da je i isplata pocela odmah i uplacuju redovno.




bojana92 -> RE: Roditeljski dodatak (3.6.2015 15:12:37)

Mame imam bebu od 2,5 meseci.Jos uvek nismo predali papire za pare od grada Novog Sada.Da li neko zna rok predaje papira?Citala sam po netu,i pise da je rok 6 meseci,a cula sam negde da je rok 3 meseca.Molim Vas pomazite,ako znate.[sm=smiley1.gif]




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (3.6.2015 15:14:04)

Ja nisam iz Novog Sada ali ranije je rok za predaju za te razne dodatke bio 3 meseca. Sada vidim da je sve produženo ba šest meseci. Ali bolje ipak proveri direktno u službi koja se bavi time,da ne zakasniš!




gale77 -> RE: Roditeljski dodatak (3.6.2015 15:41:39)

Poslala sam muza u opstinu da pita za resenje i oni mu dali oba resenja. Nasa opstina se popravila za drugo dete daju 35 hiljada, a do skoro je bilo za svako dete (nevezano za broj rodjenih) po 10 hiljada.[sm=bravo.gif]




mila83 -> RE: Roditeljski dodatak (3.6.2015 15:47:00)

Nasa opstina nam je dala kao poklon cestitku od 5000dinara za trece dete, a za prva dva deteta nista!
ne znam za rokove,ranije je bilo 6 meseci.




bojana92 -> RE: Roditeljski dodatak (3.6.2015 23:48:56)

a da li neko zna koliko ns daje za drugo dete?




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (4.6.2015 6:56:15)

Grad Novi Sad daje samo za prvo dete.
Pokrajina daje samo za trece.
Tako da za drugo imas samo republicki roditeljski dodatak.




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 12:10:25)

Devojkee,aj molim vas ko zna,da li majka moze da ostvari pravo na roditeljski dodatak za drugo dete ako nije u bracnoj zajednici sa ocem deteta?




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 13:09:00)

Branki trebalo bi da moze, nigde ne pise da se mora biti u bracnoj zajednici.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>