RE: Šta NE jedete u trudnoći? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (6.7.2018 22:11:24)

Maraj, pogledaj post na prethodnoj strani o marinadi sto sam pisala [sm=smiley36.gif]
Ja se nekako uopšte ne opterećujem ishranom[sm=smiley36.gif]




Mamavit -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.7.2018 13:05:48)

Drage trudnice pridružujem se mnogo ste me nasmejale u prethodnim postovima.
Ja sam jedna starija trudnica(38) u 17 nedelji.

Htedoh da vam se izjadam.
Izuzetno pazim šta jedem i to:
Povrće paprika ( jedino je ne ljuštim),paradajz, krastavac i luk. Oprano u vreloj vodi i ponekad u sodibikarboni.
Voće u vreloj vodi oljušteno.
Sve pasterizovano mlečno. Meso prepečeno ili kuvano po 2 h. Tirolska šunka kuvana 2h najduže čuvana 2 dana posle je MM jede.
Elem, svi znaju koliko se čuvam i onda sl.situacija.
Mm kupio pavlaku a nije gledao da li je pasterizovana njega je u tom momentu privuklo 10% mm da se on ne bi dalje debljao jer je gori od trudnice. Pojela sam 3 kom pavlake za par dana i slučajno pogledam piše fermentisana ali ne da je pasterizovana 🤔
Jedva ohladila od tog slučaja odemo kod njegove sestre na ručak koja ima troje male dece i ja uzmem samo testeninu i salatu i pitam koji je sir. Kaže feta. Ja pitam jel pasterizovana računam ina troje male dece, kaže jeste pobogu. Pojedem ja dva parčeta i koju maslinu bez mesa. I sklanjamo hranu kad ja vidim fetu u pakovanju na merenje, šok. Odmah sam je pitala, kaže pa i feta i masline su na merenje ali pošto je iz radnje to je pasterizovano zar ne??

I tako sam opet bila par dana u histeriji i sad malo dođoh sebi. Šta mislite da li preterujem sa ishranom?




Maslacak15 -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.7.2018 13:10:24)

preterujes[sm=smiley36.gif] Nisam shvatila poentu ljuscenja voca?? A ni pranja u sodi bikarboni.... Opusti se, bolje je i za tebe i za bebu.

a to sto si starija treba da budes mirnija i stalozenija a ne obrnuto[sm=smiley36.gif] Ja sam se porodila krajem marta, u avgustu punim 41. i nista nisam ljustila. Bez alkohola i pusenja ( inace sam nepusac), bez zivog mesa sa izuzetkom prsuta i inace bez ogranicenja u ishrani. I uz puno nutele[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. Beba je ispala odlicna kao i prethodne dve i za sada deluje kao da joj je bio fenomenalno u stomaku. Zelim ti sve najbolje.




IvanaSK RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.7.2018 13:33:44)

I ja mislim da preterujes [sm=smiley1.gif]
Nemoj toliko da se opterećujes nego uzivaj u trudnoći.




veselicaa -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.7.2018 13:36:33)

Opusti se i uzivaj [sm=smiley1.gif]




Mamavit -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.7.2018 14:16:55)

Hvala vam.
I ja sam skontala da preterujem kad žena sa tri deteta ne zna šta je pasterizovano ali hajde da proverim sa vama.
Znam da 38 god.nije tako punoooo ali prvo dete i puno prepreka i sad sam svu energiju usmerila da sve bude ok.

[sm=bravo.gif]




IvanaSK RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.7.2018 14:23:11)

Ja imam dvoje dece pa se nisam brinula previse ni oko njihove ishrane [sm=smiley36.gif]
Kljuc je u umerenosti [sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.7.2018 14:55:40)

Ma idi. Ja jedem sve. Osim kazem ne jedem mlecno kupljeno na pijaci. Mada ja to ni van trudnoce ne jedem
Pavlaku jedem koja mi prva padne pod ruku
Najcesce imlek
Ne vodim bas toliko racuna.




Anck Su Nmaun -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.7.2018 17:13:59)

Sve sam jela nisam davala znacaja tome




Maraj -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (10.7.2018 20:38:02)

Zeno draga jedi sve. Nismo bolesne. Trudne smo [sm=smiley1.gif]




Mamavit -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 11:00:59)

Hvala još jednom. Ja sam baš preterala i to sve u strahu od bakterija [sm=zmeden.gif]
Malo ću popustiti. Evo jutros sam doručkovala susam pastu sa feta sirom i maslinama[sm=smiley36.gif] naravno feta je pasterizovana. Za ručak kuvani kupus sa krompirom, užina pre podne voće, posle ručka čokolino u mleku. Večeru... još ne znam šta bih smislila. Samo razmišljam kuvani kupus i čokolino u mleku da mi ne bude zavrzlama po stomaku[sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 11:09:21)

Evo ima tema o trudnickom meniju
Klik




veselicaa -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 11:10:56)

Pridruzi se trudnicama i na ostalim temama,da razmenite iskustva a i opustices se kada vidis sta druge zene jedu.




Maraj -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 16:06:50)

Evo ja cu danas sebe da castim sa jednom pljeskavicom [sm=smiley36.gif]
Zvao me sad mm s posla
Kupice mi u povratku s posla [sm=bravo.gif]




lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 16:23:15)


IZVORNA PORUKA: veselica RR

Pridruzi se trudnicama i na ostalim temama,da razmenite iskustva a i opustices se kada vidis sta druge zene jedu.


