RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


wivern -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:59:11)

Lesice meni su rekli da ce mi iz poste stici pismo sa kojim cu podici pare. Resenje mi je stiglo jos sredinom januara, bas cu danas otici do poste da proverim.




lesica -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:59:21)

Ma čuj, realno kad podigneš parice, pravac na sajam turizma i odmah uplatiš letovanje, podobijaš popuste po više osnova i etogac [sm=smiley36.gif]

Šalu na stranu, trebalo bi da je sve to leglo.




lesica -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 15:01:06)

E Wiv, ne znam onda... Svojevremeno kad sam za L predavala, nakon što je stiglo rešenje, u nekom trenutku sam bila odšetala do pošte i to je bilo to.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 16:45:32)

Wiv, ako leze ovog meseca, to je 20.og ili koji dan kasnije. Samo l.k. i u bilo koju postu.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 20:59:56)

Danas me uhvatile penzije i mrzelo me da cekam. Trebalo bi da je leglo vec u januaru, tako su mi rekli kad sam predavala dokumentaciju. Nadajmo se da je leglo [sm=bravo.gif]




imperial -> RE: Roditeljski dodatak (12.2.2015 12:57:11)

Ja podigoh malopre 80000 din[sm=bravo.gif],bas lepo....




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (12.2.2015 17:48:16)

I ja podigoh pare, na mora ni rešenje samo lična karta [sm=bravo.gif]




Klarita -> RE: Roditeljski dodatak (12.2.2015 18:35:21)

Eheeej, moram da odem (cim se raskocim) da vidim ima li sta[sm=smiley1.gif]




pari -> RE: Roditeljski dodatak (19.2.2015 13:11:40)

ako ne mora rešenje, onda moram i ja da probam da odem, meni su još tad rekli da će biti posle 20.1., a sutra je već 20,2,, nadam se da je bila uplata...




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (19.2.2015 13:18:29)


Ne treba rešenje, samo lična karta.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (19.2.2015 13:59:51)

Pari tako je i meni rečeno, slobodno idi uplatili su ti sigurno.




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (6.3.2015 15:57:08)

Skupljam papire za roditeljski dodatak po treći put i nikad nije bilo gore! Da li je u pitanju loša sreća pa gde god mogu da se sapletem ja se sapletem ili je država još gora nego što je bila ne znam ali boli me glava od svega!

Naručila sam uverenje o ne lišavanju roditeljskog prava preko sajta jer su stavili tu opciju, sa tri adrese u Beogradu gde se može podići. I sad ja sva srećna odem posle tri dana od naručivanja da podignem jer ću makar nešto da završim brzo,kad oni meni kažu da nisam sa odgovarajuće opštine i da narudžba ne važi. Da odem na tu i tu adresu.Ja ih pitam onda zašto ne postoji ta informacija na sajtu ,a oni mi kažu:"Pa taj sajt niko ne ažurira!!!" I sad , odem ja kao popi..na (izvinite na izrazu) u taj sud koji je nadležan za moju opštinu jer tamo mora lično da se ode. Naručim ja uverenje i biće gotovo za tri dana (čitaj pet pošto ide vikend). Hvala Bogu pa ne mora lično da se podiže. Osim ako ne promene zakon za ta tri radna dana .

Naravučenije: Ne oslanjajte se na ono što piše na sajtovima jer je pitanje da li ih iko osim nas koji vapimo za informacijama i gleda.Dakle svuda idite lično, sa potrebnim i nepotrebnim dokumentima jer nikad se ne zna šta od tačke A do tačke B može da se promeni. A dete ako kod kuće plače gladno jer mama lično mora da juri papire...e pa to je mnogo manje bitno od naše birokratije i administracije i ZAKONA!

