RE: Šta NE jedete u trudnoći? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


Dragce86 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (22.2.2018 21:39:54)

Ja jedem sve sto i inace. Izbacila sam i pre trudnoce nitrate u ishrani ( parizere, pastete, raznu konzerviranu hranu i sl. ), jer mi je smetalo a i kafu sam svela na minimum ( nekad popijem jednu za 10-ak dana ).




Sarav -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (22.2.2018 21:45:11)

Samo sam tunjevinu izbacila, sve ostalo sam proždirala[sm=smiley36.gif]zato sam i bila kao lopta




mama Jo -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (22.2.2018 21:51:06)

U prvoj sam jela kao sumanuta 😊
U drugoj mi se gadilo na samu pomisao na hranu, terala sam se da pojedem bilo sta, a kad osetim miris nekog dinstanja i kuvanja - muka mi je bilo non stop 😊




Dora89 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (26.2.2018 14:37:22)

Meni je muka od mesa i ribe, sve ostalo kao i do sada.




Srecko47E -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (26.2.2018 14:37:56)

Nista mi nije smetalo osim mozda kafe.




Mala Elena -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (26.2.2018 14:38:52)

Jela sam sve, nisam cajeve osim nane i kamilice, sipka...




mama Jo -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (26.2.2018 22:37:15)

Joj i kafu nisam mogla da pijem do nekog 3.meseca...




BuducaMilic -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (27.3.2018 14:04:19)

Meni je doktor na pregledu rekao da jedem sve ono sto mi prija, da nema zabranjene hrane u trudnoci, samo da to bude u umerenim kolicinama i da jedem bar 1kg dnevno voca i povrca.




mama Jo -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (27.3.2018 15:15:05)

Prepoznacete vec sta vam se ne jede 😂




Dragce86 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (27.3.2018 15:26:06)

Ja u principu jedem sve, samo sto kaze Mama Jo, ne trazi mi se kafa, kao i pasulj, grasak i sl. To ne mogu da primirisem...




dunja RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 9:31:08)

Ovako, moram pitati sada, iako nisam još bila na UZ. Ali ako bude sve ok na UZ, i dr da dozvolu za more, neću imati vremena da pitam.
Zato sada to radim [sm=smiley36.gif]

Giros da li je ok?
Feta sirevi, pretpostavljam da oni pasterizovani (jesu li) u prodavnici smeju? A u restoranu, ako posluže?
Ribu smem bilo koju ili?
Morske plodove da izbegavam ili ne?
Grčke jogurte smem?




dunja RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 9:32:59)

Ja inače /nevezano za trudnoću) ne jedem suhomesnato, retko, da li je uopšte nešto od suhomesnatog ok u trudnoći, ovo pitam zbog sendviča za plažu [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 10:19:38)

Dunja ja sam prvi put bas pazila i nisam jela nista od suhomesnatog.U drugoj sam pazila manje jela sam ponekad suhomesnato,tipa suseno meso,slaninu i cajnu kobasicu.Od ribe ako se dobro sjecam ne smije sirova riba,za plodove mora mi nije niko govorio da ne smijem




Maraj -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 11:27:46)

Dunja pa ja jedem. Ne nesto cesto alinjedem
Sto kaze emica slaninicu mozea. Ja volim i cajnu kobasicu ali nekad minse podize pa mi smeta. Migla bi i pecenicu, curetinu...sto da ne
Ja nedem al.opet kazem ne cesto
Ako mislis za plazu sto ne bi napravila sendvic sa namazom (maslac/margarin) salatom i listicem sira (kackavalj)




lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 14:14:22)

Ja suhomesnato inace retko jedem tako i u trudnoci, ali obavezno mora da prodje termicku obradu. Znaci slanina przena sa jajima ili topli sendvic, inace ne. Mlecni proizvodi obavezno da su od pasterizovanog mleka. Voce i povrce oprano do bescesti. Doduse,to sam i pre radila. Moja mama se zgrazava kad vidi kako ja perem maline, kupine i slicno voce [sm=smiley36.gif]

Evo imas i ovde neke smernice za ishranu:

http://americanpregnancy.org/pregnancy-health/foods-to-avoid-during-pregnancy/




Maraj -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 14:18:20)

Ma ja jedem...jedino sto ne jedem to je sir i kajmak kupljen na pijaci. To kupujem fabricki upakovano
To sitno voce operem i stavim malo u vodi da odstoji. Nista preterano




milicicak -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 14:23:28)

Dunja, sve sto je fabricki upakovano smes i suhomesnato i sireve. U restoranima svakako sve sto sluze je sa deklaracijom tako da ni tu nemas brige. Moje dete bi ti reklo zasto ides u Grcku ako neces da jedes giros [sm=smiley36.gif] naravno da smes.
Ribu samo ne svezu, termicki obradjenu mozes. Kao i kalamare :) ja bih skoljke i rakove izbegavala ali ako volis slobodno.
Ja jedem sve kao i normalno, samo se trudim da jedem vise voca i smanjim rukolu i zelenu salatu zbog nitrata




IvanaSK RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 15:07:35)

Ja sam sve jela u obe trudnoće, uopšte nisam pazila[sm=smiley36.gif]
U prvoj sam cajnu bas dosta jela.




Sanjica26 RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 15:09:36)

Sve sam jela sem morskih plodova.




dunja RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 15:32:30)

Hvala vam!


Ne jedu mi se rakovi i školjke jer sam prošle godine na Limnosu sve što god je izvađeno iz Egeja isprobala [sm=smiley36.gif]

Osim hobotnice! Nju sam planirala poslednje veče, ali nije imala gde da stane :)



Mili, znači lignje smem? [sm=smiley14.gif]


Ribu planiram često, i jagnjetinu, ima čak u to mestu gde idemo i restoran koji naše drže, pa možda i tamo svratmo, kažu da su im odlični grčki specijaliteti.


Mmmm girooos može [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 15:46:19)

Ja sam jela lignje u ovoj trudnoci par puta




IvanaSK RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 15:56:28)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja sam jela lignje u ovoj trudnoci par puta

Ja sam u prvoj trudnoći, al sam se nakrkala onog preliva od belog luka i celu noc povracala. Svinja.




mama Jo -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 16:11:29)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja sam jela lignje u ovoj trudnoci par puta

Ja sam u prvoj trudnoći, al sam se nakrkala onog preliva od belog luka i celu noc povracala. Svinja.


[sm=smiley36.gif]
Hahaha umreh [sm=smiley30.gif]




MojMiki -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 18:40:30)

Pridruzujem se kao zvanicna trudnica. Danas dr rece da se ne ugojim mnogo, 10ak kg
Dunjice stvarno kako ces u grcku a da ne jedes giros. Ne znam kakva su pravila za morske plodove, ne mislim na ribu, ali ja sam jedini put u prosloj trudnoci povracala posle morskih plodova... ali najela sam se kao prase i seli u auto, putovali danju i u Srbiji ekskaliralo :-)
A mozda je to samo zato sto sam preterala i sunce, auto....




Maraj -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 19:35:21)

Miki ja sam se do sad ugojila 23kg. I u prosloj trudnoci sam dosta nabacila. Puna sam vode. Il se ja to tesim [sm=smiley1.gif]

E ja sam jela lignje ali samo ih isprskam sa limunom. Ne sa marinadom. U marinadi ima dosta belog luka




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>