Ako bude citala moje postove o ishrani nece se opustiti [sm=smiley36.gif]

Mamavit, ja te potpuno razumem. Slicna situacija sa trudom oko bebe i straha da kad je konacno uspelo ne uprskam nesto. Doduse, mladja sam skoro 10 godina i trudna nekih 12 vise. Hranim se po slicnim principima, sto si mogla videti ako si prelistala par strana unazad. Doduse ne ljustim kozicu sa povrca, samo ga temeljno ribam (ali to sam radila i pre trudnoce [sm=smiley36.gif])
Moja mama pre neki dan kod nas. Dolazi mm sa pijace i donosi kajsije. I pita da li moze da uzme jednu. Mi kao naravno. I lepo uzima zena, protrlja i tap u usta, a ja vilica do poda od soka [sm=smiley36.gif]

Sto se pavlake tice, mislim da mora biti pasterizovana iako ne pise. Ni na moja kravica jogurtu ne pise da je od pasterizovanog mleka, ali sam 100% sigurna da jeste. A i feta je verovatno ok, iako je na rinfuz. Jer imas da kupis koliko znam i president fetu na rinfuz, koja je provereno od pasterizovanog mleka.




Maraj -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 16:26:23)

Ma zene jedite
Ok pazite da hrana nije pokvarena na ovim visokim temperaturama. Morate bebu naviknuti na sve dok je jos u stomaku. A ne losle alergija na med na jagode.... ja jedem sve. Sve beba neka proba dok je u stomaku




lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 16:32:08)

Pa jedem ja sve. Samo ono sto mi spada u rizicno, ipak prodje termicku obradu prvo - prsuta, dimljeni losos, sirevi od nepasterizovanog mleka...
I jedino sto jaja ne jedem onako kao inace sa rovitim zumancem, iako godinama nabavljamo od istih ljudi.

Jedino sto mi se jede susi, to bas nema smisla da narucim i ubacim u rernu. [sm=smiley36.gif] Ali jos 2-2.5 meseca, pa cu da navalim i nadoknadim [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 16:33:51)

E pa dobro les to se podrazumeva. Ja ni van trudnoce ne jedem rovita jaja a susi nikako ne jedem. Tako da sve je to individualno. Treba se hraniti zdravo. Al ne treba preterivati.




lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 16:37:25)

Ja jedem. Ne skroz sirova, to mi ipak deluje rizicno bez obzira na sve. Ali jedem recimo jaje na oko ili kuvano, sa tecnim zumancem, njaaaam.
Sada, zumance mora biti 100% mrtvo [sm=smiley13.gif]




Maraj -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 16:39:13)

Ja zbog salmonele i van trudnoce dobro obradim jaja. Zato kazem sve je to individualno




lesli -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (11.7.2018 16:48:17)

Pa sustinski, salmonela bi trebala da se ubija na cini mi se 60 stepeni. Zato ne jedem i ne pravim kolace sa zivim jajima, ali mi jaje na oko sa blago sirovim zumancem deluje ok. Ipak u trudnoci idem na 100% sigurno...




dunja RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:24:51)

I ja volim (van trudnoće) ta tečnjikava žumanca [sm=smiley36.gif]


Ok znači ribu i giros smema, lignje smem, a feta? U Grčkoj sada neću moći na grčkm da pročitam sastav, ali kontam da smem one njihove jogurte? Feta?

Kačkavalj? Razmišljam, za sendviče za plažu, šta da stavim. Da li smem njihovo suhomesnato da kupim, zapakovano/vakumirano? Ili da odavde ponesem, ima Zlatiborac one slaninice i pršute, ali biće van frižidera u koferu par sati?

Ne vezano za more, da li smem npr štap čajne da kupim, u Idei npr, one iz njihovih frižidera, što seku, ili mora striktno da bude vakumirano?




milicicak -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:42:28)

Dunja, mozes sve sto si navela. Sve. Opusti se malo [sm=smiley31.gif]
Ja bih izbegavala da nosim lako kvarljive stvari na plazu, tipa sunka i majonez u sendvicu. Cajna, suvo meso, prsuta su ok. I jedi sta ti srce zeli tamo, samo izbegavaj majonez na plazi. Ja ne bih nosila nista odavde.
Jooj, bas ti zavidim. Ovo mi je prvi put da necu pojesti grcki giros od kad se mini buba rodila [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:47:18)

Hvalaaaa Mili [sm=smiley31.gif]


A majonez, ja ga ne jedem godinama, niti ga kupujemo, sigurno najmanje 10 godina. Kupiću maslac za sendviče, onda ću sve tamo, neću ništa nositi.
Mogu tamo onda pršutu, suvo meso, ako nađem, nisam to nikada kupovala u Grčkoj, nit sam videla [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Šta NE jedete u trudnoći? (14.7.2018 8:48:05)

I ja bih ovako kao Milicicak. Ne bih nosila odavde. I ne bih kvarljivo na plazu. Ne znam koliko ti je daleko plaza od apartmana pa ako nije mnogo mozes da se prosetas kad ogladnis...
I jela bih njihove sireve. Cajnu bih uzela iz frizidera ovde [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>