P.S.Rekoše mi ljudi koji rade roditeljski dodatak da požurim sa predajom papira jer je pitanje koliko i da li će biti para! Šta im sada to znači? A o tome da JA požurim neću ni da govorim. JA hoću ali VI mi ne date!!!
U prilogu šaljem vizuelan prikaz moje pripreme za razne dodatke pomoći i ostalo.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0306/cw-IMG-20.jpg[/img]




isidora88 -> RE: Roditeljski dodatak (6.3.2015 18:32:50)

jezivo, prosto ne mogu da verujem da u ovoj sugavoj drzavi ovoliko maltretiraju porodilje, trudnice i ostale zene. sta je problem da otac pokupi papire, i ne kapiram potrebu za tolikim papirima, kao da podnosis zahtev za isplati milijardi eura.




Bibilib -> RE: Roditeljski dodatak (6.3.2015 18:34:48)

Strasno[sm=smiley13.gif]




mati -> RE: Roditeljski dodatak (6.3.2015 18:37:44)

Neverovatno ali istinito. Ja sam imala srecu da je sve papire zavrsavao mm. Sumnjam da bi imala zivaca a i snage da sve sama izguram do kraja sa tom dokumentacijom.




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (6.3.2015 18:51:48)

Ja sam u vanbračnoj zajednici i svuda moram da idem lično,ponegde i oboje,pošto znate kako, troje dece ništa ne znači ako se nisam potpisala u opštini.
A danas mi za to uverenje o nelišavanju naglasiše da moram lično da podnesem zahtev. Zašto? Nemam pojma.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (6.3.2015 22:39:07)

Anarunika ja pisala isto to na prethodnim stranama [sm=smiley36.gif]
Samo sto su mene posle toga jos dodatno nasetali sa sve stomakom do zuba.




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (7.3.2015 14:19:49)

Gde god i na koju god stranu kreneš maltretiraju te raznorazni birokratski aparati koje po pravilu zastupaju uvek gori od tebe [sm=hudicek1.gif]
Samo čekam da vidim kad i ko ĆEMO im stati na put [sm=smiley36.gif]




Adrian -> RE: Roditeljski dodatak (21.3.2015 12:57:00)

Pozdrav..
Interesuje me jedna informacija za roditeljski dodatak.. Mi smo dobili sina 21.06.2014 i posle 3 meseca smo dobili 20.000 dinara kao prvi deo.. Do dan danas drugi deo nismo dobili.. Da li znate kolko treba da se ceka,da li trebam negde da se javim ili sta vec..? Hvala unapred :D




Adrian -> RE: Roditeljski dodatak (21.3.2015 13:14:25)

Izvinjavam se.. Nije roditeljski vec novcana naknada za nezaposlene porodilje..




Anoniman -> RE: Roditeljski dodatak (22.3.2015 8:09:02)

Ja sam prosle godine dobila samo naknadu za nezaposlene trudnice, resenje za roditeljski dodatak mi nije stiglo. Ja se od tih para oprostila, nisam se ni raspitivala. Pre neki dan slucajno prolazila tamo gde se predaju papiri, udjem cisto da pitam, ispostavi se da je resenje kod njih, daju mi i ja podignem novac. Posle maltene godinu dana. Bilo im je cudno da neko ne podigne novac toliko dugo, ali sta ja da radim, njihova je greska sto mi nisu poslali.




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (23.3.2015 13:35:55)

Adrian novčana naknada za nezaposlene porodilje i jeste 20000 dinara a za zaposlene 10000. ja ne znam kako njih nije sramota da uopšte daju tako malo novca ali to je što je. Ja sam predala zahtev kao zaposlena porodilja i sada čekam rešenje.




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (16.4.2015 13:00:02)

Žene, dobila sam rešenje za roditeljski dodatak juče. Da li to znači da već krajem ovog meseca treba da mi legne ili čekam sledeći mesec? Ne sećam se kako je bilo sa prethodna dva klinca. Kako je bilo kod vas?




mama krava -> RE: Roditeljski dodatak (16.4.2015 13:06:58)

Čekaš sledeći mesec!




Anarunika -> RE: Roditeljski dodatak (16.4.2015 13:16:15)

[sm=smiley13.gif] Bezveze,taman sam se ponadala. Sve rezerve su nam se istopile.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>